Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
12. aug 2010

Dnes mi miesto o pol 9 vstala o 7 a teraz už od 10 spí......Nechápem,čo sa deje......A to do 10 musela byť len na rukách pani grofka........Takže náš režim je dnes narušený..........A tak pekne to bolo už pár týždnov,že na obed spinkala a to okolo 12-1. ☹A len raz...
Dnes som zvedavá,čo vymyslí....asi pôjde ešte raz ☹
Necháme sa prekvapiť...

ivanulienka81
12. aug 2010

@cikyta a hladala si pricinu, preco sa tak casto budi? rozpravala si o tom napr. s pediatrom alebo sa inak radila?

cikyta
12. aug 2010

@ivanulienka81 Príčinu poznám aj s pediatrom som sa o tom bavila.

ivanulienka81
12. aug 2010

@cikyta hm, rozumiem... tak fakt sa s tym uz len pasovat... pricinu asi nenapises, ze

cikyta
12. aug 2010

@ivanulienka81 Od malička bola zvyknutá často piť moje mliečko a nosiť sa na rukách vo zvislej polohe.Bolo to nutne skrz reflux.Zo začiatku aj žltačka tomu pomohla 😠 A tým pádom nemáme cumel.Cumel nosím v podprde a s ním aj zaspáva....ked sa zobudí,samozrejme že reve,lebo ho nemá v puse...Hned ako ju vezmem a zapchám ustočká...tak zase tvrdo zaspí...
Aj zubky nám začali rásť velmi neskoro a tlačia sa všetky naraz už...
Takže ide o zlozvyk a plytký spánok,ktorý je u detí po roku vraj normálny,lebo mozog už pracuje a spracuváva v noci denne vnemy. 😔

cikyta
12. aug 2010

Takže teraz už len musíme prestať kojiť.Je to o to ťahšie,že v našom prípade nejde len o mliečko,ale hlavne o -cumlík-,takže treba postupne prestať a je to neskutočne ťažke....Od zajtra začíname s ockom večer zaspávať a pevne verím,že sa to podarí a hlavne že to zvládneme aj vtedy,ked nám odíde na týždnovku....inak to bude potom márna snaha....

ivanulienka81
12. aug 2010

@cikyta aaa opicka mala... takze musite z toho jednoducho vyrast ... doktorka co poradila? ze mate hrat jej hru?

ivanulienka81
12. aug 2010

joj, najskor som odpisala az potom som precitala druhy prispevok

cikyta
12. aug 2010

@ivanulienka81 Doktorka sa len smeje a pripisuje to hlavne zubkom 😠

ivanulienka81
12. aug 2010

@cikyta my sme si tiez presli cez obdobie (od 7mes.), ked sa mi Misko zacal budit casto v noci, som fakt nevedela, ci je to od zubkov alebo od coho, boli noci ked sa zobudil aj 10x a mravcal a vzdy ked som ho vzala do nasej postele tak zrazu velky klud a spokojne buval, uz vtedy nebol kojeny. Ja som to hovorila nasej pediatricke, a ona vravela, ze to je len spekulanstvo, ze sa pyta ku nam a ked ho budem k nam davat, ze si usijeme na seba bic, ze chvilu pomravcat ho mozem nechat. Zaroven som aj pisala jednej poradkyni a ona mi poradila aj upravit rezim. Aj teraz, ked sa v noci nahodou zobudi, tak neletim hned k postielke ako som to robievala.... cakam chvilu, co sa bude diat, a velakrat sa stalo, ze zamrncal, chvilu postepoval v postielke, zistil, ze nikde nikoho a lahol si a spal dalej.

cikyta
12. aug 2010

@ivanulienka81 Presne to to je...

nany100
12. aug 2010

@cikyta držíme palce...ani my nemáme najlepšie noci...tak 4-5x musím ísť v noci k nej...ani odsťahovanie nepomohlo..a niekedy tam zaspím s ňou 😀 ...ale na vás sa už nechytáme (našťastie)...dúfam, že Sisa si zvykne na ocka pri zaspávaní a že ty sa dáš rýchlo dohromady 😉

ivanulienka81
12. aug 2010

@cikyta @nany100 teraz uz pekne sam zabuva, v noci spinka celu noc bud tak ze ani necekne alebo sa zobudi max. 1x aj to bud sa napijeme, dame dudel, alebo zachranujeme nozky zakliesnene v palickach atd.

korelka
12. aug 2010

ahojte! no ciky, ja som si myslela, ze sa to u vas uz casom nejako vyriesilo, ale predsa len nie... ☹ u nas je to tiez hroza, lebo Alex je tiez zavisli od mojich prs a nie a nie ho od toho oducit - tiez zaspava vylucne pri papani, v noci je aj 4x hore, len si trocha cucne, cez den sice pospi aj 2 hod., ale aj 3x idem k nemu, lebo si chce cucnut,... uz som tak chcela prestat, ale nedokazem to...

drzim aspon vam prsty, nech to vyjde, ale cim su tie deticky vacsie, tym je to tazsie a vedia co si mozu dovolit...

elfi1
12. aug 2010

caute,
Domka prihlasujem do klubu zavyslacikov na prse 😀 .
som myslela, ze uz som asi sama, co furt didi vytahuje, aby bol klud.
ešte ho nechcem uplne odstavovat, ale rada by som to aspon zredukovala, ale moc mi to nejde. cez den cuca aspon 2x a v noci 2-4x.
no čo narobim 😖

macikjm
12. aug 2010

ahojte...aj my este didame...rano, ked sa uplne zobudime, na obed pred spanim, niekedy poobede, vecer pred spanim...o polnoci,-nie vzdy, rano o 6.00, cize 4-6 krat...no tiez este dost...ako sa odstavime ani netusim...ale nezaspava s prsom v puse...ma cumel...

nikinka008
13. aug 2010

Ahojte maminky 🙂 Ako sa mate?
Chcem sa opytat co davate drobcom na zubky 😔 ?

ivanulienka81
13. aug 2010

@nikinka008 my davame gel, hemeopatika a ked je uz velmi zle tak aj panadol alebo nurofen

nany100
13. aug 2010

@nikinka008 aj my gel na zúbky alebo v krajnom prípade večer pred spaním Nurofen...ale to bolo asi 3x za celý čas...homeo nám nezaberali 😒

nany100
13. aug 2010

ozaj dievčatá, akurát som sa dívala na výpis z druhého piliera...od minulého septembra mi tam nenabiehajú peniaze...je to tým, že už neberieme materskú ale rodičák a z toho nám neodvádzajú do druhého piliera alebo je to haluz a treba tam volať?

zuzik25
13. aug 2010

cafte baby, iku no aspon nie sme jedini ofackanci.
Vcera sme boli u dokyny, zobrala jej vyter zo zadocku, tak v pondelok budu vysledky. Poradila mi dat endiex a asi jej zabral.

zuzik25
13. aug 2010

@nany100 najlepsie je tam ist osobne, ja som bola tiez ten pripad, ze mi to nenabiehalo. Musela to nejak manualne upravit, aby mi to chodilo.

ivanulienka81
13. aug 2010

@nany100 a davali ste tie homeo pravidelne 3x denne?

daanka85
13. aug 2010

Ahojter kočeny 🙂 a kočeňatká 😀
Ty brdo, sila s tym druhým pilierom.. a kde to treba ist "vychodit" vlastne???
Lebo ktovie, ci nam chodi...

Inac zienky, my sa taktiez este stale kojime.. nezaspava bezprostredne pri prsu (ma cumel), ni cica musi byt :-O
najhorsie na tom je, ze ked ma nevidi, tak v poho, aj ini ju mozu uspat- najlepsie svokra... Ale ked ma vidi, tak je taka zamamkana!!!
Aj my sme uz chceli viackrat prestat, no na 2x zacala tak hnackovat, ze nas cica zachranila pred nemockou... A este ma "drzi" aj to, ze Emka sa vobec nenapije ineho mlieka ☹ A to jej teraz predsa treba, idi jej zubky, ved rastu a kosti a... Ja neviem ☹ Uz sme okoliu na posmech... Ale z toho si nic nerobim.. skor ma trapi to, ze nepije mlieko... ZIADNE... len moje... ani pohar, anio flasa, ani nic... asi sa jej paci ten obal 😀
A este uz oficialne: od septembra nastupujem do roboty.. Ako ucitelka... Tak mam aj obavy, aj sa tesim, no take zmiesane pocity mam z toho ☹ Este som nepracovala... nie je tu nahodou niejaka ucka??? Medzi nami??? Nejak nepamatam...
Pekny den este, my s Emkou sa chystame plavat ked vstane...

daanka85
13. aug 2010

OOOO, aka nova kolonka, ze upravit preklepy 😀 To som az teraz prvykrat zistila 😀

@cikita Uplne Ta chapem, my toto mame cez den, plytky spanok, kazdu chvilu chce cicu a ma aj dudku... Spi aj max 2 hodky, no zvycajne je aj 3x hore medzitým... ktomu je extremne ziva, hyperaktivna 😒 Takze stihnem cez den urobit tak prd... Manzel k tomnu chodi prec na turnus, takze niekedy som suca na psychiatriu... Mala chce vsetko rozhadzovat, nevydrzi dlho pri jednej veci, no niekedy des...
V noci ale naopak uz znova zacala spat celkom v poho... a za noc je hore tak 2krat, niekedy raz....
Vela sil a trpezlivosti... 🙂

vilocka
13. aug 2010

Ciky a Silvinka spava s vami, ci v postielke? Lebo aj my sa stale kojime a v noci tiez zamrnci niekolkokrat, dam prsko a spinka dalej. Figel je ale v tom, ze spinka vedla mna. Tiez nema dudu, ani nikdy nemala, nechcela. Mala obdobie, ze v postielke spinkala ok, potom sa zacala budit, ako som ju tam chcela po kojeni polozit, a bolo po spani. Teraz buvka so mnou a je klud. Stoji mi to za to, vyspime sa vsetci v pohode, nemusim vstavat a brat ju, iba si sadnem, v polospanku nakojim a zase zalahnem 😀. A este som aj rada, ze ju mam pri sebe, prisavnicka mojho malinkeho 😀

cikyta
14. aug 2010

@vilocka Tak do takej 2 hod. je v postielke a potom,ked už nevládzem ani prstom pohnuť a je mi luto muža,ktorý vstáva do roboty,tak si ju vezmem k sebe,no budí sa rovnako,len s tým,že kratšie poplačká...a hned sa vrhne na cicu...
To už ale ja moc nespím a ked,tak skoro ako na rebríku v jednej polohe-no 😝 užas

cikyta
14. aug 2010

Včera ju skušal uspať muž večer.Po 30 minutach plaču a zufaleho: Mamáááá......Mamáááá.....som to vzdala a išla ku nej.
Ten stisk a ten jej natešený výdych Mamá...je na nezaplatenie a ja to proste asi ešte nedokážem ju nechať vyrevať...
Lubim ju až moc na to ☹ A asi som slaboch,no bohužial...na svete su aj taký 😔

(Za týžden ide muž preč na 2 týždne! Takže by to bolo aj škoda roboty,ked zas by som bola na uspávanie len ja)

nany100
14. aug 2010

@zuzik25 dík, musím tam skočiť 😉
@cikyta no za pokus to stálo...u nás by to prebiehalo rovnako...minule sa muž k nej večer len natiahol, ja som ešte čosi robila a 10 min. sa tam akože hrali a rozprávali a potom spustila rev a chcela len mňa...a to sme ani neplánovali začať s nejakým preúčaním, len tak si k nej ľahol kým prídem 😅 ...takže to vyzerá, že tak skoro to nebude...dnes som zase behala celú noc do detskej, bola aj hrozná búrka, tak ju to asi rušilo a stále chcela didu 😔 ...ráno som sa nevládala postaviť na nohy...ale keďže dnes oslavujeme mužovu 30, tak som musela kmitať...našťastie na grilovačku všetko nachystané, keď sa malá zobudí ideme na dvor ku svokre celá rodina oslavovať 🙂
@daanka85 ja som učiteľka, ale od skončenia štúdia ubehlo 13 rokov a ja som sa doteraz školstvu vyhýbala, učila som len popri zamestnaní na jazykovke...ale veľmi zvažujem učenie po materskej...má to výhody pre mamičky s deťmi...chápem Ťa, tiež by som sa zo začiatku cítila neisto, ale neboj časom zisíš čo a ako a pôjde to ako po masle 😉

cikyta
14. aug 2010

@nany100 Všetko najlepšie mužíkovi a riadne to oslávte ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre