Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
24. jún 2009

mne svieti pod oknom velka lampa,takze svetlo mam aj ja celu noc.

arizona
24. jún 2009

zanu, ja som si podobne obarila ruky 😀 preliala som vrelú vodu z fľašky rovno na ruky 😀 potom som spala (4 hodky) na kraji postele, ruky spustené do vedra so studenou vodou 😀 ale prebrala som sa riadne...

nám malý vstával o 2. - 3. h ráno, keď som ešte kojila (t. j. dosť dávno)... teraz v pohode prespí 8-9 hodín v kuse bez prebudenia.

sabinazv
24. jún 2009

nas maly o tej druhej ostava s nami v posteli spat... na brusku... vyslovne na chrbte nechce a takto sa vygra, poprdka a hned zaspi 😉

lindula3
24. jún 2009

jani slubujem ze napisem.... ja som pochopila spravne vanicku kocikovu🙂 ja som pre tento pripad kupila kocik s velkou vanou🙂)))) my spinkavame tak podobne ako vy....

zanulienka
24. jún 2009

ari-aj mne spinka viac z UM.chvalabohu.teraz papala o 19.00 som zvedava kedy sa zobudi v noci.mne nechce byt na bruchu,vzdy zaspi na boku a neskor sa prevrati na chrbat,roztiahne ruky a nohy a cela postielka je len a len jej

cikyta
24. jún 2009

Baby,dnes sme boli na poradni a taký...no max.2 ročný chlapček mi už na chodbičke k dr.hovori:
-Čau!
A ja reku čau.
A on si začal odopínať nohavice a hovori:
-Doktou ťahau pipík...
Začala som sa smiať a jeho mama ho hladala v čakárni vraj:
-Kde si? Tak doktorovi neukážeš nič a tu budeš ukazovať po celej čakárni pipíka každemu! 😀

macikjm
24. jún 2009

moja mala zapava na nasej posteli, potom ju prelozim do postielky, to u spi ako drievko...a vstane mi po 4-6 hodinach, kedy ako...asi ako sa pred tym nacica...ja kojim poleziacky a ani neviem kedy a zobudim sa po dvoch hodinach od kojenia...mala pri mne...moja cicka von...no riadne unavujuce je to kojenie v noci 🙂

zanulienka
24. jún 2009

ciky-asi je v tebe nieco,ze sa ti chlopy vyzliekaju 😀

sabinazv
24. jún 2009

zanu, aj nas maly je cely roztiahnuty, ako zaba v posteli a ja len tak na boku sa chulim... a viete co? konecne ked mozem spavat na bruchu, tak mna bolia z toho hrozne krize! zazili ste to tiez??

ciky, tak super vplyvas na mladencov 😀

arizona
24. jún 2009

lindul, som si myslela, že keď máme priemerne veľkú vaničku, že si v nej priemerne veľké bábätko v pohode svoje "odleží" a potom odleží.

zanulienka
24. jún 2009

sabi-ja ked kecam z malou,ze lezim na bruchu a opieram sa z laktami-vlastne hlavu,aby mi nespadla 😅 ma bolia krize-velmi

macikjm
24. jún 2009

moja na brusku tiez nezaspi, lebo ona ma stale hore hlavicku, nepolozi ju ani za svet...ked spinka, rucicky ma tiez nasiroko..hlava naboku, pusinka pootvorena a odfukuje....no vtedy je naspapanie...s muzom na nu pozerame a nevieme sa vinadivat, aka je nadherna.....a nasa.... 😵

lindula3
24. jún 2009

jani uz pisem mailik🙂 snad to do pol jedenastej stihnem🙂)))) no my mame tu vanu strasne velku len jak tak na nu kukam, myslim ze sa tam na zimu do fusaku nezmesti🙂)))

sabinazv
24. jún 2009

baby, vsak na zimu uz budu dietky v sportakoch...my sme si to idealne zariadili s tymi detmi, nie? 🙂

nas maly, ked je na brusku, tak sa tiez aspon 50x dolava, doprava dokruti hlavku, kym najde tu spravnu polohu... pofuni a spi 😅

arizona
24. jún 2009

lindul, oprava... : "odleží" a potom odleží. to druhé odleží je odsedí, chápeš, že?! 😀 v zime už budeme sedieť, tak to bude, dúfam, jednoduchšie 😉

nám drobec na bruchu vydrží maximálne 5 minút 😒 hlavu nedvihne ani za nič, hlavne, že keď môže, stavia sa na nohy 🙄

lindula3
24. jún 2009

jani uz som poslala...
jasne chapem secko🙂🙂🙂
tak to mate krpca leniveho ako tu nasu🙂 ta tiez hlavu nesce a nesce a na bruchu to nenavidi...

sabinazv
24. jún 2009

zanu a to co tie krize? to sa uz nenapravi? ty matka rodicka skusena... 😎

sabinazv
24. jún 2009

ari, no a kedy sa vrhneme na vyrobu surodenca, hm? 😀

arizona
24. jún 2009

sabi, výroba súrodenca???? 😀 😀 😀 😀 po takých pôrodných zážitkoch NIKDY 😎

sabinazv
24. jún 2009

aaale netaraj, mna to uz davno preslo 🙂

arizona
24. jún 2009

sabi, mňa to ešte neprešlo 😉 momentálne vymýšľam čo a ako (a hlavne s akou) robotou, najradšej by som poslala na rodičovskú dofču otecka 😀

miavin
25. jún 2009

ahojte dievčatá, tak som vás dočítala - ari - dobre som sa nasmiala.... máš to perné s tou vaničkou 😀
No ako čítam, tak všetky riešime asi podobné situácie. Chcem sa vás opýtať, zaspávajú vám ratolesti s dudlíkmi? Lebo náš cez deň tiež pospí tak po pol hodinkách - až hodinkách.... iba okolo obeda zaspinká dlhšie - aj to musí byť na balkone - a musí mať dudušu - aj keď ju po chvíli vypľuje 😀 . A večer ideme spinkať okolo 20:00 - dávam ho na chrbátik, no okolo 1 ráno sa pýta na bruško - tak ho prevrátim, okolo 3-tej mu dám čajík a spinká do tej 5-tej....
Ale je to ozaj krásny pohľad, keď tak krásne zaspinká a sem-tam sa aj usmeje - no na zjedenie tie detičky, však???
Ja som stihla jednu foto urobiť, keď po papkaní tak zachrápkal na mne.... A baby - kedy sa chystáte vytiahnúť - šprotiaky???

luca33
25. jún 2009

Ahojte,
my mame do kocika iba taku prenosnu tasku. Malej sa tam uz nepacilo. Tak som ju uz minuly tyzden vyhodila. Takze mi ostal sportiak. Dala som ho do vodorovnej polohy. K mojmu kociku je este taky nadstavec, ktory uzatvori kocik pri nozickach, takze sa z toho vytvori taka privizorna vanicka. Je to tak vacsie a mala je tak spokojnejsia. Inak ja som voku videla baby, co vozia v sportiakoch uplne male deticky. Hlavne v tych teplach je to podla mna lepsie. Teda samozrejme ak sa da dat uplne do vodorovnej polohy.

miavin
25. jún 2009

luca - ahoj, no veď ja by som nášho tiež dala už do športiaku, nech sa trošku luftuje, keď boli tie horúčavy, ale u nás práveže chodili mamičky s deťmi staršímií ako je náš - a zababušené boli - a ja som mala drobca len v takom overáliku - krátke ruky, krátke nožky a trošku prikritého dekou - ani kryt na vrh som nedala, ale všetci okolo mali tie kočiare pozakrývané, tak neviem čo je správne v takých horúčavách.... náš má rád keď je chladnejšie, takže v lete mu je horúco pod dekou a je nervný

zanulienka
25. jún 2009

mia-my ked ideme niekde na plaz alebo k svokrovi na farmu,tiez len sportak a malej je v tom lepsie ako v hlbokom

macikjm
25. jún 2009

ahojte....
nam zatial kociarik postacuje,,,tak este nerozmyslam o sportovej verzii...
teraz som skor zufala, ci nestastna alebo ako to nazvat, lebo moja Ninka sa zlosti na cicke...no co sa tomu deculu nepaci...juuuuuuuuuuuj.....tak ju chcem kojit....ale ja sa nevzdam...nie a nie a nie...bude cicat i keby ju malo roztrhnut od zlosti...no pokial bude priberat...co zatial pekne...prvy mesiac cez kilo...a teraz 720 g.
ale vie ma to dohnat do zufalstva...tak si clovek chce vychutnavat tie krasne chvile kojenia a ona ukazuje nervy...esteze mi v noci pekne papa...este ani raz som ju neprikrmovala UM.ale ani cez den sa mi nezlosti vzdy...teraz pred chvilou bola riadne nervna, ale to som uz aj videla, ze ja jej chce spinkat...no ale chcela som aby sa este napapkala a zaspala s plnym bruskom, ale ona asi nie...tak uz odfukuje na balkone...moja laska malicka...

macikjm
25. jún 2009

ja tiez v horucavach obliekam kratky rukav a ani ju nezakryvam...ked tak dam vrch, aby jej nepieklo slniecko na telicko alebo ju prikryjem ozdobnou plienkou....na hlavicku jej dam satku...znama mi vravela, ze co ju tak malo obliekam...a ja jej na to, ze sa poti..no ze aj jej sa potil...ale ja si myslim, ze to nema zmysel babusit dietatko v takych horucavach...nema sice este vyvinute termoregulacne centrum...tak prave preto...lebo ked ich nababusime v horucavach, tak sa prehreju...moja ma potom potnicky a je nervna...

luca33
25. jún 2009

moja mala tiez nervaci ked jej je teplo. Je blbost tie babatka tak babusit Ked na teple rucicky a spokojne odfukuje, nechapem preco by som ju mala prikryvat a babusit. Hlavne ked je vonku 30 stupnov...

zanulienka
25. jún 2009

jaj baby tu kebyste videli ako obliekaju ci neobliekaju deti.ja mam na sebe dlhy pulover a rifle a deticky malinke,len nejake body,hole nohy,bez ponoziek....je mi zle,ked sa nato pozeram,ale hlavna vec,ze rodicia deti su poriadne naobliekany,ze im je zima a deti maju polonahe v kociku

macikjm
25. jún 2009

no to ked som bola pri muzovi v irsku, tak som sa tiez pohorsovala na tom obliekani...tam take sychrave pocasie...fuka vietor, prsi stokrat do dna a deti bez ponoziek, bez ciapociek...a my im este aj po kupani ciapky na hlavy trepeme... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre