Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

lillian
3. júl 2009

baska, krpy - robila som to rovnako, ked bol maly nervny a nevedel si riadne vycucat. Fakt to pomaha, a prsnik ma aj tak radsej ako flasu, flasu zobral iba ked uz bolo vazne zle.

baska19
3. júl 2009

to ti verím moja ešte nebola chorá ale posledné dni poobede len plačkala a plačkala a nevedela som čo jej je a tiež take krokodílie slzy po líčkach ale ked jej to potom prešlo tak bol usmev a už len tie slzičky zostali taka zlatučká je 🙂 práve mi ju mamka zobrala trošku na prechádzku tak si idem trošku poupratovať

miavin
3. júl 2009

baska - no veď hej, tie krokodýlie slzy sú pre mňa najťažšie... ale pomojkám ho - to on má rád....

zanulienka
3. júl 2009

mia-nekojim,vobec.tu som aj zabudla prikladat,trosku odsat...

miavin
3. júl 2009

zanu - no aj mne odišlo mliečko - už len pocucká trošičku - a to skôr nervačí, lebo mu ide málo a pomaly a on je hladný... 😀 teraz zabubal - hádam aspon hodinku. stále má teplotu, ale nezvyšuje sa, tak uvidíme aká bude noc 😒

kiki5
3. júl 2009

baby tak sestra dnes porodila maťka. mala termin až 4 autgusta , rano jej odtiekla voda a už ju brali. juuuj tak viem čo teraz zaživa chuda po sekcii. ale matko je zdravý a ma 3300g tak je všetko ok. aspon sa ukončilo to jej letne utrpenie 😀

jana_pk
3. júl 2009

Ahoj Krpcek, ja Ti poradim skor trosku inak. Neriskuj tu flasu. Mne pomaha ked mala vymysla, ked malu nejakym zazrakom uspim a potom si zoberie alebo ju nosim naha a ona si navela navela zoberie.

ninnaricci
3. júl 2009

ahojte...
Krpy...len v dobrom...taktiež chcem upozorniť

...jeden deň bol drobček na UM...boli sme na svadbe dosť mimo domu...a na druhý deň už vymyšlal...prisal sa no o chvílu mu asi došlo...že to inač chutí...tak to divadlo ozaj stálo za to...až kým nedostal flašu s mliekom

...síce ešte stále kojím...ale už to nie je ono...lebo musím dokrmovať...aspoň 3xdenne dostane UM...nemám dosť síl s ním bojovať...

...na začiatku ani neviem prečo som si povedala...že budem kojiť do 3mesiacov...potom keď som si už zvykla...tak aspoň pol roka som chcela...to je jednoducho "secret" a teraz už pomaly presedlávame na UM
...ja naozaj neviem bojovať keď sa drobec točí na prsníku...

...takže Krpy...hlavu hore...a neboj...ja radšej dám flašu...len nech má spokojné bruško

...my už máme 7kg...a to prikrmujem len týždeň... 😀

...a tiež sa ešte neprevraciame...hoc náznaky už tam sú...a tiež mám pocit...že on by najradšej už behal...lebo toľko kope s nožkami...robí mame modriny...a niekedy už podrží hlavičku keď skúšame ťahať do sadu
...tiež som toho názoru, že každé dieťa vie kedy je na čo jeho čas...tak sa maminky netrápte...radšej zmente Dr. ja som s tou našou maximálne spokojná...

macikjm
3. júl 2009

krpcek...ja by som tiez neriskovala flasu...jasne ze z cicule ide mliecko pomalsie a babatko sa viac natrapi, ako ked pije z flase...tam jej mliecko krasne tecie, uz len hltat...a nemoze ju boliet brusko???ja tiez ked mi mala nervacila a nechcela papat, tak jedla pocas chodze...mala som holu cicu a ona sa prisala ani neviem kedy...tie nase deticky su riadne ciciaciky...a potom pocicala... 🙂

jana_pk
3. júl 2009

Krpcek ja som to samozrejme tiez v len dobrom myslela ... Ja viem, ze to mas teraz tazke (moja byva mrzuta casto a nosiva je stale), ale ono to stoji za to vydrzat. Ja milujem ked mala papa a tie modre oci maju taky zbozny pohlad 😵 😵 😵

macikjm
3. júl 2009

kiki....gratulujeme k matkovi... 😵

ninnaricci
3. júl 2009

macik ja som tiež už niekedy po stojačky...a pohojdávať...tak sme papali...
...noo na uspanie dieťaťa nepoznám nič lepšie...my večer zaspávame po ležiačky na prsníku...a pri tom zaspím aj ja...tak hádam aspoň na to mliečko ostane... 😉

majka_dk
3. júl 2009

caute baby.

tak k tomu papaniu, aj my uz 2 den vymyslame, ale ja myslim, ze to z toho tepla, on papa teraz castejsie a asi hlavne zahana smad lebo len cucka, ale dnes uz 2 x papal v polospanku a napapal sa

a baby uz sme sa otocili aj do opacnej strany na brusko 😀 (zatial sa tocil len z lava) taky je smiesny ked sa potom nevie vratit spat lebo si este nevie vybrat rucicku, ktoru si vzdy prilahne 😉

majka_dk
3. júl 2009

prave si kukam nase albumy, su kraaaasne vsetky tie nase babatka 😵 😵 😵

a nejdeme si spravit dalsi album aprilovych deticiek, takych uz vyrastenych 😀

sabinazv
3. júl 2009

dobry vecer

tak hlasim, ze dnes som nezmokla... teda vlastne trosku hej, cestou z obchodu padlo na mna zopar kvapiek 😀

k tomu hnevaniu sa pri kojeni... tak my sme trosku nezvycajny pripad, my sme presli z prikrmovania na plne kojenie (je to sice este len par dni) ale od 1.tyzdna do teraz sme sa kojili aj prikrmovali flasou s Nutrilonom HA a vidite, ze kam sme to dotiahli... tym chcem povedat, ze nam flasa kojenie nepokazila, aj ked som mala velke vycitiky vzdy ked som mu flasu davala, ale krmit hladne dieta aj v noci lyzickou, alebo poharikom - na to som teda nervy a trpezlivost nemala 😠 Pouzivali sme tu flasku Avent, co sme mali v taske ako dar z porodnice...

ale ak sa mi maly takto zlosti pri kojeni, tak si ho prehadzujem z prsa na prso a menime polohy (klasicku a futbalovu) az kym sa nenaje a na konci sa nesmeje 😉

Majka, ten aktualny album urcite urobime, uz som na to myslela... 🙂

luca33
3. júl 2009

sabi gratulujem a prajem vam, aby to vydrzalo 🙂 . Ty si taky cudny pripad. My tu pomalicky mliecko stracame a ty si zacnes kojit 🙂

sabinazv
3. júl 2009

dakujem luca, tiez sa z toho tesim aj z toho, ze sa nenaplnili tie scenare, na ktore ma pripravovali, ak budem nadalej pouzivat flasu... asi mam sikovneho syna 😉

ozaj a chcem sa opytat, ako vy davate malym vicantol? ja si neviem odstriekat mlieko, proste mne to nejde rukou (odsavackou tiez horsie)... predtym som mu to davala do UM na lyzicku, ale teraz dilema... 😖

luca33
3. júl 2009

ja si obcas odstriekam ale vacsinou sa mi nechce. Tak jej to pred kojenim jednoducho nakvapkam priamo do ustociek 🙂
To s tou flaskou je asi individualne. Ja davam malej obcas vodicku, alebo cajik tiez flaskou a nemame problem. Mala sa pricucne skoro ku vsetkemu 🙂

sabinazv
3. júl 2009

hm, ale ono sa to ma davat do mlieka (kvoli tukom, v ktorom je vitamin D rozpustny) cize ked to das do pusy, tak v puse su sliny... a to asi nema ten efekt aky ma mat, nie? opravte ma ak sa mylim... 😖

adya01
3. júl 2009

sabi, nam to aj v nemocnici kvapkali priamo do ustociek pred krmenim

luca33
3. júl 2009

ja vzdy dufam, ze to potom mlieckom splachne. Preto jej to davam pred kojenim 🙂

ninnaricci
3. júl 2009

luca tiež kvapnem len do pusky...veď dostane potom mliečko...ja v tom nevidím problém...

sabinazv
3. júl 2009

hm, tak mne dokyna hovorila, ze to mam davat do mlieka... ze casto zeny robia chybu, ked to davaju do caju a pod., lebo tam tuk nie je... tak ale takto do pusy pred krmenim by som to teda tiez robila, myslim, ze tam problem nebude...

luca33
3. júl 2009

moja doktorka mi to odobrila. Ale ako poznam doktorov, tak tiez na to bude mat kazdy iny nazor 🙂

korelka
3. júl 2009

ahojte! ja som ho davala na lyzicku a sup do pusinky a dr. povedala, ze to mam davat aj s mlieckom, tak tesne pred trocha vytlacim,ale ked mi nic nejde, tak rovno do ust

sabinazv
3. júl 2009

a davate to denne, alebo som uz pocula aj ze 2x do tyzdna...?
my to mame jest denne..

luca33
3. júl 2009

mne to kazala davat denne az do dvoch rokov...

lindula3
3. júl 2009

ja jej to davam lyzickou pred papanim... ale uz ma prekukla cim starsia tym sa jej to viac nepaci... do mlieka to nedavam pretoze sa mi stane ze mi nevypije celu flasku a nam to kazala davat do 1 roka

korelka
3. júl 2009

aj my do jedneho roka, ale vravela, ze sa dohodneme potom na zvyseni davky, tak som zvedava kedy 😖

luca33
3. júl 2009

mojej malej to celkom chuti. Ja som to kostovala, je to uplne bez chuti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre