Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
29. jún 2009

juj baby....potrebujem vymenit OP a vodicak...sla by som zajtra...ale nechce sa mi velmi...teraz je boom pre tie nove pasy...saleni ludia...ked je nieco nove...niektrori su taki drbnuti, ze to hned musia mat...a ti co naozaj potrebuju, tak trpia kvoli nim...neviem sa rozhodnut ci ist zajtra alebo nie...vstavala by som pred 6.00, lebo nieco po 7.00 mi ide MHD...ale idem aj s malinkou...myslite, ze maju ludia este charakter a uprednostnia ma, ked tam pridem s babom...nie preto tam s nou idem...nemam ju kde nechat a ani by som nenechala...no na policii este nepapala...uz papala hocikde, ale tam nie... 😀

ninnaricci
29. jún 2009

macikjm...ja by som sa na charakter ľudí čakajúcich v dlhom rade nespoliehala...dnes som bola s malým v potravinách...kupovala som si len pečivo...a chlap predo mnou veelký nákup...radšej sa ani velmi neobzeral...že za nim stojím...a to som do neho pár krát s kočíkom šťuchla a on nič...pako...
...držím palce...nech to zvládnete...určite to bude náročné...

arizona
29. jún 2009

macik, držím ti palce 😉

lindula3
29. jún 2009

sabi prave ze nedosiel a mna to nejako ani nenapadlo ze mal prist🙂 vis odkedy nechodim do prace som nejaka mierne "nechapava"🙂)))) no porazi ma... ale nasla som este v happy foto ze maju lacne fotky tak snad budem mat na to este nervy🙂

sabinazv
29. jún 2009

macik a zajtra je utorok, to pani policajti vybavuju? maju strankovy? 😉

sabinazv
29. jún 2009

lindul, no bud cez happy foto, alebo pockaj na dalsie kolo vo fotolabe 🙂

lindula3
29. jún 2009

len ktovie kedy to bude... ja uz som bola taka nazhavena ze zacnem malej robit tu knizku "nase babatko"🙂

macikjm
29. jún 2009

tak teta na infoskach vravela, ze mam prist v utorok...ja som tam uz bola minulu stredu...prisla som okolo desiatej a teta vravela, ze keby mi teraz dala listok, tak ma vezmu o piatej vecer...tak nam poradila v utorok...mne sa to tiez zdalo cudne...no skusim...a ked nie...tak budeme mat skoru rannu prechadzku... 😀

macikjm
29. jún 2009

aj ja chcem objednat v happyfoto, len este zajdem do nejakej fotosluzby, ci sa to oplati...ake su tam ceny...uz som dlho nebola, nemam prehlad, ake maju ceny vo fotosluzbach u nas v meste... 😕

sabinazv
29. jún 2009

lindul, urcite bude... na fotky z dovolenky... ja som kazdy rok davala u nich robit z celeho leta...

sabinazv
29. jún 2009

macik, ale pozri si v happy foto ake maju poplatky za spracovanie a dorucenie... to moze predrazit fotky...

jaaj a ide byt moj oblubeny film Kill bil 2... neviem preco Joj dava tak neskoro poriadny film 😠

macikjm
29. jún 2009

sabi...do 40 sk....je nizsi, davnejsie, ked som objenavala, bol viac...

lindula3
29. jún 2009

v happy foto maju tu akciu do 6.7. za 0,06 EUR a manipulacny poplatok je 1,32 EUR

sabinazv
29. jún 2009

ale potom to dorucenie nie je drahe? lebo mna tusim to kedysi odradilo...

lindula3
29. jún 2009

aha no uz som na to narazila 2,62 euricka... a hentam to bolo kolko tie poplatky?

macikjm
29. jún 2009

plati sa este aj nieco mimo manipulacneho poplatku a ceny fotiek???dobierka nie je v cene manipulacneho poplatku???
hm...asi nie.... 😕

sabinazv
29. jún 2009

asi len 1 euro za spracovanie ma to vyslo... a dorucenie som mala osobne, cize zadara

lindula3
29. jún 2009

ahaaaa no oni to tusim posielaju len postou

sabinazv
29. jún 2009

ano len postou... a tusim som mala take tmave fotky od nich raz... inac ani v tom fotolabe neboli super spickova kvalita - o tom potom...

macikjm
29. jún 2009

baby strasne....taka zbytocna strata babatka... ☹

macikjm
29. jún 2009

chudaci rodicia... ☹

luca33
30. jún 2009

Dobre rano, este vsetci spite? Ja som to vcera tiez pozerala a chodil mi mraz po chrbte. Ja som tam tiez rodila rovnako. Uz sa necudujem, preco vsetci na mna tak pozeraju, ked zistia ze som ako prvorodicka rodila KP normalne. Esteze som nevedela co vsetko sa moze stat. Museli pri nas stat vsetci svati 🙂

macikjm
30. jún 2009

Luci...vdaka Bohu, ze ste v poriadku...

ja som si vcera aj poplakala pri tom...potom som hned isla k malickej a keby ze nespi, tak ju stiskam az do rana...

lindula3
30. jún 2009

caute baby...
tak sme sa vratili z poradne a som z tej nasej dr. na nervy uz som si aj poplakala, viem ze su to banalne veci oproti vselijakym detskym chorobam ale som si pripadala ako krkavcia matka ktora sa vobec nestara...
tak mame 3 mesiace aj 1 tyzden a 63 cm a 6150 g... vraj to je velaaaaaa!!!! no neviem ci vela mala mi nepripada vobec ziadny tucko... vraj je prejedena, neviem odkial to zobrala, ked som jej povedala ze mi spapa tak 110ml maximalne (a to by sme mali spapat nejakych 130ml) aj to hovorim vela tak bola ticho a potom povedala ze jej mam dat 50ml a 50ml caju... ved 50ml papaju mesacne deti...
dalsia vec ma krive nohy... vraj jej idu spicky dovnutra, mam jej dat hrube ponozky a topanky naopak!!! to som tiez dobre nepochopila...
na pravej strane ma vraj zlezanu hlavu... a to vacsinou spava na lavej!!!
a musime ist na rehabilitacie lebo "malo" zdviha hlavu.. no je pravda ze je lenivejsia ale zdvihne ju aj ked ju mam na odgrgnutie tak ju udrzi vzpriamenu len ked lezi a chytila ju za ruky tak si ju nepotiahla zo sebou...
a v suske mame kvasinky!!! to som si pripadala ze ju vobec nekupem a to sa kupeme kazdy den, som si vsimla ze ma taky vytok uz druhy den..
no ale ked som jej povedala ze mi uz treti den nekaka na to mi povedala ze to je zle... ale co jej mam dat to mi nepovedala, vraj nema tolko jest...
normalne som isla z placom odtial domov

adya01
30. jún 2009

lindula3

tak to musi byt dobra trubka. Ja som bola s malym v poradni ked mal 2 mesiace a tyzden a mal 6380g. Sice sme ked sa narodil mal 4 kila ale ani teraz a ani vtedy nevyzeral tucny, len je dlhy. Papame 150 ml kazde 4 hodiny medzitym sem tam cajik. Doktorka povedala ze je to ok. teraz ideme zajtra urcite ma uz aj 7 ale tucny nevyzera.
S tou hlavickou sme to mali a aj mame aj my. na "konickoch" a na rukach hlavku drzi ale ked ho taham z lahu do sedu tak zaostava. boli sme pred 2 tyzdnami aj na neurologii a vraj je v poriadku.
Kazde dieta ma inu rychlost vyvoja a pokial toci hlavku, zaujima sa o veci a tu hlavku sa snazi dvihat tak nie je problem. Vraj ta neurologicka uz mala aj deti, ktore hlavku z lahu do sedu udrzali az ked mali 6 mesiacov....
Kazde dieta je ine.
Tie kvasinky nemoze mat z mydla? mne to kedysi povedala jedna znama porodna asistentka. Ona uz roky nepouziva mydlo ani jej deti, lebo z to ho sa im to opakovane vracalo. Teda normalne na telo hej, ale dole zasadne bez.

sandori
30. jún 2009

Ahoj Lindula, moja mala ma skoro 6,5 kg a ma 3, 5 mesiaca a moj doktor sa na nu len usmieva, vraj ako pekne pribera- a tiez nezje neviem kolko vela asi 120 ml + samozrejme caj lebo my sa uz nekojime od dvoch mesiacov, tak nechapem preco ti povedala ze je to vela...a aj moja ma zlezanu hlavicku, lebo aj ked ju polozim na druhu stranu tak sa otoci po svojom ( boli sme aj u neurologicky a povedala ze len polohovat ze to nic nie je a ze vela ju treba davat na brusko) a co sa tyka kupania, mala ma supinky v hlavicke a tiez to vyzera ako keby som ju ani nekupala

macikjm
30. jún 2009

ti doktori...nieze by rodica povzbudili, ale toto...lindula moja kamoska ma chlapceka, ktorý ma 3 mesiace a 2t. a vazi cez 8 kg...jeho dr. sa z neho vytesuje...ze nech je taky tucniacik...ze ked je zdravy, tak je to ok...a vypije cez den 120 ml kazde 2 hodiny...
rehabilitacne bude fajn...pocvicite...a ked budes na rhb., tak sa spytaj aj na tie spicky...tiez ti ukaze nejake cviky, aspon u nas mi ukazala, my primarne chodime kvoli klbikom, ale ked s nou rhb. sestra cvicila, tak sa jej tiez nezdali chodidla, ze ich vtaca dovnutra...tak mi ukazala cviky...ale ked ju vysetrovala rhb. dr., tak na chodidla nepovedala nic...
dala ti nieco na cikulku???ja sa tiez bojim o tu nasu malu cikulku, ved v tom prostredi sa ani necudujem...kaknica, curanica...plienka...teraz horuco...
hore hlavu...bude dobre... 😉

jana_pk
30. jún 2009

Ahojte,

LINDI - niektori doktori su - no skoda reci. Ja si pamatam ako som bola po 3 tyzdnoch od narodenia na Kramaroch kvoly ockovaniu a Dr. bola zhrozena, ze ako moze plne kojene dieta tolko pribrat a ze jej mam davat menej - a ja som na nu tak divno pozrela, ze sa hned zhacila a povedala, ze "ja viem to nejde, tak skuste upravit vy stravu...". Nastastie moja Detska Dr. je super a akurat malej povie, ze je papkacka a usmeje sa. Neviem ci to ma aj tvoja, ale moja sa gulati gulati (licka, 2 brada) a potom sa zrazu natiahne 🙂

Co sa tyka prelezanej hlavicky - nasa ju od malinka dava furt na pravo - stale ju otacam aj v noci aj cez den, ale aj tak ju ma viac napravo a polohovat ju nemozem, lebo kvoly klbikom nosi take specialne gate. Ale na rozdiel od tvojej je hrozne moc nosiva :( - tak si ju snad nema kedy prelezat.

Co sa tyka pasenia konikov - moja zabori nos do plienky - ma ho tak minutu a potom zacne plakat.

No a kvasinky - keby sa niekto vyjadril ci to dole umyvat (myslim take biele co tam mava) alebo nie - ci pouzivat mydlo alebo co - ale kazdy inac a nikto poriadne nevie.

Takze sa tiez dost "bojim" poradne o 2 tyzdne

komisakpd
30. jún 2009

baby dnes idem do pporadne..na kontrolu vazenia..som zvedava..ci budeme prikrmovat alebo zostaneme na mliecku..mne sa zda ze maximovi moje nestaci( cez den) teda asi sa nestiha tvorit..kedze papa kazde 2 hodky..

komisakpd
30. jún 2009

lindula..a prikrmujes alebo kojis..moj nekaka aj tyzden..zatiel je plne dojceny..a dokyna povedals ze kakat nemusi aj 14 dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre