Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ninnaricci
17. sep 2009

..idem aj ja do hajan...tak prajem všetkým dobrú nôcku 🙂

ninnaricci
17. sep 2009

ciky...Maximkova dr. sa vyjadrila, že staršie detičky už nerozdelujú mliečko na predné a zadné...to vraj len novorodenci...tak neviem

sabinazv
17. sep 2009

nina, ja sa stravujem pestro (az pripestro v poslednej dobe 😔 ) ... moze to byt ze pije hlavne predne mlieko - co som uz riesila, davam mu prso dopit - pri dalsom papani zaciname tym, ktorym sme koncili.. moze to byt tymi zubkami... alebo vraj mu mliecko rychlo prebehne traviacim traktom...no ale je baculaty... koliky nema, tak neviem... vraj kojene dieta moze kakat 6x denne alebo raz za 6 dni... ze je to vsetko v poriadku... uvidim teda kolko pribral od minula a uvidim ci to riesit...

sabinazv
17. sep 2009

ciky aj ja zelam hafanovi, nech sa rychlo vystrabi.

nina, neviem, ci nerozdeluju to mlieko... ale nas maly papa pekne to predne co ide lahko a potom ked ma tahat zadne sa zlosti, kruti, nervaci... ale tiez nie vzdy... tak neviem 😒

ni.kolet
17. sep 2009

Ahojte.
Pre navodenie dobrej nálady, pridávam video.
http://free.zoznam.sk/video/Detsky-rehot

skorvankova
18. sep 2009

dobre ranko.
Tak ako ste spali? My ako vzdy zle boli sme hore 6x. ☹
Ja som len zvedava dokedy toto potrva.
Inak aj vcera aj predvcerom mal teplotu 37,5 ale iba vecer, nechapem.

macikjm
18. sep 2009

ahojte...
nikolet... 😀 😀 😀 zlaty je...

ciky...drzim palce na kardiologii, aj psikovi...dufam, ze sa uz čikytka prebrala a je ako tak ok...musi ju to boliet...

skorvanko...to budu zuby... 😉 nie??

pikino
18. sep 2009

ahojte.

aine vcera pisala o ych zelenych hovienkach. my mame take iste zelene a tiez tam mame take tmovohnede hlieny. 😒 ja som s nou nikde nebola, nevyzera ze by ju nieco bolelo v stredu mame poradnu tak sa spytam doktorky.
normalne ma vyplasila.

ciky snad uz je cikytka v poriadku, nasaje tiez vykastrovana, ale ona je nezmar. prebudzat sa zacala uz na operacnom stole a ked sme ju doniesli domov tak za par hodin uz sa snazili s tym zasitym bruchom vyliezat na gauc. 😝

petkapo
18. sep 2009

Ahojte ☹

Baby, som uplne v prdeli. Bola som s Alexikom u Dr., vcera mal uz nenormalne sople - vsade - v nose, v plienke, dnes od rana kasle priserne. Dr. ho vysetrila, rozpravali sme sa o tom, ze on vlastne nikdy nemal take to klasicke detske hovienko - prazenicku, stale vodova zelena hlienova stolica. Takze Dr. vyslovila podozrenie na cysticku fibrozu. Normalne som sa tam v tej ambulancii rozrevala ked to povedala. Cize nas caka vysetrenie chloridov v pote a potom sa uvidi. Celu cestu domov a aute som prerevala, ani na cestu som nevidela ☹ . Je mi uplne, ale uplne na hovno ☹ Pardon za vyraz, ale inak to neviem povedat.

sabinazv
18. sep 2009

petus, boze to ma mrzi... ale netrap sa vopred, je to len podozrenie, nie je to diagnoza, tak ver, ze sa to nepotvrdi... kopec deticiek ma zelene kaky... ja som fakt veeela nabrazdila po nete, ale teda az k CF som sa nedostala 😒
hlavu hore !

pikino
18. sep 2009

petkapo to snad nie ☹

petkapo
18. sep 2009

sabi - viem, ze zelene stolice ma plno deti, ale u nas su to hlavne tie hlieny ☹ . Je to dost vyrazne v tej stolici + ta farba je az taka jedovato tmavozelena + je to vzdy vodnate. No a k tomu tie neustale hlieny v nose (s negativnym vysledkom na bacily) + negativny vyter zo zadku uz 2x. Ziadne bacily nikde.
Idem si poodsavat mlieko a vratim sa k vam. A tusim som aj kramy dostala z toho soku 😒

pikino
18. sep 2009

petkapo a ako vyzeraju tie hlieny v stolici?

sabinazv
18. sep 2009

mojko, ti verim, ze si vystasena... kedy mate ist na tie vysetrenia?

zanulienka
18. sep 2009

co je to cysticka fibroza-som nikdy nepocula o nej

pikino
18. sep 2009

to je tusim nieco s plucami, su zahlienene a clovek sa dusi, hnusna chroba

zuzik25
18. sep 2009

cafte, boze peti, drzim palce nech sa to nepotvrdi.
zanu, to musia deticky potom chodit na odhlienovanie plucok aby sa nezadusili ako pisala pikino.

baby, tak sa mi nechce balit, tolko cakov pakov pobalit malej, asi sa budem musiet este raz otocit domov.

sabinazv
18. sep 2009

petus nieco som si o tom prave pocitala..., tie stolice pri CF by mali byt aj mastne a velmi zapachajuce... a mal by mat slanu pokozku - volaju to aj "slane deti"... a tie deticky skoro vobec nepriberaju, neprospievaju... iste to nie je vas pripad...

zanulienka
18. sep 2009

ale su na to urcite antibiotika a on je este je malicky rychlo z toho vyrastie a zase druha vec lekari velmi lubia zastrasit rodicov

sabinazv
18. sep 2009

zanu, CF je bohuzial nevyliecitelna choroba... ale da sa s tym zit... len s urcitymi obmedzeniami...

sabinazv
18. sep 2009

zuzik, stahujes sa do Sasovej? 😉

aine04
18. sep 2009

caute baby,
petka drzim vsetky palce co mam aby sa diagnoza nepotvrdila, ja verim ze to dopadne dobre. neboj za mesiac budete na to len spominat, ze ako ste sa zbytocne vylakali, uvidis.

zuzik, to plavanie stale zvazujem. na jednej strane by som rada isla, na druhej strane - kamoska sa tym nemala dobru skusenost, maly jej chytil nejaku koznu hlupost, uz neviem co. to mi zase za to nestoji. som trosku nerozhodna...alebo nie? 😅

cajik nechce ani moj maly, ani z flase, ani lyzickou. tak mu ho musim trosicku prisladit. najprv som bola zasadne proti sladeniu, no ale nevypil mi nic. tak prisiel na rad kompromis...

zuzik25
18. sep 2009

som vam nenapisala, vcera vecer som dala malu spat a pridem ju skontrolovat a ona spinkala na brusku, ale tak ze nostek mala mierne pod sebou, ani nie na boku, som skoro zinfarktovala, som ju hned pretocila, ona zacala plakat, ale dako som ju utisila a spinkala dalej. ale nie na chrbatiku ale na boku. som celu noc nemohla normalne spat.
mam ju nechavat takto spinkat? som kadeco pocitla o tom SIDS, no neviem. som bola normalne vyplasena, lebo ona takto nikdy nechcela spinkat.

misha666
18. sep 2009

ahojte kočky... poskladala som chodačik dnes,,,tak som ju tam šupla na 5 min....kuk foto 😀 inak teplotky nam uz konecne prešli 🙂

petkapo
18. sep 2009

piki - tie hlieny vyzeraju ako hlieny z nosa - len su vacsie, hustejsie a tahave. Alex ich ma zelene.
sabi - neviem kedy ideme na vysetrenie, lebo sa robi len v Kosiciach na detskom plucnom a neviem sa tam dovolat 😒 A co sa tyka zapachu - to sa ani nevyjadrujem. Strasne kyslo - az tak octovo mu smrdi kako. A co sa tyka neprospievania - presne tymto som argumentovala doktorke, ze ved on nevyzera zle, ale ona ma vraj aj takych pacientov, co absolutne nevyzeraju na takuto chorobu a predsa... Vraj ma aj chlapceka, ktoremu to zistili nahodne - ked dostal zapal pluc ☹
zanu - cysticka fibroza je neliecitelna choroba.

zuzik25
18. sep 2009

sabi, nie na Foncordu, pojdem sa aine spacirovat popod okna. 😀 zajtra chceme zavitat do ZV na jarmark.

aine, som kadeco pocitala a pozhanala ínfo a vraj najlepsie su stare hory, kamoska tam chodi s malou a zatial vobec nic nechytila a to ze nachlipala vodyyy.

sabinazv
18. sep 2009

zuzik, aj ja budem zajtra na jarmoku, tak sa mozno stretneme 😉
aine, zuzik, nechcete chodit na Slliac plavat? ja som aj o tom spekulovala... neviem ale ci a ako to tento rok funguje...

petka, aj nasmu malemu tak kyslo smrdia kaky... ale je zaujimave, ze pred ockovanim ich mal OK zlte... len od ockovania zazeleneli... 😠

pikino
18. sep 2009

petkapo drzime palce nech to dobre dopadne.a do tych kosic toasi treba nonstop nechat zvonit telefon 😠

zuzik25
18. sep 2009

sabi, aj sliac funguje? viem len ze Kaskady funguju, ale tie su drahe jak fras.

no idem este cosi pobalit kym drobec spi. inac som sa chcela opytat vas panelakovych maminiek ako riesite to ked ste same doma a idete s malymi vonku a naraz sa neda vsetko odniest, nechate ich same v byte?

sabinazv
18. sep 2009

miska, jej vy uz "chodite" ... a na tej fotke, kde sa docahuje za hrncekom, ma ku dlhu rucku...akoby to ani jej nebola 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre