Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

saskax
24. jún 2009

ahojte, a neviete kde najdem tie tabulky, kde je napisane v ktorom mesiaci kolko ml mlieka ma babetko vypit? akosi to neviem najst, dakujem...

majka_dk
24. jún 2009

ahojte,
tak my sme uz doma z poradne a teda nic moc, vazime sice uz 5905g (za 3 tyzdne 640 😀 ) ale ze mame reflux, tak sme dostali tu zahustovaciu kasicku a mame ist na rehabilitacie a k neurologovi lebo ma stale zatate pasticky, ale podla mna mohla este dr. pockat lebo inak vsetko v poho, pretaca sa, drzi hlavu, sam sa da na bok a tak spinka, no ale radsej pojdeme keby nahodou na nieco prisli.

beadz
24. jún 2009

sabi, ja ked mu dam hrazdu, tak tak nervaci, ze az.
saska, neviem kde to mozes najst, ale podla mna sa nestresuj s tym, pokial babo dobre pribera, je jedno kolko vypije.
inak aj vase deti sa tak "napinaju" ? vystrie ruky, nohy, je ako pravitko.

sabinazv
24. jún 2009

bea fakt? a je farebna? lebo nasa je farebna (kuk do albumu) a takto sa na nu rehni 😅

beadz
24. jún 2009

majka, neboj nic, vsetko je v poriadku. keby mu nieco bolo, tak by si si to vsimla ako prva.

beadz
24. jún 2009

sabi, odpadnem. takto sa rehli len ked sa s nim rozpravam. teraz som ho skusila dat, tak to by si mala vidiet ako sa rozculuje.

sabinazv
24. jún 2009
aine04
24. jún 2009

nas maly sa tiez rehni len na ludi, co visi na hrazdicke ho az tak netrapi. chvilku ho to zaujme ked ho tam polozim ale ze by sa mu to videlo zabavne, to veru nie. strasne rad ale kuka na luster alebo akukolvek lampu a nemusi ani svietit.

sabinazv
24. jún 2009

majka a pre teba som odtial skopcila, aha:

Druhý mesiac života dieťaťa. Pred mesiacom si ešte zvykalo na svet a dnes je už ako doma. Hlavička je síce stále stočená na jednu stranu a ruky má zovreté v päsť, ale od šiestich týždňov zachytí pohľadom matkine oči, ktoré sa skláňajú nad jeho tváričku. Tu začína prvá sociálna hra s dieťaťom – „pozeranie z očí do očí“. Koncom druhého mesiaca sa objavuje veľký pokrok vo vývine dieťaťa a je to úsmev. Kedykoľvek sa matka skloní nad dieťa, objaví sa na jeho tvári úsmev – ako jednoznačný spoločenský kontakt. Vieme ale, že nervový systém dieťaťa je ešte nezrelý a neznáša dlhšiu záťaž. Preto je potrebné si uvedomiť, že ho nemôžeme preťažovať vnucovaním svojej pozornosti, ktorá ho vyčerpáva. Pre dieťa je veľmi dôležitá starostlivosť oboch rodičov. Dieťa je zbližujúcim činiteľom manželstva a obojstranná starostlivosť o dieťa pomáha celej rodine.

sabinazv
24. jún 2009

no a ked to tam citam, tak nas maly je niekde na prelome 4 a 5 mesiaca ci co 😀
alebo si to len ja myslim, ze nas je extra sikovny 😵

aine04
24. jún 2009

no teda nas maly sa usmieva hadam od druheho tyzdna. este ked som bola po porode u nasich tak sme predvadzali divadlo ako sa vie matusko usmiat 🙂

lindula3
24. jún 2009

na jedno kilo vahy by sa malo spapat 150 ml na den.... ja sa ale tabulkami nikdy neriadim na nas tie predpisy nikdy nejako neplatili

sabinazv
24. jún 2009

baby a skusali ste malych nechat len tak lezkat, zmenit prostredie... nas maly niekedy ked sa zlosti, nic ho nezaujima, tak ho odnesiem do postielky, natocim kolotoc a odidem z miestnosti... akoby potreboval svoje "sukromie" klud... tak ako vlastne aj v tom prispevku bolo pisane...
My tak aj zaspavame, ze sa napapa... uz vidim, ze je taky otapeny, odnesiem ho do postielky a tam v pohode zaspi a spi kludne 6-7 hodin... dovtedy spaval furt s nami a v podstate zaspaval pri telke...

zuzik25
24. jún 2009

koho to tu vidim? aine! no teeeda.
sabi ja to robim dlho tak ako si to napisala. vecer pekne po kupani a papani sa ide spinkat do postielky. a ak 10 - 15 minut krici odtial idem jej dat este papat a potom zaspinka. ale stale tam nebeham aby si nezvykla ze ked zaplace budem tam hned stepovat. ona uz skusa co si moze dovolit.

hrazdicku ma strasne rada, mam ju v kuchyni na stole, zatial sa nepretaca, takze este som v klude. debati s hrackami o dusu. ma tam taku lienku s kridlami a tie su uz cele obzute.
ale najvacsia zabava su ludia okolo a ked sa okolo nej chodi.

beadz
24. jún 2009

inak som zvedava na ten "prerod" po 3. mesiaci. v sobotu mame narodeniny, tak som zvedava ake prekvapenie to bude. mozno uz bude spat celu noc 😀

beadz
24. jún 2009

ja som sa uz aj naobedovala a tu stale nik ? kde ste ? spinkate s babikami ?
dnes som si kupila koka keksy, asi ich idem likvidovat. 😀 veeeeelmi mi to "chyba" 🙄

baska19
24. jún 2009

ahojte tak my sme boli včera v poradni a už máme 4480 g za mesiac pribrala takmer kilo a meriame 58cm 🙂 aj Dr. bola spokojná

beadz
24. jún 2009

no vidis baska, a tolko si sa obavala. super. 🙂

sabinazv
24. jún 2009

bea, ja som tu, len robim to rocne zuctovanie... a vies co? maly sa prespal - hodil povestnu 30 minutovku, prebudil sa s hrazdickou nad sebou a teraz si vykopkava a smeje sa na nu zas, by som ho zjedla najradsej... no super babatko, nie? 😉

beadz
24. jún 2009

sabi, moj zvykne mat 15-minutovku 🙂 .

sabinazv
24. jún 2009

ale vcera, ked sme boli vonku a zmokli... tak si pospal pekne dlho... ale to sa mi nechce - zasa zmoknut ako maca 😎

miavin
24. jún 2009

ahojte žienky - ako sa mávate? ja nejako nestíham chodiť na net, malý si vyžaduje pozornosť takže stále v strehu a keď spinká, tak makám okolo bytu. čo tu je nové? ako rastiete? pochváľte sa 😉

zuzik25
24. jún 2009

konecne uz dolialo, uz len prsi, tak som dala malu von na cerstvy vzduch. som zvedava dokedy vydrzi.

beadz
24. jún 2009

ahoj mia. vy uz pijete cajik ?

beadz
24. jún 2009

sabi, vonku to je ine, tam prespi aj 4 hodky. ale doma je to na maslu niekedy

sabinazv
24. jún 2009

bea, ale on zaspal a zmokli sme vonku a potom este spal dnuka v koci zmoknutom dlho 🙂

baska19
24. jún 2009

ahoj mia my sme už podrástli hodne skoro 4,5kg máme 🙂
aj ja chodim len prečítať občas ked zaspí malá ako teraz 😉

miavin
24. jún 2009

bei - no jasné, feniklový už od 1 týždňa a teraz máme po 2 mesiacoch aj upokojujúci - ja mu dávam napiť čajík v noci cca okolo 3-tej a potom bubá ešte do tej 5-6..... takže papka len večer a ráno.
baska - ahojky, tak to je skvelééé že tak rastiete, my ideme zajtra na poradňu, tak som zvedavá, či sme prekonali 6 kg 😀

misha666
24. jún 2009

beaaaaa...ideme von??...dzecko se mi napapalo 😀

baska19
24. jún 2009

ja mám teraz tiež čajík pre malú takú zmes na pokojné bruško lebo večer strašne plakala lebo sa nemohla vyprdkať a teraz je to super, ja jej ho dávam tak kolo obeda lebo je na ňom pisane že sa nemá dávať večer a poobede. Včera som jej ho nedala a už bol krik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre