Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

solen
19. máj 2009

zuzik este k teme kojenia na verejnosti. Ja kojim vsade a je mi jedno, nech si mysli kto chce co chce. Vzdy mam so sebou stvorcovu plienku, ktoru si zachytim za ramienkom podprdy, vytvorim tym pradnu zastenu a je to! malicka sa neobzera, ma tam sukromie a nikto zas neobzera mna 😉

tica
19. máj 2009

giuli tak to ti nezávidim ale máš to už za sebou ...

solen ďakujem vyskúšam a dlhé prechádzky si nerobím malého vycapím von na slniečko a ja si robím doma

tica
19. máj 2009

dobre tak ja už mizím idem kupať malého tak sa majte pekne niekedy sa tu ukážem papa

solen
19. máj 2009

tica opalujes ho? 😀 Ja tak tiez robim. mala von spat a ja si mozem porobit. Ovsem ak mi to dovoli druha moja holka. Niekedy je to o drzku.

aine04
20. máj 2009

ahojte, dobre ranko vsetkym 🙂
babulky poradte mi prosim, mate nejaky trik na odgrgnutie? nasmu malemu to niekedy trva, najcastejsie si odgrgne tak hodinku po papani, to ho uz ale poriadne tlaci brusko a tak sme v noci hore fakt kazdu hodinku. raz na papanie a potom zas na grganie, lebo po jedle odgrgnut nechce. ☹

a este by som potrebovala radu ohladne dovolenych potravin popri kojeni, nemate niektora zoznam? alebo ak viete nejaku stranku na nete...

giuli
20. máj 2009

aine,pri kojení sa dieťa tak veľmi pricucne k prsníku,že vytvorí akési vákuom okolo dvorca,samozrejme ak je dobre prisaté,v tom prípade do pusy neprejde vzduch ,dieťa sa ho nenahlce a tým ani negrgne...takže sa neznepokojuj,že si mimi neodgrgne,nemusí to byť pravidlom,kľudne ho polož a ak sa ti bude zdať nepokojné ,vezmi ho po chvíľke opäť na ruky a ono sa to potom podarí...ako hovorím ,nie je pravidlom,že dieťa si musí odgrgnúť...
na stravu neexistuje nejaké pravidlo,treba postupne vyskúšať vštky druhy potravín a zaraďovať ich do jedálniča...ja som už jedla dokonca segedín,cibuľku,cesnak...a je to OK,malý nemal žiadny problém...

iku
20. máj 2009

aine, my grgáme normálne bez perinky cez plece, ale tiež jej to dlho trvá, no ked si popri chôdzi párkrát sadnem a vstanem, akoby sa jej to popreklápalo v brušku, ide to rýchlejšie.Stalo sa, že si negrgla vôbec.
S tými potravinami je to tažké, niekoho nadúva čokolvek, ja jem jablká, banány, jogurty, zemiaky, maso, ryby, ryžu,chlieb, šunku, med, lekvár... pijem neperlivé vody, vineu, mlieko a beriem vitamíny pre kojace matky.

anib
20. máj 2009

my si tiez malokedy odgrgneme, kamoska mi poradila aj malu cez plece a urobit drep tak rychlo padnut dolu, par x to zabralo, inak davm cez plece a ked ani to, dam ju spat nabok a trochu si odgrcne

aine04
20. máj 2009

vdaka dievcence, asi uz zacnem postupne testovat potraviny, maly uz ma takmer 3 tyzdne tak snad o bude ok 🙂

zanulienka
20. máj 2009

caute baby,my mame dneska uplakany den.elaia sa mi dneska prvykrat zobudila 3.30 a ja uplne nadsena,ze wau,len som netusila,ze uz potom spat nebudeme 😠 a len placeme a placeme a donuti ma k tomu co som nechcela...dat svokre na prechadzku 🙄 kocky mam baby vak od 3-9 kg,bude to blbo vyzerat ak v tom zoberiem malu pre kocky do skolky co je asi 2 min.

pikino
20. máj 2009

zanu podla mna v pohode. tou chvilockou sa jej nic nestane a mozno konecne zaspi, ked bude blizko teba.

sabinazv
20. máj 2009

ahojte dievcata,

po dlhsej dobe sa ozyvam, chodila som vas citat - takze som v obraze, len som neprispievala...
Dnes ma malicky 3 tyzdne, ideme asi oslavovat 😀
Vcera sme boli u dokyny a pribrali sme za tyzden takmer pol kila... dobra som ja krmicka, ze? 😉
No ale to dohnal co zameskal... ak si pamatate, tak po prichode z porodnice som mala tyzden vysoke teploty, stracalo sa mi mlieko, tak sme aj dokrmovali, jedli ryzovy odvar... a aj teraz este dokrmujeme e... maly odmietal prso, ale uz sa znovu aj kojime a sme taky fajne baculaty uz... teda malicky... ja nastastie chudnem pomaly, co ma tesi 😉

zanulienka
20. máj 2009

cau sabi-chudnem aj ja,hlavne z nervov ☹

sabinazv
20. máj 2009

hej zanu, citala som co ti vyparatila svokra... to je teda osoba... a myslis, ze malicka je dnes uplakana z tej podrazdenej koze ?

zanulienka
20. máj 2009

ani nie,uz je o dost lepsie,na tvari to ma krasne aj kozicku uz ma makku a nie drsnu,este na tele ma par cervenych vyrazkov,ale to bude aj z tepla.neviem ona je proste takato,uplakana,vzdy nespokojna...uz ma je.ne

aine04
20. máj 2009

maminy co obliekate drobcom na vonku ked je takto teplo? nas dnes caka este nejake behanie po uradoch a neviem ci mu staci bodynko s kratkym rukavom a dupky... alebo dupky nedat? 😅 inak bude vo vajicku a nie v kociku, takze dupky asi ano. alebo aj na bodynku dlhy rukavik?

sabinazv
20. máj 2009

aine, ja som vcera dala kosielku a dupacky... babetko este nema svoju termoregulaciu... ale zasa kazde je ine, niektore je zimomravejsie... nas ma rad teplucko, nema ani potnicky... ale iba bodynko s kratkym rukavom je malo nateraz si myslim...
Raz pisala guili, ze babo sa ma obliekat tak, ze to co ma mama na sebe, tak jemu +1 vrstva este...

sabinazv
20. máj 2009

zanu a cim sa krmite, neboli ju brusko? nekrci velmi nozky ked place?

pikino
20. máj 2009

ja by som urcite dala dupky a dlhy rukav. aj kvoli slniecku.
ja davam aj ciapocku

len neviem ci ju este mam prikryvat dekou, ale ked fuka tak asi ano.

sabinazv
20. máj 2009

ano, ciapocku tiez davam, sa bojim aby nedostal prievan... a decku mam taku tenku a v pripade potreby tiez zakryvam

zanulienka
20. máj 2009

sabi-ved praveze nie,ona len place a to je cele.kebyze aspon krci nohami tak viem,ze ju nieco boli.ale ona my lezi na pleci,uplne uvolnena ako mala opica a place.ja tiez davam nohavice malej a pulovrik,aj ked tu mame teplejsie ako na svk a klobucik,aby nesvietilo slnko do oci.

sabinazv
20. máj 2009

zanu, tak ma asi nejky splin 😉

kiki5
20. máj 2009

baby a ja nechudnem vôbec. stojim na vahe od pôrodu.ale už si davam po troške všetko- paradajky dokonca som mala jeden rezen ale so selen. šalatom- alebo heranolku sem tam ukradnem . kavu, naozaj všetko okrem strukovin a kapusty

kiki5
20. máj 2009

oprava ten šalat bol zeleninový 😀

zanulienka
20. máj 2009

co je splin

pikino
20. máj 2009

ja som schudla 12 kil a odvtedy ani deko. stale mam 70 a uz to nejde dole do mojej vahy mi chyba este 7 kil zhodit. 😒 a nende to uz.

sabinazv
20. máj 2009

splin je depka, smutok 😉

kiki5
20. máj 2009

vraj ked prestaneš kojit tak to pojde samo

zanulienka
20. máj 2009

kocky ja kojim a mam 12 kilov dole ba tymto tempom ochvilu dalsich 12

zanulienka
20. máj 2009

sabi-to mam skor ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre