Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
20. sep 2009

Pred chvíľou som dala malého do behúňa, len tak zo srandy ako v ňom bude vyzerať a on sa normálne začať pohybovať. No nechápem. 🙂

krpcek
20. sep 2009

ahojte. tak my sme chore uz obe - mala ma tiez soplik, tak uz som zapojila aj vysavac.

baby ked mali deticky soplik davali ste im nieco?

zuul aj my sa v noci casto budime, tiez dam len didu, potaha a spi dalej. uz sa mi niekolko krat stalo aj to, ze som mala didu vonku a zobudila som sa na to,ze mala taha, 😀 😀

cikyta
20. sep 2009

Ahojte.Tak dnes som bola druhý krát u rodičov a ked som mame povedala,že kojím,skoro odpadla.Vraj:
-Načo? Už musí jest!
Tak ma vytočila.Povedala som jej svoje a ked prišiel brat a spýtal sa,či kojím,moja mama mu odpovedala,že :
-Ano kojí.Bude do pätnástich!
😠

macikjm
20. sep 2009

ahojte...
juj zuul...drzte sa...fakt sa s niekym porad...annaq je super...
kiki....ja uz jem kapustu vo velkom aj sladku aj kyslu...no uvarenu, resp. pripravenu v jedle...a ninka je v pohode...aj strukoviny jej nic nerobia...jedla som uz fazulu, hrach, sosovicu...skusaj... 😉
katka...krasne si tvoje bambule... 😵

macikjm
20. sep 2009

ciky....co???????????nic si z toho nerob...ja som na teba hrda, ze tak krasne kojis... 😉 😉
mamka sa velmi myli a vobec sa tomu nerozumie...ale co uz...aj taki musia byt...

krpcek...juj...budte zdravucke...tak horsky vzduch takemu rozmaznanemu mestskemu zasmogovanemu nosteku asi nerobi dobre... 😀
my sme davali fyziomer- fyziologicky roztok...do nosteka...zvlhcuje to sliznicu...annaq pisala, ze sa moze aj MM dat...par kvapiek...

cikyta
20. sep 2009

Ja som dnes jedla 1.krát kapustu s mäskom.
Macik-strašne ma tá mama nasrala.Ona malá bábätká try a to v takých podmienkach,že studna vonku,wc vonku,kojenie 2 týždne,lebo dostala zápal (až nato,že práve vtedy treba kojiť!)a ani na povinne očkovania s nami nebola 😠 !
No taká mi nebude dávať rozumy o výžive mojho dieťaťa a už vobec nie si robiť zomna posmechy.Sama je trápna!
ufff!!!!

cikyta
20. sep 2009

Ale ked sa na to pozriem teraz,zrejme z nej hovorila závisť!!!!!!Lebo aj segra ju počuvala pri svojom malom a oni dve su skoro vo všetkom proti mne spiknute.Ja mám dobreho muža,dobru prácu,dosť mliečka,peknu dceru a mám stále usmev na tváry-im tieto veci chýbaju.

macikjm
20. sep 2009

presne tak ciky...niekedy to je cista zavist...tak asi ani nepomyslas aby boli navstevy u mamky frekventovanejsie, ze??? 😅

anib
20. sep 2009

ahojte,som tu par dni nebola, zdravim vsetky a idem kuk,co ste popisali

cikyta
20. sep 2009

No Macik.Presne tak.Máš pravdu s tými návštevami.Len tentokrát mala mama 50-ku,tak sa patrilo 😝 ( 😀 )

krpcek
20. sep 2009

macik my sme asi z klimy v aute prechladli . . lebo 4 hodiny pustena klima, no nic moc . . aj stary je prechladnuty, tak to asi neude zo vzduchu.

chuda male ani spat poriadne nemoze 🙄 o pol osmej som ju ulozila a uz som dva krat bola odsavat. 😔

cikyta
20. sep 2009

Krpcek.My sme pri soplíkoch tiež tak 2 krát denne vysávačovali a davala som kvapky Libenar. (To ukludní sliznicu a možu sa dávať aj len tak preventívne.To nieje ťažké liečivo.) A ešte je vraj dobre,aby sa noštek nevysušoval a ked sa takto so soplíkmi zle dýcha,je dobre dať do miestnosti,kde bábo spí mokru handru sušiť na zvlhčenie ovzdušia.

krpcek
20. sep 2009

ciky mam cerstvo oprate, tak to tam hodim.

slak ma trafi. . . .ona chuda uz ako sbada vysavac zacne plakat, ale ako inak jej mam pomoct 😒

cikyta
20. sep 2009

No ti verím.Tiež ked som išla už 3 den po sebe s vysávačom na Silviu,tak sa rozplakala ešte viac ako plakala.Lebo mi sme mali "našťastie" velké soplíky len vtedy,ked som ju po kupely obliekala do pižamka.Stále hrozne plače ked ju obliekam,ale najviac po kupely.No a potom tie soplíky..juj ☹

Držím vám palce,nech sa Sabinka čím skor vykuríruje a aby boli toto jej posledné velké soplíky tejto-už možem povedať zimy.

cikyta
20. sep 2009

To s tým zvlhčením ovzdušia mi povedali viacere doktorky.
Dobru nocku................................................................................

zuul
21. sep 2009

dobré ránko maminky,

ďakujem Vám za reakcie. čajík by som veľmi rada dávala, ale miško nevie piť z fľaše, len sa hrá z cumľom, včera som ho celý deň s ním týrala a dnes pokračujem. musí sa to naučiť.

dnešná noc bola taká istá + bonus, boli sme hore od 2,00-4,00. miško už bol vyspatý a vymýšľal. včera sa mi podarilo cez deň 3x45min kedy spal.
skrátka nevládzem ale asi musím vydržať. tak som sa tešila, že to bude už len a len lepšie.

ciky čo to čítam o tvojej mamine? máš pravdu len žiarli, nič iné v tom nebude. a ty jej dávaj pekne najavo, že si šťastná a spokojná a nezabudni na ten úsmev na tvári
😀

krpy júj choručké obe. neboj ako píšu dievčatá ten libenar jej môžeš dávať aj morskú soľ do nošteka. my ich užívame už 5mesiacov 🙂

skorvankova
21. sep 2009

ahoj babule.
krpcek, tak tom ti nezavidim, ze ste obe chore. 😒
moj maly je v noci stale tak casto hore, fakt kazdu hodinu.

zuul
21. sep 2009

skorvi nestraš, vy ste starší a už máte pekne spinkať. berieš mi ilúzie 😅

skorvankova
21. sep 2009

zuul, nechcem strasit, ale je to cim dalej tym horsie, aspon v noci.
ale kazde dieta je ine.
u nas to trva asi 3 tyzdne.

kuk, pridala som foto.

petkapo
21. sep 2009

Ahojte!

Tak sa pridavam do klubu ponocujucich matiek. Alex bol dnes v noci hore o 11, o 12, o 2, o 3, o 4 a definitivne o 5. Ale u nas nie je na programe mlieko, ale odsavanie hlienov, rozkvapkavanie, polohovanie atd....
NENAVIDIM SOPLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krpcek - ja mam doma celu skalu pripravkov do nosa. Mozes davat Libenar (hocikolko), Mar plus,Physiomer (3-4xdenne) alebo ked ma velmi silne sople tak aj Nasivin (pre dojcata) - ale ten len maximalne 3 dni, lebo je to navykove.

Ciky - moj Alex tak strasne place ked vidi, ze drzim kvapky alebo sprej do nosa. O vysavaci pomlcim, to je taky krik, ze mi puka srdce 😢

A k tomu zvlhcovaniu ovzdusia - vlhke uteraky - ano, ale nie cerstvo vyprate veci z pracky. Uvolnuju sa tam nejake ciastocky z prasku a to je potom este horsie. Ked oprate veci, tak potom 2-3x preplachane. Taka je moja skusenost. Ale mozno sa to tyka len ''citlivych'' babatiek. Resp. tych, ktore maju ''nabeh'' na alergiu.

SABI, SABI, kde si? Robili sme Misa rezy a......zozrali sa len take fukoty.. 😀 😝

sabinazv
21. sep 2009

tu som Peti 😉

tak som rada, ze sa kolacik vydaril...ja som vcera spasla celu Studentsku pecat (!!!) a dnes som skusala co si obleciem v sobotu na svadbu a nic neobleciem, pripadne obleciem a vyzeram desne 😠

zanulienka
21. sep 2009

sabi-ja som sim isla v sobotu kupit nejake saty-hroza.v kazdych som vyzerala ako tehu,pretoze u nas je moda ze na vsetkych satoch zacina velky opasok hned pod prsiami

petkapo
21. sep 2009

To poznam 🙂 Aj my sme mali ist na svadbu, ale nakoniec - kvoli tomu, ze je Alex soplavy sme nesli, tak som si nastastie nemusela kupovat nic nove na seba 😀

Mate dnes to ockovanie, ze? Drzim palce!!!

petkapo
21. sep 2009

Zanu! Ty paradnica jedna! Aj vy idete na svadbu? Ci len si chcela obnovit satnik?

sabinazv
21. sep 2009

zanu sa ide vydavat predsa 😎

petus, rozhodli sme sa, ze nedame dnes zaockovat... uvidime ako to dopadne...

petkapo
21. sep 2009

Fakt? No tak to drzim palce!!!!!!! Daj potom vediet co na to RUVZ, ci namietali.

sabinazv
21. sep 2009

dikes 😉

ideme to dnes "odlozit" nie odmietnut, takze urady zatial mozu byt v klude 🙂

sabinazv
21. sep 2009

tak moje dieta som dala do kocika, lebo ho nejak nic nebavio... bol v klude, teraz trochu zreval, idem ho pozriet a on spi akoby sa nechumelilo ... a to pri nom prave zmyka pracka 😅

nany100
21. sep 2009

zuul, skorvi...som na tom rovnako...dnes to bol brutal, zdá sa mi, že som ani nespala...len tíšila revúcu bábiku ☹ ...včera som písala annag: https://www.modrykonik.sk/forum/show.phpvThread...
takže sa máme na čo tešiť, bábätká si až v trištvrte roku konečne ustália spanie...takže ešte také 4 mesiace
😢 ...budem vyzerať ako zombie ☹

petkapo
21. sep 2009

Deti maju radi take monotonne zvuky - pracka, umyvacka a pod. Alex rad spi pri odsavacke a digestore 😉

A to zanu sa fakt ide vydavat? Som nevedela! Tak gratuliiiren!!!!!!!! A druzicky nepotrebujes? 😉 😎 Take sice ''po zaruke'' ale vesele 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre