Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

misha666
30. sep 2009

mia...ved tymi poharikmi, myslim tie flasticky 😀

cikyta
30. sep 2009

takže ahojte.jednou rukou kojím,druhou píšem...........
cele poobedie zabite behačkami po dr.
tu trakovu frajkovu perinku už máme ušitu.ušili ju na mieru na hole telo.
no a pán ortoped nám ju potom ukázal,ako treba zapínať-len ju treba dávať nie na hole telo,ale na oblečenie+ešte aj ortopedické gate stále 😠 takže ma ide j....ť,lebo jej ich teraz ledva zapnem.
má ich nosiť 23 hodín denne a po dobu 1 mesiaca.potom kontrola a zrejme zase rtg. už mi bude chúdatko žiariť z tých rentgenov 😠

cikyta
30. sep 2009

inak v noci mi bola každu hodinku a pol hore a ja netuším prečo.moje finty s papaním nezabrali,ani teplo,ani zima jej nebolo,ani zubky,ani prdíky........prote neviem ☹
som zvedavá na tuto noc. 😨

miavin
30. sep 2009

ciky - ouha - no nejako už len vydržíte, nie? sisinka bude potom krásne chodkať - naša modelka... máte to ťažké - tak prajem veľa trpezlivosti....

anib
30. sep 2009

K tomu zvýšeniu RP:
Postup je teraz taký, že ak návrh zákona schváli vláda na zajtrajšom rokovaní, tak sa zákon posunie do parlamentu na schválenie a až POTOM bude platiť. Ja ten legislatívny proces priebežne sledujem, takže vás môžem priebežne informovať v akom je to štádiu.

anib
30. sep 2009

ahojte, ciky aj nasa mala zacina spekulovat, ale ochorela odo mna, rano nic, este ze nas neockovali, poobede kychala a vecer sme uz museli odsavat, v noci sa pokakala a vypaduval jej cumlik, tak som vstavala a vstavala, ale vzdy zaspinkala, tak ok, mala aj teplotky do 37,7st.

misha666
30. sep 2009

anib... do pi.. aj s tym zakonom... debili su to na tom ministerstve... 🙄 ja dostanem zase hovno...

anib
30. sep 2009

to zajtrajsom - to akoze uz schvalili dnes a teraz sa to posunie do parlamentu na schvalenie 😉

macikjm
30. sep 2009

ahojte...tak ste toho popisali...mamusky kolegynky.... 😀 😀
uz ani neviem na co som chcela reagovat... 😀
katka...nadherne haro...

ciky....cmuk silvinke od sestricky ninky... 😉
ten rodicak...jeeeeeeeeeeeej...tesim sa...nech to dopadne dobre...budem mozno doma vdaka tomu dlhsie ako som planovala....juchu...

tie zimne capacky su chutne...ja obliekam ninku teraz vonku takto...puncochy...zateplene nohavice...to take hrubsie...body s dlhym rukavom a potom dla pocasia hrubu alebo tenku bundicku....a ciapocku...a ked je chladnejsie, tak davam decku...

a este sa teim...mame uz dlazbu na balkone... 😀 a tatik nic netusi...bude to prekvapenie...

jankaaa
30. sep 2009

boze babenky pokial som vas docitala no mala som co robit 🙂

my este nemame stolicku na krmenie ale uz sa chystam kupit.....a nad autosedackou rozmyslam ale uz by nam tiez trebalo novu lebo maly sa uz pomaly do vajicka nevojde a to je pritom do 13kil....tak uvidime...

ja som dnes robila prvykrat prikrm malemu ale som pozerala aj tie hami vyzeraju fajn tak mozno mu aj nejake kupim...

babenky som sa chcela spytat vy ked davate papat prikrm potom mu date este aj mliecko alebo len cisto ten prikrm?

petusko
autor
30. sep 2009

ahojte 🙂
no zbezne som precitala, co ste popisali... my mame stolicku o petkovi, takze o starost menej, ale autosedacku nam bude treba. planujeme ale az okolo vianoc, zatial je drobec spokojny.
dnes sme chceli kupit kocik v tescu, padol nam do oka hned aj manzelovi aj mne, chceme nieco lahke skladne a nie drahe. stal 50 €, tak sme sa tesili, ale za tristvrte hodinu sme sa nedopatrali k predavacovi, ktory bo nam ho bol dal!!! vylozeny kus bol poskodeny a ostatne v krabiciach neboli oznacene, tak sme nevedeli, ktory je to. no nervy som mala na rozliatie 😠 tak sme sa nakoniec na to vybodli. keby sme nemali obe decka so sebou, tak si tam podam nejakeho panka v bielej koseli, co sa tam premavali ako na pesej a kazdy nas odbil, ze to nie je jeho oddelenie 😠
ciky, nech vam ten mesiac ryyyyclo ubehne 😉
tomu rodicaku sa tesim, teda ak to prejde tak, ako slubila pani ministrova, ze aj mamicky, ktore pocas RD znovu otehotneju, budu mat narok na tu zvysenu sumu.
ja prikrmy striedam, aj varim, aj kupujem, lebo Marcelikovi stale nieco ine chuti. a dávam len prikrm namiesto jedneho mlieka.
dnes sme kupili uz aj Bebu 2, som zvedava, aka bude reakcia. cez vikend mu skusim dat.

ninnaricci
30. sep 2009

ahojte

mishka...blahoželáme Emmke k polrôčku...a ďakujeme...že na nás myslíte 😉

...náš oslávenec bol dnes nejaký čudný...našťastie sme už prestali ťahať sople (tiež to boli takééé revy...až som nechápala) už len tak kontrolujem...tak sme boli aj plávať...noo samozrejme, že nevydržal do konca lekcie...sme museli opustiť bazén...lebo Maximko ukazál aký silný hlas má 😉 a potom sa na mňa v šatni škeril...asi chcel byť prvý v sprche 😀

...straaašne rýchlo to letí...drobci už majú polrôčik...a už toho toľko vedia...každý deň nás niečim prekvapí...

...minule sme boli u svokrovcov a Maximko otestoval také hopsadlo čo sa zavadí na zárubňu...taaak sa mu tam páčilo...trochu som sa bránila...lebo ešte nesedí...tak mu nechcem velmi zaťažovať chrbticu...ale ta radosť...očká mu svietili...

ninnaricci
30. sep 2009

petusko...mi už dávno papáme Bebu 2...už som skúšala aj Bebu na dobrú noc...noo tá sa mi zatial neosvedčila...

...ja príkrmi len kupujem...myslím si, že sú pod kontrolou...tak sa nie je čoho báť...ja totižto ani nám nevarím...tak raz za týždeň...žijeme na mekáči...a ktorá babka čo nabalí 😀

cikyta
30. sep 2009

Macik. Cmuk som odovzdala.Bol sladký. 🙂
A inak k RP: Myslela som,že to bude matka dostávať do 2 rokov veku dieťaťa,ale dnes v správach to nehovorili,ale hovorili len to,že kto má už 2-ročné dieťa,na toho sa to už nevzťahuje-to zvýšenie (akože teraz momentálne)
A tak to dobre chápem,že ten príspevok budeme mať do 3 roku,normálne????? 😕

Zajtra Sisku cvaknem foťákom a ukážem vám našeho "Frejka" (perinku)

petusko
autor
30. sep 2009

nina, nam zatial stacila jednotka, ale uz si vsimam, ze sa cas medzi papaniami skracuje, tak uz mu asi treba dat silnejsie mlieko. a zacala si mu ho davat postupne, ci tak odrazu? ja si to uz nepamatam, ako som to s petkom robila 😒

cikyta
30. sep 2009

Macik-"prskaveho smejka" robí aj Sisa.Dnes celý den.Ešte aj u dr.normálne! Žiadne revy,iba "prskave smiešky".
Oni su ozaj segry!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

cikyta
30. sep 2009

Inak,bohove fotky. 😉

ninnaricci
30. sep 2009

petusko...úplne v pohode sme prešli na 2ku...dopapali sme 1tku...a bolo...akurát tá na dobrú noc sa mi velmi nezdá...neviem či drobcovi neprejde cez obyčajný cumel...lebo sa mi nezdá, že by vela z nej vypil...a budil sa častejšie ako obvykle...

...tak neviem či to nočné budenie má vplyv vekom...dúfam, že je to len prechodné obdobie...našťastie niekedy v noci keď mrnčí stačí dať cumlík...budem si musieť zaobstarať ten svietiaci cumel 😉

ciky...ináč skvelá fotka tá z iného storočia

...a musím pochváliť všetky aprílovčatá...ako som si dovolila pozrieť vaše albumčeky...naozaj nádherné detičky máme...len nech sú nám zdravučké 😵

macikjm
30. sep 2009

ciky...dakujem... 😉
nasa tak prska, ze ma slinky na cele, vsade a ked som v jej tesnej blizkosti tak oprska aj mna... 😀 😀
kocky nase male... 😀

miavin
1. okt 2009

dobré ráno maminy a bambuliatka
ako ste spali? ja otrasne - keďže som čakala manžela, tak som sa prehadzovala - malý už o 11 pýtal čaj - a prehadzoval sa so mnou, keď som o 0.45 konečne zaspala - o pol 2 zvonil manžel, aby som mu otvorila - zapotrošil kľúče, tak sme do 3 kvákali....od 6 som hore, rezne obalené, vypražené, malému som snáď všetko zbalila - chlapi mi spia.... tak uvidíme dokedy.... snáď sa tu ešte ukážem, ak náhodou nie, prajem krásny víkend....

beadz
1. okt 2009

ahojte babiky.
ja uz velmi rozmyslam o tom ze maleho odstavim. tak straaaasne ma kuse s tymi svojimi dvoma ostrymi zubkami ze curam od bolesti.
vcera sme boli na velky nakup. v hypernove maju akcie na detske vecicky. kupili sme plienky aj kasicky a prikrmy od sunarku. nechali sme tam majland, ale aspon su zasoby.

beadz
1. okt 2009

mia, uzite si to 🙂

cikyta
1. okt 2009

Ahojte.
Bea,škoda,že tu nemáme hypernovu.
Dnešná noc bola už OK.Vstali sme len 2 krát.
Odfotila som Silvinku vo Frajt.perinke.Metala sa,tak je to také... 😅 Všetko OK,len sa nedá už na štyry a suche zipsy si odopína,tak musím na to obliekať také gaťuše pre ročnu babu. 😝

romanakatka
1. okt 2009

ahojte, tak u nás noc o ničom tiež... krpec bol hore o 23tej, 0:30, 2:30, a od pol piatej do šiestej sme kecali potom na hoďku zalomil... o siedmej sme boli hore ale je taký nevrlý... práve zaspal som mu natrela ďasienka... trochu viac kakošíme ale zúbky v nedohľadne zatiaľ 😒 idem sa dať nejako dokopy, lebo tie jeho 20minútovky rýchlo letia 😖

romanakatka
1. okt 2009

ciky, Silvinka malinká drobčúrik zlatý ako sa usmievka ešte aj v tej perinke... juuj veľmi Vám prajem nech už Vám skončia tieto trápenia... bojovníčka malá to krásne zvláda 😵 rozkošná princeznička 😵 stískame ju a posielame sladký božtek, nech má pekný dník 🙂

beadz
1. okt 2009

ciky, ti poviem ze si prezijete "svoje". akoby nestacilo to co bolo pred tehu...
nech uz to mate za sebou.
kati, tie 20-minutovky poznam... 😒 ale aspon nieco.
asi mu ide nejaky dalsi zub, lebo kuse hrozne do vsetkeho a nervozny je jak perun.

cikyta
1. okt 2009

Díky baby.Aspon že to zvláda lepšie ako ja 😅
Ešte nám nejdu ešte zubky.To bude tiež horor,ked tak čítam niektorých aprílových chrustikov. 🙂

beadz
1. okt 2009

no, ideme sa hrat. dnes mi nedovoli konikovat 😖

solen
1. okt 2009

ahojte, nestiham docitavat, iba zbezne.

ciky silvinocka sa napriek vsetkemu usmieva. Slniecko zlate. Coskoro budete OK. lepsie teraz to podchytit, kym je malicka. Mam tu jednu znamu, co jej 10 rocna dcera ide teraz na operaciu noh. Moj nazor je, ze je to zanedbanim od detstva, pretoze to ako divne chodila, bolo viditelne. No a teraz, baba co ide do puberty, operovat nohy, co bude par tyzdnov na voziku, rehabilitacie a co ja viem co. A napriek tomu to chce podstupit, pretoze psychika takeho dievcatka, kedy sa kamosky zacinaju fintit a ona zakopava o vlastne captave nohy, tak ta je uplne v haji. To pisem len na povzbudenie. Moc drzim palce nech ten cas rychlo prejde.

solen
1. okt 2009

mia uzite si.

baby kolko papaju vasi drobci zeleninky. Moja spraska 160 g a to sme len zacali pred tyzdnom. Vcera som ju ani spat nedala, co som ju pozorovala, ci sa nepogrca. Zda sa mi to dost, na to,ze doteraz cucala len mliecko a v pohode je tucnucka. A to nehovorim este , ze po jedle sa mi tisne do vystrihu, co si musi zapit 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre