Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ninnaricci
22. mar 2010

krpy...a neskúšali ste flašku so sosákom? ...možno sa jej to zapáči...nie klasicku dudkovú
...ja som na noc začala dávať kašu od sunaru...tak ta je úžasnáááá...tak sa mi zdá, že presedláme aj na mliečko sunarove...vraj sa najviac podobá na normálne mlieko

...náš drobec sa najradšej mazná s takým veeeelkým plyšovým macom čo dostal keď sa narodil
...keď na neho pokričím...tak hneď k nemu uteká a obíjma ho...až mu niekedy závidím
...nooo aj s nami sa pomojká...ale maca ma radšej 😒

sabinazv
22. mar 2010

Helou,

tento konik stale vyhadzuje dake chyby 🙄 vrrr

Vsetko najlepsie zelam oslavenkyni Meliske, nech si zdrava, krasna, stastna a spokojna dievcinka 😵

Tica, videla som foto, no maly je aky krasny... hodim ho veru uz tiez do albumu "rociakov" 😉

A uz ani neviem na co som chcela vsetko reagovat... jaj Nany, bielu redkovku som nedavala este drobcovi... teraz mame zasa obdobie, ze papa len jogurt a nejake ovocie, kasu... tak mu ani nevarim, to nema vyznam... nechce jest 😒
Jaj a Macik... no u teba je to ake napinave... wow...ani tehu, ani kramy... ciste krimi 😅 Zelam aby sa to vyvinulo tak, ako si predstavujete 😉 ja som teraz v takom rozpolozeni (videla som svagrininu malinku dceru 2 mesacnu), ze by som aj pristala na druhe... no ale teraz mame starosti s byvanim, tak potom az... lebo chodiaci Danko a stavba - to nie je dobra kombinacia...

krpcek, mne maly nechce pit vobec nic z nicoho... pil kedysi z pohara, ale objavil, ze ked sa fuka do tekutiny, tak to je ohromna zabava, tak teraz uz len fukame... zo sosaka sat nechce, ani z flase... vrrr

Nase spanie je tiez dost divoke... niekedy 2-3x hore a niekedy ako tuto noc po zaspati kazdu hodinu hore, kym si k nemu nelahneme... potom spi s nami v posteli, obkopava nas a tak... v nedelu a dnes vstal o 6.h... inokedy vedel do 7.h pospat... no ale kebyze aspon pospi celu noc... nuz, ale hadam z toho vyrastie...

A vsetkym chorym rychle uzdravenie !

solen
22. mar 2010

dievcata dakujem velmi pekne za Meli, ani sa mi verit nechce, ze uz je to rok, co prisla medzi nas 🙂 😵

sabinazv
22. mar 2010

Aj Šimonko ticin ma dnes presne rok, tak gratulujeme tiez, nech je kazdy dalsie rok lepsi a krajsi ako ten predosly 😉

Solen, uz ste oslavili? 🙂 Torta napecena a td?

bambina
22. mar 2010

ahojte. zasa som dlhsie nebola.
v stredu nas ockovali a nasledujuce tri dni boli hrozne. teploty nemala ale len plackala a len na rukach mojich sa nosila. som rada, ze to mame za sebou.

oslavencom vsetko len to naj k prvemu rociku, idem tu trochu posurfovat ako tato nova stranka vyzera.

inak sabi, nase spanie je presne ako pises.
cez vikend sme boli v Tatrach, Simonkim prvy vylet a prva noc mimo domova. hotova katastrofa, mam pocit, ze sme vobec nespali. ale tuto noc to uz bolo ooovela lepsie, zobudila sa asi 4x takze sa citim ako vymenena.
ani my velmi nepapame, uz ju nenutim, pride to neskor.

zuzik25
22. mar 2010

cafte baby,
oslavencom veeelmi srdecne gratulujeme! 😉
akurat vyberam nejaky motiv na tortu, ze by sa uz zislo aj objednat dnes.
no nasej malej asi nieco preplo v hlavke a uz 3 noc prespala celu bez zobudenia. no nechapeme co sa deje. sice uz pred 6 je hore, ale aspon je v noci klud, klop klop.

vonku je dnes krasne, teplucko, ked sa mala vyspi pojdeme este vonku na prechadzku. uz sa jej podarilo urobit 2 krocky samej, ale to skor bola nahoda, lebo odvtedy nic. zato nabytok a cela kuchynska linka je obychtana hadam vsade.

krpcek
22. mar 2010

Meliske a Simonkovi prajeme aj my vsetko najlepsie! 🙂

zanulienka
22. mar 2010

prajeme vsetko najlepsie k 1.rociku Meliske aj Simonkovi 😵

petusko
autor
22. mar 2010

jeeej aj Simonko ma dnes nardeniny, tak samozrejme aj jemu vsetko dobre!!! 🙂 😉

nany100
22. mar 2010

ahojte babule...pripájam sa ku gratulácii Meliske aj Šimonkovi a zabudli sme na Kaťu od zuchy (pozerala som do tabuľky a mala rôčik 18.3.), tak posielame pusu aj Kaťuške 🙂 ...hlavne nech sú zdravučkí a rastú maminkám a tatinkom pre radosť

solen
22. mar 2010

Simonkovi vsetko najlepsie k prvemu rocku aj od nas a hlavne zdravie.

Oslavujeme asi tak, ze starsia teplotuje,takze fasa. Minuly tyzden mal muzik volno tak sme vyletovali a Meli oslavili v predstihu u svokrovcov. Len tak v klidku, urobili sme si tortu, par fotiek. Ked sa trosku znormalizujeme,tak urobim este jednu torticku a oslavime aj doma, ved je co oslavovat 😉

Meli sme kupili na narodky odrazadlo, ona fici uz na svojom choditku, len to sa neda soferovat, tak ma nove. Je uzasna ako na tom santi, starsia toto vobec nevedela. Tak aspon cosi , ked uz nebeha 😀

ninnaricci
22. mar 2010

všeeetko najlepšie dnešným oslávencom... 😀

nany100
22. mar 2010

a ešte pre kojičky 😀 ...písala som Annag o tých našich nociach a tu je odpoveď, ak sa vám chce čítať 😉

nany,

- Vaše bábätká majú určite nejaký dôvod, prečo prsník vyhľadávajú. Našou úlohou je vyhovieť im, no napriek tomu môžete i porozmýšľať na príčinou. Nany 100 - bábo, ktoré prejde tréningom odúčania sa takto správať bude. Ono to možno krátkodobo funguje, ale to, ako sa taký "tréning" odrazí na psychike bábätka, sa objaví s oneskorením, často až po rokoch. Odúčanie od závislosti na mamičke dokáže neskutočne bábo zasiahnuť, my ho zlomíme, dôvera, ktorú voči nám malo sa však naštrbí, bábo sa cíti ohrozené. Potom sa správa tak, ako opisuješ - ona sa bojí, má strach, že opäť o Teba bude musieť bojovať, lipne na Tebe. Nemyslím tým len odúčanie od prsníka - to je len súčasť toho. Mám na mysli predčasné tlačenie k samostatnosti, hoci bábo k tomu ešte ani fyzicky ani mentálne nedospelo ....
Mamička, ktorá svoje bábo dojčí, rýchlejšie reflektuje na potreby svojho bábätka. Zvyčajne zasahuje okamžite pri prvých náznakoch nespokojnosti - dá prsník, vezme na ruky a bábo hoci i plače, vie, že na jeho volanie príde odozva ... Bábätko, ktoré je od malička na fľaške, cumli, si možno ľahšie zvyká na samotu, pretože už útleho detstva je viac osamotené, čo sa možno javí ako zdravá samostatnosť .. .ale: Ak naraz vypije veľkú dávku mlieka zaspí na dlhú dobu, nevládze ani protestovať, lebo má plné bruško. Ak pozná cumeľ, upokojuje sa ním namiesto toho, aby sa upokojovalo v náručí mamky. Alebo ak ho kolíše lehátko na motorček namiesto mamičky . Alebo ak viackrát absolvovalo vyplakanie a odozva neprišla a už rezignovalo. Proste, dieťa nedojčené sa ľahšie odcudzí , nieže osamostatní, len neviem, či je to pre niekoho výhra .

Dieťa, ktoré vycíti, že mamičke lezie na nervy (lebo o to vlastne ide - ide nám na nervy, že sa chce dojčiť často, nie podľa našich predstáv ), bude nervózne a o to viac sa bude chcieť dojčiť - lebo ho dojčenie upokojuje.

Ak by som povedala z vlastnej skúsenosti - je ľahšie rešpektovať potreby bábätka a dojčiť ho, ako samé chce a koľko samé chce. Ak sa s tým stotožníme a prestaneme počítať, zapisovať si časy a minúty kedy jedlo, koľkokrát sa prebudilo, prestaneme k nemu vstávať, ale vezmeme si ho k sebe, tak bude pre nás materstvo príjemná a neúnavná časť nášho života. Je lepšie pracovať na sebe - naučiť sa spať , relaxovať popri dojčení , než pracovať na odúčaní od závislosti a míňať energiu na sledovanie dojčenia a pokusom zmeniť niečo, čo sa vlastne meniť nemá ani nedá. Ročné, dvojročné dieťa je prirodzene na matke závislé rovnako ako je závislé na matke ešte v brušku. A úsilie meniť to je rovnako neprirodzené ako keď by sme sa snažili priviesť ho na svet predčasne . Každé dieťa sa raz osamostatní , samé k tomu dospeje rovnako ako dospeje k prvým krôčikom , vtedy urobí skutočne krok k vlastnej samostanosti a nezávislosti, už to nebude krok k opustenosti.

korelka
22. mar 2010

ahojte!

aj simonkovi vsetko najlepsie prajeme...

my sme boli v noci na pohotovosti - vyskocila nam teplota (hnisava angina) a vlastne od noci az teraz zisla dole, ale normalne sa zas bojim co bude v noci - cely den je ako otapeny, len placka, cicia,... mame hnisavu anginu... tak som sa tesila, ze je vonku krasne a budeme moct chodit von, ale neviem, neviem,... co myslite, mohla by som s nim zajtra vyjst, ak nebude fukat, ale bude mat teplotu?

dufam, ze sa do svojich narodiek da do poriadku, chudatko moje malinke...

miavin
22. mar 2010

Ahojte
Šimonkovi a Meliske prajeme krááásne narodeninky - všetko všetučko dobré, veľa zdravíčka hlavne, lásky, veľa hračiek a spokojnosti....srdečne gratulujeme našim oslááááávencom

jankaaa
22. mar 2010

jeeeeej gratulujeme prvym rocnym oslavencom.......boze to ani nie je pravda.....prajeme vam hlavne veeeeeela vela zdravicka a vsetko ostatne pride samo.....

petusko
autor
22. mar 2010

korelka, predpokladam, ze mate atb, s teplotou by som von urcite nesla ☹ aj keby bolo krasne, slnko a atb nie su dobra kombinacia 😒 skuste vydrzat aspon dva-tri dni. aspon ja tak robim, ked je to fakt hnusna tazka choroba 😒
u nas sa uz spinka, teda Marcelik buvinka, Petko sa uklada.
a ja dnes tiez asi padnem skoro, som sa dala do jarneho upratovania, dnes padla za obet detska izba komplet 😝

giuli
22. mar 2010

😵 Pridávame sa ku gratulácii..deťúrence ,nech ste v živote len šťastné a zdravučké 😵

elfi1
22. mar 2010

aj ja blahozelam oslavencom k 1.rociku - zdravie, stastie, lasku ...

ja uz sa tolko chystam, ze vyrobim Domkovi ozdoby na torticku, ktora sa mi tiez snad podari napiect. stale neviem, aky recept, aku plnku. Hadam cosi do buduceho stvrtku vymyslim 😀

macikjm
22. mar 2010

ahojte mamulky spolubojovnicky...

aj my s ninkou prajeme vsetkym oslavnecom k prvemu rocku len to najlepsie...budte hlavne zdravucki... 😵

sabi...ti poviem...uz mi to lezie na nervy...uz ani neviem ako by som chcela, aby to dopadlo...ci chcem byt tehu...a ked som tak nech mam aspon pozit. tehu test...ale 3 som robila a ani na jednom naznak HCG.A ked niesom, tak nech pridu kramy...tak po nich tuzim... 😀 fakt som v takom cudnom psychickom rozpolozeni....inak chodim vo velkom na aerobik...tak ked som tehu, tak sranda...
baby, ktore kojite a uz ste mali kramy, mate ich uz kazdy mesiac???ci vam to hapruje ako mne... 😖

nany...pekne to napisala annaq...fakt furt nieco riesime...namiesto toho aby sme si uzivali tie nase bubuliatka naplno...ale zase aj my musime byt v dobrom prychickom rozpolezeni...vyspate...ked nie sme v pohode...tak sa od toho vsetko odraza....no neviem... prajem vela sil...a trpezlivosti... 😉

tica
22. mar 2010

baby Ďakujeme za všetky gratulácie 😉
ani ja som si nestihla uvedomiť že už prešiel rok ... veľmi rýchlo to ubehlo... pamatám keď som tu bola každý deň a riešila naše problémy tehotenstva ... a teraz? čas mi veru nezostáva na surfovanie a písanie si s vami len raz za čas sa tu zjavim a preštudujem že čo nové aké pokroky robia naše deťúrence a tak...
inač aj ja som začala s jarním upratovaním ale to len tak že minimum lebo dnes bolo tak krásne že som musela byť von...

inač VŠETKO NAJLEPŠIE PRAJEM MELISKE A TIEŽ JEJ ŽELÁME VEĽA ZDRAVÍČKA TO JE TERAZ ASI NAJPODSTATNEJŠIE...

a malému Alexovi skoré uzdravenie ....

ešte raz ďakujeme za gratulácie veľmi nás potešily ...

solen
22. mar 2010

dakujeme este raz vsetkym 😵

korelka - petus ma pravdu, s horuckou sa von nema chodit. Skore uzdravenie zelam.

macikjm ja mam kramy rozhadzane cely zivot, takze vplyv kojenia dako nevnimam 😀 , ale iste to ma docinenia, ved hormony stale niesu ustalene.

elfi1
22. mar 2010

ja som prvy krat po porode dostala po 9 mes. najprv som za 1a pol mesiaca mala 3x a teraz som dostala zas po 1 a pol mes. 😀
inak som mavala rozhadzany tiez - ale skor tak, ze aj 2x do mesiaca. som sa veeeelmi cudovala, ze sa nam domco podaril na prvy krat 😀

macikjm
22. mar 2010

juj solen...ale ja furt tak stresujem...meskaju mi kramy 2 dni a uz si myslim, ze som tehu...no teraz uz meskaju trosku dlhsie...naposledy som mala 2.2.
ja chcem mat kramy presne a basta... 😀

solen
22. mar 2010

elfi ved aj to je striedava pravidelnost 😀
Tentokrat som dostala po 11 mesiacoch. Celkom slusne. Po prvej som dostala po 9tich a medzi babami som mala asi len 3 krat. A prvy krat som otehotnela, ze som nemala 3 mesiace predtym 😀 Takze ked to ratam, za posledne 4 roky som mala kramiky 5 alebo 6 krat 😀

solen
22. mar 2010

macikjm daj si cervenho vina. mala bude dobre spat a aj kramy pridu 😀

katka.ott
22. mar 2010

jééééjo, už máme ročné babätká - BLAHOŽELÁM, aj tým, ktoré majú rok a pár dní, dodatočne 😵

ja som dostala kramy presne 3 tyzdne co som dokojila a odvtedy ako hodinky - 28dnovy cyklus. konecne bez bolesti 😎

macikjm
22. mar 2010

solen...aj vinko uz bolo...a nist... 😀

solen
22. mar 2010

macik asi bolo malo 😎

dievcata lucim sa, idem spat, aj ked je to pre mna este zavcasu. Rano sa mi vsak nechce a detom o osmej dohovaram, ze je este skoro na vstavanie 😀 Dobru noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre