Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
11. aug 2009

nikinka nam idu. 😔

nikinka008
11. aug 2009

krpcek
no ja mam pocit ze idu asi aj nam...nasa mala sa v poslednom case strasne slyni a v poslednych dnoch si stale s prstekmi "sprta"do dasien a vcera vecer sme zaspali az o pol 11 lebo inde ako na rukach nechcela byt lebo inak plakala ☹ a to sa stalo 1 krat...tak neviem....a ako to znasa tvoja mala?mate aj teploty,alebo hnacky?

pikino
11. aug 2009

cafteee.

my uz sme spat od dokiny. povedala ze k ocnej netreba, dala nam framikoinovu masticku a ze za par dni to bude v pohode.

a povedala ze ked tolko slinta tak jej urcite pojdu zubky. nam sa beleju horne zuby. jej oba vidim ako presvitaju cez dasienka.

cikyta
11. aug 2009

Belave dasienka a nepokojné bábo mám aj ja,ale ked jej dr.pozerala zubky,povedala,že nie a že máme ešte čas.Tak potom neviem,čo jej to tam vidím 😖

miavin
11. aug 2009

ahojte - my sme choručký - soplíky, kašeľ, nervy... opuchnuté ďasienka - aj kvapky sme dostali. Ale máme 6730 g 😀 a vraj je šikovnučký - len teraz chorľavučký...
prajem všetkým zuzankám všetko len to najlepšie k meninkám..... 😉

jana_pk
11. aug 2009

Ahojte,

chcem sa spytat ako sa meria babatku obvod hlavicky (nad cielkom a smerom k uskam alebo ako)? Nasa doktorka to nemera a ja neviem ako objednat ciapocku cez net. DIKY

jana_pk
11. aug 2009

Nany som uz vcera nestihala net... Ja som rocnik 1980, byvali sme na Hlinach (teda mamina este byva) v tych radovkovych domoch smerom do Kvasova. Chodila som na gympel. Tak neviem pozname sa? 🙂)

kiki5
11. aug 2009

baby hrozný večer som mala boli sme na očkovaní a miško prereval asi 2 hodiny. chcel jest ale nechcel tahat. a ešte k tomu mam večer problem že nemam mlieko. už asi 4 večer je to bieda okolo siedmej nič. ani odsavačkou neide až potom po takej hodinke sa mi spusti ako tak. asi kupim na večer ryžovu kašu. na poradni mi povedala dr. že najnovšie sa zistilo že aj kojene deti maju dostat medzi 4 a 6 mesiacom jablčko alebo polievočku a hlavne piškotky aby nemali alergiu na lepok. že je to najlepšie obdobie. tak neviem. mam pocit že ked ho začnem prikrmovat skonči sa jeho babatkovske obdobie a hlavne teraz mam pokoj. ked je hlad vytiahnem a mam 😀

ni.kolet
12. aug 2009

Môj maco má ďalší rekord v spaní. Od 20:00 do 6:30. 🙂

bambina
12. aug 2009

ni.kolet, ty mas teda spachtosa 😉
ja sa tesim, ze po tyzdni ked sme papali v noci kazde dve hodiny sa to dnes zlomilo a Simonka sa prvy krat zobudila o druhej a potom o 4.30h. sa tesim, uz som ozaj nevladala. drzte palce aby to tak vydrzalo

zanulienka
12. aug 2009

caute baby,sme doma,chvalabohu.let bol dlhy,ale elaia ho skoro aspon polovicu prespala.a co ma najviac tesi,ze sa elaia boji svokry.ked ju zbadala,plakala jak o dusu.chcela si ju zobrat na ruky,ale hned som zrusila.aj sme museli odtial rychlo odist,mala tak plakala,ze ani nadychnut sa nevedela.

zuul
12. aug 2009

ahojte maminky,

kiki teda chúďa, isto si aj ty unavená. nás to čaká zajtra, som zvedavá aký bude náš Miško. a mali ste aj teplotu?

dievčatá my sme boli včera na kramároch s tými guľkami. dodnes tam máme tekutinku, teda gulky a pipík sú normálne, len kožička pri gulkách je väčšia - teda plná vodičky. konečne my to niekto vysvetlil. takže nášmu miškovi sa neuzavrel slabinový kanál, sval. z bruška mu tečie do guliek vodička a máme to sledovať, a hmatať, ak by mu tam zišlo črievko, to je na operáciu. ževraj na 50% je možné, že sa mu do roka tie gulky upravia, ak nie tak do 3 rokoch. ževraj je to "chybička se vloudila", že to nie je ani dedičné len je to tak.

a maminky, ktoré máte pipíkov, preťahujete? nám včera 1x dr. pretiahla a až som dostala záchvat, ako násilne. a teraz to máme červené a dierku na cikanie má takú väčšiu.
ona povedala, že sa to má robiť, tak neviem. hm?

nikolet čím ho kŕmiš, že nie je v noci hladný? 😀 nám sa to ešte nepodarilo. super sa musíš vyspať, že? závidím v dobrom. my sme papali 3x v noci a 1x už ráno 🙂

zuul
12. aug 2009

zanu doma je doma že?
vidíš elaia to hneď vyslektuje kam budete chodiť na návštevy 😀

zanulienka
12. aug 2009

urcite elaia hned lepsie spinkala,az do 7.30

sabinazv
12. aug 2009

nazdo zanu... tak ste doma, huraaa co? 😉

zuul my pretahujeme... vzdy po kupani mu to trosku, ako pusti pretiahnem a kvapnem olivovy olej... citala som o tom tiez vela, ci pretahovat alebo nie... tak ja to robim, ale ozaj jemnucko, mozno to ani ziadany efekt nema
🙂 Inac prevlada nazor, ze to robit az po roku... tak neviem, tam ma tiez kazdy lekar iny nazor... 😒

zuul
12. aug 2009

zanu super, náš dal do 7,00 a teraz od 8,30 zasa, tak som zvedavá ako dlho 😀

sabi ahojky, ja som tiež čítala že sa to nemá. ale keby si videla ako mu to urobila tá urologická dr. wau 😲
ale netváril sa pri tom nijako. ja sa zajtra ešte opýtam našej dr. ona má doma 3 pipíkov, či to teda robiť alebo nie. 😒

sabinazv
12. aug 2009

zuul, mne to odporucila nasa dokyna (ale ona mala super nanic napadov, o tom potom), ale moj chlop mal s tym v mladi problem, tak to radsej malemu robime, aby tiez tak nedopadol... on ma z toho normalne traumu, ze mu to rezali a ako to bolelo, lebo mu to zrastlo... 😒

zanulienka
12. aug 2009

sabi-takze teraz zase zacinaju utekacky pred svokrou 😀 ,ale teraz som nejak zvlast alergicka nanu a vcera som to dala aj najavo

zuul
12. aug 2009

aha, takže po kúpaní a kvap olivový olej. no poučím mužíka. tiež to bude robiť miškovi on. a zajtra sa opýtam a dám ti ešte vedieť čo povedala dr. aký má ona názor. sú to trampoty a bojím sa, aby sa niečo tomu malému pipíkovi nestalo. 😕

nikinka008
12. aug 2009

nasa spinka od 9 do 9 🙂 bez papania

nany100
12. aug 2009

ahojte žienky, tak nožičky sú OK...vraj už netreba chodiť, ale ešte mesiac preventívne baliť (nebalím už od 6 týždňa🙂)...som happy, že to dobre dopadlo...
Chcela som sa spýtať, boli ste si po narodení bábätka pre DM babybonus? Písali mi, že si mám dôjsť s rodným listom maličkej a dostaneme ďalšiu knižku. Oplatí sa pre to ísť? Tú knižku čo som tam dostala ešte tehu som aj použila na nejaké nákupy, tak som bola zvedavá, čo je v tejto 🙂

zuul
12. aug 2009

niki aj ty máš dobrého spáča 😀

nany ešte baliť? no mesiac ubehne rýchlo a potom bude slobodaaaaaaaaaa 😀
ja nemám dm

sabinazv
12. aug 2009

oki zuul, som zvedava s cim zajtra dojdes 😉

nany super, ze je to ok... ale nechapem, naco teda este mesiac balit... 😖

ja som bola uz 2x v DMke po bonus a ani raz ho NEMALI... vraj pridte o tyzden... tsss... v piatok pojdem este raz a ak nic, tak sa asi nezdrzim... ale ja som odhodlana u nich nakupovat eko plienky, tak este uvidim 😎

nany100
12. aug 2009

zuul, povedali že ešte preventívne, ale nebalím ju už dávno kvôli kolikám, tak nebudem isto (a hlavne keď len preventívne)...asi by sa dosť čudovala, čo jej to obliekam, isto si nepamätá tie igeliťáky, čo musela nosiť 😀

sabinazv
12. aug 2009

zanu, ale svokra iste nieco vymysli, aby sa k vam priblizila... hehe

a co muzik, aj mu slza vypadla, ked vas uvidel? 😉

nany100
12. aug 2009

sabi, to nechápem ani ja, načo mám decko trápiť, keď to nie je treba...to sú takí skostnatení doktori niektorí 😠 ...no idem vypátrať čo je v tej knižke, nech viem či sa tam mám trepať kvôli tomu 😉

zanulienka
12. aug 2009

sabi-ani velmi nie,pretoze o tt ideme do barcelony na 2 tt,takze elaia ju zase nebude vidiet 😉

zanulienka
12. aug 2009

oier ten sa nas uz nevedel dockat,elaia ho pozerala cely den,asi nechapala kto to moze byt 😀

petkapo
12. aug 2009

Caute baby!

Dakujem za reakcie na to sono kvoli refluxu. Dam malemu najest tri hodiny predtym, kaslem na tie ich 4 hodiny. Inak - dost ma zarazilo to, ze kvoli refluxu som bola u doktorky v JUNI - dala mi papierik, ze sa mam objednat na gastro a objednali nas na SEPTEMBER. Kedze reflux sa po 6. mesiaci zivota vytraca a maly bude mat pol roka v oktobri, rozmyslam, ci ma vobec vyznam tam ist...............
Inak - nas drobcek sa predvcerom zacal pretacat z chrbatika na brusko. Stala som mu chrbtom (samozrejme), on lezal na prebalovatku na stole a ked som sa otocila, maly lezal na stole. Skoro som dostala infarkt. Keby sa bol rozhodol tocit do druhej strany tak sa zdrbka na zem.... A vcera sa otocil naopak - z bruska na chrbat - ale to som nastastie davala pozor 🙂
Mam este otazocku - maly je neskutocne zahlieneny - ma take sopliky, ktore sa nedaju poriadne vysat - take lepkave. V noci preto nemoze chudak dobre spat, tak strasne place a neviem ako mu mam pomoct. Davam mu spej do nosa - z morskej soli. Myslite, ze je to OK? Nemozem mu tym nejako poskodit sliznicu?

DM bonus - ja som si bola pre tu knizku (bonusovu) a veru mozem povedat, ze ju aj vyuzivam. A kedze su tam aj kadejake kase a prikrmy, tak isto este aj vyuzijem 🙂

komisakpd
12. aug 2009

ja tiez vyuzivam bonusovu knizku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre