Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
23. sep 2009

solen, u nas naopak, petka svacalo kade tade, marcela posadim a sedi. nepada. trochu ho nahyna dopredu, ale udrzi sa. 😕 ale ze by spolupracoval pri dvihani, to nie 😅
a uz idem fakt. pa 😔

romanakatka
23. sep 2009

starká sa snaží uspať... no musím jej ísť na pomoc...

macikjm
23. sep 2009

presne tak petusko...vypotte sa pekne spolu... 😀

anib
23. sep 2009

ahojte som tu naskok, idem vas precitat, ako sa mate, co porabate. Nasa mala rezignovala vo vanicke, tak sme vytiahli sportiak uplne dolezata a je maximalne spokojna, dufam,ze to nie je priskoro - tento tyz bude mat 5 mes 😕 . Nozicky mame ok, uz nemusime chodit a ockovat nas budu v utorok.

solen
23. sep 2009

petusko este nieje po 22.00 a ty uz takto 😎

macikjm
23. sep 2009

no baby...dnes som bola v kniznici pozicat nejake knihy...asi sa nudim... 😀 ale nie...uz som dlho nic necitala...ale nie to som chcela...
normalne som dostala do pomykova jedneho chalana...mohol mat asi okolo 18...pytal si knihu od referentky...volala sa Dennik nymfomanky...ja som stala pri stole a tiez vyberala knihy pre seba..no a zujal ma ten nazov...tak som sa s nim dala do reci...spytala som sa ho ze o com je ta kniha, aky zaner...zacervenal sa...a ze nevie, lebo ju ma len odporucanu...tak ked ju budu mat, precitam... 😀 😀
chudak chlapec...no som ja ale...o com asi tak moze byt kniha Dennik nymfomanky... 😀 😀

solen
23. sep 2009

macikjm dobraaaaa takto zaskocit mladika 😀 Co si si ty vybrala?

macikjm
23. sep 2009

ja ma od Nabukova- Priezracne veci a Lolitu a od Essexovej- Kleopatra na egyptskom trone... 😕

ked ste nieco dobre citali...dajte typy...ja si neviem vybrat z tej hordy knih....ale ziadne romany typu Steelova a tak...

misha666
23. sep 2009

ahojte kocky... tak u nas ma manzel horucku a emmka sopliky a kasle,takze vysavac je uz opat pod postielkou a asi budeme odsavat aj v noci... ☹ ja sa zatial drzim... len m a boli hlava ale to asi preto ze som unavena... som bola dneska cvicit...som mala dost 😝

solen
23. sep 2009

ja som tak davno nic necitala. Teraz nehrozi, ja som taky maniak, ze ked zacnem citat knihu, tak citam den noc, kym ju neprecitam. Takze sa radsej do nicoho nepustam. 😒

macikjm
23. sep 2009

solen poznam...taku maniu...pamatam ako tehulka...uz neviem nazov knihy ale bola super...citala som do 2.00 v noci...bola z cias vlady julia caesara...perfidzos roman...prečo si neviem spomenut na nazov... 😠

ale dufam, ze teraz sa ta mania neprejavi...no chuda ninka... 😀 dufam, ze si budem vediet povedat dost, resp. citat, ked bude moje dite spat... 😀 😀

cikyta
23. sep 2009

Ahojte.Aj my sme už v šport.časti kočíku.Ale to skrz tie Silvinkyne záchvaty hnevu,že nič nevidí z vaničky.Ona dlho "neobleží".Takto sedí a vykrikuje po svete.Dnes ma už kopec ludí zastavilo zo susedov,že už z dialky ju počuju "kecať"ked prichádza 😀 (Takže zajtra držte palce na pediatrii.Posledné dni sme všetko riadne zanedbali.Cvičenie,balenie naširoko+ten športiak 😒 )V noci sa začala viac budiť,tak som jej dnes kupila kašu.Dala som jej lyžičkou a ona krásne papala.Dokonca mi držala ruku s lyžičkou a sama si ju tlačila do ust.No lenže mne sa zdalo,že jej aj 10krát vychladne,kým ju doje,tak som ju preliala do flaše a to už nechcela.Nahnevala som ju už uplne a tak už ani lyžičkou nechcela-zato cecok to áno.Pomaly ma začne sama vyzliekať ako sa škriabe za cicíkmi 😀

Dobru nocku...............

petusko
autor
24. sep 2009

dobre rano. mne je tak na h...o 🙄 nic som nespala, len teraz rano som zadriemala na hodinu, ale to sa nasackovali deti ku mne, takze sa citim ako zbity pes 🙄
ani z potenia nic nebolo, neboli sme schopni ziadnej fyzickej namahy 😀
aspon deti spali dobre, az na ten skory budicek. dufam, ze to nejako rozchodim cez den.
ciky, drzim palce na dnes, neboj, vsetko bude, o.k. to s krikom poznam, akurat u nas ziape Petik, tiez ma bezne zastavuju a pytaju sa, co sa mu stalo vtedy a vtedy, ked tak krical 😅 zato suseda sa ma predvcerom pytala, ako sa vlastne mensi vola, lebo ho vobec nepocut, ze ani nevedia, ze u susedov je male babo 😲

petkapo
24. sep 2009

Ahojte mamicky a babatka!

Ja hlasim tiez na figu noc. Maly sice zaspal o pol 9,ale ja som do 11 cakala aby som mohla este odsavat a potom som nemohla zaspat. Alex sa potom zobudil o jednej, plackal az kym som si ho nezobrala k sebe a potom som sa do rana krcila pri nom a som teraz cela dolamana 😠
Dnes o desiatej ideme ku doktorke na kontrolu + mi povie co dalej s tym podozrenim na cysticku fibrozu. Uz teraz ma z toho boli brucho ☹
Mlieka mam stale zalostne malo, zmykam si tie prsia az ich mam modre od stlacania a drobcek vytrvalo odmieta Sunar 😖 . Musim sa porozpravat s doktorkou co mam robit, uz to dalej nezvladam s tym odsavanim,je to hrozne trapenie ☹ . Ozaj - nemoze ta strata mlieka suvisiet s tym, ze mam prvykrat od porodu MS?

petusko
autor
24. sep 2009

petka, drzim palce na dnes. ale mam tusaka, ze vas len plasia. dr. vzdy povedia aj najhorsiu alternativu, aby boli kryti, "keby nieco".
ja teda nekojim, ale myslim, ze v case ms byva mliecka menej a je aj chutovo ine, takze babo ho zvykne odmietnut. skuste sa prebojovat, aj ked verim, ze je to tazke a po ms uvidis, mozno sa mliecko vrati. drzte sa 😉

sabinazv
24. sep 2009

Dobre ranko,

my mame za sebou celkom dobru noc.. raz sa zobudil - to mu stacilo pichnut dudel do pusy a raz papal... rano o 6.h nas zobudil tato brutanym chrapanim (nieco na neho tiez lezie) a uz sme hore, ale citim sa fit 😵

Petka, skore uzdravenie zelam...nasad vela vitaminu C ... vela pi, pripadne oscilococinum si daj a budes fit, neboj 😉

petka drzim palce u dr... a to s tym mliekom moze suvisiet s MS, to je jasne... babatka vtedy aj mlieko zvyknu odmietat,kvoli chuti... A teraz co papava, ked nechce ani sunar?

A este k tomu citaniu... ja mam teraz veeela knih rozcitanych, ale to nie su romany... ale take o zdravi, o dusevnom rozvoji, o detoch 😎 , o homeo atd...
Ja som na historicke knihy ani filmy nikdy nebola... akurat v puberte som citala Krasnu Katarinu - som revala ako dazd pri tom... 🙂 ale inac ma historia nejak netoto... Mne sa dobre citali knizky od Evity a tiez od Heribana (Intimita vlkov), Matkina... to su take, ze neodlozim pokial nedocitam 🙂

petusko
autor
24. sep 2009

ja som tiez vasnivy citatel.
ale ja len take lahke veci citam ,na odreagovanie, teraz frcim na romanoch od slov. autoriek.
evita je tiez fajn, mam precitane vsetko z jej vydvatelstva.
a este som dorazila Harryho Pottera 😀

sabinazv
24. sep 2009

fiha, Harryho Pottera cita vela ludi, ja som tomu este na kloub neprisla 🙂
ja citam hocico... rada mam take lahke citanie ako som vyssie spominala - to teraz mam ako relax... ale niekedy aj nieco narocnejsie sa mi ziada, doma mam kopec knih co sme nakupili a este som neprecitala, len nejak nemam kedy... aj na kocikovu prechadzku si beriem knihu, ale malokedy vytiahnem, lebo ako nahle kocik stoji, tak do 5 min je aj mladatko hore a vyzaduje pozornost... 😎 a vecer cumim telku 😅

nany100
24. sep 2009

čaute babule, no vidím, že som na tom podobne...jediné čo si stíham prečítať je MK 😉 a časopis Mama a ja (ale čítam ho tak 2 týždne). Predtým to bývala iná káva, v zime som väčšinou zaliezla večer do postele a lúskala knižky, teraz ani náhodou ☹ ...ale ak môžem odporučiť tak anglický spis. Nick Hornby má skvelé oddychovky (ak ste niekto videli Ako na vec s Hughom Grantom, to napísal on alebo Všetky moje lásky, zabudla som meno herca čo tam hral...rýchly dej a zábavné...ešte Ako byť dobrý a Dlhá cesta dole) a potom trošku náročnejšie, ale krásne a smutné je od francúzkej spis. Anna Gavalda- Proste spolu...

bambina
24. sep 2009

ahojte, citam, ze rozoberate moju temu. ja velmi rada citam a ako pise sabi mam kopec knih, ktore som si nakupila a niet casu na citanie. aj casopisy rada kupujem (teraz mamickovske, ale neodpistim si MIAU a Wellness)a doma sa mi to kopi jedna radost. proste moja uchylka. ale nefajcim, nepijem tak preco nie.
prihodila som nove foto 😉

solen
24. sep 2009

dobre ranko, teda vy ste ranne vtacata. U nas kym sa preberiem, ze je rano, tak je uz pomaly aj obed. Moje deti spave po mame, takze budicek je nasilny. Teda pre starsiu, ktora ide s ockom do skolky. A noc bola fajn, iba raz sa napila, ziadne ocucavanie, tusim sa vraciame do starych kolaji spania celu noc.

petkapo musim znova napisat, ze obdivujem vsetky maminy, co dokazu odsavat pre deticky. Urcite je to narocne, ved len ten cas odsavania a o tom, ze je to "prijemne" ani nehovorim. Verim, ze mas len kratkodobu krizu. A ak nie, netrap sa. Ja som odsavala len ked to bolo nutne. Nastastie. Doteraz som ani raz mliecko nevytiahla z mrazaku. Nebolo treba. Pri starsej som si aj vytvarala zasoby,ale tie sa mi veru zisli. Tentokrat som si povedala, ze kaslem na to, co mam mam, ak bude treba, bude pit umele mliecko. A drzim palce na dobre vysledky.Diagnoza znie hrozivo, snad sa nepotvrdi.

Petusko no vidis, zanedbala si potenie a teraz to tak vyzera. 😉 Mam jeden natur recept na chripku, cierny caj s medom a do toho poldecak domacej. SKus. CHuti to hrooozne ale uz mi to par krat zabralo. Za cias nekojacich a netehotnych samozrejme 🙂

bambina
24. sep 2009

nany, Hornby je ozaj dobry

jankaaa
24. sep 2009

ahojte babulky tak s mojim citanim je to katastrofa akurat co stihnem precitat je MK...aj ked si nieco vezmem na citanie väcsinou zalomim 🙂

solen
24. sep 2009

Dievcata ale sa ten zivot zmenil vsak? Kdeze su tie tiche zimne vecery pri svieckach? A to este pri jednom sa da ale ked zacnu vecer moje dve opice piskat, tak pobehujeme s muzom z jednej izby do druhej a som rada, ked zapadnem do postele. A ak mam nahodou cas, tak robim somarinky ako obrazky do izby, sijem, obsivam. Inak aj s tym som na cas skoncila, odpalila som sijaci stroj... od svokry pozicany 😀 😅 😎

nany100
24. sep 2009

bambina, Simonka aké slniečko vysmiate 🙂 ...zlatá
solen, sa máš, že sa vraciate k dobrým nočným zvykom...dúfam, že aj my čoskoro, lebo mi preskočí...niekedy neviem či som vôbec spala, stále si pripadám ako v polosne
petkapo, silno držím place aby ste boli zdravučkí a môj obdiv za to trápenie s odsávaním

inak ja som mala MS minulý týždeň, som bola v šoku že tak skoro, ale prebehlo to celkom v poho, žiadne bolesti ako predtým, tak som bola spokojná...ale malá nechcela ťahať dobre, tak som to tomu pripisovala

bambina
24. sep 2009

petkapo, drzim prsteky nech sa mliecko vrati

sabinazv
24. sep 2009

fiha nany, tych autorov co si spominala vobec nepoznam... vyskusam 😉

solen ten recept na chripku co si dala, bleeee... to by som nie, ja by som dala do toho caju radsej med a citron a vypit aspon 3 l, aj to zabera 😝

jankaaa
24. sep 2009

petkapo drzim palce u dr...

dievcata ja som mrchu este nemala

sabinazv
24. sep 2009

ani ja som este mrchu nedostala... sa z toho tesim 😎

nany100
24. sep 2009

solen, aj ja nostalgicky spomínam na tie časy...teraz si s mužom stihneme dať pusu keď príde z roboty a on mi dá keď ráno odchádza, ale to skoro nevnímam a večer pred spaním (občas si nájdeme čas aj na iné, ale už to nie je také ako predtým, stále mám ušiská natiahnuté smerom do spálne, dúfam, že to časom prejde ☹ )

inak sa pochválim, už týždeň spíme potme, len žalúzky mám odtiahnuté a vidím na maličkú tak akurát (vďaka sabi 😉 )...elektrárne na nás aj tak dosť zarobili 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre