Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

baska19
3. nov 2009

no moja svokra chcela dať malej zákusky že len to mäkke vnútro tak to som už rázne povedala že také ona neje normálne mám obavy už teraz že ked vyrastie a pôjde k nej na prázdniny čim ju to bude krmiť jej dcera totiž obyčajnu vodu ani nepije len same dzusiky a čaj s cukrom fuuuj a to má 8 rokov a ked idu na návštevu tak nezje obed ale koláče pučí jedna radosť a svokra na to nič, taky maly pucko je z nej a minule spomínala že bude držať dietu 8 ročne decko tak som jej to vyhovorila ešte že mňa ako tak berie a počúva

miavin
3. nov 2009

no my sme si niekedy mysleli, že svokra sa spamätá keď prídu vnúčatá - ale už je na svete 5 a ďalšie na ceste a nič...takže to neriešime....
my sme boli v nedelu u svokrovcoch, lebo sa tam riešil dom - kde ostal bývať manželov brat...no kalvária - po tom všetkom manžel vyhlásil ocovi, že ak chce vidieť vnuka, nech dojde do KK, že my tam prestávame chodiť...takže ťažké vzťahy, no zato moji rodičia.....tiež som si myslela, že moja mamina najviac ľúbila Elišku - prvorodené vnúča, ale keď vidím ako hrozne je závisla na malom a ako ho miluje - to by ste mali vidieť toľko lásky..... takže my máme oporu u našich..... vdaka bohu aspon to

aine04
3. nov 2009

ahoj zienky,
my co sa tyka tohorocnych vianoc sme sa rozhodli ze nepojdeme ani k nasim ani k svokre, pripravime si prve vianoce ako naozajstna rodina, uz sa na to strasne tesim. aj ked viem ze matusik to zatial velmi nevnima ci veceriame doma alebo u starkych. ale na tohorocne vianoce sa fakt extra tesim, tie rozziarene detske ocicka pri pohlade na rozsvieteny stromcek... juuuj 😵 😵. dufam ze matusik bude chciet ochutnat ako chutia vianocne gule na stromceku... 😅, ach jaj. a spravim aj jemu specialnu vianocnu veceru, bude s nami na svojej vysokej stolicke, dievcence tak sa tesim, dufam ze sa nic zle neprihodi, lebo viete ako to byva ked sa na nieco strasne tesite...

svoju svokru aj maminku mozem tiez len chvalit, potrhali by sa pre maleho, lubia ho z celeho srdca. moja svokra je uz sama a malemu mi nakupila na zimu komplet vybavicku - fusak, bundicku, oteplovacky, rukavicky, ciapocky, pancusky, overalik.... vsetko. to je take zlate srdiecko. a moja maminka rovnako. ked nie sme kazdy den spolu, tak mi aspon stale telefonuje, co robime ako sa mame... a ocko je taky pysny na vnucika, po troch dcerach chlap v rodine... 😉

sandori
3. nov 2009

Moji rodičia majú malú tiež už ako 5 vnúča ale všetky majú hrozne radi, a svokrovci - mali dvoch synov a prvého vnuka od nás tak dievča je pre nich straaaašne cenné- takže sa jej nevedia nabažiť ( ale nezanedbávajú ani synátora), a tiež obe babky ked majú čas tak mi pomôžu takže ja sa sťažovať nemôžem...

aine04
3. nov 2009

inak co citavam, myslim ze uz to nebyva tak ako volakedy, ze nevesta + svokra = katastrofa. coraz viac dievcat si so svokrami rozumie co je super. svokry su teraz asi ovela modernejsie ako kedysi. aj benevolentnejsie a menej kriticke.... 😉

misha666
3. nov 2009

aine...o tej modernosti by som pri mojej svokre radsej pomlcala 😖 ma sicel 48 rokov ale je hroznaaaaa...zato moja mama ma tiez 48rokov ale ona je moderna 🙂 moju svokru len vyhnat do lesa,tam by bola najstastnejsia, v

misha666
3. nov 2009

v maskacoch a gumakoch 😀

bambina
3. nov 2009

dufam, ze ja budem lepsia svokra ako ta moja. 😉

bambina
3. nov 2009

no chapete, mala konecne zaspala. na tuto polhodinu, cakam cele 2-3 hodiny a svokra sedi a kuka. ja nemam cas teraz pri nej vysedavat. za tu pol hodinku chcem stihnut vela veci. az mi je do placu ☹

misha666
3. nov 2009

bambi...posli ju do kelu, alebo jej povedz ze chces urobit par veci ci by ti nepomohla a uvidis ako zduchne 😀

miavin
3. nov 2009

bambi - misha má pravdu - popýtaj ju o pomoc, uvidíš ako zareaguje 😀

bambina
3. nov 2009

vyskusala som, uz je prec. ona sa dokaza na mna pozerat ako zehlim, nakladam pracku, umyvam za nou salku a nic... by som chcela mat jej nervy.

misha666
3. nov 2009

no vidis babmbi...uz pozname triky na svokry 😀

macikjm
3. nov 2009

tak kocky...moja ninuska uz druhykrat spinka...maly sme milu navstevu...malicka susedka ellka s maminou...tak sme sa potesili...ellka je o 3mesiace mladsia od ninky...

my na vianoce ostavame doma uz ako rodinka...tiet sa velmi tesim...uz minuly rok smeto oznamili, ked bola este ninuska v brusku...a ked chce niekto prist, nech pride...my nikam neideme...az na druhy den...

nasi aj svokrovci su tiez z ninky nadseni a prestastni...tiez je to prve vnucatko v mojej aj manzovej rodine...
nemam zlu svokru, aj sme mali super vztah, ale odkedy mi vyvolavali pred terminm porodu, ze ci uz nieco sa deje kazdy den a potom sa az velmi chceli starat, co mam robit a nepodporovali ma v kojeni, ale hned by dali ninke flasu, ked mi vystrajala na cicke...zmenil sa mi k nim vztah...je mi to luto...toto je uz len a len vo mne...ja sa s tym musim vysporiadat...oni nie su zli...vsetko chce cas, tak asi aj tuto ranu v mojom srdiecku zahoji on...
a vztah ku svokre mi zmenilo aj to, ako nas nechceli, aby sme u nich byvali, ked sme sa vzali a nemali este svoj vlastny byt...aj to ze preferuje mladsieho syna- svagra...a moj manzo to vnima a ze to tak bolo cely zivot...aj svokrova sestra mi to potvrdila...takze moja skusenost...ale fakt nemam zlu svokru...pomaha nam velmi...dufam, ze sa moj postoj k nej zmeni... ☹

macikjm
3. nov 2009

nechcem aby to tak bolo, ale je to vo mne a tazko ist proti sebe, tak tisko trpim a cakam kym dostanem rozum... ☹ 😅 😎

nany100
3. nov 2009

no našťastie, moja svokra je fajn...keď potrebujeme pomôže, keď nie, tak sa nestará...býva u nej švagriná s deťmi, tak má starostlivosti viac než dosť 😉

trochu od veci teraz...vyhrala som dnes v súťaži Activia, síce len kozmetiku Avon, ale som sa potešilaaaaa 😀 ...nikdy v živote som nič nevyhrala, tak som posielala sms-ky každý deň a včera vravím mužovi, isto aj tak nič nevyhrám a dnes pozerám na ich stránku a som na listine výhercov 🙂 ...no ako málo stačí ku šťastiu 😉

zuzik25
3. nov 2009

cafte mamule.
tak hlasime 2. zubok, sme si ale svihli, za necely tyzden 2 zuby. 😀 tak uz len cakam kedy mi pri papani zahryzne do ciciku.

baby, co mate dobre svokry, v dobrom vam zavidim. moja svokra = ako keby ani nebola. zato svokor je jediny z draheho strany, ktory sa o malu zaujima. ale uz to neriesim, nech si kazdy zije ako chce.

ze vianocne darceky? nemam este ani jeden, napady by boli, ale zas financii tolko nie je, takze kazdemu len nejaku malickost.

mala dnes zdusila cely zemiak s bananom a polkou broskynovej vyzivy (v tom horcicovom pohari vacsom) a este sa na mna divala "a to je vsetko?". uz aj polievocku davame, a tu spapa aj bez jablka. u nej je jablcko miesto kompotu. a vecer zlupla 150 ml kase na dobru noc, potom pred spanim sa este natlacila mojim mlieckom a bez kriku zaspala o 20:30 a spala vkuse az do 7:45 😕 😕 som sa konecne skoro po 9 mesiacoch vyspala, ze nonstop vkuse (sice som si v nemocke po operacii pospala, ale to som si musela mlieko odsavat.)

zuzik25
3. nov 2009

nany, super, blahozelam! aj mala vyhra potesi, ci?

sme malej kupili tie makke puzzle na zem, tak sa na nich teraz gula. ozaj, tym co uz drobce lezu, to akoze sa daju na stvornozky a stvornozkuju? lebo nasa mala sa len kruti okolo svojej osi a tak sa posuva.

miavin
3. nov 2009

nanny - gratulujem, je to skvelý pocit
ja som posielala viečka z pribinákov a došiel mi plyšák - no takú radosť som mala.......to ani z nového auta by som sa tak neradovala 😀 . je to super pocit....

miavin
3. nov 2009

zuzik - jéééj tak ty máš peknú papkaňu....to je skvelé že tak papušká..... 🙂

baska19
3. nov 2009

macik to su take ranky čo sa zahoja ale jazva ostane mne sa pokazil vzťah s manželovou babkou ked sme ju šli pozvať na svadbu to som ju vtedy prvy krát videla a ona že ked nemáme v kostole tak nejde to som od nej odchadzala s plačom lebo mi to bolo ľuto že sa takto zachovala a teraz sa veľmi snaží je milá ale už ta jazva tam je a tiež to skúšam nejako prekusnuť ale stalo sa a vzťah už je narušeny a asi nikdy už nebude taký aký by mohol byť bez toho 😒 😉

miavin
3. nov 2009

zuzik - no náš len zo začiatku dvíhal riťku a sadal si bokom, potom sa stavial na nožičky a až potom prišiel na to, že môže loziť po kolenách, zo začiatku šiel dozadu ale potom začal s rúčkami - raz jedna, raz druhá a už lieta po byte, len stále sa stavia na nôžky a nie na kolená - tak niekedy sa mu podarí štvornožkovať tak, že ruky a na nohách..... je úžasný

miavin
3. nov 2009

baši ahojky - neboli ste von?

bambina
3. nov 2009

macik, my to mame trochu podobne.
ani ja si nemyslim, ze moja svokra je zly clovek. len tie jej nazory, pristup a postoje ma vedie vytocit

bambina
3. nov 2009

ideme trochu vymrznut von, aspon slniecko pekne svieti

baska19
3. nov 2009

zuzik25 aj moja sa krúti dookola ale už vie aj cuvať a do predu jej to ešte veľmi nejde len ked niečo veľmi chce tak sa pritiahne k tomu ale precuva už celu izbu 😀 a veľmi sa snaží zdvihnúť ale na špičky a nie na kolienka no zlatá je

a dočítala som sa v novom mama a ja že pre deti je neprirodzene posadiť sa z ľahu a moja len tak na to ide 🙂

miavin
3. nov 2009

aj ja som čítala v mama a ja - ohľadom sedenia, lebo som bola trochu nervná, že všetky deti sedia a náš nie, ale ako som sa dočítala - dieťa by malo najprv loziť, potom stáť až potom sedieť - tak ideme podľa plánu 😀

baska19
3. nov 2009

ahoj mia akurat zaspala tak potom sa pojdeme prejsť to bude možno o hodinku alebo o pol hodinku a ty byvaš tam niekde jak je nova nemocnica a tie domčeky tam? lebo som sa tam chcela isť minule prejsť

zuzik25
3. nov 2009

no a prave zistila ze tie puzzle sa daju rozoberat, som zvedava dokedy ostanu v celku a tie kraje kedy odtrhne a budu v puse

miavin
3. nov 2009

joj nie - ja bývam v tej jednosmerke - keď už ideš na námestie - ako bol bazár Natálka..... no ja som sa teraz bola prejsť, a malý spí na balkone, snáď ešte hodinku potiahne.... a pôjdem do mesta kúpiť deku - na vianoce...do ružového sna.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre