Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
2. júl 2009

Ahojte - tak čítam, že sa tu rozbehla téma s otáčaním sa a držaním hlavičky.... no my sa ešte neotočíme, ale keď je na brušku - v kočiari, tak buď mu z neho trčí zadok alebo hlavička 😀 - pokiaľ nespinká. Hlávku drží krásne už dlho..... či je na rukách, alebo na brušku alebo v sedačke - sa ťahá za ruky. Ale neotočí sa ešte - nadvine riťulku - buchne ju do niektorej strany - ale ešte sa nepretočí, no myslím, že to je otázka pár dní - niekedy mi pripadá moc aktívny 😀 . Náušničky sme nedali 😀 😀 😀 ale ak budeme mať kočku - tak snáď do tých 2 mesiacov dám - aby si zvykla pomaly. náš ma akurát retiazku - a zatiaľ je to úplne v pohodičke.
Ozaj baby - neboli dietky nejaké nervné v tom teple? náš ani nechcel papať mliečko - len čaj chcel piť...... hrozné

elfi1
2. júl 2009

tema papanie v teple: my od narodenia papame cca kazde 2hodky. ked medzi tym nespi a zacne byt velmi nervozny, tak aj skor. teraz mu prevaram aj vodicku a obcas spravim cajik, ale s flasou sa skor len hra a dudle cumlik - vypije max.10ml.

dvihanie a otacanie: dvihanie zatial nic-moc. a otacanie - na brusko zatial nie. ale stale je vytoceny bud najednom alebo druhom boku a hlavka stocena uplne dohora a dozadu. furt nieco obzera a rozprava si pritom. toto mi robi aj pri prebalovani a to mam co robit, aby som mu tu plienku dala 😀

na opalovanie mam tiez daylong baby 30, ale natierala som len raz. slniecku sa vyhybame, alebo zakryjem plienockou

ockovanie sme prezili bez teplotky. davala som mu troska studene obkladiky a to sa vzdy rozplakal na chvilku, asi ho to studenilo a nevedel co sa deje

maminky, co pisete, ze maju deticky zdravotne problemy - drzte sa aj s drobcekmi a verte, ze bude dobre. moc na vas vsetky myslim - viem, ze nie vsetky deturence su v poriadku a je mi to velmi luto. su to vsak urcite velky bojovnici

vilocka
3. júl 2009

Ahojte maminky, ja som tu uz sto rokov nebola, ale aspon niekedy vas pocitam. A vidim, ze mame uplne rovnake problemy. Nasa babulka je nerada na brusku a hned zacne plakat, ked ju tak polozim. Takze nejake pretacanie sa ani nehrozi. Ale hlavicku si pekne drzka a dokonca sa dviha na sedenie 😀 a tak kope s nozickami,z e by uz asi aj rada zacala chodit 😀 . Take lekarky co maminky zbytocne stresuju treba okamzite vymenit, viem si zivo predstavit ake to je neprijemne, kazda mamina sa o svoje babo boji a ked lekara este prida, tak dakujem pekne. Nasa dokina nema chybu!

Krpcek, a vsetky ostatne maminy, co vam babenka nechcu papat, tak my mame to iste. Mlieckovymi krizami som presla niekolkymi a teraz, ked mam mliecka dost, rano az na prasknutie, tak nasa babulka sa hra s bradavkou a nepapa, pritom mliecko jej same tecie. Kruti hlavicku,obzera sa,rozprava, mece sa jak diva a cucka na etapy. Uz som skusala aj rozne polohy, ale moc to nepomohlo. Prespala mi 8 hodin vkuse (rekord) a nechapem, ze ci po tych osmich hodinach nie je hladna....? Inak ona je riadny papkacik, takze sa mi to nezda. Tiez som spekulovala, ci jej nejdu zubky, lebo ma vkuse pasticku v pusinke a tecu jej slinky...ale to je asi nejak skoro na zubky, nie? Musim sa opytat dokiny....

Bezne papame kazde dve hodiny a vcera v tom teple papala aj po hodine, bala som sa, ze je smadna, tak som jej stale davala, ked chcela. No a dnes rano sa jej papat nechcelo....

nausky sme dali, ked mala 3 tyzdne, vtedy si este nevedela chytit usko, takze to bolo uplne v pohode a za tyzden mala usinka uplne zahojene. Vtedy ma to aj chvilu mrzelo, ze som jej ich dala, ale teraz som rada, lebo jej svedcia a mame to uz za sebou.

na opalovanie nedavam nic, bojim sa alergie, tak tiez tocim kocik tak, aby jej nesvietilo, alebo ho zakryjem plienkou.

miavin
3. júl 2009

Dobré ráno maminky a bambuľatá - no my sme mali ťažkú noc. náš drobec sa odo mňa nabral - má teploty, zaslzené očká a hroznééé soplíky - som si myslela, že sa mi v noci pridusí - ani odsávať som nemohla, lebo moj oco by ma zahlušil, keby som v noci pustila vysavač. tak som len so špilkami na ušká.... hrozné niečo. Dúfam, že to čoskoro prejde - ani papať veľmi nechce 😢

luca33
3. júl 2009

ahoj miavin, to je smola, ze vas to takto drapilo. Snad je uz malemu lepsie. A na ocina kasli, kludne vysavaj aj v noci. Ved je to aj jeho dieta, nech si ho uzije 🙂 Drzim palce, nech ste z toho rychlo vonku 🙂

macikjm
3. júl 2009

ahojte...
aj my papame teraz castejsie..
juj mia---len budte zdravucki...moja ma sopliky a ked jej tak chrci v nose, tak mne to az srdce trha...ked je na brusku, tek jej krasne stecu a potom odsajeme...kupila som tu odsavacku na vysavac a fakt je super... 😉
luci aj nasa pribrala od porodnej vahy 2 kg...takze si myslim ze ti pribera krasne...my sme mali 4150g a vy nie ani 3 kg...takze urcite sa musi vychadzat aj z toho...len budme kludne a pekne davajme papkat nasim malym zazrakom...ci uz z cicule al. z flase...ale radsej z cicule... 😀

krpcek
3. júl 2009

ahojte. 😢 ja som z tej malej uz zufala. dnes je uz od pol osmej hore . . . dva krat mi zaspala na pol hodinu, inak stale palce . . .uz mi ide hlavu roztrhut. teraz lezi na prebalovacom pulte - jedine tak je ticho.

a s tym papanim . . . kazdu chvilu jej ponukam prsnik, ale ona kasle na to .. . bud ci len raz cucne, alebo hned ako sa priblizim zacne revat.

no uz tam mrkoce, musim padat.

luca33
3. júl 2009

🙂 krpcek, ja ta obdivujem ze to zvladas. Ja som mimo uz ked mi place par minut ☹ Mavam obcas vrazedne chudky, ale nastastie to rychlo prejde 🙂 Tak sa drz a vydrz. Urcite sa to skoro zlepsi, musi z toho predsa raz vyrast. Ozaj, nemoze jej byt teplo ?

macikjm
3. júl 2009

krpcek...drz sa...bud silna...moja mi to tiez robila....uz som bola zufala...a poriadne...myslela som, ze uz nebudem kojit a ze starejsi mali pravdu...ti, co do mna hudli, aby som dala flau...ale nemali.. 😠 vydrzala som...a som priprevena bojovat aj ked sa to vrati.... 😠 teraz asi tyzden je zlatucka...som zvedava do kedy... 🙄

miavin
3. júl 2009

luca - ďakujem - no ja som bola u našich - takže môj ocino by mal nervy - nie môj manžel 🙂 ale aj tak som o 23 - vysala - lebo som až plakala ako chrčal....
macik - no veď to - to chrčanie je hrozné - ja ho tiež nechávam na chrbátiku, lebo on tak spinká, tak som celú noc pobehovala s vatovými tyčinkami - ale už som doma - konečne, tak vysávame o stošesť 😀
fakt nobelovu cenu tomu kto tie odsávačky na vysávač vymyslel... super. Tak snáď sa to nezhorší aby sme neutekali na pohotovosť ☹
krpy - to je asi také obdobie tých detí - no a odsávačkou si skúšala odsať? či máš ozaj dosť mliečka? môj tiež tak nervačí teraz - ale to je choručký trošku....

pikino
3. júl 2009

ahojky moja je dnes tiez desne upistana, uz neviem ako ju zabavit. ziadna poloha nie je dobra, len stale na rukach a aj tam knuci ako steniatko.

nany100
3. júl 2009

Čaute baby, chcem sa spýtať či viete, či máme nárok na rodinné prídavky (okrem materskej, ktorú nám vypláca sociálka) a kde a ako sa to vybavuje? Pokiaľ viem, je to okolo 500,- na každé dieťa mesačne. Ďakujem za info, som z toho blb 😒

miavin
3. júl 2009

piki - no presne - môj už je taký asi 3 dní - teraz síce spí - no vlastne už sa hýbe kočiar - tak asi vstal 😀 ale je taký ufňukaný - tak žalostne plače a keď vidím tie slzičky - no musím ho len nosiť a čičíkať 😉

pikino
3. júl 2009

mne akurat zapsinkala. som zvedava dokedy. to teplo ich asi tak nici. chudatka malinke.

nany to iste by som scela aj ja vediet. podla mna su ie pridavky na nezaopatrene dieta. ale kamoska si podala papier
aj na pridavky a pritom je vydata uz mam z toho chaos. 😅

nany100
3. júl 2009

piki, malo by to byť na všetky deti, moja segra berie na obidve, len neviem či sa berie aj na tie malé, na ktoré berieme materskú 😕

pikino
3. júl 2009

podla mna sa tiez beru az rodicovske pridavky po polroku.

macikjm
3. júl 2009

cujte baby...
rodinne pridavky berie kazdy na deticky...vybavuje sa to na UPSVaR a je to suma 640 SK. U nas sa to vybavuje tam, kde aj tie prispevky...
my berieme, nam prve prisli v polovici maja...nasa bubula narodena 24.4. a sme zosobaseni...
takze sup vybavovat... 😉

pikino
3. júl 2009

dik macik, mam v tom gulaaaas. 😉

majka_dk
3. júl 2009

ahojte

baby nam hned na urade prace socialnych veci a rodiny (tam kde sa vybavoval ten vyssi jednorazovy prispevok) dali papier aj na pridavky, vypisal si to muz a uz mu minuly mesiac aj prisli a mysli, ze aj spatne od aprila

no a dnes sme boli na tej neurologii a samozrejme, ze uplne v pohode, ale ze cvicit by radsej chodila lebo, ze naozaj ma ten chrbatik slabsi (netaha hlavicku spolu do predu s rukami) a ze by uprednostnila plavanie, tak asi ideme chodit na plavecky 😀

pikino
3. júl 2009

super majka ze krpec je v poriadku. 😉 aspon sa v tomto teple osviezite na plavani. 😀

miavin
3. júl 2009

čo sa týka plávania - baby, budete chodiť na tie plavecké kurzy s drobčekami?

pikino
3. júl 2009

ja by som scela

zanulienka
3. júl 2009

caute,ani moja nechce jest,ak trikrat vypije za den 100 ml tak je super.davam jej vodu alebo cierny caj-slaby.dneska je velmi placliva,asi z tepla

krpcek
3. júl 2009

baby dakujem za podporu.

dnes mam uz dost - teraz sice uz vyse hodinu spi, ale to sedim pri nej na terase a hojdam kocik.

mia mlieka mam dost - strieka na vsetky strany.

uz som aj rozmyslala nad tym, ze jej budem mlieko odsavat a davat z flase, ale sa bojim,ze sa mi uz potom neprisaje vobec . . . ale zase mam cely den obavy, ze ci nie je hladna, smadna a furt dookola. ☹

poobede sa mi podarilo ju na chvilu zabavit spievajucim macikom . . . .ale ked ju to omrzelo, znova nastal rev.

miavin
3. júl 2009

no tak to vidím, že tie naše poklady sú nervozne z tých horúčav asi - u nás síce popršalo, ale aj tak je dosť teplo.
krpy - tak sa drž - a skús aspon pár krát odsať a dať z fľašky - a uvidíš možno čím to je, ak jej raz skúsiš, určite sa prisaje.... držím pršteky
zanu - takže Elaia je uplakaná? sa jej na slovensku asi nepáči, však??? iné podnebie, iná klíma....zanu a ty kojíš ešte?

baska19
3. júl 2009

krpy mne tak asi tri dni po sebe večer plačkala a raz som jej odsala mliečko a dala z fľaše tým sa upokojila a potom už dopapala z prsa tak môžeš skúsiť takto ju trošku obalamutiť 😉 ten prvý hlad zaženie a možno bude pokojnejšia

krpcek
3. júl 2009

asi na to bude vplyvat aj pocasie.

krpcek
3. júl 2009

tak to teda skusim.

nechcem prestat kojit, ale ked mi ma len nervacit cely den, tak potom mi to kojenie za to nestoji.

baska19
3. júl 2009

mia dúfam že sa čoskoro vyzdraviete to nie je nič moc v takych horučavach byť chorý. Držte sa 😉

miavin
3. júl 2009

baska - ďakujeme - no ja už mám len dozvuky - soplíky a hnusný kašeľ, ale Alex je na začiatku, je to hrozný pocit, keď to bábo tak hrozne plače - tečie mu veľa slzičiek, soplíky stále z nosa a horúce celé telo. No tak mi to je ľúto keď sa tak trápi 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre