Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

beadz
23. aug 2009

sabi, tak som to myslela ze ten prah bolesti mam taky ze obycajne ma nic neboli. len som to asi zle napisala. 😀
ten cisarsky by mi teraz uz urcite urobili ale zase neviem ci by som chcela. videla som tam zenske po cisarskom ako este tyzden nevedeli skoro ani chodit a ja som uz poobede sedela. takze ktovie co je lepsie. ja sa skor ako porodu bojim tehotenstva a hlavne ked uz musim okrem seba pozerat aj na simona a nosit napr. kocik hore dole schodmi atd...

cikyta
23. aug 2009

Môj muž bol pri pôrode,ani tam mu to nedošlo a dokonca mal tendenciu sa smiať pri mojom vrieskaní . ☹

Až v zime spia muchy? Tak to mi Sisu do zimy tá "zmrdka" zožerie. 😠
Ona si vobec neuvedomuje,aká bola drahá?! 😀

sabinazv
23. aug 2009

bea, ahaaa... tak uz sa chapeme 🙂

no oboje ma svoje vyhody aj nevyhody, to je jasne... vsak uvidis potom, ako sa to bude vyvijat a co ti skor odporucia 😉

macikjm
23. aug 2009

ja som za spontanny porod...aj mne hrozila sekcia, ale nastastie porodila som...ako pise bea...rychlejsie zotavovanie...ja som bola na nohach po 4 hodinach po porode, isla som do sprchy a potom s pulzom vyse STO 😀 , isla s manzelom na novorodenecke po ninku..
sekcia ma za nasledok jazvu na maternici...anesteza a vsetko s tym spojene...dreny z op. rany...juj nechcela by som...no ked musi byt, tak musi... ☹

zucha
23. aug 2009

ja som cakala, ze porod bude nieco tak bolestive, ze si to neviem ani predstavit. Mala som epi a bolo to v pohode. Skor ma sokla ta bolest, co bola v sestonedeli. Ale pri druhom som uz vedela, co cakat a hned, ako som prisla s porodnice, som isla so starsou na ihrisko 😀

macikjm
23. aug 2009

ja velmi rada spominam na porod...krasny zazitok... ked mi dali ninku do narucia...juj....nadhera... 😵

cikyta
23. aug 2009

Macik-mna vyhodili z postele na nohy po 2 hod.od pôrodu.Držala som si brucho len 1,5 hod.a dovidenia.
Silviu mi dali síce hned vedla mna,ale potom aj vzali.Znovu som ju videla až ráno.Pôrod bol o 20:00.

beadz
23. aug 2009

zucha, aka bolest v sestonedeli ?

sabinazv
23. aug 2009

ja som sa dusovala, ze na dalsi porod pojdem tiez len s EPI, ale ked ja tak neznaaasam injekcie... tak to mozno absolvujem zasa bez... no vsak uvidim ked pride na lamanie chleba 🙂

ja tiez rada spominam na porod... a uz aj chapem ludi, ktori si ho tocia na video... kludne by som si ho aj pozrela... lebo si kopec veci nepamatam 😅 teda len na ten zaver som zvedava - prichod na svet 😅

cikyta
23. aug 2009

Mna zle začili a krčok mi vobec nezašili.Gynekologička mi povedala,že mi to sfušovali a teraz pozor:
-Skrz sprostý pocit,bolesť a výtok som od pôrodu nemala sex.Vlastne taký "normálny" , že sa spojí muž so ženou pohlavým,už rok nie 🙄

beadz
23. aug 2009

macik, tak ty si ina sado-maso 😀
mne simona len ukazali, to bolo o desiatej a doniesli mi ho az poobede okolo stvrtej. a vraj baby friendly hospital...

macikjm
23. aug 2009

my sme mali ninku pri sebe 2 hodky po porode...no este na porodnej sale... 🙂 davali sme ju na cicik...podarena bola...ako cicala odusu... 😀

zucha
23. aug 2009

no to hojenie, zavinovanie maternice, bolest na zaciatku pri kojeni a take. Na to som nebola pripravena. Hlavne to kojenie, to bola fakt hroza. Krvave bradavky, zapal prsnika 😝 . Pri druhom to bola uz pohoda.

cikyta
23. aug 2009

Ako som to slušne napísala.jááááááááááááj 😀

beadz
23. aug 2009

sabi, tak ja by som to nechcela velmi vidiet. aj ked ja si posledne minuty nepamatam vobec, ja mam pocit ze som bola mimo svojho tela a levitovala nad postelou a vsetci hovorili naraz a kazdy nieco ine. porodnik tlacte, jeden lekar co mi lezal na bruchu ze netlacte a porodna asistentka, co mi lezala na druhej strane a tlacila na brucho zase nieco ine a vsetci to hovorili naraz. no proste des.

beadz
23. aug 2009

ciky, boze, tak to ti nezavidim takyto stav. ani ste to neskusali ?

cikyta
23. aug 2009

Skušali,ale ked ma videl muž,ako strašne sa bojím a psych.trpím,kašlal na to a otočil sa chrbtom. 😔
Viem,že sa hnevá a hnevám sa aj ja na seba.....Vždy si poviem,kašlem na to,idem k nemu,ale vždy sa to nepodarí.

cikyta
23. aug 2009

Tak velmi chcem a tak velmi to nejde...

zucha
23. aug 2009

ciky, po prvom porode som ani ja nemala z toho nejaky dobry pocit, ale nejak sme to "rozchodili" 😵 a po druhom to uz bolo po troch tyzdnoch 😅

cikyta
23. aug 2009

Zucha,že rozchodili ! 😀
Hádam sa mi to podarí rozchodiť pondelok+utorok,lebo ide na týždnovku a už to neni sranda ho pustiť len tak "nasucho". 😀

No dobru nôcku................

sabinazv
23. aug 2009

bea, presne... si to nepamatam... ale viem,ze som vtedy uplne zabudla, ze ide o Danka co ma prist na svet, uz ma uplne pohltila ta bolest a zabudla som preco vlastne je... no mesuge 😅

musim koncit, lebo moj stary na mna gani a na vas ziarli 😉 bru nocku

beadz
23. aug 2009

ciky, tak drzim palce.
dobru nocku zienky co uz idete buvat.

macikjm
23. aug 2009

ciky..aj ja som sa velmi bala...5 dni v nemocke pred porodom a kazdy gynekolog mal vo mne prsty.. 😀 kazdy den daco...potom porod...mala som z toho traumu...ale ako pise zucha..pomalicky sme rozchodili...vela lubrikantu a sup na to... 😉

krpcek
23. aug 2009

ahoj, dobra tema sa tu rozobera - som vedela kedy sa pripojit. . . .my sme dllllho nemali na sex cas (a ja ani moc chut), ale teraz uz celkom v pohode. 🙂

a k porodu - som si myslela, ze mam nizsi prah bolesti, ale celkom fajn som to zvladala aj bez EPI, len neviem, ako by to bolo uz ku koncu, ci by to bolo take v poho aj pri tlaceni . . . . kadopadne, ak pojdem zase raz rodit, budem sa snazit si vybavit cisarsky . . . . chodila som uz po 10hodinach, sice ako tak, ale chodila.

krpcek
23. aug 2009

macik ja som bola tyzden pred porodom v nemocke a tiez sa vo mne sturaral hoc kto - asi cele gyn.por. odd. 😀 😀 😀

beadz
23. aug 2009

my sme sice zacali dost skoro, este ani sestonedelie neskoncilo, ale este aj teraz niekedy je to fakt o drzku. ked nie je velmi cas lebo zasran sa moze kazdu chvilu zobudit a nie je poriadna priprava, tak to aj tak vyzera 🙄
krpcek a ty si bola na cisarskom ?

krpcek
23. aug 2009

bei ano po 10 hodinach som skoncila cisraskym, pre nepostupujuci porod - otvorene len na 8cm a mala bola vysoko. . .

macikjm
23. aug 2009

no aj mna porodna bolest zmiatla a poriadne...v nejakej inej dimenzii som bola...sestricky sa mi snazili napichnut zilu...ako som drzala tu opierku a ten tlak pri tlaceni...tak mi zili praskali...sestricky lietali zo strany na stranu...
dr. na mna ze uz vidi hlavicku a ze mam tlacit...no tiez dobry cirkus.... 😀
ale nechapem preco mi sestricka nenapichla flexibilnu kanylu, ked mi brala krv na krvnu skupinu...ze ked pojdem na sekciu aby som mala krvnu konzervu nakrizenu...bo do poslednej chvile nikto neveril, ze porodim...vobec som nebola otvorena a ninka mala hlavicku vysoko...az potom naraz sa to rozbilo...a hned na 3 prsty... 😕
ale potom ma dopichali...vyzerala som ako narkoman este mesiac po porode...ruky sama modrina... 😀

krpcek
23. aug 2009

macik tak to som aj ja mala . . .navyse som mala aj na predlakti modrinu - to asi ako na po sekcii prenasali na postel. . . no des.

ja stale rozmyslam nad tym, ze ci by som druhy porod chcela zazit prirodzeny alebo radsej cisarsky - lebo jedno aj druhe ma vyhody . . . na jednej strane je cisar pohodlnejsi - prides, odoperuju a ides, ale na druhej strane by som chcela skusit aj normal - to tlacenie, pocit ako z teba to dieta vylezie von, ako ho prvy raz vidis . . . 😵

lebo ja som malu videla az na druhy den rano . . .

beadz
23. aug 2009

no, idem si uz aj ja lahnut, lebo rano budem zase zdochnuta. dobru noc a dufam ze sa mi podari pripojit sa castejsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre