Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
10. sep 2009

ahojte babenky chcem sa vas spytat kolko vam pribrali drobci od narodenia?za tych 5mesiacov?moj maly ked sa narodil mal 3890g a teraz vazi okolo 6500g.....nie je to malo?lebo ked pozeram na tie vase vahy vasich drobcov...

beadz
10. sep 2009

ahoj jani, simon sa narodil s vahou 2,67 kg, schudol v nemocke na 2,51 a teraz moze mat nieco cez 6 kil, presne neviem, lebo bud. tyzden ideme vazit, ale naposledy v poradni 20.7. mal 5,65 kg.
ja si myslim ze jakubko sice nepribral vela, ale on sa ti narodil veliky, tak mozno preto. a co hovoria v poradni ?

jankaaa
10. sep 2009

bei v poradni nic nehovoria...akurat minule pribral menej tak uz prikrmujeme preto

beadz
10. sep 2009

a ako prikrmujes ?

jankaaa
10. sep 2009

bei tak ked nakojim dam este nutrilon

beadz
10. sep 2009

a kolko davas ? a po kazdom kojeni ?

jankaaa
10. sep 2009

vies co teraz napr.nedavam dva dni nic lebo mi staci moje mlieko aj z toho sa preje mam pocit alebo mu dobre netravi neviem lebo aj grcka a aj dve hod po jedle sa mu grga...a ked dokrmujem tak tak 30-40ml po kojeni dam nutrilon a nie vzdy najviac vecer

petkapo
10. sep 2009

Ahojte!
Tak ja opat hlasim dalsiu na figu noc skrz Alexove hlieny. Nemoze chudak dychat, dusi sa, chrape a potom place, cim sa este viac zahlieni a tak stale dookola 😒 . Mam pre neho ATB kvapky do nosa - Pamycon, dufam, ze to pomoze lebo sa nemozem na neho pozerat ako sa trapi.
Bea - ani som nevedela, ze moze byt problem, ze sa dieta nepretaca rovnako do oboch stran. Nas Alex sa toci iba zasadne doprava, dolava neurobil este ani jednu otocku 😕 . Mam sa zacat bat, ze nie je v poriadku?
Jankaa - Alex mal porodnu vahu 3880g a teraz ma 7500g. Kazde dieta je ale ine a treba brat do uvahy aj to aku ma babatko dlzku. Je jasne, ze dlhsie babatko bude vazit viac a kratsie menej - vaha a vyska musia byt v primeranom pomere ku sebe. Kolko meria Jakubko? Plus treba pozerat na to ako vyzeraju rodicia a podla toho vyvodzovat,ci je to OK. Ak nie ste s manzelom nejaki obri, tak je Jakubko v poriadku. My mame v rodine samych velkych chlapov, neviem ci ma niekto menej ako 1,90 a menej ako 100kg 😀 A inac toto nemam zo svojej hlavy - nacitala som na nete - v poradni pediatra 😉

beadz
10. sep 2009

petka, podla mna je ok ak sa toci len do jednej strany, ale vraj ich treba motivovat viac na druhu.
no, ideme sa hrat s malym lebo uz ho to tu nebavi. papa

macikjm
10. sep 2009

ahojte...janka a to ako praktizujes???nakojis maleho, on sa potom rozhodne ze uz nechce papat???odtahne sa od cici a ty mu este das UM???

ninka mala pri narodeni 4150g, schudla na 3900g a presnu vahu ti napisem poobede..ideme do poradne dnes...naposledy to bolo 6750g... 😉 pred 6 tyzdnami...

petkapo
10. sep 2009

Este som zabudla k tej debate o prikrmoch a lepku. Nasa pediatricka je zo ''starej skoly'' preto som si myslela, ze ma bude ''nutit'' kojit co najdlhsie (aj preto ze som tazky alergik) preto ma uplne zabilo ked mi minuly tyzden povedala,ze uz mam Alexeja zacat prikrmovat zeleninou, ze podla najnovsich informacii netreba plne kojit do polroka, ale samozrejme treba ''dokajat'' este popri zeleninke. A lepok sa ma udajne davat po 4. mesiaci a NAJNESKOR v 7. mesiaci - prave kvoli tomu,ze neskore zavadzanie lepku ma za nasledok alergizaciu a naslednu celiakiu. No kukala som na nu ako puk.....
Takze skusam zeleninku - mrkva (nechutilo), cuketu (chutilo velmi), brokolica (fuuuj) a skusila som dat aj ovocie z poharika - jablko s hruskou a za tym sa isiel potrhat ako mu to chutilo. Piskotu si ale neviem predstavit, lebo zuby su v nedohladne. Alebo si ju len rozmoci v puse? A zapije cajom?

krpcek
10. sep 2009

ahojte, nejako moc nestiham sem chodi, uzivam si este teple dni a dlhe prechadzky - konecne mi mala v kociku neplace aj ked je hore, pozera sa na svet, hra sa s hrackami, takze si to konecne uzivam.

vcera som bola na nakupoch potom s kamoskou v parku ,parada - skoda, ze uz ide zima, lebo taketo posedavanie ma moooooc bavi.

inak po ockovani, mame obe nozicjy cervene, napuchnute a vcera sme aj teplotovali - za chvilu si idem k mame ôo vino. . . lebo studene nepomaha. 😠

a k tym vcerajsim klbikom - v utorok na poradni mi dr. povedala, ze sme jedny z mala, co maju klbiky uz takto skoro v poriadku, ze vacsinou sa chodi na kontroly az do roka. takze babule nezufajte. 😉 😉

a prikrmy uz aj pomalicky zavadzame . . . korka z chleba u nas fici, piskoty moc ee, ale ryzova kasa je mnam. . . a ideme na zeleninku dnes alebo zajtra . . . musim si najprv po nu ist k babke, lebo som sa rozhodla dat nasu domacu. 🙂 🙂

no ideme sa vyzliect z pyzama a idem k mame na kafe. 🙂

ozaj erika sa nahodou neozvala?

krpcek
10. sep 2009

stascha teda ak som to dobre pochopila tak aj pri druhom dietati budem mat taku istu mastersku ako pri prvom? samozrejme ak nastupim z RD na MD.

misha666
10. sep 2009

ahojte kocky...tak ja ziram petkapo na ten lepok... to akoze vázne jej mam teraz vopchat do ust piskotku???..to sa musim v pondelok spytat dokyny,,, ved vsade sa uvadza ze az od 8meho mesiaca sa moze ... ☹ tak ja teraz neviem...

miavin
10. sep 2009

ahojte - tak ja sa hlásim, že noc prebehla v pohode, malému sa v jeho izbičke spalo dobre, bol hore o 1.30 a potom niečo po 5-tej.... napapal sa - zapla som kolotoč - a spinkal ešte do 7-mej - takže snáď ho môžeme už nechať v izbe - počula som ho keď sa začal vrtieť... takže pohoda 😉

petkapo
10. sep 2009

misha - kazdy ti povie inak, takze urcite neexistuje jednotny nazor. asi by kazda mamicka mala urobit tak ako to ona citi - ved naco mame svoj povestny zensky siesty zmysel? 😉 😉 😉

krpcek
10. sep 2009

baby no tak ja neviem, urcite je pravda aj tam aj tam . . . ale ked by som sudila podla seba a muza, tak sa viac priklanam k tomu, co pise petkapo - ja som od 4. mesiaca jedla skoro vsetko, vraj aj jahody 😀 😀 a moj muz do 6.mesiaca len UM . . . a potom vsetko podla toho, co sa smie a nesmie a kedy sa to smie a nesmie . . . on je strasny alergik a ja nic . . . akurat mam alergiu na debilnych ludi 😀 😀 😀 😉

tiez si myslim, ze cim skor si deticky zvyknu na nieco tym menej nachylne na to budu. 🙂

a este som niekde citala, ze pozor na ovocie na ktore ma rodic alergiu, lebo vraj moze byt alergia aj u dietata a zas niekde inde osm citala, ze ked ma rodic na nieco alergiu treba s tym dieta co najskor oboznamit . . . tak si vyberte. kazdopadne moj ma strasnu alergiu na broskyne, tak my sa s malou broskynami krmime na kila. 😀 malej dam dole supku a pekne si to kuse. 🙂

no uz mi doprala pracka aj umyvacka, tak letime von. 🙂

misha666
10. sep 2009

tak ja jej dam pisotu s jablckom ked zacneme siesty mesiac... a ked je to tak ako pise krpcek tak hodim malu do medu 😀 bo muz je na med alergicky 😖

zanulienka
10. sep 2009

cafte-moja uz jedla piskotu,vcera z roztlacenym bananom a potom len tak,som jej dala pri usta,z jazykom olizovala,ten sa jej roztopil a spapala.nasytilo ju to,pretoze jedla o 16.30 a potom az o polnoci

zanulienka
10. sep 2009

od oktobra zacinam zase z brusnymi tancami,zacinaju o 19.45 takze uz je mangel doma a nemusim nechat malu na svokru,inak by som nesla.

nany100
10. sep 2009

čaute kočky, naša je po tom utorkovom očkovaní akási rozhodená...noci sú rovnako hrozné ako doteraz, ale aj doobednému spánku predchádza 3/4 hod.rev...som myslela, že sa zájde, plakala až jej slzy stekali a nevedela som čo s ňou...ako keby ju niečo bolelo...ale teplotu nemá ani zapálené vpichy, tak možno bruško alebo len nechcela spať (aj keď očká červené a šúchala si ich)...desnéééé...no možno aj zúbky ju už šteklia, aj keď dr. vravela, že sú ešte v nedohľadne...zatiaľ kojíme, pribrali sme za 7 týždňov 1300g, tak spokojnosť a máme pokračovať do konca 6 mes., potom na poradňu a povieme si o príkrmoch...nedávam jej ešte nič, potom ak budeme kupovať nejaké keksíky, tak Sunarka, tie sú bezlepkové 😉 ...aj ja som v tomto predpisová 😉
ozaj, keď tu tak čítam, že už dávate bábätká do detskej izby, síce sa na to ešte nechystám, ale chcem sa spýtať, ešte niekto svietite malou lampičkou v noci? My ešte hej, hocikedy sa zobudím a kontrolujem ju, ale hádam si pomaly začneme privykať na tmu 😕

sabinazv
10. sep 2009

ahojte kocandy

tak ja tiez neviem ako s tym prikrmovanim skoncime, mne sa danko zda este malicky na to ... vsak ma necele 4 a pol mesiaca, mliecko vyzera ze mu staci... inac som zvedava aky nazor ma nasa dokyna na to... este stale som ju nevymenila, lebo neviem vybrat inu 😒
Alergici rodicia nejaki nie sme... tatko mal atopicky ekzem, ale dostal sa z toho (co mu hovorili, ze sa toho nikdy uplne nezbavi), ja som mala zihlavku a tiez som sa jej zbavila... snad Danko bude fit ... piskoty mu nechcem davat aj z toho dovodu tak skoro, ze su velmi sladke, aby sa nenaucil tak skoro na sladku chut a neodmietal mi nesladke veci, napr. zeleninu... A aj preto, ze mna stopali piskotami od malicka a bola som ako rocna riada gula 😅

nany, my nesvietime... ale mam odtiahnute jedny zaluzie a svieti mi poulicna lampa, tak vidim aspon obrysy v izbe 😎

pikino
10. sep 2009

ahojkyyy micky.

my tiez nesvietime v noci. mala spi pri okne takze na nu vidim.
my sme s manzom obaja alergici, aj ked nie na jedlo. ale mala sa mi dost casto vyhadzuje na brusku.
ja uz ani nehladam z coho lebo je to niekedy o hubu. takze tipujem, ze ona bude z tych deti, co sa budu vyhadzovat z kazdej voloviny. 😒

cikyta
10. sep 2009

my svietime. 😉

macikjm
10. sep 2009

ahojte...
tak my sa hlasime, mame po ockovani....pred chvillou ninka zaspala...nasa vaha 7650g... 😀
jankaa..takze sme od porodu pribrali 3750 g....pocitala som 7650-3900- co mi schdudla po porode...
ninka teraz za 6 tyzdnov pribrala 900 g.som max. spokojna....
nany..adelka krasne pribrala... 😉

nazor mojej pediatricky k dokrmom do 6. mesiaca je negativny...a ked som jej povedala o tych ,,novych vyskumoch", tak sa smiala...ze to su nove vyskumy vyrobcov dojcenskej vyzivy...taky super marketingovy tah, ako predavat svoje vyrobky...skoro a rychlo...jej nazor znie, ze potom su deti alergici a ze prikrmy su velmi sladene...a potom deturence obezne...nielen v detskom veku ale aj v dospelosti...ja s nou plne suhlasim....

a tiez spomenula, ze ,,podplatitelny" pediatri budu nukat rodicom svojich pacientov prikrmy skor, ze im ide o peniaze...ved jasne, ked im firma zaplati krasnu dovolenku, alebo da ,,sponzorsky dar", tak sa budu snazit zvysit predaj ich vyrobkov...nami vcera spominana etika v zdravotnictve...takze to je od nas....

ale ako pise petkapo...je to na kazdej mamicke...

este som sa pytala, ci mozem zacat prikrmovat az od ukonc.7. mes., tak ze v pohode.... 😉

macikjm
10. sep 2009

my sme svietili, ale uz asi 3 tyzdne mame tmu a v pohode... 😉

macikjm
10. sep 2009

nany..mas z postielky dole jednu bocnicu a prisunutu ju uplne k posteli...dobre som si vsimla???super napad...
inak adelka je cely tato, ze???krasna je... 😉

miavin
10. sep 2009

nanny - my nesvietime - ale dnes som si ho brala do obývačky papať, tak som v špajzke zapálila, aby som videla, ale mám v postielke taký kvietok - svetielko - ak idem k nemu a nevidím... ale už bubá fajne, klop, klop, klop

misha666
10. sep 2009

no my od zaciatku spime po tme,... ja mam monitor dychu takze ju nekontrolujem v noci...len ked sa nahodou zobudim a uz je vonku svetlo tak sa na nu pozriem lebo som prekvapena ako dlho buva ...

macikjm ja prikrmujem uz cez mesiac...a nezda sa mi aby mala nejako priberala...ale mi papame len zeleninku, lebo ovocie mi odmieta,,,,a zeleninka nie je sladena,....dnes som jej dala oliznut z piskoty aj tu nechcela...takze pockame este aspon mesiac s lepkom ..NINKA ma peknu vahu... kolko ma cm??? moja ma 7200g a 70cm 😀

nany100
10. sep 2009

dík babenky, sabi dobrý nápad, nechám odtiahnuté žalúzie a svetlo z lampy čo je pod oknom hádam postačí...no uvidíme...či vlastne neuvidíme 😀 😎
aj naša dr. je zástanca kojenia a keď som jej nazačiatku vravela, že mám málo mliečka a malú som dokrmovala, tak mi doslova povedala, že aj ženy v koncentráku kojili, inak by ich detičky neprežili...tak nech sa nebojím, že sa to rozbehne a našťastie mala pravdu 🙂
macik, ideš kojiť až do konca 7.mes.? Počula som, že je to OK, že to bábätku stačí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre