Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
1. okt 2009

prihlasila som malu do najplacko 😀

zanulienka
1. okt 2009

nevyzera ta perinka tak strasne.kamoskina mala mala take remene,tak to bolo hrozne-chudatko

pikino
1. okt 2009

tie remene su strasne a este ked to maju take vacsie deticky a musia s tym chodit chudatka ☹

sabinazv
1. okt 2009

no tu som, bola som u zubani... a si predstavte, ze ziadne kazy sa mi pocas tehu a kojo nespravili... som cakala aspon 5 ks.. lebo ja mam dost kazive zuby... no hold je to v poho 😎

piky, no som si cosi precitala o tom bacilovi... hm... no som zvjedaf ci tam malemu nieco najdu...

zanu, ta chamomila je pri nepokoji a aj pri raste zubkov... ja to davam 2 x po 5 bobuliek (rozpustam v plastovej lyzicke) rano a vecer (ale nie vzdy)... ale citala som, ze sa to ma davat aj castejsie - napr. aj pri prebudeni v noci... Ale inac rataj s tym, ze sa to aspon 1 hodinku rozpusta v tej vode... 🙂

anib
1. okt 2009

ahojte, no dnes mala spinka uz od jednej, tak vas idem precitat 🙂

zanulienka
1. okt 2009

sabi-a dam jej to vycucat z lyzicky?

sabinazv
1. okt 2009

jaj a piky pocuj, cim ste toho bacila vyhnali ?

anib, moj maly spi uz 4 hodky, wow... 😉

ano zanu, vyklop jej to do tlamicky 😅

zanulienka
1. okt 2009

neviem co je tlamicka,ale pokusim sa 😀

sabinazv
1. okt 2009

velka tlama a mala je tlamicka - kedze uz mame zuby, tak sme selmy zubate a tie maju tlamy... ked su male, tak tlamicky 😎

pikino
1. okt 2009

sabi nicim. lekarka nam len nakazal davat probiotika. telo sa s tym musi vysporiadat samo. iba keby bola nakaza velmi velka tak sa davaju ATB a niekedy treba byt v nemocnici ak su vysoke horucky ale terez horucky nema max. mala 37,1 co je nic.

tlamicka je pusinka. 😀

baby moja mala pyta stale jest. stale aj ked sa napapa tak za pol hodinku uz zasa otvara tlamicku. myslite ze by som jej uz mala zacat davat kasicky?

sabinazv
1. okt 2009

piky a ake probiotika ste brali? my mame tu biogaiu...

a mozno mala nepyta jest, ale chce len nieco povedat... a ty jej hned zavries pusu 😀

pikino
1. okt 2009

presne tu.

nie len si ju priblizim k sebe a snazi sa prisat je jej jedno kam. 😀

baska19
1. okt 2009

ahojte idem vas počítať už som tu dlho nebola a popisali ste hodne 🙂

zanulienka
1. okt 2009

aha-rozumiem

skorvankova
1. okt 2009

Aj vase deti sa vedia tak rozculit na nejakej hracke?

zanulienka
1. okt 2009

hracke?aj na rozpravke v tv

ni.kolet
1. okt 2009

Ahojte. Môjmu sa nepáči muzikál Kleopatra. 😕

skorvankova
1. okt 2009

Noj maly ked dostane nejaku hracku a nepasuje mu do ust akoby mala tak straaaasne place, nemozem ho ani utisit. 😀

zanulienka
1. okt 2009

sabi-mozem tak,ze rozpustim 5 bobuliek v pohari vode a napr.tt mu budem odtial davat

elfi1
1. okt 2009

tak kedze mame toho pol rocka, tak Domko dnes vecer nevystrajal a po hodinke citania z knizky a papania zaspinkal bez kriku 😀

nas zuri pri hrackach, ked ich hryzie a rozdrazdi si dasienka, alebo neviem ci ho stve to, ze sa to neda odhryznut

a papat mu chuti, davam mu cca 100ml nejakeho prikrmu (nevazila som to, tak na gramy neviem). a stalo sa mi, ze potom uz vobec nechcel pit mliecko. len sa jedoval a ked som ho dala do kocika, tak za chvilku spal. asi ho to travenie unavuje 😀

beadz
2. okt 2009

ahojte kocky.
elfi, blahozeĺame k pol rocku 😉 .
nam uz ide treti zubok, pri prvych to bolo celkom v poho, ale kym vyjde tento tak budu nervy ako to vyzera...
zanu, 5 bobuliek je na jeden krat a nie na tyzden

zanulienka
2. okt 2009

caute,tak ja som si vcera zdrogovala dceru.dala som do maleho poharika 5 bobul nechala rozpustit a kedze nechcela pit vodu,tak som jej to naliala do mliecka.prisiel domov manzel a hovorila som,ze nechcela vypit vodu atd..ale zabudla som pridat,ze som jej ju naliala do mlieka.kym som osprchovala sofiu manzo jej medzitym dal do ust 5 bobul.takze mala 10 bobul v sebe.volala som jednej babe ktora je tu homeopaticka.hovorila,ze nic sa nemoze stat,ale dneska jej nemam nic dat a kedze zjedla viac bude to mat opacny ucinok.aj malo ☹ .celu-celu noc nevedela spat,energie aj za troch.ale tato chamomila je na zaludok-prdenie a ukiudnenie,nie na prerezavanie zubkov.na zubky su ine homeopatika,dneska ich pojdem kupit.elaia celu noc prdela a prdela,2 krat sa pokadila,takze uplne je vyprazdnena.

macikjm
2. okt 2009

zanu.... 😀 😀 ta ty si....

macikjm
2. okt 2009

http://www.cas.sk/clanok/133041/siamski-bratia-...

citali ste??? nech su zdravucki a konecne uz len stastni a stastni..prajem im to z celeho srdiecka... 😵

sabinazv
2. okt 2009

helou,

zanu, ty si teda tomu dala 😅 ale pri homeo neexistuje predavkovanie... a to ked sa da dvojnasobna davka, ze je opacny efekt, to pocujem poprve...
Chamomila je harmancek... cize ten je napomocny pri traveni, pri hnackach... ale tieto homeo su isto iste napomocne aj pri prerezavani zubkov, je to zakladny detsky liek na toto... co chytim literaturu, tak to tam stoji...
Nasla som aj ine... hod aj ty sem, mozno vyskusam aj tie...

macik vcera to bolo v spravach 😉

nany100
2. okt 2009

ahojte, tak my sme včera dali chamomilu...no spočiatku sa mi nezdal žiaden efekt...do polnoci sa vkuse budila a pišťala za prsom...ale od jednej celkom pekne spala, tak každé dve hodiny sa budila...tak neviem, či to mám pripísať tomu...ak hej, tak vďaka sabi...budeme skúšať ďalej...rozpustila som to v mliečku na lyžičke a dala do pusy...dúfam, že sa to môže aj v mm, vodu jej nedávam 😉

sabinazv
2. okt 2009

nany, homeo by sa nemalo davat hned po jedeni alebo pred jedenim... nejaky odstup casovy ba tam mal byt... uvadza sa, ze sa to ma vo vode rozpustat... neviem ci aj v mliecku... ono by to s vodou spapala si myslim, lebo je to sladke 😉 ja davam do prevarenej, takej teplej, to sa aj rychlejsie spusti...

zanulienka
2. okt 2009

homeo sa dava prve a asi po 20 minut sa moze dat jedlo.
sabi-chamomila 6 lm,ze vraj toto je na prerezavanie zubov

macikjm
2. okt 2009

sabi...ja spravy nepozeram...v tom case akurat kupkam ninku a davam ju spinkat...takze vobec nie som v obraze...no pozriem na nete nieco... 😉

sabinazv
2. okt 2009

zanu, 6 lm? to ani neviem co je... u nas je riedenie oznacene CH a poznam chamomilu 5ch, 9ch a 15ch... potom je 30 ch... a to v provom rade treba trafit liek a to riedenie je potom menej podstatne... ak das nizsie, tak je to na urcity symptom konkretny a zaucinkuje rychlejsie a ked das vyssie riedenie, tak je dlhsie posobenie...
Ja som nasla na zubky toto riedenie, 15ch... aj som sa radila s homeopatom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre