Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
9. feb 2010

sabi-mali sme tu takeho co nam zistoval kde je zla zona,kde tecie voda pod nasim bytom,takze ma postel na dobrom mieste,predtym nemala-postielku

krpcek
9. feb 2010

baby a cim prikrivate drobcov?
ja davam malej spaci vak a okolo 11-tej ked ideme spat ju zakryjem este paplonom, lebo sa mi zda zima v spalni - mame len 18 stupnov v noci. len mala sa nevie pod tym paplonom dobre pretocit, tak sa mi niekedy budi len na to, ze sa nevie otocit a musim ju ja.
tak rozmyslam nad zimnym spacim vakom - len neviem, ci sa mi to este oplati, ked je za cvilu po zime.

a uz je hore!

sabinazv
9. feb 2010

krpcek, nurofen sa nema davat po ockovani preventivne... vraj to brani tym ocakavanym reakciam po ockovani, kedy ma telo bojovat so zaockovanou chorobou... to ti dr. kazala dat? lebo niektore to odporucaju, minule som o tom citala, ze to potom nema vyznam ockovat... lebo teplota je prirodzeny obranny proces, ma svoj vyznam...

ja zakryvam len dekou, mame teplo v spalni... ale aj tak sa vecne odkope... on v spacom vaku nechcel buvat a paplon ho budi, ked tak susti...

zanu a tie homeo uz nedavas, co vtedy tak zabrali?

pikino
9. feb 2010

ahojte micuse. ako?

krpcek gratuace k maturite. 😵 mas konecne pokoj. 🙂

a blahozelame k zubkom vsetkym zubadlam 😀

zanu ty co? hras sa na dracika? 😀 ak ti este niekedy zacne horiet olej treba panvicu prikryt mokrou utierkou, nikdy
nenaievat vodicku ebo to zacne horiet este viac.

my tuto noc sme mai kupodivu dobru. zobudila sa len raz a druhej v noci som jej dala cumlik a spinkala az do siestej
sa napapala a zalahla az do stvrt na devat. ae tiez sa dho mrvila v mojej posteli sa jej nespi tak dobre, ale vo svojej uz rano spinkat nesce.

teraz som spinka uz bola unavena som ju nakojila polozila do postielky princezna sa otocila na bok a zaspinkala 😵 jupi

a vcera sme jej kupili boticky 42 eur v prdeli. 😠

zanulienka
9. feb 2010

davam,ale uz nezaberaju ☹

krpcek
9. feb 2010

sabi hej, dr. kazala, bud paralen alebo nurofen.

sabinazv
9. feb 2010

hm, tak Dr. je zbehla... neviem najst taky dokument o tom, ale napr. tu sa to tiez pise, ze az po vyskoceni teploty nad 38 st. http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

pikino
9. feb 2010

ja som terezke tiez davala lieky az ked jej vyskocila teplota nad 38.

cikyta
9. feb 2010

My máme v byte tak rôzne.
Chcela som ju dávať do vaku.Máme dva,no kedže ju každu chvílku v noci vyberám z postielky na cecok,tak vak mi prekáža 😠 Takže overalík a paplonik,alebo ešte jedno tričko na overalík.A zakryjem len nôžky.

krpcek
9. feb 2010

hmmmm, tak je uz nedam. iba ked by teplota pretrvavala. ja tu dr. zabijem. 😠

ciky ja ju kojim, aj ked je vo vaku. 🙂

nany100
9. feb 2010

sabi, dík 😉 ...ozaj a špeciálne pre teba info...odkedy v noci papáva nie priebežne podľa svojho želania, ale len dvakrát, tak pochopila, že hlavná časť dňa na jedenie je deň a nie noc (asi si začala myslieť, že jej ani cez deň nedám, tak baští o 106 😀 )...oveľa viac zje a dokonca dobrovoľne otvára ústa a nepotrebujeme ani hračky ani spievanie a pod. ..sedí v kuchyni v stoličke a papá...keď sa už pri tom nudí, tak stačí otvoriť kredenc a to sa jej ohromne páči, obzerá čaje, kávy, koreniny ako pri pultoch v obchode 😀

aj my máme na noc pyžamko, na tom tričko s dlhým rukávom a podľa teploty v spálni buď paplónik alebo hrubšiu deku...a aj tak je stále odkopaná 😒

krpček, tak dúfam, že sabinka nebude mať teplotu a dobre sa s tým vysporiada...ja sa len bojím, aby nakoniec po takom ťažkom tréningu nám to jedno blbé očkovanie zase celé nerozhodilo

komisakpd
9. feb 2010

my spime v oberali a vo vaku ktory je na ramena nie aj na ruky..a je mu fajne..v noci mame na 19°C a rano od 6 nahrieva na 21°C a nebolo mu zima..ked boli vacsie mrazy mal aj tielko pod overalom..ale vak je super...

pikino
9. feb 2010

moja spinka v pyzamku a zakryta dekou. tiez sa zvykne odkopat a my mame v dome kosu lebo na noc stahujem kurenie. tak ju chodim kontrolovat ci je dobre zakryta no co aspon bude otuzila. 😀

zanulienka
9. feb 2010

moja ma pyzamko,take frote,ake sme mali my volakedy a je jej teplo,vzdy lepsie spi-ak spi odokryta

krpcek
9. feb 2010

no uz je krpana hore a tancuje. 🙂

nany100
9. feb 2010

ozaj baby, čo sa v tom vyznáte...idem dnes do roboty zaniesť papiere na ročné zúčtovanie dane za min. rok...vraj by nám mali dosť vrátiť, neviete?

krpcek
9. feb 2010

nany co? ja ani neviem, ze mam nieco odniest. 😅 ??

pikino
9. feb 2010

ja tiez nic neviem. asi sa musim spytat bab v praci.

catusca34
9. feb 2010

ahojte,

aj ja som posielala papier na zúčtovanie dane. Baby to si zistite v práci, mne to poslali domov poštou... Áno, niečo by mali vrátiť na dieťa, tuším danový bonus... či ako sa to volá...

Sabi, gratulko tebe aj malinkej k dnešným 10 mesiacom. Viem to preto, lebo sa narodila v rovnaký den ako moja Kajka.

Moja spinká v bodynku s dlhým rukávom a má pančušky. U nás je dosť teplo...

papa všetkým a pekný deň.... 😀

catusca34
9. feb 2010

pardon... už mi preskakuje... nie Sabi, ale krpy... som chcela napísať... ale gratulko Sabinke samozrejme... 🙂

cikyta
9. feb 2010

Ja idem piatok do roboty skrz dane a vraj mi netreba nič.Ziadne potvrdenia z nikade.

krpcek
9. feb 2010

catusca dakujeme aj my Kajke prajeme vsecicko naj . . .a este aj Tamarke - ta je tiez dnes pred 10-timi mesiacmi. 🙂

nany100
9. feb 2010

netreba žiadne potvrdenia, len tie vyplnené tlačivá o zúčtovaní dane za minulý rok...tie mi z roboty poslali poštou (ciky, ty ich budeš asi musieť priamo v robote vyplniť) a ja ich tam teraz nesiem...krpy, ak si bola normálny zamestnanec, tak si to isto každý rok v robote musela vypĺňať...daňový bonus na dieťa si uplatní môj manžel v daňovom priznaní, ale nám by mali vrátiť za to, že sme tak málo min. rok odrobili a boli sme na MD...inak toto nikdy nepochopím, čím menej odrobíš, tým viac ti vrátia...vysvetlite mi toto 😲

nany100
9. feb 2010

sabinka a kajka, všetko naj k 10 mesiačikom 🙂

cikyta
9. feb 2010

Tiež gratulujem k 10.mesiačikom.CMUK
A danový bonus si može uplatniť aj muž,ak niesme zobratí?
A ked som bola PN minulý rok,čo mi platila socialka a potom už na MD,tak mi nič netreba hej?
Pýtam sa radčej viacerých.lebo sa mi nechce 2 krát vracať hore dolu potom.

pikino
9. feb 2010

no danovy bonus si na mna uplatnil manzel. a rocne zuctovanie snad moju drahu krstnu mat napadne ze mi ma urobit. ale pre istotu ju zbuzerujem. 🙂

nany100
9. feb 2010

ciky, tak to neviem, ty si komplikovaný prípad 😀
piki, na teba si uplatnil a aj na malú?

sabinazv
9. feb 2010

ciky, u nas danovy bonus odobera tatko (tiez nie sme zobrati)... stacilo po narodeni zobrat na mzdove rodny list dietata...

piky, na teba je bonus? to asi na terezku, nie? 😉

nany, ja ti to vysvetlim... cim menej zarobis, tym menej sa odvadza dan, lebo ked odpocitas tu odpocitatelnu polozku (cez 90 tis. Sk), tak ti zostane nizsi zaklad dane a tym padom mensia dan... a ak ti v tych 2-3 mesiacoch zrazili normalne dan, a prepocita sa to na cely rok, tak tej dane mas odvedene viac a preto ti vratia... neviem ci som to zrozumitelne vysvetlila 😀
A ja som niesla do prace este lajstro z poistovne, co si platim zivotnu poistku, aj to mi odpocitaju este 😎

sabinazv
9. feb 2010

este dodatok: ale materska sa zaratava do prijmu, rodicak uz nie...

krpcek
9. feb 2010

baby ja som bola normal zamestanec,ale neorobila som ani den.2.1. som mala dovcu a od 5.teho som bola PN az do 31.1. kedy som uz nastupila na MD - takze ja co? musim si to zistit ja, lebo nasa uctovna firma vie PRD!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre