Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
14. aug 2009

stascha - veď práve - som dezorientovaná, lebo každá píše niečo iné, ale viem, čo som nahlasovala v zamestnaní.... koniec MD - dovolenka - a začiatok RD, len v kalendári to mám poznačené, že zaslať RD, tak nechápem... no nič, asi pôjdem v pondelok pre istotu na sociálku... ale malého som nahlásila po pôrode...takže asi to ozaj bude vsio v poriááádku 😀

miavin
14. aug 2009

no dievky - odchádzam k môjmu jedinému chlapovi.... dobrú nocku prajem 😉

macikjm
14. aug 2009

dobru...mia....nech alexik krasne spinka... 😉

stascha
14. aug 2009

nie ked budes na dovolenke tak to budes v pracovnom pomere cize normalka dostanes vyplatu, znie to divne ale ak budes prechadzat z MD na RD a budes si chciet vycerpat dovolenku pojdes do prace vypises si dovolenkovy listok zamestnavatel ta bude musiet prihlasit do SP a ked dovolnku skocis odhla si ta a zase nahlasit nastup na RD, no je to taka motanica ale jedno je iste dostanes zaplatenu len dovolenku lebo z rodicaku sa neplatia ziadne odovody kdezto ked budes na dovci to ako keby si bola v prace a strhnut ti z toho vstko

miavin
14. aug 2009

stascha - nerobíš ty náhodou podobné remeslo ako ja??? 😀

stascha
14. aug 2009

miavin 🙂 no presne ako vravis a este k tomu na UPSVaR BA 😀 😀

miavin
14. aug 2009

jáj ty brďo - tak ty si macher..... ešte že ťa máme - takže podľa teba máme všetko o.k.? netreba mi žiadne žiadosti nahlasovať a posielať?... 😀

macikjm
14. aug 2009

dakujem...stascha... 😉
takze to znamena, ze ked budem cerpat dovcu na prelome MD a RD, tak budem na RD o ten cas kratsie, kedze ta sa poskytuje do veku 3 rokov dietata, tak??? 😒

stascha
14. aug 2009

mia 🙂 no az taky macher nebudem, ale ked si uz dostala vyplatenych tach cca 25 tis. tak to uz mas vsetko ale este aby ste dostavali pridavky na dieta to je tusim ubohych 510 Sk no to presne neviem

stascha
14. aug 2009

macik 🙂 nie nebudes kratsie o to ta nikto nemoze kratit na to mas narok, tebe sa proste skonci napr. 31.8. MD od 1.9 si budes cerapt ioadnu dovolenku trebars do 15.10. a od 16.10. nastupis na RD a tu budes cerpat do troch rokov veku dietata

macikjm
14. aug 2009

640 sk... 😉

miavin
14. aug 2009

no.... mne chodí asi 25.21 - alebo 01 - neviem -včera prišlo.... takže nexapem... myslím , že to sú klasické rodinné prídavky...cca 600 sk.... tak to je super, že nemusím vybavovať nič, len musím ísť do práce aby som moju naj.kamošku, ktorá nastúpila pred pár týždňami na moje miesto - upozornila na to, že mi končí md - a koľko mám dovči - aby som vyčerpala, lebo v našom "podniku" sa musí čerpať
😀

macikjm
14. aug 2009

pridavky...640 sk...

miavin
14. aug 2009

macik - si frajer.... 😉

macikjm
14. aug 2009

kukla som na ucet...21,25 eur...my sme pridavky vybavili hned, ked sa ninka narodila, takze berieme uz 4 mesice....

stascha
14. aug 2009

no vidite ani neviem kolko su rodinne pridavky 🙂

no ak nastupila na tvoje miesto mala by to mat v merku 🙂 ja som si o musela strazit, no tak ked tam budes tak si vypises dovolnkovy listok vycerpas dovcu pride ti zopar eur naviac lebo potom budem tazsie dycht ten rodicka je na zaplakanie,

ja dodovlenku cerpat nebude bud si ju vycerpam ked budem nastupovat, alebo uvidim ved ked pojde mala do skolky aj tak bude stala chora tak tam ju urcite miniem

kocky idme do postele, lebo neviem kedy bude Miska buntosit ak by ste daco potrebovai kludne napiste do posty, alebo na sipkovskak@gmail.com ak budem vediet rada poradim

dobru noc a deturence pekne spinuskaju

macikjm
14. aug 2009

idem aj ja do hajan...bru nocku vsetkym... 😉

arizona
14. aug 2009

čaute, zase tu nikto nie je 😀

tiež som si začala vybavovať všetky možné príspevky a ide ma z toho poraziť. s manžíkom nemáme rovnaký trvalý pobyt, ja mám sídlo zamestnávateľa úplne inde, ako mám trvalý pobyt... no proste paráda 😅 dnes som sa už na socke nezdržala a tete som povedala, že je to banda darmožráčov (tam treba ísť potvrdiť tlačivo z úpsvar-u). mala by som to ísť povedať aj tete na úpsvar. hlavne, že majú skvelé informačné systémy za ťažké prachy a hovno z toho vyčítajú 😠 tak, som sa vysťažovala, idem písať žiadosť na neviem aké potvrdenie 😀

stascha, sory, ale dnes som sa nasrala, ako už dávno nie 😀

arizona
14. aug 2009

a zabudla som: blahoželám všetkým, ktorých sa to týka, k meninám, narodeninám, kakaničkám a prvým zúbkom 😵 😵 😵

miavin
15. aug 2009

dobré ránko.ako ste spali??
baby poraďte - malému sa na bradičke vyhodil pupák normálny ako mám sem tam ja..... čím to mám ošetrovať??? 😲

nany100
15. aug 2009

ahojte kočky, tak mám v tom guláš ☹ ...najskôr na sociálku a potom s potvrením na UPSVaR?...no milujem tieto vybavovačky 😠
my máme dnes 4 mesiačiky 🙂 ...tešíme sa 😉
a catusca sorry a dodatočne všetko najnaj Tebe aj malinkej 🙂

korelka
15. aug 2009

Ahojte!tak ako viem ja,tak treba ísť najprv na SP potvrdiť papier o vyske materskej a potom s tým papierom a žiadosťou o rodičovský príspevok na UPSVaR.
Mia,aj my sme to mali,ale to sano vyschlo a odpadlo na druhy deň.😉

zuzik25
15. aug 2009

cafte mamulky.
no my sme mali strasnu noc, mala zaspala o 20:00 a o 21:15 sa zobudila s hroznym placom, ktory trval 2 hodiny, skusali sme fsetko mozne, merala som teplotu, aj prdiky sme kusali ci nie su zastavene, uska si nedrzala, takze to bolo ok, no hruuza. ale akonahle bola na brusku, tak stichla, a to nie pri mne ale pri ocinkovi. ked som jej skusala dat papat este vacsi rev, nakoniec po 2 hodkach zaspala od unavy a spala celu noc do 6:00. no nechapem co jej bolo, ci sa jej nieco zle prisnilo, neviem. teraz je v pohodke, usmiata ako vzdy.

cikyta
15. aug 2009

Ahojte.Dnes sme zobrali v klokanke na "suťaž vo varení gulášu u nás v meste" našu Sisi.(KUK album)
No a prišiel ku nám taký maličký chlapček,kuká na Sisi a pýta sa:"Ujo,to je žive?"
😀
A môj muž že:"Ano až moc žive".
A ten chlapček bežáááál za mamou že:"Mami pozri,aká živá bába!"

miavin
15. aug 2009

ciky 😀 😀 😀 krááásne fotečky máte - som kukla hneď na začiatku - sisi je veľká krásavica - okaňa no tak ste mali zážitok s chlapcom 😀 😀 😀
zuzik - fíha, tak čo sa Emmke mohlo stať? mohla sa zľaknúť, alebo čo - ale sa jej naozaj prisnilo....
no náš frajer len na rukách musí byť, ináč taký rev, že dnes ho bolo počuť na záhrade ku všetkým susedom.... aj teraz keď som ho krmila - už bol unavený, tak cucal, cucal a naraz taký vresk a rev - a slzičky júúúj, tak ani odgrdnúť nedalo sa - dala som ho spinkať - samozrejme na bruško a ticho - odguckol si dva krát a už bubá ako zarezaný - no som zvedavá dokedy, 😒

cikyta
15. aug 2009

No Zuzik-Miavin-pekne šoky nám vedia krpčekovia urobiť.Myslela som,že sme sami,ale ako čítam,je to všeobecne všetkých problém.Take plačkajuce "ošiale".Či nosenie na rukách atd....
Myslím,že nás pekne skušaju,čo znesieme....haha 😀

cikyta
15. aug 2009

Mia-a pozerám,že máme s Alexandrikom rovnake "učesy".Take-aby sa nepovedalo 😀

miavin
15. aug 2009

ciky - hej hej - ide do blond ten náš fešák, tak mu ani vlásky nevidno.... žeby sme ich so Sisinkou dali dokopy 😀 ?

ninnaricci
15. aug 2009

ahojte...už sa tu rieši rodičovská 😀 ja som dnes tiež pozrela účet a už mi tam nabehlo tých 21 € a ešte som nič nevybavovala...tak neviem čo to?...lebo ešte budem z roboty čerpáť zvyšok dovolenky...

...len sa chcem poradiť mamičkám...ktoré máte nosivé detičky...ja som si zadovážila vak tikamak...a musím povedať...že je super...dúfam, že nezakríknem...drobec sa rád nosil ale len chrbtom ku mne...a dnes som ho skúšala šupnúť do vaku bruškom ku mne (čo ho tak nenosíme lebo nevydrží ani chvílu hneď sa mrví)...a normálne zaspinkal...síce zo začiatku sa mu to nezdalo...noo som nechápala...ako malé bábätko spinkal...a super mi to odlahčilo ruky a chrbát...hoc je to na jedno rameno

...takže po tejto skúsenosti zvažujem kúpu nejakého nosiča...

...sabi...už nám otestuj tvoj liliputi...lebo ten sa mi pozdáva 😉

miavin
15. aug 2009

nina - no my máme ten babyvak - bebe-lulu - je dobrý, ja som spokojná, len po byte ho nenosím - to len keď potrebujem odbehnúť niekam - rád sa v ňom nosí - aj zaspinká krásne v ňom - ale to je fakt len na vonku.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre