Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
21. sep 2009

romi - aj náš sa hrozne potí keď papaá - hlavne večer - a spinká v pyžamku - overál: dlhé ruky, dlhé nohy a prikrytý je perinkou tenkou alebo dekou...ako kedy...

romanakatka
21. sep 2009

no ja ho tiež takto obliekam a zatiaľ sa prikrývame dekou... len ma to desí keď vidím, že je ako myš mokrý ...

macikjm
21. sep 2009

kati...ninka sa az tak velmi nepoti...no nozicky sa jej potia poriadne... 😕

romanakatka
21. sep 2009

jej a baby ZV, BB a okolie... tiež ideme plávať a budeme chodiť na Sliač... videla som foto z tade a kámošky čo tam chodia sú spokojné, vyzerá to tam celkom v poho, neporovnateľne s plavárňou vo ZV... Len ešte nevieme presne termín kedy začneme... nechcela som ešte tak skoro, aby mal z toho krpec väčší zážitok, predsa je už teraz vnímavejší 😵 tak sa možno stretneme 😉

cikyta
21. sep 2009

Pozerala som SS. A hlavne toho:
-Colu pileme tomu.jestli nic nežekneš ta rozplynesedavu..... 😀
Tiež sa potíme.A tiež dám overalík a spací vak,alebo deka.
No už je tá hnusná "chripkova"jesen 😠

zanulienka
21. sep 2009

tesit?ani nie,este dobre ze tu je svadba len od 17.00-20.30,takze aj elaia bude super,akurat jej cas na kupel,este aj teraz mi tu sedi na kolenach a bucha na stol,nedali mi k navodu,kde sa vyberaju baterky

romanakatka
21. sep 2009

macik aj nožičky sa nám potia 😀 no ale hlavne tá hlávka a vlásky... on má riadne kropaje potu na čele... proste stále mokrá hlávka a toto prechodné obdobie kým sa začne kúriť... no snáď to nejako prežijeme... keď bol maličký mali sme čiapočku, ale teraz... 🙄

romanakatka
21. sep 2009

Ciky som sa pobavila 😀

zanulienka
21. sep 2009

moja spi v pyzamku a prykrita paplonom

cikyta
21. sep 2009

Baby,kde zoženiem mikulášsku čapicu čím skôr? Lebo idem dať fotiť Sisu na pohladnice a toto nám ešte chýba.Nech to už máme v novembry urobené a v decembry aj vytlačené.

romanakatka
21. sep 2009

a Ciky, my sme sa naučili na cumlík... síce bojujeme keď mu ho dávam a má ho len chvíľu kým zaspáva, potom si ho sám vyberie, ale pomáha to, je to super... no a išlo to tak, že sme mu ho nasilu vkladali... on sa zo začiatku aj teraz vzpiera keď mu ho dávam, ale väčšinou sa chytí... a zvyknem ho oklamať aj prsníkom... teda keď vidím, že na prsníku už len driemka a dudluje, rýchlo vytiahnem cicík a kým sa stačí spamätať vložím cumlík a dudluje chvíľu kým zaspí a zase ho nevypľuje 😵

zanulienka
21. sep 2009

aj my tak,cumel kym nespi,ked zaspinka sama vypluje

cikyta
21. sep 2009

No Katka.Asi sme to už vzdali s cumlíkom.Ona má v puse prstík a ked jej v spánku vypadne,strčím jej cumlík rýchlo a to ju zobudí,nahnevá a reve ☹

miavin
21. sep 2009

zanu - takže sa moc netešíš, či ako??? no to dosť krátka svadba - aspoň budeš mať pokoj,
naš boboško tiež dudu len keď nervačí a na noc - po pár minútach vypľuje a až ráno ju pýta....
no babenky, dobrú noc, ideme do hajan 😉

romanakatka
21. sep 2009

ciky náš malý ho tiež neznáša a často to prekukne a teda nepochodím ale stáva sa, že keď je už taký unavený (ak ovšem nie je za tou hranicou, že už od únavy reveme), tak sa to sem-tam podarí... ozaj je to pomoc... viem aké to máš ťažké... tak snáď to nejako zmáknete aj bez cumlíka a nenaučí sa už naň neskôr 😉 aby ste sa potom nemuseli zase odúčať 😀

zanulienka
21. sep 2009

mia-asi tak,rychlo domov a mat pokoj

cikyta
21. sep 2009

No práve mi písali z maderny,že mi odoslali fusak a tak sa ho už možno tento týžden dočkám.Som nan velmi zvedavá.
Dobru nocku...

beadz
21. sep 2009

ahojte krasky. tak asi tu budem sama, ale aspon trochu precitam co pisete a dam vediet co s nami.
mame prvy zubok 😵 , papame uz kasicku lyzickou, sice sme sa trochu museli natrapit, lebo pusu otvaral, ale "zabudol" ju zatvorit, takze vsetko bolo von, ale uz sme sa to naucili.
v piatok sme boli na neurologii na kontrolu a pani doktorka povedala ze tu nemame co robit, tak som az plakala od stastia. myslim ze keby sme boli na prvej poradni u nej, tak asi ani vojta necvicime...
inak simon sa uz stavia na "styri", sice este je to velmi nestabilne a dlho tak nevydrzi, ale ma z toho hroznu srandu a ja tiez.
inak chodime cvicit na baby telocvik a o chvilu zacneme s plavanim. uz sa tesim. povedala som si ze ho musim vykoncit skor ako on mna.
tak my asi tolko.
zajtra ideme do car-u na pohovor, kedy dame nase zmrzlinky, tak uvidime. mozno to bude aj bud. tyzden.

petkapo
22. sep 2009

Dobre ranko dievcata,

my sme mali (chvalabohu) vcelku dobru noc. Alex uz ani nekaslal,ale pocula som, ze zle dycha. Spala som s nim v izbicke, aby sa tato mohol aspon trosku vyspat.
Dnes mame vysledky z vyteru z ritky. A vo stvrtok kontrola u dokiny.
Nooo a novina - vcera mi odislo mlieko. Az som nechapala ako to moze len tak zo dna na den. Musela som mu uz vecer zarobit ryzovu kasu. Moc mu nechutila 😒 A teraz mu idem dat umele mlieko, snad nebude vracat. Naposledy z Nutrilonu priserne vracal, teraz idem skusit Sunar. Drzte palce.
Ciky - nas Alex skoro kazdy vecer zaspava tak, ze si cez tvar da plienku alebo podbradnik 😀 Proste stale musi mat nieco na tvari. On to robi bezne. Vsetko co ma na dosah ruky si dava na tvar - hracky, pokakane plienky, deku, vankuse....uplne vsetko 🙂 Neboj, keby to Silvinke nerobilo dobre, da si to dole. Mam to odsledovane, ze ked sa malemu uz zle dycha, tak si to da z tvare prec 😉 Ale verim ti, ze si sa zlakla, aj ja som sa ked to urobil prvykrat 🙂

sabinazv
22. sep 2009

ahojte 🙂

nasa noc ako vzdy... ziadna slava, ale dalo sa vydrzat ... susen teraz zasa spi 😎

mna boli od rana ako som sa prebrala hlava... tak migrenozne.. myslite, ze mozem Ibalgin? Lebo citala som Annag a ona ho odporucala pri kojeni... ale na letaku pisu, ze tehotne v 1-2 trimerstri a dojciace zeny ho mozu uzivat len na vyslovne odporucenie lekara... tak neviem... dufam, ze to prejde aj bez toho...

Petka, odislo mlieko? vcera bolo a dnes nie je? to co? 😕

miavin
22. sep 2009

petka - fíha, to tak naraz môže mliečko odísť???? no tak nech Alexíkovi šmakuje umelé mliečko 😀
sabi - no ja keď som kojila - tak mi dokyna odporúčila paralen - ale ak Ti nezaberá paralen podľa mňa môžeš ibalgin - ja som ho vzala - a v pohode...lebo mne paralen nezaberal.

petusko
autor
22. sep 2009

ahojte 🙂
my sme mali dobru noc, decka spinkali, slana voda pomohla. na chodbu som dala aj olynth do zasuvky, tak aj to asi trochu pomohlo.
sabi, myslim, ze si mozes dat ibalgin, ved napr. nam este v porodnici davali aj silnejsie analgetika a tiez sme kojili.

sabinazv
22. sep 2009

ok baby, dik, ze ste mi to schvalili... lebo asi to same neprejde 😉

jaj a dnes niekedy po 22.h zacina jesen... no toto... ale je hezky... cakam, ked sa maly zobudi pojdeme vonku, vychutnat posledny letny den 😉

petusko
autor
22. sep 2009

veru, od zajtra budu noci dlhsie ako dni. dufam, ze aj spanok mojich deti sa tym predlzi 😀
my dnes este budeme asi len doma vnutri, nechcem, aby Petik ehal, potom kasle ako stary hrniec. ale zajtra to uz nevydrzim a pojdeme aspon na dvor.

nany100
22. sep 2009

ahojte kočky, no my stále rovnako...maličká bola celú noc u mňa v posteli, v puse cicík a v pokoji si celé hodiny dudkala...keď vypadol, zaplakala a maminka nastavila...akurát, že ja si kríže necítim, ale napodiv som sa ako tak vyspala...isto lepšie ako keď som ju stále musela čičíkať...to ale dokedy takto vydržím? som zvedavá...
sabi, my sme boli na očkovaní pred dvoma týždňami a ideme až o 4 t. na poradňu (takže 6 týždňov odstup) keď bude mať malá pol roka aby sme si povedali o príkrmoch (doktorka mi povedala, že je to kontrola v polroku), tak to sa čudujem, že vám kázali až v 7.m., veď doktorka by Ťa mala asi poučiť o príkrmoch...zdá sa mi, že sa veľa Dr. spoliehajú v dnešnej dobe na internet, že si mamičky všetko nájdu...ale pritom na to pindajú, že sme až moc premúdrelé a všetko príliš riešime 😠

sabinazv
22. sep 2009

nany, nasa dr. je v tomto ok, jedna z veci co sa mi na nej paci, ze sa netvari premudrele ako ty hovoris, ale ma vzdy pochvali, ako mam vsetko nastudovane a tak... rozprava sa s nami ako s rovnocennym partnerom... a asi ma dojem, ze kedze uz takto dopredu vela veci viem,tak ma poucovat o prikrmoch netreba... ale skor to tipujem na to, ze jej nedoslo, ze medzitym ako prideme je to obdobie na prikrmy 🙂

sabinazv
22. sep 2009

jaj a este sme u nej vcera polemizovali, ze ako davat vigantol... som jej povedala, ze to malemu kvapnem do pusy medzi papanim... no a jej sa to nepacilo... ze to sa spravne nerozpusti, ze ich ucili, ze sa to ma v mliecku rozpustit... som argumentovala tym,ze kamaratkam to takto odobrili aj pediatri... 😎

petkapo
22. sep 2009

Sabi, Mia - to mlieko sa stratilo dost vyrazne. Este predvcerom som kazde 3 hodiny odsala v pohode 200-220 ml z oboch prsnikov, vcera ledva ledva 60ml z oboch - tiez kazde 3 hodiny. Skusila som potom vecer nechat dlhsi odstup a po 6 hodinach som odsala 80ml, co nie je ani jedna davka pre maleho. Dnes rano som sice odsala 190ml, ale nechcem mu to dat naraz, lebo co mu dam po dalsich 3 hodinach ked neodsajem? Skusila som mu dat Sunar pred chvilkou, ale bez uspechu, vypil s tazkou biedou 10ml a viac ani zatat. Az ho triaslo ako mu to nechuti 😒 A co mam teraz robit? Mam ho nechat hladneho??? A prsniky mam uplne makke - citim, ze tam nic nie je 😢

zanulienka
22. sep 2009

petus-ochutnala si sunar,my co mame nutriben je velmi sladky

misha666
22. sep 2009

petkapo...ja som sice dlho nekojila...ale ja som mlieko stratila kvoli nervom ale ked ti mozem poradit...pi pi pi a vela pi aj nasilu... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre