Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
24. sep 2009

ciki-take remene mala aj mojej kamosky mala,dost dobre to zvladala

miavin
24. sep 2009

ahojte maminy a bábiky naše...ako sa máte?
ciky - to mi je ľúto - no nejako to vydržíte - Sisinka určite bude v poriadku, držím silno palčeky. ☹
a čo tu nové????? som tu nebola - a samozrejme nestíham čítať.
my sa už točíme - váľame, tak, že ani puzzle mu nestačia.... ale podlaha je tiež teplá a dobrá 😀

macikjm
24. sep 2009

ahojte...
ciky...to mi je luto...myslim na vas...drzte sa...

urcite vas to velmi trapi, ale neberte to ako uplnu katastrofu...sisinke to pomoze...a bude ok...tolko ste uz toho pre sisinku a uz aj s nou vydrzali....si velmi silna a super maminka...zvladnete to... 😉

macikjm
24. sep 2009

mia...no vidis...tesim sa s vami... 🙂 a take zufalstvo si tu opisovala a uz sa pretacate...vsetko ma svoj cas u kazdeho babatka... 😉

miavin
24. sep 2009

macik - ja viem, že som bola histerka, ale niektoré bábätká sa od 3 mesiacov pretáčali aj z bruška aj z chrbátika - no ale to ozaj prišlo ako blesk z neba - naraz schmatol nôžky akoby ich šiel cucať - otočil sa na bok a šup na bruško.... hrozne sme sa s manželom tešili - tak už sa gúľa - zlato naše, som pridala foto

cikyta
24. sep 2009

Petusko,ano.Má ho zle nasmerovaný.Toto čo nám predpísali niesu uplne tie traky.Toto je taká trako-perinka.To znamená,že skončila už nadobro s pohybom.A to mi už od včera skoro lezie 😅 Taká je vrtká.Aj sedieť už občas sama vydrží,ale to nesmie.Ja som si nevšimla a Sisa mi u ortopeda sedela-tak ma tiež vyhrešil.
Dobru nocku.................

miavin
24. sep 2009

ciky - vyhrešili ťa? aj náš už sedká - sem-tam, no nedávam ho často - ale dieťatko samo najlepšie vie, kedy má čo robiť... nie????
no náš už tiež na 4 sa stavia - a také divné pohyby 😀 😀 ale on lezie nejak opačne - dozadu 😀 😀

petkapo
25. sep 2009

Ahojte!

Ciky - moja zlata, ty sa riadne natrapis ☹ Drzim vam obom palce nech to co najlepsie zvladnete!!! Silvinka a aj ty ste bojovnicky, bude to vsetko v poriadku, uvidis! Mojej mame ortoped hovoril, ze sa nikdy nenaucim chodit, take som mala zle bedrove klby a nakoniec som chodila uz ako 11-mesacna a tych diskotek co som odvtedy pretancovala..........jaaaaaaaaj 😀 Aj Silvinka to zvladne!

No a my - vcera som bola na kontrole u Dr. Kasel po Fenistile ustupil, ale sople... To je proste nekonecny pribeh. Kedze som zacala stracat mlieko, tak som zo zufalstva porusila vsetky zasady prikrmovania a pchala som do maleho cez den aj zeleninu, aj ovocie,aj kasu - len aby som usetrila mlieko,kedze ten Sunar stale odmieta. A cuduj sa svete! Odvtedy ziadne hlieny v stolici, ziadna zelena farba, ziadna vodova stolica. Krasna,prekrasna zltucka prazenica. Povedala som to doktorke, tak sa zacudovala, kazala pokracovat v prikrmoch a o vysetreni na fibrozu nepadlo ani slovo!!!! Aby som vsak neodchadzala od nej az taka stastna, tak ho zaockovali a uz je to tu zas. Vcera vracal, hnackoval a rano o piatej uz mal 38,1 😒 Dala som mu polku cipku a cakam. Ale licka ma cele cervene, horuci je ako piecka a nevie spinkat, nervozny je ☹
A este povinne udaje - zo vcera - dlzku nemerali a vaha 7600g 🙂

sabinazv
25. sep 2009

Dobre ranko dievcata 😉

Tak viete co sa stalo? Hlavne ze sme tu vcera tocili o tom, ze nemame mrchu a bac, uz je to tu... takze tie co ju este nemate, tak to tu nepreberajte, lebo je to NEBEZPECNE 😎

Petkapo, tak ako ste vcera pochodili?

Ciky, joj... to ma mrzi, ze tie klbiky nie su v poriadku... 😒 Ale ona z toho rychlo vyrasite, neboj...

sabinazv
25. sep 2009

Petka, takze malickemu nesmakuje mlieko, ale rad by poriadku stravu? 😅
No vidis, zbytocne ta doplasila ta tapsa doktorka...

A teda to ockovanie... no nech sa rychlo z toho spamata... trapia tieto dietky furt...

petusko
autor
25. sep 2009

dobre ranko 🙂
ciky ☹ ale radsej to riesit teraz, cim skor, tym lepsie. zvladnete to, ste bjovnicky so Silvinkou 😉
petka, super, obavy boli nastastie zbytocne. drzim palce, nech je uz len lepsie. teplotu ma z ockovania, zajtra bude dobre 😉
ja som stale chora, ale je to uz trochu lepsie, rozmyslam, ci pojem k dr. pre istotu, nech tu nerozsirujem bacily 😖
sabi, certa spomen a cert v podobe ms za dverami 😀

petkapo
25. sep 2009

Sabi, tak vitaj v klube 😀 Ja som mala taky dlhsi mrchovsky rozbeh, ale vcera to uz mrska jedna rozbalila v plnej sile...ufff... 😠
Tak aku temu teda nacneme? 🙂

Malemu mliecko smakuje, ved pije ako o dusu, ale ja mam mliecnu krizu... A vcera vecer som uz mala aj emocionalnu, lebo som si naivne myslela, ze je len na mne kedy zacne pit Alexik UM,ale doslo mi, ze teda je to NA NOM, ked tak vehementne odmieta Sunar. Tak som si fajne vecer porevala, lebo vcera som bola non stop cely den nalepena na odsavacke... A vecer mi uz proste z toho preskocilo 😨

sabinazv
25. sep 2009

petus, veru tak... certa radsej nepokusat 😉

a vies co? moj chlop dosiel vcera naobed domov, lebo choroba na neho liezla, teda ze ho boli cely clovek, nameral si 38 teplotu a to je u neho hrooozne vela... chodil ze ma AZ 38.. on viac nemal este nikdy 😀 ,
svihol si oscilococinum, cibulovy caj, vitamin C a vecer uz cvicil na karimatke a dnes chce ist silou mocou plavat 😀

sabinazv
25. sep 2009

Petka, dikes... tak uz som znovu zena schopna reprodukcie 🙂 Neviem co by sme tak preberali co nefunguje, mozno to nocne spanie podme rozobrat 🙂

Jaj to trapenie kvoli mlieku poznam, tiez som si porevala, ked sme mali krizu, to asi inak ani nejde prezit... a tie vitaminy si skusala? Ja som na malom nespozorovala, ze by mu teraz nejak nesmakovalo, sprava sa ako obycajne a papa v pohode...

miavin
25. sep 2009

ahojte babenky
takže mrcha sa tu rozoberala? no u nás už normálka, keďže nekojím 😠
a čo sa týka nočného spania - hmmmm no dnes bol poplach, spustil sa alarm, tak som celú noc nespala, už 3 krát sa nám nanny spustila - ja to nexapem.... toľko planých poplachov žeby??? ale ináč drobec tak cca 2-3 papká a vstávame ako kedy - dnes mi urobil budíček o 5 😀

petkapo
25. sep 2009

Cau Mia! Tak to su infarktove stavy tieto poplachy 😠 Verim ti, ze si nemohla spat....
Dnes mali obaja Alexikovia - aj tvoj, aj moj, budicek o piatej? Dohodli sa? 😀

petkapo
25. sep 2009

Sabi - myslis tie vitaminy ca-mg-zn co macik spominala? Nie, neskusala som to. Citala som si vcerajsie debaty az dnes rano. Neviem, stale nad tym rozmyslam,ci toto nie je nejake znamenie, ze mam Alexa odstavit, lebo urcite by som ho nemohla dat na UM keby som mala vela mlieka a odsavala bez problemov. Mozno je teraz ten pravy cas a nebudem mat az take vycitky svedomia. A navyse ked vidim, ze mu tuha strava robi lepsie ako moje mlieko.... 😕

miavin
25. sep 2009

peti - no asi áno - je ich deň 😀 . Ale aj tak som nespala, tak som si ho vzala k sebe - hneď ráno naložil do plienky - nexapem - ešte nikdy takto skoro nekakal, tak som ho prebalila - pohrali sme sa - napapal sa a ešte sme si spolu zdriemli do 7. No ale už zase bubká. No hej - je to šok, som sama doma - v celej bytovke som sama ešte aj toto - zobudila som sa na nejaký čudný zvuk... a keď som si uvedomila, že nanny - ani neviem ako som vyletela z postele - triasla som sa ako osika - no radšej planý poplach ako neskoro... 😒

miavin
25. sep 2009

petka no možno by si ozaj mala vyskúšať nejaké tie vitamíny.... ale nemáš si čo vyčítať - ja som kojila malého len 4 mesiace a to len na polovicu, takže obdivujem všetky maminy, čo ešte majú aspoň trošku mliečka... vyskúšaj a daj vedieť či to niečo pomohlo. A čo robí Alexík???

petkapo
25. sep 2009

Tak ja to skusim, musim najst nejaku obet,ktora zbehne do lekarne, kedze som sama a kym by som sa dostala do mesta,tak to mam taku hodinku co robit 😠
Moj Alexik sa napapal a teraz sa hra - kope do mna a strasne sa na tom smeje 😀 Ale idem mu odmerat teplotu, lebo ma chudak cervene licka ako Nastenka v Mrazikovi 😒 . A co robi tvoj Alexik? 🙂

miavin
25. sep 2009

no môj drobec stále bubká - ale už sa mrví - čoskoro vstane - varím mrkvičku a karfiol - skúsim zmixovať, mám nový ponorný mixér - mi manžel kúpil - tak som zvedavá, či mu bude chutiť 😀
a koľkokrát bubká tvoj Alexik?

bambina
25. sep 2009

dobre ranko maminky, tak sme sa aj my dockali. Simonka ma dnes 5 mesiacov 🙂

miavin
25. sep 2009

ciky - Sisinke všetko najlepšie k 5 mesiačikom

miavin
25. sep 2009

bambina - aj Simonke všetko naj k 5 mesiačikom 😉

bambina
25. sep 2009

jeej, aj Silvinke vsetko naj 🙂

mia, dakujeme. posielame bozteky

bambina
25. sep 2009

musim spatne precitat, ale uz pocujem zvuky z izby. ach jaj, preco ta polhodinka spanku ubehne tak rychlo. ani kavu som si este nevypila. aj vy pijete kavu stale studenu? my budeme kocky 🙂

miavin
25. sep 2009

bambi - rastú nám tie naše srdiečka, však???? o chvíľu budeme čakať na prvé krôčky 🙂

bambina
25. sep 2009

veru, uz sa dviha tak jej stale hovorim, nech este pekne lezka ved je babatko. mam pocit, ze uz nie su babatka akonahle sa nezmestia do zavinovacky 🙂

miavin
25. sep 2009

bambi - ja som stihla teplú vypiť, studenu moc nemám rada - ja vychlipem ešte kým je horúca 😀 a dnes som stihla už kávičku - zatiaľ boboško bubá, no tiež už o chvíľku bude vstávať.... možno po tej noci je unavený

miavin
25. sep 2009

ááááá už sme hore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre