Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
2. dec 2009

Ahojte.Juj chudiatka bambulky naše,čo v noci buntošia 😅 Už nech to prejde.
Od včera ked malá plače,volá: mámá
a ja 😅 celá šťastná ju bozkávam a mojkám a maznám od radosti 😅 Nechcem ju rozmaznávať,ale ked ja neodolám 😅

nany100
2. dec 2009

ahojte, ciky aj naša malá volá na mňa na celý byt mááá-ma...sa na tom nasmejem a tatinko je niekedy urazený, že na neho málo kričí ta-ta...no ale veď som s ňou 24 hodín, tak aspoň toto si hádam zaslúžim 😉

no náš večerný pokus dopadol katastrofálne, takže zase zatiaľ počkáme...zaspala síce okolo trištvrte na osem, ale do pol desiatej som tam bola 3x (inak vždy keď je reklama spí a keď začne Panelák začne revať, sa včera manžel na tom zabával)
potom okolo pol desiatej sme si išli ľahnúť a začala plakať, tak som jej nedala cicík, ale skúšala som dudku, pohladkať, pomojkať, rozprávala som jej, hojdala ju a ona len vrešťala, ruky mi odhadzovala z tváre, keď som ju hladila, škriabala ma a štípala...mala totál nervy, tak som jej po 20 min.dala didu, chvíľu pošomrala, akože to čo mama špekuluješ, ja mám riadnu výdrž...a zaspala...v noci bola hore asi 6x, takže sa mi zdá, že som aj vyspatá 😉

a dnes dostala na desiatku prvú výživu a taaak ju ponaťahovalo, ale statočne popapala 😉 a už spinká...samozrejme sa pred spánkom dotankovala mliečkom 😉

cikyta
2. dec 2009

Včera som aj ja skušala znovu "metody",no ked hladenie,ani nič ine nepomáhalo,vybrala som ju z postielky von-celu upotenu,premočenu,s plným hrdlom soplíkov 😢a s vražedným mužovým pohladom 😖

petkapo
2. dec 2009

Ahojte!

Sto rokov som tu nebola a nemam sancu precitat co sa dialo.... 😠 Neurobi mi niekto prehlad? 😀

My sme uz s uspavanim na tom lepsie. Odkedy nedavam vecer kasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Asi z nej mal kopec energie a nevedel sa uvolnit. Teraz mu davam vecer len mliecko a krasne zaspinka do tej 20:30-21:00 a potom spinka az do 5-6 do rana. Bez prebudenia!!!!! Len sem-tam sa zobudi a pomrnka - vacsinou ked lezi na brusku a nevie sa pretocit naspat na chrbatik. A to je dalsia novinka - moje babatko co nechcelo za svet byt na brusku teraz kazdu noc spi len a len vyhradne na brusku 🙂 Taktiez sa zacina stavat na styri a zatial sa len pohupuje dopredu a dozadu 🙂 Ale to vy uz isto mate davno za sebou toto obdobie. Sedi uz krasne, bez opory s rovnym chrbatikom.

A najvacsia novinka - vcera cosi vykuklo z dasienka 😉 Akurat v den ked ma dedko 60. rokov. Krasny darcek 🙂

nany100
2. dec 2009

ciky, si ruky môžeme podať, ten náš malý tvrdohlavý baranček zase včera vyhral 😒

cikyta
2. dec 2009

Petka-gratulujem k zubku.A s tou kašou to bude asi pravda.Začínam mať podozrenie,že ked ju večer nejeme,noc je lepšia 😒
Nany-aj tá naša malá tvrdohlava "býčica" vyhrala.

bambina
2. dec 2009

zuul, asi zubok. ma zatvorene ocka a place. najprv som myslela, ze z tej nadchy co ma. uz je to pekne na ustupe, vobec nekasle, len sopliky. cez den pekne odsavame, uz je toho podstatne menej. tak som myslela, ze sa jej v noci tazko dycha. ale ked pije mliecko tak nema problem dychat nostekom, potom ked zaspinka, o 5 min. taky krik. no nespali sme celu noc.

bambina
2. dec 2009

a este k tomu dnes ten spln, aj vcera bol silny mesiac. som si vsimla, ze nasa na to velmi citlivo reaguje. stale prve noci v mesiaci hroza.

bambina
2. dec 2009

inak co bola prechladnuta, tak mi uplne odmietala papat. ani zeleninu, ani vyzivu, ani kasu. len mliecko. ale to asi ako dospelemu jej nechutilo. tak dnes skusim mrkvu s jablckom

cikyta
2. dec 2009

Fuha bambi-to vy takto pri splne?
Moja Sisa len zavíja ako vlk cez den ked sa jaší 😀
A dávaš na zubky tie homeo?

bambina
2. dec 2009

ciky davam. cez den myslim to zabera. je uplne zlata. ale predosla noc bola hroza a to som si zvykla aj na vstavanie kazdu hodinu. no predtym stale len suchotala alebo sa mrvila. no a vcera taky plac a potom tak nahlas rozpravala

nany100
2. dec 2009

petka, Adelka ešte na štyroch ani náhodou a sedká tiež len opretá...ale stále sa zošuchuje, sedieť nechce, skôr sa prehne ako luk, chcela by radšej stáť...a zuby ešte v nedohľadne, aj chamomilu sme prestali dávať, načo keď sú ešte schované

bambina
2. dec 2009

inak, myslite, ze pri kazdej chorobe je potrebne ist k lekarovi?
ja som teraz nesla, nechcem do cakarne plnej chorych deti.
Simonka nekaslala, ani horucky nemala. raz mala zvysenu teplotu, asi 37.5 dala som panadol baby. inak len tie sople, uspesne vysavame.

len nechcem nieco zanedbat

petkapo
2. dec 2009

bambi - ja by som teraz urcite nesla k doktorovi ked ma kopec deti chripku. posedite v cakarni hodinku a potom pohroma 😠 ak to nie je velmi vazne, tak nechod. alex ma tiez hocikedy sople a teplotu - do 37,5 - ja len odsavam a ked ma vyssiu teplotu dam nurofen sirup aby sa ukludnil a hotovo. keby uz zacal velmi kaslat alebo by sople zozeleneli tak by som isla. inak nie.

nany - ved ja som si doteraz myslela, ze sa nedockam ani toho, ze sa alex da na 4 ani zubka 🙂 a prislo to doslova zo dna na den.

petkapo
2. dec 2009

ozaj - kolko vase deti cez den vypiju vody? lebo ja asi davam alexovi malo 😒

korelka
2. dec 2009

ahojte!

tak ja som si tiez povedala, ze k dr. teraz nie, ale vcera ked si uz zacal chytat aj uska, tak sme radsej sli, pozrela mu ich, ma ich trocha chytene, dala nam ATB, kvapky do usi, do nosteka, na kasel a som rada, lebo keby som mu tie sople len ja odsavala, tak sa bojim, ze by to dopadlo nie najlepsie bez liecby, tak uvidime, dufam, ze sa mu to zlepsi...

bambi - plackat ti mohla kvoli zubkom, lebo ju museli zaboliet...

bambina
2. dec 2009

petka, vdaka. vcera boli hlieny trochu nazltle, ale dnes zasa priesvitne. ja kojim, Simonka vela vody nevypije.

cikyta
2. dec 2009

Petka-ja dávam čajík,ale niekedy nevypije z neho nič.Cez leto pila vela aj cez 100ml denne a to bola menšia.Stále kojím a aj častejšie ako po 3 hodkách,v plienke je cikane stále,tak to hádam bude OK.Je už zima a nieje taký smäd.Ponukam furt,ale ked nechce,tak nechce.

miavin
2. dec 2009

ahojte maminy a bambuliatka
ako sa máte? čo máte nového? nejako nestíham už ani net popri všetkom. už máte nakúpené darčeky?

cikyta
2. dec 2009

Fuha.To ma ani nenapadlo,že ked si chytá ušká-može byť zle.Lebo soplíky máme-biele a vela ☹ Našťastie dnes si ich nechytila ani raz a už 1,5 hod.spí!!!!!!!!!!!!!!!!!!A to spávala 20 minut.Ja sa už nevyznám vo vlastnom dieťati.
Milujem otázky typu: A kolko bude ešte spať?
Bože jaeeeeem.Stále je to inač. 😒

bambina
2. dec 2009

babenky, este sa vam musim postazovat, alebo poziadat o vase nazory? viem, ze konecne rozhodnutie musi byt na mne...
mam vystudovane 2 roky vysokej skoly, v druhom rocniku som musela skoncit lebo som neurobila jednu skusku. je to na nervy, lebo to je predmet, ktory vobec nesuvisi so zameranim co chcem vystudovat, ale to je typicke. nechcem sa vsak vyhovorat, proste statistika nie je moja kapusta.
podala som si prihlasku a opat ma prijali. kedze teraz je uz externe studium spoplatnene, normalne som musela zaplatit hriesne vysoke skolne a prijali ma, ale do 1.rocnika. v septembri som si podla zakona podala ziadost o uznanie vsetkych skusok. trvalo im to 2 mesiace a konecne tento tyzden mi prislo rozhodnutie, ze OK, skusky mi uznavaju. avsak mame tu december, skuskove uz aj zacalo. nebola som ani na jednej prednaske, takze sa toho nakopilo neurekom. mam pochybnosti ci to vobec zvladnem, hlavne pri Simonke. ona sa velmi nevie hrat sama, takze cely den travim s nou, nasi su este zamestani a byvaju 30km takze od nich velku pomoc nemozem cakat.
normalne mam 100 chuti sa na to vykaslat, poziadat o vratenie skolneho aj ked neviem ci mam na to narok.
je mi luto, ze som studovala 2 roky, a kvoli jednemu predmetu sa to skoncilo.
teraz vsak mam strach pustit sa do toho

cikyta
2. dec 2009

už sme horeeeeeeee

bambina
2. dec 2009

ciky, ako pises. mne to potvrdila lekarka, ak kojim nemusi ziadne ine tekutiny, najma teraz v zime nie je taky smad

bambina
2. dec 2009

inak nase skolstvo ma vie riadne vytocit

sabinazv
2. dec 2009

ahojte, sme boli vonku, je kraaasne konecne, po vcerajsku... drobec buva uz to budu 2 hodiny !

bambi, viem velmi dobre co je statistika, vzala mi asi 5 rokov zivota kym som to spravila... na 3.pokus a to som sa uz na konci citila, ze tu statistiku viem tak dobre, ze ju mozem ucit 🙂 Som to spravila na jednotku 🙂
Ale nenavidim ju.. brrr, v zivote mi to nebude treba, s cim nas tam mucili... normalne zeny z toho kolabovali... ja ked som tu skusku spravila, tak som si dala ostrihat moje dlhe vlasy na kratucko a dala blond melir, som bola kratkovlasa blondyna... som proste musela zmenit vyzor, tak som to vtedy citila 😀

A poradit ti, ze vykasli sa na to, to ti asi nikto neporadi... ale ako to zvladnut pri malom narocnom babetku tiez netusim... nedalo by sa to pripadne "odlozit" o rok neskor, ked uz bude taka vacsia, samostatnejsia ?

sabinazv
2. dec 2009

upresnenie: skusku som spravila v ramci jedneho semestra, ale citila som sa ako o min. 5 rokov starsia... preto asi sa mi ziadala ta premena 😎

macikjm
2. dec 2009

juj bambi...tazko poradit...a kolko by si toho mala toto skuskove, ked ti uznali skusky???ked nie vela tak skus...
fakt tazko poradit...ja by som uz nechcela chodit do skoly, teraz ked mam ninku...stacili my statnice, ked mala mesiac a pol...teraz nechapem, ako som to zvladla...s cerstvo narodenym babatkom, k tomu prvym...a nic ine nerobit len okolo neho a statnicovych otazok...uf... 😝 😝 nechcem uz take...

zuzik25
2. dec 2009

cafte, tak vcera sme nakoniec tiez vyskusali tu metodu.
19:30 papanie
19:40 malu ukladam do postielky,
do 20:30 soim k nej chodila, lebo plakala, teda skor kricala, ale 2 krat som ju posadila na postel, lebo si potrebovala odgrgnut, tak asi preto tak kricala, potom o tej 20:30 zaspala
okolo 22 sa zobudila, ale bola na brusku a ona sa v postielke nevie pretocit naspat, ocko ju ulizil, dal dudlik a zaspala
2:15 mrnkala, zas bola na bruchu, otocila som ju na chrbat, pohladkala po hlavke a zaspala
2:30 znova to iste
2:45 detto
3:00 opat a zas to iste
3:10 posledny krat to iste
7:10 dieta vstalo s usmevom, dala som papat a zacal nam den

cez noc som vobec nekojila, ale k ranu ma uz neskutocne boleli prsia, asi si na to budu musiet zvyknut. doobeda bola hore do 8:30 a spala do 10, a teraz uz zas od 11:30 spinka vonku.

uvidime aka bude dnesna noc. idem sa dat dokopy trosku tvar nahodit a pojdem sa s nou prejst a ked pride ocko ideme vybavit pas.

bambi, a keby si daku opatrovatelku aspon na 4 hodky cez den vyskusala?

bambina
2. dec 2009

ja tiez obdivujem vsetky studujuce maminky.
tiez som si tu vysku nechala na stare kolena...
sabi, najviac ma stve co vsetko som uz kvoli tej statistike urobila. doucka poplatila, no nereze mi ten predmet
ja viem baby, ze tu sa tazko radit. stale na to myslim. len som chcela pocut vas nazor

zuzik25
2. dec 2009

inac viete na co som prisla? ked sme nemali malu, tak som nejak nic nestihala a teraz stiham ju plus este milion veci okolo toho a aj ked spi tak si nieco vymyslim robit. asi uz neviem oddychovat. 😒

bei, ze ked by si chcela nieco robit ine, zacni s vianocnymi pripravami ako petusko, aj ja uz pomaly zacinam a tesim sa ako mala, v nedelu sme kupili krasny husty umely stromec, uz aby stal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre