Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
8. jan 2010

a to vydrží hore celé poobedie? fííha, no potom nemôžeš chcieť, aby zaspal zase za hodinu na celú noc 😉 ...skús mu posunúť ten poobedný spánok na skoršiu hodinu...Adelka tiež spí okolo pol dvanástej do pol druhej, ale ukladám ju okolo piatej na pol hodinku a potom ide až pre ôsmou spinkať...včera sme boli na návšteve a poobede spala do štvrť na tri, tak som vedela že spinkať nepôjde...cestou domov nám na 20min. zaspala v aute a samozrejme potom išla spať o 22:00...ale to bola naša vina, rozhodili sme ju, lebo sme išli domov vtedy, keď sa už zvykne kupkať a potom sa celá posunula...

zuzik25
8. jan 2010

cafte, mna dnes priserne boli hlava. bleee
ciky, ty mas stastie na taketo vybavovacky. v pondelok este ziadne tlaciva nemali, som pisala rucne na chodbe a aj mamina po mne prisla s rucne vypisanou ziadostou a dopisovali sme len cestne prehlasenie.

skorvi, my spavame tiez ako nany pise, doobeda ma takych 30 minut a potom okolo 11:30 do max 15:00 a potom si este medzi 17 - 18 hodkou pospi, ale to je len tiez taka 30 minutovka. a potom uz vecer okoĺo 19:30 ide spinkat. a cim vacsia zima tym dlhsie spinka, dnes zas spala 3 hodky vonku, vcera 3:15. to ma rekord.

a keby si ho o tej 19 pripadne aj skor okupkala aby vedel ze ide spinkat a dala ho uz na nocne spanie?

inac som zistila, ze ked ma mala uz okolo ociek take cervene a ani si ich ona nesucha, ze vtedy najrychlejsie zaspi, vtedy viem ze je unavena tak akurat na spanie.

zanulienka
8. jan 2010

cafte,mne spi elaia uz len raz za den take dve hodinky a potom ide spinkat okolo 21.00,ale nie celu noc ☹

krpcek
8. jan 2010

ahojte.
tak my mame uz 8 zubkov, krasne lozi, kam si zaumieni tam sa dostane, vsade sa vie postavit a uz zacina chodit, zatial ju drzime za ruky, ale obcas sa uz aj pusti. vie dat PAPA urobit indiana, tapusky, hovori mama, baba, dada a najnovsie nieco ako jaja. 😅 😀 😀 a pisti jak mala mys. strasne sa jeduje, ked jej nieco nedovolim - normalne vysunie suflicek a zacne plakat.
chodi spavat tak dva krat za den - doobeda okolo desiatej taku hodinku a potom okolo druhej,tretej zase hodinku a potom az vecer o pol osmej. v noci sa budi uz len dva, tri krat, ale papa len dva krat - okolo tretej a siestej.
a zase bojkotuje zeleninu - ale som zistila, ze jej chutia mliecne polievky - tak jej denne varim zeleninove polievky s mlieckom (normalnym, ine nechce), lebo inak by som do nej zeleninu nedostala.

cikyta
8. jan 2010

Dnes ráno som na minutku ešte zaspala (čo dakujem pekne,kedže každu pol hodku som hore v noci) no a ked som vstala,muž celý pyšný,že Sisa už raňajkovala vela!Že zjedli spolu celý tvarohovník! 😠 😅 A ako jej išiel!
Chutí jej všetko zakázane,takže to už pomaly vzdávam s takými vecami,ako nesmie pretlak,tvaroh,jahody atd...čo až od roku.
Zajtra jej urobím receptík podla knižky-na masielku upražená cibulka,kur.prsia,jablčko,mrkvička a bude.
Aj suchý rožok jej chutí velmi.No akonáhle jej ho namočím do napr.jogurtu,tak to už nechce. 😀

dooscoby
8. jan 2010

ahojte baby 🙂 ..uz som tu dlho nebola....cela rodinka sme chori no ziadna vyhra 😠 ...drobcek uz krasne stvornozkuje a uz aj sama sa vie posadit...stat este nestoji ale nenahlim ju lebo aspon je pevnejsia a nepada tak

krpcek a to davas normalne krabicove mliecko kravske ? a este kojis ci uz ste na UM

ciky ako ste na tom spapanim...my sme krasne papali uz skoro 200 gr a zrazu prisli zubky trosku kaslu a je vsetko fuc....ledva zje 1/3 a nehovoriac o tom ze z lehatka a z kolien zdrha nece sa nechat krmit nema cas..uz musime zohnat stolicku bo toto je hroza....a hlad asi ani nema prikrmy kojenie tiez flaka len nervaky z nej...nemam nanu trpezlivost ked som chora tresti hlava a tecie z nosa....takze som za kazdu radu lebo toto je na odstav ked pohar dotesie

skorvankova
8. jan 2010

ciky, presne tak ja sa snazim malemu vsetko len to zdrave varit, u mna mu dam na obed spenatik a ked ho dam dolu a pridem o 10 minut uz mu moj otec tlaci nejaky keks 😠

A este minule, pridem do kuchyne, Šimko cely akoby od kavy sedel muzovi na kolenach a muz na mna ze: nechce kapučinko, nechce 😠

cikyta
8. jan 2010

My sme od vianoc vela nepojedli.5 lyžíc a dosť.No od včera je to už lepšie.Skoro 200ml aj dnes.Tak ale zásluhu má aj PC a kreslený mickey mouse a "myšací tanec"+gumimacik.Už ani v stoličke nedokáže byť.Nikde.Len na kolenách pred PC. 😝

dooscoby
8. jan 2010

ciky tak tomuto sa snazim vyhnut ...staci ze uz teraz pri krmeni recitujeme hrame sa s lyzickami a ine divadielko 😠 ktore uz tiez prestava fungovat....dufam ze ked kasel pominie a zubky podrastu tak sa rozpapa

elfi1
8. jan 2010

tak mne sa nastastie zatial dari zabranovat zakazanym potravinam. nastastie sa varuje len u mojich rodicov a oni vedia, ze to nemam rada.
ja mu zatial ani jogurty nedava, ani nejako extre vela druhov zeleniny. takej nafukovacej sa stale este vyhybam.
ale citala som v jednej knihe, ze deticky potrebuju hlavne potraviny "zeme"- cize korenovu zeleninku a potom obilniny - obilne kase a pod. ze dietatu mozte dat jeden den mrkvu s tekvicou a druhy den tekvicu s mrkvou a dostane vsetko co potrebuje a bude spokojne.
takze sa netreba niekedy prilis trapit, aby to mali deti veeelmi pestre a kazdy den cosi ine
a o chvilku uz budu moct jest viac veci a lahsie sa bude varit - uz ozaj spolu s nasim jedlom, len menej solene, korenene a pod.

mili1008
8. jan 2010

ahojte maminky, dlho som tu nebola 🙂 chcela by som sa tiez postazovat na mojho maleho nezbednika, ktory to so spankom vobec neprehana, presne tak ako skorvankova a jej drobcek, my tiez da sa povedat od malicka malo spinkame, cez den niekedy len po 15 minut a vecer az okolo polnoci, raz mal take obdobie, ze sa to trochu vylepsilo (tak som sa vtedy potesila), ale potom sa to zase vratilo do starych kolaji..
rano vstavame okolo 9-9.30, potom si pospinkame okolo 14 na cca 1hod, pripadne aj menej, vecer okolo 19 zase na 1hod a na noc zaspinkame az fakt okolo polnoci, a do rana sa este zobudime 2-3 krat na kojenie, uz som z toho tak na nervy, ze uz som vravela manzelovi, ze nevladzem, ale snad sa to raz upravi ☹

giuli
8. jan 2010

miavin ,ďakujem za želanie... 😵
babuľky,vybavovali ste to na úrade kvôli zvýšenému RP...treba nejaké tlačivá aj zo Soc.poisťovne,či len tlačivá,ktoré majú na Úrade soc.vecí a rod....?chystám sa vybaviť to...ďakujem za radu 😉

elfi1
8. jan 2010

giuli - dievcata pisu, ze boli na na Urade prace... - niektore maju tlacive, ine nie - staci napisana ziadost.
ja to pojdem vybavit asi buduci tyzden

elfi1
8. jan 2010

aha a dnes sme kupili autosedacku 9-36kg - Recaro Young Sport. zajtra pojdeme aj vyskusat s Domcom

mili1008
8. jan 2010

ja som bola dnes na UPSVR podat ziadost o zvysenie RP a prva otazka bola, ci mam dieta do 2 rokov a dalej, ci som bola pred narodenim dietata 270 dni nemocensky poistena a to som nebola, takze nemam narok, taka som odisla sklamana, este som sa tej pracovnicky spytala, preco to tak obmedzili, preco to nemoze dostat kazda mamicka starajuca sa o svoje dieta..odpovede som sa nedockala, tak si budem musiet vystacit s povodnou davkou 😒

krpcek
8. jan 2010

doo ano obycajne kravske plnotucne mlieko. ked som jej dala UM, tak mi to nechcela, a ani ked som jej tam odstriekala moje mlieko - popravde ja by som to tiez nejedla 😒 a este stale ju kojim. cca 4x za den.

ja som bola ten rodicak vybavit dnes - u nas mali tlacivo, tak som ho len vypisala a bolo.

figurantka
8. jan 2010

ahojte, tak super, že V8s tu mám, ja sa chystám ten rodičák vybaviť niekedy budúci týždeň, dúfam, že nič nezmeškám a neviete náhodou, dokedy najneskôs sa to dá vybaviť a či mi to potom spätne doplatia, napríklad ako to v januári nestihnem, či sa to dá aj vo februári???

elfi1
8. jan 2010

figu - da sa aj neskor. myslim ze do pol roka spatne to potom aj vyplatia. neviem presne, ale tak nejako

macikjm
8. jan 2010

ahojte...
ja som tiez bola dnes vybavit rodicak...u nas nastastie nebolo vela ludi a maju tlaciva...stacilo vypisat hlavicku, datum a hodit podpis a bolo po parade...takze uz len cakat na viac eurik...jupiii... 😉
ninka mi pekne papka...najnovsie zje na obedik cca 300 ml prikrmu....a rada papka...klop klop...tiez sa vyhybame zakazanym potravinam...a nastastie mi manzo nerobi podfuky a nic ninke neda papkat, pokial to neprejde maminou kontrolou.... 😎 ani moji rodicia...svokrovci by do nej pchali vsetko zaradom...ale nedovolim a bez mojho dozoru s nimi nie je... 😅
minule mam take podozrenie ze jej prikladali k ustam pivovu flasu, ale to si nie som ista, lebo ked som vosla do obyvacky, tak to tak zakamuflovali, ze svokra sa napila z flase, nevidela som, lebo ninka sedela medzi nimi...tak som to nechala tak...ale nabuduce im to neprejde...lebo maju take divne reci...ked sme zacinali s cajikom a ninka nechcela nic, kedze som ju do 6 mes. len dojcila, nedavala vodicku ani cajiky...no tak svokrovci na to, ci zacne pit palenku...take cudne srandy nehodiace sa mi na male babatko... 🙄 😠
ale co uz...preto by som im ju nenechala postrazit...moji rodicia mi ju pestuju vzdy, ked niekam potrebujem odbehnut...nemam problem im ju nechat...
no akosi som sa rozpisala... 😅

beadz
8. jan 2010

ahojte babenky. tak sme sa vratili z "dovolenky" . bolo super. sice som si moc neoddychla, lebo pri malom sa to velmi neda, ale aspon sme zmenili prostredie na chvilu.
ako nazivate ?

beadz
8. jan 2010

tak uz asi vsetky buvinkate s vasimi bublinkami, tak sa ozvem zajtra. dufam 😉

romanakatka
8. jan 2010

ahoj kočky, tak pozerám, že všetky máme rovnaké problémy 😉 však sme na jednej aprílovej lodi 😀

Sabi, super foto 😀 škoda, že sme nemali foťák... musíme napraviť a spraviť nejaké stretko 😉 Inak tí krpci sú vo všetkom rovnaký... náš Tim je ako besný za notebookom, vôbec ho cez deň nemôžem zapnúť... káble, vertikálne žalúzky a vlastne všetko čo je zakázané je najlákavejšie... hračiek môže mať kopec okolo seba... nezájem a tiež sa naháňame 😅 cupitá k zakázaným veciam a obzerá sa či ho sledujem a nasleduje naháňačka 😀
Zo spaním u nás... no vstávame okolo siedmej, do obeda spíme tak max. 30-40minút, poobede tiež, niekedy sa ovšem zadarí vonku aj na hoďku a to sme teda že wau 🙂 no večer o siedmej sa kúpeme, potom papáme a zvyčajne o tej ôsmej spinkáme... najnovšie sa nočný spánok výrazne upravil a budíme sa o polnoci (papáme) potom o tretej, piatej, šiestej a teda o tej siedmej definitívne vstávame a to si hovoríme, že je super noc. Často sa v noci zobudí a je hodinu hore, ale to ho ignorujeme a tak si šomre niečo alebo sa prehadzuje a putuje od manžela ku mne a odo mňa k manželovi 😅 akoby sa nevedel rozhodnúť ku komu sa pritúli 😀 ale inak je celý za mnou, keď sa aj potrebujem učiť do školy a odveziem ho k starkej a neskôr pre neho prídem tak sa nevie odlepiť, akoby sa bál, že zase odídem 🤐 je to milé, keď sa už teraz tak pritúli a obíjme ma 😵 no a čo sa týka zručnosti, tak po pohybovej stránke sme super, posadí sa, štvornožkujeme, postaví sa aj posadí zo stoja, posúva sa popri nábytku sám, tancujeme, ale do reči nám veľmi nie je... a ani ostatné veci ako ťapušky a podobne, to nás neberie ...

a skoro by som zabudla... zjeme všetko čo nám príde pod tie dva zúbky 😀 a je to na nás aj vidno... máme 9550g 😅

miavin
9. jan 2010

ahojte - tak u nás na úrade zatiaľ nevedia na aké tlačivo to pôjde - takže až vo februári - to Baška zistila, takže mi uľahčila chodenie po úradoch - Baši - diky
no a čo sa spania týka - náš sa budí okolo 7 a ide okolo 9 bubať - to tak na hodinku, potom cez obed a poobede okolo 4 - no a včera v kočiari hodinku a pol potiahol - a papáme ráno kašičku, na obed príkrm - medzitým chrumky a detské keksíky... a poobede výživu alebo nejaká zeleninka a večer krupica s mliečkom.....a budí sa len raz v noci - na čajík, sosne a bubá až ráno papá okolo 5-6 - mliečko.... takže sa nesťažujem.....
romi - to máš dobre že sa drobec s tebou potúli - náš sa už ani túliť ani stískať nechce....len keď sa udrie náhodou.... ale ináč skoro nič... ☹
Alexejkovi všetko najlepšie k meninkám

petkapo
9. jan 2010

Ahojte!

V prvom rade - vsetkym dnesnym oslavencom Alexikom (korelka, miavin,nikolet) praje nas dnesny spoluoslavenec Alexej vsetko najlepsie k prvym meninkam 🙂 😉 (mia - dakujeme 😉 )

No a u nas je situacia asi takato - co sa tyka jedenia, nemozem sa stazovat - Alexej je vcelku dobry jedak a popapa takmer vsetko co mu ponuknem. Najradsej samozrejme obhryza kukuricne chrumky. Ma dva zuby,tak si ich brusi 🙂
Horsie je to u nas s uspavanim (nie so spankom - to je uuuuuplne v poriadku). Uspavanie je u nas horor - vzdy a zasadne len na fitlopte. Niekedy 20 minut, inokedy hodina a pol ☹ Moj chrbat je uz uplne na srot..... Cez den spi 3x (cize 3x hojdanie) a potom vecer stvrtykrat uspavanie. Je to strasne unavne a hlavne to strasne zerie cas. Zavidim mamickam, ktore len polozia babo do postielky a idu prec. Skusala som ho aj nechat v postielke trosku plakat (nakoniec zaspal), ale cely ten cas som sedela v spalni a obhryzala si nechty od nervozity. Nemam na to nervy takto ho oducat od toho hojdania. Ale asi mi nic ine nezostane. Ja sa len velmi bojim aby z toho nemal nejaku neurologicku poruchu, ze ho necham takeho sameho 😒 Myslite, ze sa to moze stat? 😕
Inak nam robi velku radost, krasne sa plazi, stvornozkuje, snori po celom dome, stavia sa kde moze, ruckuje okolo nabytku a zo vsetkeho najradsej obzuva papuce, trha (a potom papa) casopisy, obaly z videokaziet, skatulky od hocicoho a uuuuplne najradsej strhava obrusy zo stola a potom sa tesi ako vsetko pada na zem 😀

Krasny den vsetkym zelam 😉

ni.kolet
9. jan 2010

Ahojte. petkapo ďakujeme. A aj tvojmu malému prajeme len to najlepšie.

cikyta
9. jan 2010

Ahojte.Tak včera večer som sa pohádala s mužom.Dnes mám tichu domácnosť.
A večer po hádke ma rozbolelo brucho-skončila som objímajuc misu na WC a viac krát vracala 🙄 Nevládala som zobrať ani malu na ruky a pri varení kašičky som sedela v kuchyni na zemi 🙄 A to celý čas,čo som chodila WC-kuchyna Silvia revalaaaa zamnou a muž ju nedokázal nijak utíšiť.
Potom som sa nejak premohla,vzala ju ja,uspala a samozrejme som ju "ceckovala" do rána každých 20 minut!!!!!Takže fajn noc 🙄
Idem skusiť zalahnuť na pár minut.Pááááááááááááá

krpcek
9. jan 2010

ahojte!
vsetkym dnesnym oslavencom prajeme vsetko dobre!

petkapo mi sme to s uspavanim tiez mali vselijake, ale teraz posledne dni uspavame tak, ze malu nakojim polozim do postielky a sadnem si vedla nej na postel a cakam kym zaspi - ona si par krat vytiahne cumlik, potom si ho da spat, skontroluje ci som tam a potom zaspi a ked uz spi tak potom odchadzam. ale kym sme sa dopracovali do tejto fazy uspavania trvalo do 9 mesiacov a vyskusali sme vsetko mozne aj nemozne.

aj u nas su nejalespie hracky, tie co nemoze - mobil, notas, hodiny, vrchnak od cajovej flasky, snurky na papuckach, casopisy a tiez ma rada, ked sedi v stolicke a ma nieco v rucicke, tak to hodi na zem a este za tym pozera. 😀 😀

cikyta
9. jan 2010

No tak vyspinkaná som. 😵
Pripájam sa ku gratulantom.

korelka
9. jan 2010

ahojte!

aj my prajeme vsetko najlepsie Alexikom a ostatnym oslavencom a dakujeme!!! 🙂

macikjm
9. jan 2010

ahojte...aj my sa pripajame ku gratulaciam nasim aprilovym alexikom... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre