Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

solen
12. feb 2010

Ahojte, zas len na skok, dako nestiham prispevat.
Bambi mam bohate skusenosti s ekzemom. Moja starsia ma tiez diagnostikovany atopicky. Skusim zhrnut moje praktiky ale zakladna rada a to ti potvrdi kazdy je natierat natierat a natierat. Dva krat denne minimalne, ustavicne premastovat. Hormonalna mast pomoze stiahnut ekzem,akonahle ju prestanes pouzivat, znova vylezie. Ja som dala mast ked to bol uz brutal, ze sa driapala hlavne v noci. Odvety mazeme mazeme a klop klop sme bez maste. Natierat treba mastnym kremom, nie olejom. Ten upchava pory. Mam skvele skusenosti s kozmetikou A-derma. Je drahsia, kupis v lekarni alebo aj na nete. Pytaj si vzorku v lekarni vyskusat. Lebo tiez na kazdeho je vhodne nieco ine.
Inak ekzem je najhorsi v zime kedy je dietatko viac naobliekane, v lete bude lepsie. Mala by si pouzivat len bavlnene veci, neprat v parfemovanych prachoch a ak nemas taku moznost tak vzdy pradlo vyplachat dvakrat. A pozor, avivaz.. vobec nie. Vraj je to najhorsie co moze byt. Zda sa to cela veda co sa moze a co nie. Ale je to jednoduche, rychlo zistis, co malej nevyhovuje. U nas nema ziadne reakcie na stravu, len coko som si vsimla, ze potom sa jej to trochu zhorsi.
Tolko zatial, ak ma cosi napadne tak napisem. Drzim palce, vraj deticky z toho zvyknu vyrast 🙂

korelka
12. feb 2010

solen, mne sa vidi, ze odkedy som zacala pouzivat avivaz, tak sa to objavilo - my sme to vlastne zatial vobec nemali, ale ked udreli tie obrovske mrazy, tak mu to vyskocilo na tvaricke a raz to vidno, potom sa to stiahne,... lenze teraz ma take suche cervene fliaciky uzz aj na telicku, okrem noh, tak skusim vsetko vypustit co by ho mohlo drazdit a uvidime...

solen
12. feb 2010

Aha este ku kupaniu. Ja starsiu nekupem vobec, iba sprchujem, obcas do vane ale potom hned este kym ma vlhku kozu tak ponatierat. Takze malicku nemacat vo vode kazdy den,ze dlhe kupanie, len nevyhnutne poumyvat. Ked budes kupat, daj do vanicky do ponozky ovsene vlocky. Zmierni svrbenie, ukludni kozu 😉

zanulienka
12. feb 2010

hormonalne lieky pomozu,my sme mali vzdy robeny,miesany z dvoch kremov,ale kozna hovorila,ze nie je velmi dobry,pretoze rychlo stiahne,ale nevylieci a ma zase vela hormonov.ale odkedy byvame tu,klop-klop ziadny ekzem

solen
12. feb 2010

korelka moze byt, u nas to zacalo na nohach, tie hnusne pancuchy ju drazdili, takze teraz ma pancuchy len ked je von kosa, dnu jej automaticky vyzliekam. Fakt stoji za to odsledovat co robi zle a potom je to uz brnkacka, hlavne sa vyhybam tym hormonom.

misha666
12. feb 2010

ahojte...aj moj manzel ma atopicky ekzem...8 rokov pouzival ELOCOM az teraz asi 5 mesiacov pouziva PROTOPIC a to je uz nehormonalne...podla mna ta dokyna je uplne blba co ti predpisala hormonalnu mast ...uz sa to da liecit aj inak mala by si zmenit koznu podla mna... moja emmka nema atopicky ekzem ...ale take lisaje to som mala aj ja...su totake suche miesta...tiez nato mame mast...aj sa kupeme v Balneume je z toho taka masnejsia voda 🙂 dufam ze sa atopickemu ekzemu a alergiam ako ma ocko vyhneme... 🙂

cikyta
12. feb 2010

Ahojte.
Zani,ja už idem napred na tu dohodnutu ubytovnu... 🙄Ved "vieš kde".
Dnes som nespala ani 1 minutku skrz zubky a nielen Siskine...Aj moje.Aj hrdlo mám v prdely a ako ma bolia bachory na krámy už ani nevravím! 🙄 Vole ani jesť nemôžem ani spať 😒
Vy sa držkajte dievčence...ach 😔
V noci mám odstopnute: Každých 15 minut revyyyyy 😠 Ako hodinky.Moje malinke.Zubky su fakt beťárky ☹

pikino
12. feb 2010

ahojte micuse.

ked sa bavite o kupani tak je to pravda ze take deticky by sa nemali casto kupat lebo im to vysusuje pokozku.
a olivovy olej detto. nasa sice atopicky ekzem nema ale na kozu tiez pouzivame zarabany krem z lekarne akonahle pouzijem iny zacnu sa jej robit supiny a lysaje. zdedila moju kozu ja som alergicka a nemozem pouzivat skoro nic ani na telo ani na tvar.

a inak dnes des asi jej idu dasie zuby ale od rana len na ruky a ked ju dam dole tak rev a rev. a hadze sa mi o zem.
v noci bola uz o jednej hore ani za nic spat aj som ju nakojila a hodinu vrieskala v postielke pritom bola hotova a chcela spinkat ale nie v postielke ja by som ju v klude nechala vyrevat ale mm to liezlo na nervy tak som si ju musela vziat do postele. takato je uz asi tri dni. som z nej nervy.

zanu tvoja elaia je tusim uplne opacna ako ostatne deti ked nase celu noc vrestia tak tvoja pekne spinka. 🙂

a inak dnes den upne na figu rano som sa zobudila a mam zatecenu stenu v spalni zo strechy sa vcera topil sneh a pretieklo to az pod strechu sa tesim teda. cakam len kym zaspi moj cert a idem lopatovat sneh zo strechy. stenu som sa snazia vysusit fenom ale viete ako sice omietka je sucha ale tehly pod tym namoknute a kedze je zima tak neni sanca aby uschli sa tesim na plesnivy dom. 😠 😠 😠

mia som rada ze sa ti nausnicky pacia aj nabuduce 😀

bambina
12. feb 2010

baby dakujem, cenim si kazdu radu.
avivaz vobec nepouzivam ani som nikdy nie na Simonkine veci. vsetko jej od zaciatku zehlim, tak nemyslim, ze to bude z pradla. dokonca vacsinu veci mam svetle farby lebo odkladam pre druhe babo, ktore moze byt chlapec 🙂
ale nieco bude asi ako pise solen s pancuchami, odkedy ich nosi tie kolena su uplna hroza

korelka
12. feb 2010

misi, aj nam to najrpv zacalo suchymi fliacikmi , este ked bol malinky a teraz sa to dostalo do takeho stadia - nie je to zatial nic hrozne, ale poznaceny je... nam asi poskodil Nurofen pomarancovy - ked mal teplotu tak som mu dala a asi z toho pomaranca nieco zostalo v telicku a vyslo na povrch

misha666
12. feb 2010

kori...ja som si tiez hned myslela ze je to atopicky ekzem...ale nasa dokyna povedala ze nie ale mne to stale nedalo tak som povedala ocovi ze chcem ist za jeho znamou konznou primarkou v humennom a ta tiez nastastie potvrdila ze to nie je atopicky ekzem ze su to len lisaje ...takze zatial som kludna... len niekedy ma tie lisaje aj cez cele brusko take flaicky ale ked to natriem do rana je to prec 🙂

solen
12. feb 2010

ono myslim, ze ekzem nieje dosledok niecoho konkretneho (zeby ockovania? 😉 ) . Ide o to najst, co drazdi kozu a ekzem zhorsuje. Hormonalna mast je svinstvo ale ak ma uplne nizky obsah hormonu, tak v malickom mnozstve nezabije. Ekzem treba ztlmit, lebo ked sa dietatko skriabe do krvi tak do toho lahsie prenikne infekcia. Takze nevyhnutne natret a potom uz len udrziavat v klude. A potom to uz ide bez hormonov 😉

ciky, moja vyvadzala tak dve noci ze kazdu hodku hore s revom, lebo bola chora a poviem ti, ze som myslela na teba. Klobuk dolu, je to fakt psycho ja som sa hrozila vecera, co zas bude.

pikino
12. feb 2010

nasa mala tiez fliacky sa jej vysypal cely hrudnicek aj za krkom a pod kolienkom takymi vekymi suchymi cervenymi flakmi si ich skriabala lekarka nam na to dala taku hnedu smradavu zarabanu masticku a zmizlo to teraz ma kozu peknucku ale hovorim musime stale pouzivat zarabany krem z lekarne je na nom napisane ze kyselina mliecna.

bambina
12. feb 2010

ciky, ani my velmi nespime pre zubky, ale treti sa uz konecne predral von tak mozno to bude o trochu lepsie.
piky, teda nezavidim Ti. ja neznasam taketo domace katastrofy. nam praskol radiator 23.12.

cikyta
12. feb 2010

Solen-normálne som si hovorila-ach jaj,kde su tie časy,ked bola každu hodinku hore... ☹
Lebo teraz (včera a dnes) každých 15 minut. 🙄
Ja by som to aspon trošku dobehla cez den ten spánok,no ked som s malou uplne sama,nejde to.
Musíme len vydržať.Ved raz bude dobre 🙂

solen
12. feb 2010

ciky fakt len vydrzat. ved to musi byt aj malicka unavena, ked sa poriadne nevyspi. Lenze ako tak citam, ona je poriadny zivel a tu hocico len tak nezlomi 😉

cikyta
12. feb 2010

Solen 😀 Bola som autom v robote skrz dan.prizn.a už spí skoro 2 hod.!Vybrala som ju z autosed.a stále spí!Oblečená v bunde a čiapke 😀 Dobieha noc.
Inak Sabi...
Cez tel.si ma mzdova učtovníčka zmýlila s niekym iným,preto mi kázala doniesť potvrdenia z poistiek...A tak si mala pravdu.Nezobrali mi ich,lebo to nieje taká položka teraz. 😉

misha666
12. feb 2010

piki.... o zatekani mi ani nehovor...byvame na 8mom poschodi a zateka nam vsade no je to skor take vlhnutie stien v rohoch a tam sa robia plesne...tak stale ked uz vidim ze plesne maju zurku nastriekam to savom proti plesniam a vetram cely den,,,za 20min je plesen prec ale ten smrad chloru ach jaj 😒 a to mam takto v spalni kupelni a kuchyni...ale uz idu sondovat strechu kde su praskliny tak dufam ze sa to vyriesi....

co s atyka spania tak princezna zase spala s nami a celu noc sa prehadzovala a vkuse bola na mna nalepena...no nic som sa nevyspala 😒

anib
12. feb 2010

ahojte, pridavam sa do klubu mamiciek, ktoré tiež boli tuto noc viac hore,ako spali, myslim,ze nasa ma tiez tu siestu chorobu,ziadne ine priznaky len teploty 3 dni,dnes zatial nie, a rano som jej nasla drobne vysypane vyrazky na hrudniku a asi napuchaju aj dasienka,lebo v noci najprv odmietala mliecko,tak som trochu odsala,aby jej rychlejsie tieklo

bambina
12. feb 2010

aj Simonke ked idu zubky, tak by najradsej len celu noc cucala

bambina
12. feb 2010

pozeram, ze je vas tolko co bojujete s podobnym problemom ako ja. ospravedlnujem sa, ze z toho robim taku vedu a dakujem za pomoc.

baby napiste co sa tyka danoveho, my sme vlastne podobny pripad. ja som v roku 2009 do marca pracovala, od 12.3. materska dovolenka a potom rodicovska. uz mi pisala mzdarka, ze mi posle potvrdenie kolko mi oni vyplatili, ale znamena to, ze mi aj automaticky urobi danove? ma manzel narok na odpocitatelnu polozku na mna?

cikyta
12. feb 2010

Bambi-ja ti neodpoviem,lebo som duta ako bambus na tie danove ukony atd... 😝

(Už som kupila z netu dvoje šatočky na leto.Už zase mi začína hrabať.Trochu vykukne slnko a už sa plaším na leto 😀 )

solen
12. feb 2010

ciky uprimnost nadovsetko 😀

zanulienka
12. feb 2010

ciky-nie si sama,aj ja som povytahovala tricka,saty zavesila na vesiaky,aby sa nepokrcili 😀 my mame fakt rovnaku diadnozu 😀

pikino
12. feb 2010

bambina ma narok iba ak si neprekrocila 4027 EUR prijem
ja som prekrocila takze moj mm ma smolu. a neviem aky prijem si mala v praci lebo do nejakej sumy netreba podavat danove priznanie aj ked sa ti mozno oplati podat prave kvoli tej nezdanitelnej polozke mozno by ti nieco vratili. ak sces aby ti spravili danove musis podat ziadost do pondelka.

pikino
12. feb 2010

baby mna drbne pod tym snehom na streche je lad a ten sa odspodu topi a to nam zateka do domu. co si mam zobrat do riti zbijacku? 😠

bambina
12. feb 2010

piki vdaka

bambina
12. feb 2010

inak po vselijakych roznych kombinaciach prikrmov, som vcera malej urobila zemiak s mrkvou a jeden ruzickovy kel. isla sa potrhat. tak nasa mala sa mi snazi naznacit, ze v jednoduchosti je krasa. a zatial je z nej vegetarian 🙂

pikino
12. feb 2010

neni za co do prijmu sa zaratava aj materska aj pnka ja som to nevedela a manzo mal zle vyplnenu ziadost.
tak musel podavat novu.

to moja zas en maso a zelenina a kasa ked jej dam ovocie sa tvari ze ju scem zabit. potajme jej miesam vyzivu do kase. 😝

bambina
12. feb 2010

a svojmu zamestnavatelovi ste davali aj potvrdenie zo socialky kolko vam bola vyplatena materska prip. z upsvar kolko rodicovsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre