Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
18. jún 2010

@nany100 No lebo očkovač ju musia do 15 mesiaca a tak toho 1.Jula beru akože v tom mesiaci má 15 mes.a okrem toho...potom má dovolenku.Nás ked objedná,tak presne berie.Raz sa stalo,že sme čakali asi 10 minut skrz jedno neposlušné dieťatko.

cikyta
18. jún 2010

No hádam sa nám nič nestane...ked nás pichnu trošku skôr ☹
Ked sa to tak vezme,ved sme na svoj vek dosť vyspelé 😀

nany100
18. jún 2010

@cikyta neboj, isto dr. vie kedy vás má objednať 😉 ...lebo naša mi povedala, že máme prísť keď bude mať malá 15. mes., tak som si automaticky myslela, že až po 15.júli

macikjm
18. jún 2010

ahojte...
bea...a nebojis sa ist na dovcu, kvoli tehu a babatku???som prekvapena, ze ides do takeho risku...ja by som urcite nesla...predsa ta cesta...vsetko s tym spojene...no neviem...pytala si sa dr.???

cikyta
18. jún 2010

Včera ukazovala kamaratka Silvinke na zemi lienku...ťukla do nej prstom a lienka sa prevrátila a nehýbala.Tak tá kamoška hovorí Silvinke:
-No lienka sa robí,že je mrtva.
A v tom Silvinka urobila výpad a DUP na lienku...
-No super.Tak teraz sa už nerobí,že je mrtva. ☹

krpcek
18. jún 2010

ahojte.
macik tehotenstvo nie je choroba 😉 ak si bude bea robit castejsie zastavky, tak v tom nevidime ziaden problem.

ciky ty mas z tej tvojej krpani radost,co? 😀 😀 ale zlata je - taky certik malicky. 🙂

cikyta
18. jún 2010

@krpcek No veru Krpcek.Akurát odchádzame von.Síce prší,ale nevadí...aspon nájdeme nejakých červíkov s opaskami 😀

(Inak aj tie lienky už neni čo bývalo.Nič to už nevydržia 😀 )

ivanulienka81
18. jún 2010

@nany100 nam tiez povedali, ze mame prist na ockovanie v 15. mesiaci... tak som to tak pochopila, ze ked ukoncime 14 mesiac a bude prebiehat 15 mesiac.... ja nas chcem objednat len dakedy na polovicu jula, lebo teraz ideme prec, dufam, ze dokyna nebude dovolenkovat
@hotelacka normalne zavidim ten nocnik a vycikanie sa, Misko na nom ani neobsedi, on jednoducho nema cas tam vysedavat 🙄

pikino
18. jún 2010

cafte sunky.

ciky ta tvoja Silvinka je cislo 😀 dojdite ku nam my mame cestu obsypanu malymi zabickami. su uplne vsade aj v domoch akurat sa nemozem na to pozerat ked po nich chodia auta vsade mrtve zabicky chudiatka ☹

baby nas zavolala lekarka na ockovanie az v septembri a som kukala to ockovanie sa robi od 15 do 18 mesiaca.

no ja som vcera nechala terez behat chvilku s holou ritkou a dopadlo to tak ze sa mi najprv vycikala na koberec a potom si v tom zaplavala. 😝 tieto dni hviezdi dievca dnes rano som nachvilku vzsla z izby a ona vliezla do kupelne a hrala sa so zachodovou kefou v zachode takze bola uplne mokra musela som ju celu vyzliect a osprchovat, revala ako tur. a potom sa rozhodla ze ide prat a zapla mi pracku postelovala co sa dalo. 😝

cikyta
18. jún 2010

@pikino no máme to už veselé s tími našimi krpcami 😀 Už len zapisovať 😀

ivanulienka81
18. jún 2010

@pikino takze mate tiez malu exotku... Misko prevcerom zvalil na seba comp, lezal na zemi akoby ho balvan privalil, ale ani nepipol.... dnes zvalil kocik... a tak zaspal, ze ja fakt neviem kedy si stihol nahadzat za body lego kocky, ale cely cas tak spal a ked sa zobudil, sli sme sa prebalit a z bodov povybadavali kocky lega a na bruchu mal krasne odtlacky 😀

cikyta
18. jún 2010

Dala som Sise marhulu dnes papať....skoro mi ruku zjedla aj s nou 😀
(To je najoblubenejšie ovocie jej ocka....)No fasa,miluje uhorku ako on,aj marhulu ako on.Sakra,ved ona je jeho totálny klon !!! 😖 😀

pikino
18. jún 2010

ciky aspon vies kto je otec 😀 😀 😀
nam svokra tiez dnes priniesla marhule dnes som jej nedala lebo zjedla hrusku tak jej dam zajtra marhulku uvidime ako bude smakovat.

ivanulienka myslim, ze toto je stale iba zaciatok mame sa na co tesit s tymi nasimi nezmarmi. uz teraz sa bojim 😅 😝

moj maly exot uz spi jupiii dnes ju zmohli dedkovci tak to vidim na zajtrajsi budicek 6:00 ach jo

macikjm
18. jún 2010

@krpcek ja viem ze tehu nie je choroba... 😒 😀 ale ved to je kazdeho vec, ako sa rozhodne...ja som napisala len svoj nazor na bein stav...predsa vek...zrazanlivost krvi...zazracne splodenie dietatka po prvom atd...takze tak...ale fakt...kazdy si nesieme zodpovednost za svoje rozhodnutia...nemyslim to zle...a nech bei krasne dopadne dovca... 😵 nech su cela rodinka zdravucki...urcite by ani bea neohrozila svoje nenarodene dietatko a je starostlivo pripravena, aby to zmakli... 😉
len ja to pisem zo svojho hladiska...ja som bola na dovci zatial len raz... 😀 my to nemame pravidelne...takze ako tehu by som urcite nesla, lebo neidem ani ako netehu... 😀 😝

krpcek
18. jún 2010

macik ja viem. my sme chodili na dovolenky kazdy rok, kazdy rok autom 7 hodin, ale ked som otehu, tiez som uz neisla, aj ked ma ostatny prehovarali. ale bea urcite vie co robi. 😉
tento rok ideme do grecka lietadlom tak som zvedava ako to mala zvladne. su len len necele dve hodiny letu ale aj tak. 😒

cikyta
19. jún 2010

Baby ahojte.
Dnes je tretí den,čo mi Sisa na obed a večer vraví:
-Hají a ide do spálne.
Tak reku,ak chce spinkať,skusim ju uspať a v momente spí. 😅
Normálne sa pýta 😀 😀 😀 😀 😀

macikjm
19. jún 2010

krpcek...urcite to mala zvladne na jednicku... 😉

ciky...jeeeej...aj ja to chcem zazit...ninku musim nutit ist spat... 😅 🙄

cikyta
19. jún 2010

@macikjm Aj ja som ju nutila,no ked príde približný čas spánku,tak to povie a zvlášť,ked je blízko spálne.Najprv to povedala,ked som začala zaťahovať žaluzky.Teraz už aj bez toho 😀 Ked som ju nutila,tak som ju aj vyše pol hodiny uspávala a ked to povie sama-do 5 minut je "KO" 😀

cikyta
19. jún 2010

Kupili sme Sise nafukovaciu ohrádku.Hadam sa jej bude páčiť...Teraz spinká a ešte ju nevidela.Ona mi totižto zalahla druhý krát poobede a po 2O minutach spánku začala plakať a myslela som,že sa teda zobudila a začala som ju obliekať a doniesla do izby.V izbe plakala a kričala HAJI.Tak som ju išla dať ešte trošku pospinkať a ona spí 😅 Takže aj zo sna mi už kričí hají 😀
Dnes jej budem prvý krát umyvať zubky.Má ich štyri a pol a kupili sme elmex detsku pastu+malinku kefôčku pre najmenšie detičky.No som zvedavá,ako sa jej bude páčiť 😉

cikyta
19. jún 2010

Ta ohradka je ako nafukovací hrad.Može v nej skákať a jašiť sa.Baví ju trampolína a všetko nafukovacie...tak uvidíme...

cikyta
19. jún 2010

No,žeby to malo extra uspech 😒

ivanulienka81
19. jún 2010

@cikyta to len teraz idete umyvat zubky? ako chapem, v pohode 4 zubky, ale my sme umyvali uz hned prvy zubok, tak ze sme gazickou suchali po dasienkach... so zubnou pastou a kefkou umyvame od 1 roka a Misko si pekne "umyva" zubky sam... potom ja len robotu dokoncim a posucham vsade, urcite sa to bude malej pacit ... este jedna otazka, ked mate len 4 zubky ako ti chrume tu zeleninu a ovocie co pises? ci este stale pucis?
Ja uz Miskovi iba vystrcim banan zo supky a odhryzava si z neho sam.... mame 8 zubov + 4 stolicky naraz na ceste

all: chcem sa opytat este maminiek, ktore maju chlapcov... stahujete predkozku z pipika? Nam dokyna stale tvrdi, ze do dvoch rokov netreba, ale ja sa bojim, lebo uz sa stretavam s vela nazormi a radami od maminiek, aby som tu predkozku stahovala... skusala som mu to robit vo vani, ked sme sa kupkali, len neviem ci to robim spravne 🙄

cikyta
19. jún 2010

@ivanulienka81 Ano,ideme len teraz umývať zubky,aj ked máme 4.Bohužial,niesom "tabulková" mamička 😉
Tu zeleninu a ovocie ČO PIŠEM mi chrume tak,že jej stačia 2 hore,2 dole zubky.(Ako aj jej mamičke) 😉

cikyta
19. jún 2010

@ivanulienka81 Aha,vidím ešte jednu otázku tak:
Aj pučím,aj nepučím-ako čo 😉

daanka85
19. jún 2010

Ahojte baby, dakujem za povzbudive slova... 😉 Mame sa kus lepsie, kotol definitivne v haji, tak cakame na novy... Este ze nam mohli bojler napojit na el. a netreba kurit...
ciky, ohradka je super 😉 Kde ste ju "splasili"??? myslim, ze aj nasej Emke by sa take nieco pacilo 😉

A etse mamicky, boli ste uz na ockovani na 15 mes? asi len zopar co? podla toho ako sme sa tu "rodili" 😉
Chcem sa len spýtat na vas nazor zaockovat aj proti kiahniam?
Je to 4 kombinacia za ktoru sa priplaca... 3-kombinacia je bezplatna... Nemate skusenost??? Ako sa rozhodnete vy???
Ianc, my sme na SUPRAX-e ☹ V hrdielku mame votrelcov ☹

ni.kolet
19. jún 2010

daanka85. Očkovanie proti kiahňam je len 83%. A si myslím, že je lepšie ich dostať v malom veku, lebo v dospelosti sa to zle znáša. My máme očkovanie 20.7.
Včera mi malý spal cez deň dva krát a večer zaľahol až 22:15. 🙄 A dnes spal len raz a zaspal 20:30. Takže na tom jednodňovom spánku niečo bude.

cikyta
19. jún 2010

@daanka85 Ahoj.
Kupili sme ju v tescu a stála nejak 30 €.Kupoval ju muž.Je tam celkom spokojná,no vždy tak nakrátko... 🙂
Na tie kiahne sa nechceme dať očkovať.Chceme ich dostať a najlepšie,čím skôr...To je len môj názor. 😉
Už ako sa rozhodneš Danka 😉
Emke želám skore uzdravenie na hrdielko a nech je rýchlo fit. 🙂 Pápá

daanka85
19. jún 2010

@cikyta : Dik za tip, bola to podla mna slusna kupa 😉
A to ockovanie, sama neviem, idem daco pokukat po nete...

Inac baby, trosku ste ma ukludnili, ja ze to len nasa take sibalstva stvara- zachodova kefa, pracka, ... same vystrajacky a to, co nemoze... A ked jej vezmem reveeeeee... A fest ma vytacala, ja jak diva som kricala, ze ba-ba, nesmies, no, no, no, aj po zadku dostala a ona kuka na mna, ze coooo??? A sa smeje 🙂)) A popred nos to iste robi... Akosi ma to uz preslo... Uz len kludne zoberiem a dam ine, nechce, necham ju tak...

daanka85
19. jún 2010

@cikyta, @ni.kolet : tak asi ostaneme pri tom povinnom, zatial... Dr. mi sice vravela, ze sa to potom preockovava a ze aj ked dostane kiahne, tak s podstatne mensimi priznakmi, prejavmi, ci ako to napisat... 😉
A inac, my spime 2x este a do 20,30 vzdy - vacsinou zaspinka... ALe to su take slofiky cez den a pospi dobre, len ak lezim s nou... Moja "drezura" v spani celkom zlyhala 😒 ...
Uz aj v noci spi na posteli s nami... No muz je sice teraz viac prec ☹ tak so mnou... Tvrdo spi, chrape, prelozim ju do postielky- strela a krik... Tak postel velka, netrapime sa, je to zatial prve... A ak, kupime postel, pripojime k nasej a bude 😉

daanka85
19. jún 2010

@all : baby, tak isla som hladat info o ockovani a natrafila som na toto... Uz ste o tom poculi??? Ja som ostala nemo uzasnuta ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zrastene-pysky-u-dievcatka-viete-poradit/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre