Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
20. jún 2010

@daanka85 no čítala som to o tých pyskoch...stále si myslím,že by som to videla,keby to bolo zrastené...neviem.Sem tam to okolie čistím olivovým olejom a tak nechápem,ako to mamička nemôže zbadať,keby to zarastlo...ťažko sudiť,no toto je len môj názor. ☹

cikyta
20. jún 2010

Čistím to tak jemne vatovou tyčinkou namočenou v oliv.oleji...(aby nedošlo k nedorozumeniu,že jej to nejako mastím,alebo čo.To nie.)

ivanulienka81
20. jún 2010

@cikyta nam to cistenie zubkov odporucila pediatricka... lebo som sa jej spytovala na poradni, ci uz cistit alebo nie, tak ona poradila ze tak gazickou mozem posuchat ...
tak to sikovnica mala, ked tak chrume so 4 zubkami 🙂 ... aj ja este zvyknem co to pucit 😉

daanka85
20. jún 2010

@cikyta no ja som jej to necistila tak olejcekom, len vzdy vymyla pri kupkani a vysusila... Rano som chcela jej to "tam" vycistit, no absolutne nechcela dat, ale ma to tam "otvorene" 😔 Tak som sa ukludnila, dufam, ze by som to tiez spoznala...
Peknu nedelu vsetkym...

U nas taka tragedia, vcera dvaja chalani v rodnej dedine havarovali na skutri a jeden to neprezil a druhý bojuje... ☹ Smutne... ☹

cikyta
20. jún 2010

@daanka85 Už ani neviem,kto mi to kázal,či som to niekde čítala,tak reku pre istotu jej sem tam utriem tym olejčekom.Tak to už máme taký zvyk teraz.
Ale tiež si myslím,že by si to zbadala 😉
Ach jaj,tie motorky,to leto...tolko mladých ludí umrie uplne zbytočne.Je to velmi bolestivé,takéto nešťastia ☹ Nikdy v živote by som to nechcela zažiť,aby mi dieťa takto nezmyselne umrelo ☹ Proste celkovo...deti by mali prežívať svojich rodičov ☹

cikyta
20. jún 2010

Dokonca mi jedna sestrička z nemocnice z Jisky kázala tlačiť malej do šušky indulonu modru !
Tak to už je podla mna 😝 nezmysel.Možno práve pre toto,aby sa to nezrástlo,ale aj tak.
Do pošvy nepatrý nič ! Tá má svoju floru a nesmie sa jej porušiť ničím. ☹

pikino
20. jún 2010

cafte micky

teda ciky ze modra indulona pekna sprostot. tak akurat na zarobenie kvasiniek. 😲
ja mojej roztahujem susinu kazdy den. nam este v porodnici radili vytierat olivovym olejom. ale mi mame aj ten problem ze terez ju ma neustale cervenu vnutri uz pri vchode do posvy. ale zaujimave ze cez noc jej to vzdy zbledne a to jej pritom nemenim plienku uz ani lekarka nechape co jej je. musime ist na gyndu len sa tam neviem dokopat.

inak dnes som zistila ze to decko nie je vobec blbe. rano mi vzdy prevracia izbu hore nohami lebo sa nudi a schovava mi veci. no a isli sme na prechadzku a nevedela som najst celenku, terez bola pri mne a jej tak zo srandy ze tereza kam si mi dala celenku a micka prisla ku skrini otvorila sufel posmatrala vo veciach a vytiahla tu celenku ze NA. 😀 no kukala som ako puk. 😀 😝 som hovorila manzovy ze uz si musime dat pozor na usta lebo vsetkemu rozumie a este si aj pamata. 😝

cikyta
20. jún 2010

@pikino zlata s tou čelenkou 😀
A na gyndu pôjdete kam? To normálnemu gyndošovi,či ako to chodí u detí?

pikino
20. jún 2010

nie k detskemu gynekologovy. len ma stve ze je ich tak malo musime ist do nemocnice. 😒

cikyta
20. jún 2010

Piki-aha.Som nevedela,že je aj detský gyndoš.Ja že bud dospelácky,alebo klasický pediater. ☹
No len nech Terezke pomôžu.Držím velmi silno palčeky. 😉

petusko
autor
20. jún 2010

ahojte 🙂
dufam, ze ste dnes nezabudli na OTCOV, maju dnes svoj den 🙂 my sme toho nasho hned rano vystiskali 😵
potom som bola s detmi u nasich a dala som maly darcek aj mojmu ocinovi, aj ked to bolo take smutne, lebo sme sa len pred par dnami dozvedeli, ze je vazne chory ☹ 😔

krpcek
20. jún 2010

ahojte. o com to hovorite, ze to maju baby zrastene?
my velke pysky mame v pohode, ale vnutri ako je posvovoy vchod, sa mi to zda take ako zrastene, ale je tam nejaka dierka - ked som to ukazovala dr. povedala, ze je to v pohode, ale mne sa to nejako nezda, ale nechcem jej to na silu roztahovat.

cikyta
20. jún 2010

@krpcek Sabinka bude OK,ked to dr.povedala 😉

@petusko No ty máš super foto.Ako 12 ročné dievčatko.Jéjda 😅 Fakt si mladučká feši maminka 😉
Náš den otcov som zrušila...bolo to tomu nášmu divne,no povedala som,že ja som mala den matiek "nezabudnutelný",tak nech je rád,že som mu to nevrátila.
(na den matiek sme mali silnejšiu hádku a povedal vtedy slová,ktore hrozne boleli.To ani netušil,že je den matiek...) 😔

Samozrejme,že už sme zase OK a lubime atd...atd..

petusko
autor
20. jún 2010

jeeej ciky, dakujem, to je aktualna, zo vcera 😅
a bavite sa o babach, ale tusim sa tu niekto prednedavnom pytal aj na predkozku, (nech ostanem pri teme 😀 ) , tak ja pretahujem, nie kazdy den, ale parkrat do tyzdna, niekedy 2x, niekedy viac. S Petkom sme z boli kvoli tomu dvakrat na urologii, tak teraz chcem tomu predist.

cikyta
20. jún 2010

No,Silvinka si umyva zubky a ked jej urobim z umývaním záverečnu,tak mi reve a chce znovu kefku...Takže dnes si čistila zubky 5 minut+ dalšiu hodinu v obývačke 😀

skorvankova
20. jún 2010

piky, ty mas ale sikulku... 😉
kocky no to som vobec nevedela ze aj dievcatkam treba nieco roztahovat, myslela som ze len s chlapcami mozu byt problemy koli zrasteniu 😒

inak sa mame fajn, okna uz mame nove, teraz nas caka malovanie, potom kupelka a vela dalsieho.....nemozem zabudnut spomenut detsku izbu. Ked Šimonko prespi celu noc vo svojej izbe, budem chciet dalsie dietatko 😀

pikino
20. jún 2010

krpcek aj moja tam ma taku blanku ale dierku jej vidiet podla mna je to hymen babatka ho maju viditelny,

no my sme tiez ziadny den otcov neoslavovali, moj muz mi na den matiek povedal ze on nie je moje dieta tak preco by sme mali nieco slavit ze ano. a svojmu otcovi gratulovat nemienim nie je za co. 🙄

my sme akurat vcera kupili terez kefku taku na prst ale musim si davat bacha lebo sa ma snazi uhryznut. 😀

nany100
21. jún 2010

dobré ránko...dnes otváram 😀
malá ešte spinká a ja čakám maminu...príde sa s ňou pohrať a ja konečne upracem a povysávam!!...Adel má z vysavača strašnú paniku, plače, bojí sa...tak sa nedá keď sme samé ☹ ...cez víkend mm dokončil balkón, tak si tam budeme môcť zatiahnuť žalúziu a dať bazénik, malá bude ako na plavárni...len nech už to počasie konečne neblbne a začne poriadne leto 😉
my čistíme zúbky tiež od prvého zuba, celkom sa jej to páči...ale radšej by obhrýzala tubu s pastou 😀
šušurku čistíme od narodenia každý deň, tak nám ukazovali v pôrodnici...na gázu al. vatový tampón trochu olivového olejčeka a vytriem jej to...veď koľkokrát keď kaká alebo jej natieram ritku, tak sa tam dostane špina a na to obyčajná voda pri kúpaní nestačí...
Deň otcov sme oslávili, tatinko dostal vínko, srdiečkovú čokoládu a zmrzku a môjmu tatovi sme tiež dali sladkosť (bol by radšej, keby som zariadila aby naši fotbalisti vyhrali 😀 😀 )

dooscoby
21. jún 2010

dobre ranko 🙂
tiez som citala tu teme 😒.....mne neukazal nik ako jej cistit susku a dokonca ani pediatricka to ani raz nekontrovala 😠 ...na najblizsej prehliadke sa jej nato musim spytat...ked bola babatko tak som jej do toho nezasahovala...teraz hlavne ked kaka tak jej ju roztiahnem a vytrem vyhlcenym obruskom.....ale mam pocit ked vas citam ze som to robila cely cas zle ☹

ciky ja by som to asi nespoznala ved vsetko je este take malinke....uprimne povedane mne sa to zda trosku prirastene no neviem....nikto nas nikdy neinformoval a ani nam nic neukazali...raz som sa nato pediatricky pytala ked bola malinka a povedala ze ten biely maz nemame cistit to je vsetko....toto je hroza s tymi lekarmi aby matka sa pytala....napr.nam v poradni v zivote nic nepovedala o prikrmoch s cim zacat a co ma papat no proste nastuduj si sam 😠 ...za mesiac mame ockovanie tak sa spytam...ked je to uz zrastene nahodou tak ten mesiac uz na tom nic nezmeni

krpcek
21. jún 2010

ahojte.
piki podla toho co som nasla na nete, by to mal byt tiez hymen - teda panenska blana. ale asi radsej zajtra zbehnem k dr. ma poradnu, tak nech poradi. 🙂
inak neviem preco o takomto niecom neinformuju aspon v porodnici. no ale sak co cakam, ked mi sestricka povedala, ked mi priniesla malu, ze o chvilu vam pridem ukazat ako sa prebaluje a viac neprisla, keby som tam cakala, tak cakam este teraz, no ale asi je to moja chyba, ze som rodila na velku noc, kedy oni chceli mat klud. 😠

dooscoby
21. jún 2010

krpy j 🙂 ..mne pre istotu vynadala lekarka ako daval malej postolky a ked som jej povedala ze ukaz tak ma poslala za sestrickou....ak ta velka noc asi tiez chceli mat klud a pokoj

cikyta
21. jún 2010

Tiež mi neukazovali ako dávať poštolky atd...aj ked som sa pýtala! 😠
Tak sme potom šantili s nimi do 8 mesiaca aj s frak.perinkou a furt u ortopeda....
Možno keby mi to ukázali lepšie HNED,tak nieje problém potom.....ale to už teraz ťažko povedať.
(aj prebalovanie mi ukazovala spoluležiaca,inak by som bola nahratá.A to som potom ukazovala dalšej spoluležiacej.Aj s kojením to tak bolo.2 dni som kojila a potom mi sestra nakázala ukázať kojenie spoluležiacej,ktorá už mala mimochodom 2 deti (!),ako má kojiť. 😒 No fakt užas!
A kupanie som si vydupala !!!! Normálne skrz mna zvolali všetky mamičky,že idu ukázať kupanie,lebo ja som "nedočkavá".
No a ked ma preložili na jisku-sestra mi povedala: Okupte ju a išla preč!
No fakt bohove.Až tam na jiske som ju 1 krát sama kupala,lebo na pôrodnici ked nás zvolali všetky,tak to kupala sestrička pred nami jedno bábo a dovidenia.My sme si to neskušali 😒

krpcek
21. jún 2010

baby mne kupanie ukazali - dokonca som si mohla aj manzela zavolat - to ich musim pochvalit. ale kojenie a prebalovanie nula bodov. sice tam maju aj laktacnu ale ta nerobi cez sviatky a vikendy, takze prisla az v den kedy som ja odchadzala, ukazala mi jednu polohu, ktoru som vsak nikdy nepraktizovala (ze ja lezim na chrbte a babo na mne a tak cuca 😅 ) a potom sa tam trapila s mojou spoluleziacou, lebo ta mala velke bradavky a maly nechcela otvarat pusinku - to co zanedbali za 4 dni chcela ona dohnat za par hodin. takze ja som taky samouk - ale mala som stastie, ze mam o rok starsiu sesternicu od mojej krpane, takze na Natalke som sa natrenovala. 😀

cikyta
21. jún 2010

Ja som to trenovala len so šteniatkami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Teda,pomáhala som im piť od mamky mliečko,lebo mamka bola choručká z pôrodu.Pomáhala som jej rodiť.Varila som jej dobrotay na mliečko atd... 😀 😀 😀 😀 Je to zviera,no pocity som mala ako z malých bábätiek 😉

pikino
21. jún 2010

ahojte micky

ciky ja osm tiez robili psaciu porodnu babu. 😀 ale vtedy som si povedala ze nikdy viac. teda samotny porod pohoda ale potom tych 6 krpcov mat v izbe tak to bol dessssss.

ja sa na nemocnicu nemozem stazovat. asi sme mali sastie ze nas tam vtedy bolo menej tak nam naozaj vsetko ukazali babatka sme kupali sami a sestricka na nas davala pozor, vsetko nam ukazala ako prebalit, naco dat pozor
aj s kojenim mi pomahala kedze moje dieta odmietalo jest cokolvek akurat mi liezla na nervy buzeracia kvoli vazeniu miminiek pred kojenim a po nom. ja som nemala ani sajnu co ta vaha ukazuje. 😀

cikyta
21. jún 2010

@pikino Ja som mala 3 v izbe. (to 4-té mi prvý den zomrelo 😔 )Bol to des,no Silvinke sa nevyrovnaju všetcia dokopy! Myslím ohladne tých nocí 😀

pikino
21. jún 2010

tak to mas pravdy ciky 😀 ani 20 uknucanych steniat sa nevyrovna jednemu upistanemu krpcovy

cikyta
21. jún 2010

@pikino 😀 😀 😀 😀 😀 😀

beadz
22. jún 2010

dobre rano dievcata. tak ako ? simon dnes vstal o 4.15 😠 som myslela ze sa zasebevrazdim..
som zvedava kolko bude spat teraz. 🙄

beadz
22. jún 2010

takze dlho nepospal. 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre