Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
10. nov 2009

a este som zabudla, catusca, drzte sa! 🙂
zanu 😲 ze tyzden zapnuta zehlicka 😀 si vitaz! 😀 nebolo vam moc teplo? 😀
no to je tazke s deckami v dominikinom veku... mala by sa snazit to nejako vyriesit sama, nevsimat si ju, ale ak to nepojde, ja by som sa najprv asi nejako nenapadko porozpravala najprv s dotycnou slecnou. a ak by sa to vyostrilo, tak aj s mamou.
ja mam deti male, ale v buducnosti by som chcela, aby si najprv svoje problemy riesili sami, jasne, ze im poradim, podporim, ale aby sa vedeli branit sami. teraz sa mi mozno mudruje, ktovie, ako to bude, ked pride k veci... 😒

zanulienka
10. nov 2009

petus-a kebyze neidem zehlit ani si nevsimnem. 😅
uz tato situacia z kockami trva asi cca 3 tt a teraz uz doslo aj k spattnym slovam od mladej slecny,pretoze moja domca nenadava.ale hovorili,ze uz aj minule mali s nou problem,ze tiez taketo veci robila spoluziacke,ktora ju tak isto ignorovala a z nicoho nic prisla slecnina mama kricat na kocku,ze preco jej vytrhala vlasy?!takze dobre cislo je to dievca!no neviem asi to este necham a neskor uvidime ak sa to nezmeni,nie ak bude horsie urcite,ze skocim do skoly za jej mamou

pikino
10. nov 2009

ahojte.

konecne som vas precitala. 🙂

moje dieta spi dnes uz druhykrat hura. 😀 dnes spinkala celkom dobre v noci som bola hore asi 5 krat ale to stacilo pohladkat po hlavinke a bol klud zobudila sa o siedmej na mliecko a spala do 9:40.
a konecne sme sa po troch dnoch znova vykadili chuda male zasa take sulce tvrde. vcera sa ma tusim bea pytala ci davam slivkovu kasu od nestle. tak davam a dostava aj od hippu slivkovu stavicku. snad sa to polepsi.

zanu ked jedno dievca robi taketo hovadiny zrejme ma nejaky komplex, to tak byva. ja radim ignorovat ale ak by to trvalo dlhsie z vlastnej skusenosti hovorim treba prejst do utoku. vacsina deciek z toho vyrastie.
ja si pamatam ze sme mali v triede jedno dievca ktoremu robili vsetci zle mna nevinimajuc 😝 a jej mama chodila
do skoly robit poriadky jedine co tym dosiahla bolo ze sme jej robili zle este viac. v puberte sme skludnili hormony a skamaratili sa. aj ked je ta holka divna doteraz. 🙂 musia si to vyriesit medzi sebou.

pikino
10. nov 2009

mne sa paci tato autosedacka

http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-...

ja nemozem mat autosedacku v protismere lebo mam kratke pasy v aute. 😠 hovada. schvalne maju kratke pasy aby si clovek musel kupit ich sedacku.

zanulienka
10. nov 2009

tam bude asi problem,ze kocka je jedinacik a mysli si,ze svet patri jej a tiez si myslim,ze ziarli.moje baby maju kazdy tt nove saty,ci nieco ine...proste nesetrime na nich.a tu ludia nedavaju peniazky na oblecenie,deti nosia cely tt tie iste saty,aj ked su spinave pri rukave.... 😖

pikino
10. nov 2009

no zavist je svina. a hlavne u deti. tie si nic nedaruju.

zanulienka
10. nov 2009

hlavne,ked uz ako deti zacnu ziarlit medzi sebou ☹

romanakatka
10. nov 2009

ahojte, máme zub... a keby jeden... ale hneď dva dole nám vyšli 😀 našla ich dnes dokyna, lebo včera večer som ich ja ešte nevidela... noc štandardne zlá, zaľahol o ôsmej, o desiatej bol hore takú dobrú pol hoďku a od polnoci zase každú hoďku no a o šiestej sme to definitívne vzdali... tak snáď to bolo zubami a už bude lepšie... no a máme 9kg 😵

Sabi, tak ako??? Aký dojem z doky?

sabinazv
10. nov 2009

ahoj katka, ta je riadny valibuk timko, my sme o kilo lahsi 😅

dojem v pohode... danko spustil krik, ked tam zrazu ostal cely holy... aj pipika mu celeho pretiahla... no stydlivy je - cela mama 😀
ale boli sme tam dlho, ze? sme mali diskusiu o vselicom...

a ze preto mi nepapa, lebo mu idu horne 4 zuby, ze ho to boli, tak nema ani vyznam skusat... ze mu mam davat 1 piskotku denne... a potom ked vylezu, tak zacat klasicky zelenina, masko, ovocie...

sabinazv
10. nov 2009

jaj a autosedacky sme neboli pozriet, lebo lialo... a drobec spal cely cas v aute....

romanakatka
10. nov 2009

no jejda... a vidíš, ten náš krpec ani toľko nezje a je z neho valibuk... no mám čo nosiť... škoda, že sme išli hneď za vami... my zatiaľ so stravou rovnako kým neprídu výsledky zo stolice, potom sa uvidí... no letím sa mu venovať bo už preliezol z obyvky do chodby za mnou 😀

daanka85
10. nov 2009

Baby, teda, DAKUJEM, ste ma kus upokojili, ale DOOSCOBY zas dala chrobaka do hlavy... Sedenie brzdi vyvoj??? Mna uz asi trafi z toho... Clovek chce pre toho svojho drobca to najlepšie a vyzera, že všetko kefrám ☹ 😢
Naša zase toho nasedí na deke na zemi, v kočíku, v stoličke na papanie...

A stale zabudnem, CATUSCA, držte sa! Myslime na vás!

Zubkačom blahoželáme, my budeme musieť dakde v supermarketoch kuknut na tie zuby 😀 či vianočné akcie nebudu 😀

sabinazv
10. nov 2009

aj ja som prekvapena, ze malo pribral od minula... doteraz to bolo 1 kg mesacne a teraz ani pol kila... no ale uz sa vela hybe, vsak aj v noci, furt je v pohybe... a kaka tiez tak 2x denne... cize aj ani v creve nema nazbierane 😎

mhm, aj mna mrzi, ze sme neskecli....

romanakatka
10. nov 2009

sabi nabudúce 😉 tak za posledný mesiac sme pribrali 400g aj minulý mesiac to bolo len okolo pol kila no sme si nazbierali asi na začiatku 😅
no a spĺňa predstavy dokyna?

komisakpd
10. nov 2009

baby no my sme bol dnes vporadni..az teraz nas 2x ockovali to preto ze sme bolidlho chori..taksom zvedava ci bude mt nejaku reakciu, dr.povedala ze pre isttu mu mam dat panadol..kedze je nachylny na teploty...no zatial telotu nema tak nevieim..a inac vazime 8300g..pekne

sabinazv
10. nov 2009

kati... no trosku ma zarazila ta piskota ... lebo je tam cukor, bielok... bez ohladu na lepok, ten som mala v plane dat skor... ale teraz hned ? ... mam obavy aby mi potom papal zeleninu... reku a rozok by nebol lepsi? ze ten obsahu vela cukru (???) asi myslela sacharidy...no ale uvidime

ale je to lepsie ako minula...

aj ma diplom z homeopatie na stene 🙂
ale nic ine mi neporadila ako chamomilu.. ale ze ju mam dat 4x denne

zuzik25
10. nov 2009

sabi, dalsie 4 zuby? ste sa dako rozbehli.
aj nam ide jeden, uz ma cervene licko. zajtra ideme do poradne, som zvedava tiez kolko sme za mesiac pribrali.

sabinazv
10. nov 2009

komis, ja som citala clanok, kde rozoberali studiu, ze lieky od teploty "preventivne" po ockovani neguju ucinky ockvania... tak neviem ako sa rozhodnes...

sabinazv
10. nov 2009

zuzik, tie 4 zuby uz idu vyse mesiaca a furt nie su von... 😒

komisakpd
10. nov 2009

nozajtial nedavam nic..asi dam az ked bude vystupena..

dooscoby
10. nov 2009

ahojte 🙂 ..dako vas nestiham citat...manzel je v spitali este lebo som ho poslala k dokyne ze ho boli brucho a ma hnacku a ta ho rovno poslala do spitala podozrenie na apendix ☹ a este dako tam stale caka na vysetrenia...dufam ze ho tam nenechaju

sabi a to ako zistila ze idu 4 zubky...my stale nic a k dokyne ideme az koncom novembra

sabinazv
10. nov 2009

ddoos, tie zubky uz uplne vidno, len nie su prerezane.... pockaj, mozem pridat aj foto...

dooscoby
10. nov 2009

ty mas aj foto 😀 ...noze pridaj....som ani nevedela ze tolko ich moze ist naraz

sabinazv
10. nov 2009

no na tych poslednych 2 to trochu vidno... 😎

krpcek
10. nov 2009

ahojte, konecne klud.

takze na poradni - mame 8150g a 71cm, na chorobu nam dala antibiotika, kvapky do nosa a do ucha (ze vraj ju aj usi bolia, ja som si teda nic nevsimla 😅 ), no ale sak to jej neuskodi - precistim jej uska kvapkami. a v piatok kontrola.

ozaj sabi nevies odkedy sa moze davat smotana? ty mas tusim najlespi prehlad.

macikjm
10. nov 2009

krasny vecer...ninka uz spinka...
dnes zaspala bez obstrukcii... 🤐

zanu...setrenie energie ti nevravi nic??? 😀 ale hlavne ze sa vam nic nestalo... 😉
a k tej spoluziacke...fakt tazko poradit, co by bolo spravne...vies, ked sa dozvie, ze si bola za jej mamou, alebo ked oslovis ju, aby to domca nemala este tazsie..bude sa jej posmievatm,ze sa ti zaluje...deti vedie byt velmi zakerne...fakt, a hlavne take zakomplexovane...a zavist...juj...ved aky bordel robi medzi nami dospelakmi a nie to este u deti...asi fakt nech ju domca ignoruje...drzim palce...
katka, sabi, krpcek...super vahy...sabi...uz dietky priberaju menej..cca 100 g za tyzden...najviac priberali pocas prvych 3 mes.

doos...nech to nie je appendix...drzim palce...

ninka lozi krasne...take male sidielko...uz prelezie cca 2 m, no ked ju niecim motivujem...taham pred nou mobil, casopis, letaky...za tym sa zenie....za hrackou...no to sa jej musi chciet...
sedi uz pekne...udrzi sa...ale tiez ju davam len na chvilku...alebo ked papka obedik...a zo sedu sa dviha na nozicky...podarena je... 😵

a vie mi dat cumel do pusy, ked ho od nej pytam... 😀

sabinazv
10. nov 2009

krpcek tuto som nasla toto http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

Mliecne výrobky:

•jogurt
•kyslá smotana
(dojceným detom je možné zaradit až po roku)

ak si myslela sladku smotanu, tak si myslim, ze to je ako kravske mlieko... tiez po roku... no ale ak sa mozu zavadzat smotanove jogurty podla niekoho uz od 7-8 mesiaca, tak je to podla mna to iste aj smotana ... 😒

zanulienka
10. nov 2009

este stastie,ze domca tym nejak netrpi,ignoruje a robi si svoje,zlate dieta.
k tej zehlicke-fakt,dobreze sa nic nestalo.toto je uz uplna blbota u mna

krpcek
10. nov 2009

sabi dakujem . . nastudujem, ked skonci ordinacia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre