Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
4. aug 2010

ja pracujem,ale cez vikendy v jednom bare,ale teraz som si podala ziadost do jednej firmy,ale tiez len na vikendy.cez tyzden sa este neopovazim odist do roboty,nechcem ju dat do skolky ci nechat na svokru

dooscoby
4. aug 2010

tesco ponuka rozne skratene uvazky...sice praca pri pokladni, ale kazda korunka sa rata...len u nas je ten problem, ze ti potom znizia matersku....ono sa to oplati az ked dieta dovrsi 2 roky potom tak ci tak dostanes tu nizsiu....napr.kamoska dala dieta mame do starostlivosti hoci ta si musela spravit zivnost inac by dostala 50 eur mesacne....je to divne nastavene teraz.....neda sa pracovat a byt doma naraz

zanulienka
4. aug 2010

doscoby a nemas nejaku babku ci sesternicu co by postrazila na 4 hodinky malu?

petusko
autor
4. aug 2010

@macikjm od vcera to trosku sledujem, co planuju urobit aj s RP. je to hlupe, aj ked teda co sa mna osobne tyka, ja si mozem len prilepsit, kedze mam RP 165 € a viac deticiek neplanujem. Ale serie ma to kvoli ostatnym poctivym matkam 😒
@elfi Domninikovi k meninkam vsetko najlepsie 😉

@dooscoby, drzim palce, by si nieco dobre nasla 😉

jankaaa
5. aug 2010

ahojte babulky ako sa tu mate?uz ste po dovolenkach?my sme toho roku nikde neboli....skoda snad buduci rok sa to podari....boli sme akurat tyzden u svokrovcov lebo oni boli v chorvatsku,bolo tam super, super som si oddychla a tam som ani nevedela ze mam dieta bol velmi zlaty....ale odkedy sme sa vratili domov mame problem s nocnym spankom...neviem co je malemu ale uz tyzden sa mi budi v noci a sme hore aj dve tri hodiny...a stale len opakuje mama mama, place, niekedy aj vystraja...vobec neviem co mu je.....nevsimla som si zeby mu isli zubky....neviete babenky z coho to moze byt?

skorvankova
5. aug 2010

Ahojky kočeny a deturence...

Ja vas zanedbavam 😖 Ako sa tu mate, co je nove?
Chcela by som sa informovat ci uz sa vam deturence pytaju cikat...ja to skusam uz mesiac a nema to ziady efekt 😀
A chceme sa pochvalit uz mame detsku izbu.juchuuuu 😎

ivanulienka81
5. aug 2010

@skorvankova nas Misko nema vobec zaujem este o nocnik, ani sa nepyta, ked kaka tak sa ide skryt.... ale zato sa rad pohra s nocnikom, zatial ho nenutim...
tak a dnes sme sa vybrali do pekarne napeso... a mam dost, koniec, koncim s tymto, maly je ako cert, riadnes predstavenie robil vsade kade sme sli, cely cas iba skriekal, tahal sa inde, valal sa po zemi, reval... proste vyzametal cele sidlisko... ja uz neviem co s nim... asi je este primaly aby pochopil, ze mame ciel ☹

zanulienka
5. aug 2010

ivanulienka-vy ste planovali druhe alebo nahoda?

cikyta
5. aug 2010

@skorvankova Gratulujem k detskej izbyčke.....na nočník sa mi Sisa nepýta.

ivanulienka81
5. aug 2010

@zanulienka poctivno naplanovane 😉

krpcek
5. aug 2010

@ivanulienka81 a keby si mu len taky skejtik dala ku kociku, ked bude druhe baby?

ivanulienka81
5. aug 2010

@krpcek 😀
ale videla som take nieco, ze taky stupienok na kocik kde by si zastal.... ale ci by tam on stal, je otazne 😅

krpcek
5. aug 2010

neviem, ale som videla ze to dost mamicky nosia. alebo taku pridavku sedacku? alebo dvojkocik?
ja keby som bola na tvojom mieste, asi by som riesila surodenecky kocik. 🙂

cikyta
5. aug 2010

@ivanulienka81 Suseda má skoro 2 ročnu dcerku a teraz sa jej narodila dalšia.V surodeneckom kočíku je to fajn-zvlášť ked bude zimšie,či sneh....kočík bude lepší v zime,ako stupienok. 😉

daanka85
6. aug 2010

Ahojte baby a babatka 😀 ze babatka, velki sibali uz, co? Usudzujem podla nasej... 😉
No ako sa mate? My absolutne nemame cas.. aj tu pribehnem z casu na cas, no kým vas pocitam, tak uz aj letim kdesi, ani nenapisem...
Inac, rada tu pride, lebo aspon viem, ze nie sme jedini... tiez sa trapime so zubkami, nervozna je, chorlava, na nocnik len rano, sama pýta, vstane so suchou plienkou a reve, ze chce cikat a kajdat, no cez den uz pisti ked ju chcem posadit.. trosku nechapem, ale ako vy nenutim ;) Verim, ze tan spravny cas pride... Inac rozpravat sa nam nejak estra nechce, no pistanie to nam ide 😲
Dakedy uz na nervy.. a najma, ked daco chce.... No horor... A v obchode je strasna, s nou sa uz normalne neda ist nakupovat... A dakedy si daco zmysli,tak ani v kociari nechce sediet.. minuly týžden jej tatik kupil trojkolku to taku s tycou.. tak este aj tam posedi, no jak jej raz streli v hlavke cosi, koniec...
Papanie nic moc, co jej chuti, to zje, co nie, pluje jak... 😒 Dakedy sa normalne pred navstevou hanbim, ze co to moje dieta ma za vychovu ☹ Ale aj pokricime, aj po zadku dame, no efekt ziaden... (Najlepsie jedlo= cukricky PEZ 😒 😖)
Takze asi tak... V novom sa nam byva dobre, zo zaplav sme sa uz spamatali, kotol uz mame v 😠menený, vsetko ostatne poopravovane, len z tej pivnice ide taky zvlastny puch ☹ 😠 ☹ 😠 😒
A inac, boli na na GASTRO, tak mame reflux 4. stupna 😲 A ja som ho tam isla vylucit ☹ Kvoli tomu, ze je mala akosi casto chorlava.. A boli sme aj na alergologii, tak 12.8. ideme na odbery...
Tak asi tolko...
A este sice.. Aj ja asi idem od septembra do roboty, ak ma vezmu ucit, lebo je to bieda na tom slovensku s robotami a platami ☹ Co uz? ☹ Svokra slubila, ze pobavi malu, tak uvidime...
Neviete ako je to s nejakým prispevkom z EU pre pracujuce matky a studentky? Pocula som to na radiu regina viackrat... neviete niektora???

daanka85
6. aug 2010

A este som chcela, ze nemame ani duplom teraz casu, lebo robime fasadu.. aspon z 2 stran, zateplili sme a teraz natiahli lepidlo.. vyschne a farbu potom dame... Takze brigady sa robia, este ze mi uz prisla tento týžden myčka, lebo soom len pri sporaku a dreze stala...

cikyta
6. aug 2010

@daanka85 Ahoj.Ako sa vám prejavuje ten reflux teraz? Teda okrem toho,že je stále chorá,čomu nerozumiem........ved reflux má suvis zo žaludkom....Aj my sme ho mali.
Moja hrozne málo a spí....ked bola bábo,tak som videla,že má reflux-vracalo sa jej mliečko+utz to potvrdil,no teraz neviem... ☹

cikyta
6. aug 2010

+hrozne málo mi je

ivanulienka81
6. aug 2010

@cikyta a to ked vam diagnostikovali reflux nechodite na kontroly? my sme tiez mali reflux, ale nam to kontroluju a uz je to v poriadku... a ked sme boli na kontrole, tak sa nas doktorka spytovala, ze ci sme boli chori... neviem, mozno to nejako suvisi
@daanka85 to je aky reflux 4. stupna? my sme ziadny stupen nemali udany 😕 Ako casto je mala chorlava a ako velmi, len sopliky alebo aj teploty alebo vaznejsie?
ciky, my mame opacny problem, mne sa zda, ze Misko vela zje

cikyta
6. aug 2010

@ivanulienka81 Nie.Nechodíme na kontroly.Diagnostikovali nám mierny reflux a ten sa upravuje s vekom dieťaťa.Podobne,ako šelest na srdiečku-s tou chodíme na kontroly,no pri refluxe nám nekázali chodiť-jedine,ak by trval.....a on nám okolo 4 mes.skončil.Takže preto tam už nemusíme chodiť.Reflux má trištvrte detí,tak na mierny kontroly netreba.

zanulienka
6. aug 2010

kocky ja sa pamatam,ze domca mi vracala az do 1.roka,striekalo to z nej a mali sme taku super dokynu,ze nas ani nikam neposlala...boze,kolko sme si vytrpeli

cikyta
6. aug 2010

@zanulienka Mne Sisa grcala,ale nie prudom.Ona nemohla spať skrz reflux a pálilo ju to v krčiku a mala kyselinu a záhu atd...

cikyta
6. aug 2010

No ja odchádzam.Pápá................................. 😎

ivanulienka81
6. aug 2010

@cikyta tak to ano, to grckanie co ste mali je fyziologicke.... nam reflux diagnostikovali iba v 5 mesiaci, ale nastastie sa to pekne upravilo, tiez sme si uzili grckania a grckania

daanka85
6. aug 2010

caute zeny, teraz sme sa vratili z polska... nahanali sme plastovy obklad na vybijanie stablonu pod strechou.. ked uz nam stoji lesenie,,,
@cikyta a @ ivanulienka81
tak s tým refluxom vám to bolo tak... Praveze ja som ho tam sla hrdinsky vylucit, lebo sa mi to zdalo smiesne, ze nas tam dokyna posiela... ved mne sa mala ako babatko pogrcala len jedinykrat a to aj tak preto, lebo sme ju prekrmili 😀
Ona cikutkala a manzo, daj jej cicu... A ja som jej dala... samo 😀 rejme pred tým jedla... Mala plakala dalej, tak ja som jej zase dala... Aaaa tu zrazu fontana.. Ale to bolo jedinykrat a nepredpokladam, zeby to bol reflux, tak som mala nervy ze nas posiela... No ja uz som ju prosila o pomoc, pretoze mam dojem, ze mala je permanentne chora, sopliky, kasel ale taky brutalny, ze ked sme niekde sli, tak sa ludia za nami obzerali, ze s takým kaslom akoze mame byt v nemocke!!! No laringytída jak... A to opakovane... Kazdy mesiac... sopel, kasel... potom prestane jest, nechce ani pit... nato zacne hnackovat a zase dokolecka...
Sem tam sa jej zub predral a vsetci na mna, ze na zuby, no to uz bolo na nevydrzanie... Raz mi mala 8 dni hnackovala a nic nejedla... Nebyt kojenia, uz sme v nemocke, to nas zachranilo nie jedenkrat...
Kus sa pozbierame, max 10 dni ok a zas ☹ A to sa ani kupat nechodime ani na dvor vodu som jej nedavala a tak soplila a kaslala aj cez tie velke horucavy... potom uz som sa na to vyprd... ze nech aspon ma z coho kaslat...
Najprv nas poslala na ORL... tam bolo podla Dr. vsetko OK, dostali sme AERIUS na sopliky, ze po orl by malo byt vsetko ok... no zase ochrela... a zase kolecko, z ktoreho som ja uz maxim nestastna...
tak, ze ideme "dalej"... gastro... a ja, ze naco???
baby, sorry, silna burka, musim koncit, manzo kriciiii...
este napisem 😉
pa

anib
6. aug 2010

ahojte, my sme sa dnes vratili zo Ziliny od babky, bolo super, rano som bola na hriboch, potom som so svokrou napiekla koláce a poobede domov, mala je zlata, robi len radost, preto planujeme druhe dietko,aj ked to uz take nemusi byt. Uz ste boli vsetky dat ockovat drobcov? My mame ist tento mesiac. Inak dooscoby neda sa pockat este do januara? Mihal hovoril,ze by, ak to schvali vlada a myslim,ze hej, mamicky mohli nadalej dostavat RP a ist pracovat a pochybujem,ze by nieco kratili,ked uz nam tu vysku raz priznali. A inak sa oplati este tento rok aj do dobrov.nemoc.poistenie platit,kto planuje babo a chce mat vyssiu matersku,lebo po novom roku to uz nebude take lahke. Ja, ak sa nahodou nebude dat dalsie tehu v blizkej dobe, pojdem tiez od januara do roboty, ale len tak na nej. 2 dni v tyzdni na 6hod a s malou by bol zatial tati a chodili by za mnou. Kedze stale kojim, je na mna velmi naviazana, nechce ine mliecko, skusala som kravske, kozie... neuspesne.

daanka85
6. aug 2010

@cikita @ivanulienka81
pokracujem... burka utichla, vyzeralo to desivo... ale ok...
No a Dr., ze kedby mala reflux, tak by to mohla byt pricina, ze preco je tak casto chora, ze tie bacilky a "skodliviny" zo zaludka sa "vracaju" spat a "infikuju" tak dychacku a sposobuju respiracne tezkosti... A kasel a...
No, tak Dr. nam na gastro povedala, ze ANO.. skoro som odpadla... Ale, ze to ma skor ziskaný reflux... ze vraj v poslednom case rýchlo vyrástla a ma predpoklady, ze bude vysoka... a sval zaludka jej nestihol este zmocniet... Tak, ze by sa to malo upravit.. Dostali sme COSTI, tak berieme po strtinke 2x denne, ze by sa to malo upravit... A ten 4: stupe, to je asi zavaznost... tých stupni je 5 😨
No a terajsi reflux jej sposobuje to, ze sa jej odgrgava, cikutka casto, strava vracia spat hore, take uz okyslicena a to ju stipe a je nervozna, podrazdena.. rýchlo citi pocit naplnenia zaludka- preto asi aj nechce tak dobre jest... a uska casto deti chytaju, no my zatial klop, klop...
A @anib aj my sa este kojime, sice uz len z jedneho prsnika a zvacsa uz len ked ide spat... A tiez je mala naviazana, no ked ma nevidi, tak zaspi aj pri babkach bezomna... A taktiez nechce ziadne, ziadnucicke mlieko :( Vidi biele a uz ju napina a ani granko nepomohlo 😒
A druhe neplanujeme, no dajak blbo mi je v poslednej dobe, aj napriek tomu, ze "Mko" skoncilo pred 3 dnami, tak ktovie 😝 Ale dufam, ze robota vyjde a nieco z toho bude... Ja ako ucitelka ked som este nikde nerobila, tsk musim rok ucit ako zacinajuci ucitel a az tak budem ucitel- ked mi to potvrdi inspekcia 😕
A rada by som si aj nieco odrobila pred dalou MD... Nech mam na nieco narok, nie teraz ako student len na chaby nizky rodicak od zaciatku a nic pred 😠
Inac som si zacala platit DNP.. neviete ako je to kedby som sa zamestnala??? kolko mozem max platit ako zamestana???
Pekny vecer, drzte sa 🙂 Posielame cmuk
Emka uz spinka a ja sa idem venovat manzovi 😀 🙂 😉

daanka85
6. aug 2010

@zanulienka
Krasnu, pohodovu dovolenku na SK prajeme... Uzite si Slovensko 🙂 Najma mala aj dievky a ty samozrejme tiez a vlastne vsetci 😉
My tento rok zase na malte 😀 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre