Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

baska19
25. aug 2010

ahojte tak ja hlásim dalšie zubky už máme dokopy 10 teraz vyšli dolné stoličky dve akurat dnes a včera jedna, sranda len že ešte dolne dvojky ešte nevyšli ale stoličky už ano ale snad sa dočkáme aj tých 😉

petusko
autor
25. aug 2010

caute holky 🙂
tak aj ja sa pochvalim, Marcel sa uz konecne aj sam postavi v priestore, takze huraaaa koniec odratym kolenam 😀
@baska, gratulka k zubkom 🙂

petusko
autor
25. aug 2010

som to odoslala skor, takze pokracovanie:
@sabinazv, aj vam kgratulujem k prvemu vykopu, teraz to uz pojde jedna radost 🙂
@sandori, ahoj, davno si tu nebola. domcek krasny, uz som kuk na modrejstreche 🙂
@daanka85, poznam to. stare nikdy nebude ako nove, nech robis cokolvek. tiez si prerabame starsi dom, vzdy sa daco vyvrbi 😖

my sme sa dnes boli trochu wellnessovat, decka sa vysaleli a vlatne aj my s mm 🙂 dobre nam bolo 🙂

cikyta
26. aug 2010

Baby,ahojte.
Dnes som mala malu od rána v gaťkách-bez plienky a skušali sme šerblíkovať.Krásne cikala,kakala.Stala sa len jedna nehoda v cikaní a no a krátko pred odchodom von aj v kakaní.Ja už oblečená som chytila dokakanu Sisu...odniesla do kupelne do vani...obriadila...umyla...odniesla do izby...osušila,obliekla a išli sme von. 🙂
Pred domom som stretla muža,ktorý išiel z roboty a dala som mu malu do ruk s tým,nech ju vezme domov,lebo ju musím viac obliecť,kedže je zimšie,ako som myslela a len si odbehnem do opravovne šperkov pre náramok.... 🙂
V opravovni sa mna ludia dívali tak nejak "divne".Veru,aj ja som cítila NEJAKY smrad a ked som sa bajočkom kukla na svoj bok,skoro som odpadla a najradčej by som sa zakopala čo najhlbšie !!!! 😠
Ja som bola celá od hovienok a riadne!
(pozabudla som,ked som išla ogabať Sisu a dala som si ju na ruky,ako keby mala plienku ☹ )
No za trapáááááááááááááássssssss!!!!!!!!!!
Domov som prišla skoro kanálmi !!!!!! 😅

nikinka008
27. aug 2010

@cikyta juuuuuuj moja 😅 trosku smiesne,ale tiez by som sa vtedy asi nesmiala 😖 ......ale sikovna je siska ked uz pekne sa vycikala a vykakala do nocnicka,ja mam pocit ze navzdy budeme nosit plienky 🙄 ....a sisa ti dala vediet ze jej treba na nocnicek alebo ako?hm daj radu 😀

nikinka008
27. aug 2010

cez leto som tiez dala len gatky Sare pocikala sa do nich ale vobec jej to nevadilo kludne si dalej robila svoje 😀 😔

cikyta
27. aug 2010

@nikinka008 ved ani Sise nevadia mokre gaťky ☹ a to,že sa mi tam vycikala a ykakala je len tým,že som ju každu chvilku posadila na šerblík s nejakou čačkou do ruky,nech mi nezdrhne a vravela som jej: kakaj,cikaj

Vobec neviem,ako maju cikať taketo detičky,ale myslím,že 3 krát za hodinu je už vela a zrejme mi prechladla ☹ Večer mi urobila mláčku a kým som ju umyla,aj zem,zase si cvrkla a o pár minut zase..........takže neviem.....
Dnes leje,je zima,tak ju nejdem vyzliekať.Nabuduce zase,lebo fakt sa mi to časte cikanie nezdalo ☹

cikyta
27. aug 2010

@nikinka008 takže ona sa nepýtala na šeblík sama 😉

Co sa pýta,tak to spinkať.Aj na obed aj večer.Tahá mi ruku a volá do spálne so slovami:
-Pod, hajííí.......pod.....pápá

pápá dáva mužovi,alebo len tak preventívne televízoru 😅

nikinka008
27. aug 2010

@cikyta no moze byt ze aj prechladla,je uz teraz trosku chladnejsie 😖 asi sme sa na to mali odhodlat ked bolo teplucko 😖 ....to je zlatucke ze siska sa pyta sama spinkat 🙂 a ako zaspavate?uz mate pokojnejsie noci? 😕 Sarka dava vecer papa tatinovi aj pusu mu da ale to jej musim povedat 😀

daanka85
27. aug 2010

sikulka je ta sisinka @cikyta 🙂 Aj nam sa sem-tam podari ciknut a kaknut, niekedy si aj sama sadne, no oblecena... A skus ju odsledovat s tým cikyním... Az zase tak casto by nemali cikat myslim... No moze to byt aj tým, ze cikla a ked videla, ze tecia po zemi "stopla" a zase.. Ved uvidis, teplo sa obliekajte a skus jej dat srknut urologicky caj... aspon par lyziciek...
@nikinka008 neboj, vsetko ma svoj cas... 🙂 Aj Sarka sa to raz nauci... len aby nas este nepredbehla 😀

@petusko taky wellness urobi divy, sama to poznam 🙂 Len nam teraz tatko odisiel a samym sa nam nechce nejak...

a este @cikyta ... nam to robilo aj v lete aj na jar a ani zateplene sme nemali, no mna asi trafi, lebo uz mame ☹ vau, tesim sa na zimu ☹ Este, ze hore je vsetko nove a stare nam ostali len dve izby... podla mna to bolo aj preto, lebo to bola najvlhsia izba, este sme tam aj spali- hore sme nemali hotove, no uz sme sa rozhodli, stahujeme spalnu...hore do noveho... 🙂

Baby? mame doma niektore na stene tapety? vliesove? alebo ine? Ake mate skusenosti... ja straaasne chcem do spalne, a kedze si ju ideme robit, nastojim, muz velmi nechcel, ale pomaly sa nechava presvedcit 😀

petusko
autor
27. aug 2010

ahojte 🙂
SILVINKE k meninkam vsetko najlepsie, nech je stale taka krasna a zdrava 🙂
ja si myslim, ze netreba zufat, ak deti este nechodia na nocnik, maju cas. ved nemaju ani rok a pol, takze sa nic nedeje. niektore su sikovnejsie, niektore menej 😉 vsetky sa to naucia 🙂

@daanka85 wellness bol fajn, len keby tych deti bolo menej 😀 mame tu na prazdinanch aj sestrine deti, tak stale ich sledovat, ale aj tak to bolo super, trochu zmena 🙂
a tapety my mame v spalni nalepovacie, mm tiez najprv somral, ze sme ako v cirkuse 😅

cikyta
27. aug 2010

@petusko Silvinka dakuje. 🙂 už jej maminka robí taku tortičku čudo judo jednoduchu a iba pre nu na zajtra...Aj v obchodíku si bola vybrať darček pred chvilou 😉 Chcela citujem: PUA
No tu u nás nikde nemali,tak má jeho napodobeninu 😅

nany100
27. aug 2010

@cikyta Silvinke všetko len to najlepšie prajeme a Adelka posiela bočkyyyy 🙂

luciaanna
27. aug 2010

Ahojte dievčatá 🙂 , možno mi poradíte.
Malú ešte dojčím, asi pred dvoma týždňami sme sa odstavili od nočného dojčenia (bez problémov), no odvtedy mám pocit, že mám stále menej a menej mlieka. Cez deň by som ešte chcela dojčiť,ale zdá sa mi, že onedlho nebude čím.... ☹ .
Tak by som potrebovala poradiť, či dávať UM, alebo prejsť rovno na kravské? Ak UM, aké? Nemám s tým žiadne skúsenosti....
Ďakujem.

nany100
27. aug 2010

@luciaanna ahoj...a ako sa ti podarilo odstaviť od nočného dojčenia?...asi je prirodzené, že keď ti malá prestala stimulovať tvorbu mliečka v noci, že sa ti aj menej robí 😔 ...ja s tým skúsenosť zatiaľ nemám, ale asi väčšina dievčat dáva UM...ja chcem dojčiť do cca 2 rokov a potom asi prejdeme rovno na kravské, aj keď pediatrička mi doporučila do 3 rokov dávať UM...to je už na tebe...s dr. si sa neradila?

cikyta
27. aug 2010

@luciaanna Treba skusiť viac druhov UM,no može sa stať,že nebude chcieť žiadne.Potom by som dala kravské (aj ked-aj to nemusí chcieť) Ale radčej kravské,ako žiadne.Len poskušať.Kolko detí,tolko chutí 😉 Poprípade davať viac mliečnych výrobkov a to stačí.
Toť moj názor 😉
Aj ked tiež ešte kojíme a bohužial aj v noci. 😔

cikyta
27. aug 2010

@nany100 Sisa dakuje Adelke za pusky a posiela tiež. 😉

nany100
27. aug 2010

@cikyta vybavím, keď vstane..už ťahá 2 hodiny 😀
@luciaanna súhlasím s ciky....ak nebude chcieť UM a ani kravské (vraj kojené deti občas majú s týmto problém), tak potom dávať viac mliečnych výrobkov 😉

nikinka008
27. aug 2010

@cikyta my mame koberce takze ked sa vycika na podlahu je to lepsie ako do koberca 😀 😖

nikinka008
27. aug 2010

@cikyta siske vsetko najlepsie k meninkam,posielame pusinky 🙂

luciaanna
27. aug 2010

Ďakujem za rady. Ja by som chcela dojčiť aspoň do dvoch rokov, no neviem, neviem...., ako som spomínala, ide to "dolu vodou"... ☹ .
Vraj to je tým, že sme vynechali nočné dojčenie, kedy sa najviac stimuluje tvorba mliečka. Tak neviem, či sa k tomu nočnému dojčeniu nevrátim, ale to sa mi zdá také "krok späť".
nany100@ Malá sa vlastne od nočného dojčenia odstavila sama, ja som iba jednu noc vyskúšala nepriložiť ju k prsníku a jej to nechýbalo. Iba som ju podržala na rukách, pritúlila som si ju a ona spinkala ďalej. Alebo som jej namiesto mliečka ponúkla vodičku a stačilo to. Zjavne už v noci mliečko piť nepotrebuje....

beadz
27. aug 2010

ahojte bambulky. ako sa mi tu mate ? ja som stale ako na kolotoci, boli sme trocha oddychovat na chalupe, vlastne ani by som to oddychom nenazvala, ale hlavne ze sme zmenili prostredie.
co tu nove ?
joooj,a aby som nezabudla, nasej sisinke vlasatej posielame milion boztekov 😵

krpcek
27. aug 2010

baby myslite,ze moze mat mala teplotu, ako reakciu na ockovanie? ockovat sme boli v utorok a od vcera vecera ma vyse 38 - cele doobedie mi prespala, tak som s nou nebola u lekara,ale teraz uz rozmyslam nad pohotovostou.

krpcek
27. aug 2010

@cikyta Siske prajeme vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka! 🙂

@luciaanna my sa nekojime uz 4 mesiace a dodnes som do nej ziadne UM nedostala - a to som skusila uz vsetky co su na nasom trhu. proste mlieko nechce - ak tak jedine, ze ho pije z pohara a to je tak max. pol deci.

beadz
27. aug 2010

krpcek, nemyslim ze to je z ockovania. ta reakcia by bola podla mna skor ako 2 dni po ockovani.

miavin
27. aug 2010

@krpcek my sme boli na očkovaní v pondelok a v stredu presne dostal teploty celý deň nad 38 tak som bola na pohotovosti - má zapálené hrdielko, ale nie moc, to aj kvôli zúbkom
dievčatá si to predstavte - konečne po polroku sa nám prerezal piaty zúbok jupííííííííííííííí 😀
bea - ako sa máš????

miavin
27. aug 2010

@cikyta všetučko všetko najlepšie krásnej Sisinke - veľa zdravíčka hlavne cmuky

beadz
27. aug 2010

mia, gratulujeme k zubku. ja som celkom dobre, len vobec nemozem spat. tak ako pri simonovi od 5. mesiaca som nic nespala, tak teraz zas ale v ovela horsej forme. mala je hrozne aktivna, dufam ze bude platit ze to bude kludne dieta... zatial som pribrala len necele 2 kg, no, ale ved mala z coho cerpat... 😀

miavin
27. aug 2010

@beadz no máš to perné, ale stojí to za to nie? už sa tešíme na Grétku - bude to naše slniečko zázračné.....
a ďakujeme za gratuláciu - hádam sa to začne konečne sypať a pôjdu všetky zúbky von,.... lebo už dobrý tretí mesiac poriadne nespíme - len fňukáme v noci.... ☹

beadz
27. aug 2010

no, dufam ze tie posledne 3 mesiace uz dokopem, najhorsia bude zima, neviem si to ani predstavit...
a to fnukanie poznam, simonovi idu spodne ocaky, tak tiez je nervny a hryzie ako medved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre