Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
25. okt 2009

ahojte babulky 🙂

juuuj pozerala som si album krasne su tie nase deticky...a ako nam uz vyrastli 🙂

no my sme dnes boli hore v noci od druhej do pol stvrtej drobec akoby nic sa zobudil a vo velkom debata tak som ho nechala tak pri mne v posteli kecal si a potom zaspinkal ale o 5.15 uz bol hore a to uz tak ze nezaspal az o pol jedenastej 🙂

inac strasne je mrzuty vsetko kuse a tolko energie kolko on ma no to nechapem....neviem ci mu pôjdu dalsie zubky uvidime...ale ja som taka unavena lebo moj drobec ani v noci nespi ani cez den nespi ja to nechapem

krpcek
25. okt 2009

ahojte.
oslavencom prajeme vsetko dobre. 🙂 🙂

my sme dnes mali navstevu - malej krstna, tak sme si spravili babske popoludnie.

inak nam ten casovy posun neurobil nejaky velky problem - boli sice hore uz o siesitej, po starom o siedmej, ale s tym som ratala. lne tie zuby nam robia straaaaasne problemy - strasne casto sa v noci budi - ani gel nam nezabera . . je hrozne mrzuta.

ciky ani mi nemame vzdy navarene, upratane - nic si z toho nerobim, v prvom rade je spokojne babo, lebo potom som aj ja spokojna, a vlastne cela family. dnes sme mali velke upratovanie, samozrejme, ze mala sa nam motala pod nohami - MM bol taky nervozny, hucal po nej, tak som sa zobrala a isla som s malou prec - potom som sa ho pytala, ze ci mu nejebe - spina mu je prednejsia ako mala. lebo on je dilino - nie, aby pockal kym pojde mala spat a bude mat klud, nie on to musi robit ked je mala najcipernejsia.

ciky a aky sirup ste to so zuul riesili?

ozaj baby ako chcete riesit odstavenie? lebo ja si neviem predstavit ako to bude, mala je taka zavislacka na cecik . . . 😖

romanakatka
25. okt 2009

no tak sme sa uspávali... teda zaspal pri fľaške, lebo dnes sme zase nič nepospali 😖 uvidím ako bude zajtra s tým hnačkovaním, možno skúsime ešte samotnú mrkvičku či nás nezapečie... ak nič tak pôjdeme k dokyne zase...

macikjm
25. okt 2009

ahojte...

sabi...dakujeme za pridanie do albumu a pochvalu pre ninku...

inak spinkame uz lepsie v noci...klop klop....dnes zaspala ninka sama v postielke... 🤐
a tiez uz o siedmej bola velmi unavena a chcela spinkat...no ale zaspala nieco po 20.00...a sama....jupi...uvidime ako to bude dalej... 😒 ja svojej dcerenke verim... 😀

adya01
25. okt 2009

ahojte, tak aj nam uz konecne vysiel prvy zubok 🙂)

macikjm
25. okt 2009

ady...blahozelame...my stale nic...

cikyta
25. okt 2009

Krpcek-ale ked malá zaspí,to tiež nič neurobím,lebo máme 1-izb.byt a nechcem vtedy buchať atd...
Riešili sme sirup na lepší spánok pre detičky.

cikyta
25. okt 2009

Macik-tiež nemáme zubok.(Dnes ma jedna vytočila-vraj prečo nedám Sise piškotu?!Že potom bude už neskoro bla bla a bude alergická atd atd.Že jej deti v Sisinom veku už dávno žuli piškoty.Tá známa má asi 60 rokov. 😠)

adya01
25. okt 2009

ciky aj mne kazdy hovoril, ze co vsetko ich deti uz jedli v 4,5 mesiaci... naposledy vyrukovala teta, ze ved uz ma polroka a mozem mu dat kravske mlieko...som myslela, ze som zle pocula...trubka, najvacsi alergen

my uz lepok ale davame, dr. povedala, ze podla najnovsich vyskumov by sa mal uz po 6 mesiaci...tak sme zacali, ale tak pozvolna, davam mu jednu okruhlu piskotku do vyzivy denne, niekedy aj vynecham

macikjm
25. okt 2009

ciky...ja sa uz nepozastavujem nad takymi super radami, co mame uz davat papat...inak by som bola tiez v jednom kuse vytocena...od svokrovcov cez prarodicov, tiet a neviem koho...ale ja sa im nedam...ha ha ha... 😀 😎 😠

dooscoby
26. okt 2009

dobre ranko 🙂 ..my sme asi jedny z tych co pocituju ten posun casu 😠 ...krpec vcera toho nenaspal cez den boli sme u babky kuk a vecer uz zalahla okolo piatej 6 hodin predtym a na lahke prebudenie pocas cesty domov spala az do rana...jasne a od piatej uz kukuckuje sakris...musim ju dako posunut lebo o piatej nemoze preboha chodit spat

s tym papanim to pozname...a toto moze a my sme uz toto papali a aj dokina nam radila dat caj s medom a cintronom...juj hlavne sa treba riadit materinskym instinktom....ideme dnes skusit domacu cukinu so zemiacikom..ta kupovana je ble

zuul
26. okt 2009

dobré ránko maminky,

macik ako sa ti podarilo že ninka zaspala sama?

dooscoby aj nás zastihol posun času. hrôza. včera som bola aj kočíkovať 2hod. tak zaspal na 10min už pred domom a vtedy okolo nás prefrčala motorka 😠 , júj to bol rev. takže nespal nič a večer už o 18,00 bol pripravený na kúpeľ. išiel až 18,50 a uspávala som ho aj hodinku kým zaspal.
a dnes bol hore už o 5,00 a teraz bol už taký unavený, taký krik a zavreté očká. tak som ho učičíkala.

kedy sa ten náš Miško naučí sám spinkať?

lepok papáme už aj my a dooscoby cukina, zemiačik, kúsok mrkvy a možno karfiól je najväčšia Mišková mňamka.
ozaj nám dr. povedala, aby som do Miškového pridávala na striedačku, lyžičku masla a oleja. tak je to mňamka.

krpy sirupček je Sirup Junior, spánok a pokoj. no nám zatiaľ asi nezaberá.

zuzik25
26. okt 2009

ahojte.
sabi, zatial som sa na to plavanie nedovolala. ale budem skusat dalej.

no nasa mala vcera normalne vydrzala do 19:30 po novom, potom rychlo clupkanie vo vani a zaspala uz pri papani a spinkala vkuse do 3 a potom u o 7 bola nadobro hore. Zato ocinko nas sa vybral o hodku skor prec z domu, az v aute zistil, ze ide dako skoro a tak sa este vratil a zakuril nam do kachiel, tak sme mali rano uz teplucko.

aj my papame lepok, piskotka t 1x za den, ale nie kazdy den, zemiacik, mrkvu nie, z tej nas boli brusko, vcera sme skusali brokolicu so zemiacikom a spapala, a skusala som jej davat kukuricno-pohankovu zmes a aj to spapala, ale vsade musi byt aj kusok jablcka. a ucime sa pit z poharika a celkom nam to ide, lebo flaska je u nas na hranie (len ked ma dobry den, vtedy pije aj z flasky). a olej idem skusit aj ja, kupila som olivovy.

bambina
26. okt 2009

dobre ranko,
sabi dakujeme za fotocku, dnes prihodim aj nejake polrocne 🙂
Simonka vcera poobede tiez velmi nechcela spat a s muzikom sme sa pri nej vecer striedali aby potiahla co najdlhsie. aj tak sla spat trosku skor, lebo uz nevladala, ale spinkala (s niekolkymi nocnymi prestavkami ako stale) do 6.15h co je jej klasika za posledne tyzdne. takze posun sa nam podarilo prekabatit.
nocne vstavanie uz neriesim. 😉

zuul
26. okt 2009

zuzik wau ako krásne spinkala. aj ja chcem. my papáme v noci každú 1,5-2 hod. ako miminko malinké.

júj flaška ani nám nejde. z pohárika sa pohráme a nič viac.

bambi 😵

bambina
26. okt 2009

zuul, aj my mame doma male miminko. neboj, ked budu mat 15 rokov tak na tieto chvile budeme spominat 😵

macikjm
26. okt 2009

ahojte...

zuul...to je aj pre mna tajomstvo, ako ninka zaspala sama v postielke...zaspava inak pri mne na nasej posteli...a potom ju prekladam do postielky...lenze posledne dni sa mi pri prekladani zobudila a ked zistila, ze je v postielke, bolo po spanku...musela som ju dat spinkat do nasej postele a ostat pri nej...tak zaspala v momente...tak som povedala dost...predvcerom zaspavala v postielke ale cely cas som musela byt pri nej a hlasat ju...no a vcera som skusila od nej odist a velmi neprotestovala, ale asi 5- krat sme jej boli davat cumel, lebo si ho vyberala z pusinky...takze az take dokonale samo zaspavanie to nebolo, ale nemozem chciet zazraky...

zuul
26. okt 2009

macik tak úžasné. aha možno je čaro aj v dudlíku. a aby ležkal kľudne vedľa mňa to nehrozí. len sa mrví a pretáča. takže tak sa nám nepodarilo zaspať nikdy.

bambi máš pravdu, len sa sťažujem.

už sa zobudil ten môj šinder.

sabinazv
26. okt 2009

dobre ranko,

tak my sme uz obehli postu, boli sme vyzdvihnut kalendare co sme si dali robit v happy fote, tak 2 darceky su uz doma... 🙂

my sme mali celkom ok noc... ale vcera som mu dala 2x chamomilu a musim povedat, ze aj cez den bol ovela kludnejsi a aj tato noc bola lepsia ako ta predtym... rano bol vysmiaty ako slniecko 🙂 Ale zasa ma nejaky manir a mrnci mi v kociku... no stale sa nieco deje 😎

sabinazv
26. okt 2009

nas maly doteraz pekne zaspaval sam... najedol sa, ulozila som ho do postielky, chvilku si gagal a zaspal... najnovsie ho ulozim, chvilu je ticho a potom mrnci, sa prekruca, plazi a tak... tak k nemu musim aj 5x dojst... dudel dat do pusy, otocit, pohladkat... a zazat lampu kym nezaspi... a teraz mu davam taku oblubenu hracku - plysovu vcelu a tu stiska, alebo drzi za nohu, kym nezaspi 🙂

ok zuzik, tak skusaj... mne neodpisali na mail... 😒

zanulienka
26. okt 2009

cafte baby,ja som tiez nahnevana na ten presun.zaspala mi vcera az o 22.30 ale stary cas je to uz 23.30 a zobudila sa sice pred polhodinkou ale v noci sme boli hore viackrat.v piatok som jej kupila serbel,posadim ju nanho kazde rano a ona sa mi tam krasne vykaka,zlatucka je velmi.takto som si naucila aj moje baby,ze vzdy kakali do serblika

bambina
26. okt 2009

zuul, nemyslela som to zle. treba sa vyzalovat, kde inde ak nie tu. ved preto sa tu stretavame. to len ja sama seba presviedcem aby som sa tolko nestazovala, vsetko raz prejde.
drz sa. 😵

bambina
26. okt 2009

zanu, to je uzas ta tvoja mala

macikjm
26. okt 2009

aj nam uz prisli kalendare...lenze co...jeden z nich ma chybnu tlac...rozmazane pismenka na dvoch stranach...tak som im pisala mail a poslala v prilohe odfotene tie strany...som zvedava co vyriesia...

zanu...akurat som sa tu dnes chcela pytat, ci uz davate niektora deturence na nocnik...ja uz by som tiez chcela ninku davat...hoci sa nevycura, nevykaka, ale nech si zvyka...takze dnes ideme kupit spievajuci nocnicek a budeme skusat... 😵

inak ten posun aj my pocitujeme...ninka bola dnes hore o 6.00...po starom sa mi budila o 7.00...tak dufam, ze to bude kratkodobe...

zanulienka
26. okt 2009

podla mna je to urcite prijemnejsie ako tlacit do plienky,ale obidve moje baby sa rychlo naucili,tak dufam,ze ani tato nebude vynimka

sabinazv
26. okt 2009

a vo fotolabe je teraz na kalendare a kadejake o dost lepsia akcia 😠

dooscoby
26. okt 2009

zuul a kolko toho oleja mozem dat a aky...mame doma olivovy aj slnecnicovy tak teraz neviem....poradte co je lepsie...maslo vraj az od roka sa smie

zanulienka nasa sa vykaka do plienky ale je jej prijemnejsie ked je bez bo sa moze lepsie pokrutit a potlacit 🙂

chcela som ju dat neskor spinkat o 10 min. a drobec si to vysvetlil po svojom..ked nie spat teraz tak nebudem vobec...od piatej este kikirika 😠 som zvedava kedy kvacne

jankaaa
26. okt 2009

ahojte ☹

som taka smutna asi som zla matka.....som kricala na kubka...neviem praskli mi nervy....ale ked vkuse len place mrnci...vidim po nom zeby spal a nie a nie zaspat...a preto som uz vybuchla a teraz ma to tak velmi mrzi

macikjm
26. okt 2009

asi nebude hrajuci nocnik...ked citam toto...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sabi...mna s tym kalendarom nahnevali...idem kuk fotolab...

jankaaa
26. okt 2009

mne uz dosiel kalendar s fotkami a vyzera to supeeeeer....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre