Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
14. sep 2010

cafte zienky resite boticky?

my mame sandalky 19 a boticky od protetiky 20. ale tie z protetiky sa nam prepadla paticka a to ich mala tak 5x na nohach. 😠 tak teraz nosi zdedene Nike po sesternicke. mame tam aj nejake zimne boticky zdedene tak uvidim ci musime kupovat. a znacku Superfit maju v Stiefelkonigu. mame sandalky ale teda ta cena ze 50 EUR ach jo.
a inak videla som boticky v tuch obchodoch Exluziv tusim to kedysi bola tatiana a velmi sa mi pozdavali, kozene, site, tvarovane super vyber a za 10 EUR.

Krpcek ta predavacka nema chybu v protetike. 😀 to je taka herecka. huba jej mele podla mna aj v spanku. 😝

pikino
14. sep 2010

jaj a SLIPAK je vyborny hned sa mi vybavil spongbob 😀 😀 😀

cikyta
14. sep 2010

@pikino 😅 spongbob? 😅 Nerozumiem... 😀

ivanulienka81
15. sep 2010

@petusko my sme boli teraz prvykrat, ale uz aj banujem, ze som na raz pediatricke zmienila, ze sa mi zda, ze Miskovi zabieha ocko ☹ tak nas vypisala na ocne, ale nesla som s nim, mamina mi vravela, ze je to zbytocne, ale teraz sme menili pediatricku a ta nas na zaklade toho zase poslala... tak az teraz sme sa odhodlali 😒 uz teraz velmi lutujem, ze som to spominala doktorke, v podstate jemu nic nieje, ocka mu nezabiehaju, iba mne sa zdalo

krpcek
15. sep 2010

@ivanulienka81 my sme tiez boli na ocnom, lebo nasej Dr. sa zdalo, ze malej ocko zabieha. . . bolo to jedno z najhorsich vysetrereni, ale ta dr. bola velmi zlata.boli sme v dubravke a fakt, ta to s detmi vedela. 🙂

cikyta
15. sep 2010

My sme boli na očnom ,ked nám prepichovali očný kanálik a bol to des 🙄 Plakali sme celá rodina.Doslova.Už nikdy nechcem tak vidieť moje dieťa ☹ Zviazané v plachte,nad ním lampa,dlhá ihla v očku a ten plač......až nám hlas odišiel a celé telo zostalo v krčoch ešte hodinu po zákroku.....A ten nenávistný pohlad,čo na mna Sisa hodila:
-Akože-prečo si mi to dala urobiť??? 😢 😢 😢 😢 😠

pikino
15. sep 2010

ciky spongebob sqarepants ta rozpravka s morskou hubou co ma take kratke trenky na traky.

ja som tiez hovorila lekarke ze jej zabiha ocko, ale nam iba povedala ze malym detickam ocka zabiehaju a ze sa to casom upravi .

cikyta
15. sep 2010

@pikino 😀

ivanulienka81
15. sep 2010

@cikyta nam zatial len svietili do ociek, ukazovala mu nejake obrazky, svetielka, to bolo v pohode, doktorka aj sestricka to robili takou hravou formou.... ale v piatok pochybujem ze sa jej nieco podari vysetrit ☹
baby, toto nie je mozne, ta mala v brusku je nejaka leniva, nechce sa jej ist von 😠

cikyta
15. sep 2010

@ivanulienka81 ved máš termín až 22.9.nie? Tak má ešte čas. 🙂

ivanulienka81
15. sep 2010

@cikyta teoreticky ano 😅 ale Misko sa uz o takomto case pytal vonka, tak porovnavam 😀

cikyta
15. sep 2010

@ivanulienka81 No zvyčajne su chlapci tí,čo sa "im nechce".Takže ty to budeš mať opačne.

krpcek
15. sep 2010

@cikyta ja ked som z malou vysla von, tak sa hned hrabala k mojej mame, ani nechcela aby som ju mala na rukach. 😀
@ivanulienka81 ja som malu prenasala dva tyzdne. 😉 uzivaj si este pokym mas relativny klud. 😀

cikyta
15. sep 2010

@krpcek 😀 😀 😀 😀 😀

petusko
autor
15. sep 2010

@ivanulienka81 ja som prveho rodila o mesiac skor a druhy sa narodil den pred terminom 😅 takze porovnavat sa mne vobec nevyplatilo 😀 som cakala ako blazon od 36 tt a nakoniec si maly nechal na seba pekne pockat 😀
ale verim ti , ze by si to mala najradsej za sebou, tie poslende dni su najunavnejsie 😝
moji drobci akurat spinkaju, poobede si urobime nejaku peknu prechadzku 🙂

nany100
15. sep 2010

ahojte, aj naša malá spí, o chvíľku už bude vstávať...mm v robote, ale hádam už každú chvíľu dorazí...dnes máme akési divné počasie, ani teplo ani zima, slnko len sem tam vykukne ☹ ...malá má stále sople a prvýkrát zažívame slintanie pri prerezávaní zuba...doteraz vychádzali takmer bez povšimnutia, ale tento očák nám dáva zabrať ☹

zuzik25
15. sep 2010

caute babeny, po dlhej dobe prispievam, ale sledujem tu vsetko co sa deje.

my mame nove 2 ocaky, neskutocne nervna je z toho stale, pokazilo sa nam nocne zaspavanie, do minuleho tyzdna zaspavala uplne super, polozila som ju do postielky, dala cumel a spala. Teraz? beha aj do 22:00, v positelke nechce byt ani za svet, z nasej postele zlezie, ked som s nou, tak by sa len rozpravala, no des.

k ocnej co ste tu spominali, my sme boli ked mala rok, lebo aj mne sa zdalo ze skuli a este k tomu ma ocko tupozrakost, tak som radsej s nou sla, plakala len chvilku, ale potom sa uz rehotala na vsetkych. kontorlu mame v druhom roku, ked uz bude vediet co to povedat.

zato sa nam sypu nove slovicka, napr. papi su papucky, baba jaga je krstna 😀 , bibi je pupcek, vie krasne mnaukat, a taaak, no mala by som si to zapisovat. ale je to super, ked takto napreduje, uz sa tesim na konverzaciu. cim je starsia, tym ju lubim viac a viac. 🙂

egyptanka
15. sep 2010

Ahojte dievcata, uz som tu 100 rokov nebola, ale ked je pekne pocasie tak sa snazim byt s drndou co najviac vonku.
A co mame nove?
Nase jedenie je o kustek lepsie, ale pred kazdym jedlo nezabudne dat hystericky rev a az potom zacne jest. Spinkanie je skvele ... sa nam posunulo zaspavanie od 20-21 a potom spi az do rana 8-9 vkuse, tak sa vyspim.
Zuby mame uz prerezanych 16, akurat na dovolenke pred mesiacom sme chytili to, ze sa jej zacali prerezavat vsetky 4 stolicky a 4 ocne zuby a do toho 6 choroba, tak polka dovolenky bolo hotove peklo.
Momentalne ma strasne jedovite obdbie, nic sa jej nepaci a robi hrozne sceny. Takze UF, niekedy som s nervami v koncoch.
Co sa tyka hovorenia , tak kraaaasne hovori, len po mongolsky a odzadu tak jej nerozumieme 😀 , ale MAMAAAA vie kricat dokonale. 🙂

iku
15. sep 2010

@ivanulienka81 ja som mala lenivé obe deti,keby mi nedali oxytocín,tak ich ešte teraz nosím,už to nejak vydrž, držím palce

ivanulienka81
16. sep 2010

dievcata, tak este stale som v kope 😨 a Misko je chorkavy, tecu nam vodnate sopliky, teplotu nemame, iba tie sopliky, zacala som aj odsavat, morsku vodu, dufam ze to rychlo prejde 🙄

petkapo
16. sep 2010

Ahojte babeny!
Ja tiez po sto rokoch prispievam....nemam vobec cas 😒 Alex sa poriadne rozrozpraval, zvieratka vie takmer vsetky napodobnit zvukom a pridava pekne slovicka - klasika oslovenia - tata, baba, dedo (mama nepovie ani za svet), ham, topaky (topanky), oda (voda), iiiim (prosim), tam, ist, halo, balon, okaki (okuliare),auto, popak (potkan), pepak (prepac) a podobne..... Dokonca sa pokusil o ''vetu'' - ukazal na muza a povedal ''tato tam'' 😀
Od buduceho mesiaca zacina chodit do jasli,ale len na 10 dni do mesiaca. Uz sme tam aj boli niekolkokrat na zacvik a zatial co ine deti placu rano, ze nechcu ist do jasli, moj syn place ked ho odtial beriem. Ale to by ste mali vidiet tu hysteriu ked ma zbada vo dverach. Okamzite rev, slzy, hadze sa o zem od nervov, ze nechce ist prec.
Co sa tyka jedenia - v tomto sa strasne trapime, je velmi velmi malinko, vsetko vypluva, vybera si rukami z ust. Ja mam normalne zaludocnu nervozitu ked sa blizi cas jedla, ze co to zasa bude.
A choroba zuri aj u nas. Este vcera nic a v noci - kazdu hodinu (neprehanam!) bol hore, vodnate sople, bez teploty, zateka mu to do hrdla, napina ho, dusi sa, nevie dychat. Priserna noc. Davam mu zatial len morsku vodu do nosa, ale idem kupit aj coryzaliu a asi aj viburcol, lebo stvorky sa rezu ako dive. Vsetky naraz. Dve uz su spolovice vonku.
@ivanulienka81 - nasmu Alexejovi sa velmi nechcelo von a to najprv vyzeralo ze ho ani nedonosim do terminu lebo som sa otvarala od nejakeho 28 tyzdna a nakoniec som tyzden prenasala 😉 Drzim ti palce nech to mas rychlo za sebou!

Pekny den vsetkym! 😉

nany100
16. sep 2010

@egyptanka vitaj! Dlho si veru nebola...ticho závidím to spanie, u nás je to také všelijaké...keď je zdravá a nelezú zúbky, tak 2x za noc si ma zavolá, ale teraz ju musím mať pri sebe v posteli, lebo by som k nej chodila každú pol hodinu ☹ ...Natálku už nekojíš? Prešli ste na UM či kravské mlieko?
@petkapo aj my máme sople, už týždeň...veselo je u nás v noci 😒

Adelka včera povedala vetu: "Tato poď"...keď sme sedeli v aute a čakali na mm 😀 ...som skoro odpadla 🙂

egyptanka
16. sep 2010

@nany100 mala sa odstavila tak v juni, to uz som jej nukala a ona nechcela, mesiac nehcela ani UMa skusala som aj kravske, tak som do nej tlacila kase a jogurty, ale potom jej zachutil bananovy Sunar tak pije ten ... rano da tak 250 ml a vecer sotva 120-150ml.

nany100
16. sep 2010

@egyptanka aha, takže Naty sa do iného mliečka veľmi nechcelo 😕 ...Adelka je stále závislá na didke...my sa tak skoro asi neodstavíme, aj keď ja už som niekedy na nervy z toho nevyspatia...ale čo už, iné mlieko by tiež asi nepila, tak aspoň toto zatiaľ nemusím riešiť 😉 ...dokonca nechcela z kravského ani puding ani kašu...a Natálka pije mliečko z fľaše z cumľom? Lebo ani to by sme nevedeli 😅

egyptanka
16. sep 2010

@nany100 no skusala som jej davat najprv z flase so sosakom, ale nechela, ked s cumlom tak tiez nevedela co s nim, ale nakoniec asi po 2 tydznoch dosla co s nim ma robit ... ale vodu, caje pije zo sosakovej flasky, alebo takej z tych Jupikov ... Jupik vypijem ja a jej do toho davam vodu 🙂

nany100
16. sep 2010

@egyptanka aj naša malá radšej pije čajík alebo vodičku z fľaše od Lucky ako z Aventky 😀 😀

egyptanka
16. sep 2010

@nany100 dobre to vymysleli, ja teraz zhanam nejaku termo flasku zo sosakom, kvoli zime ... lebo v tych PET flaskach to hned vychladne

cikyta
16. sep 2010

@egyptanka Ak zoženieš,daj mi vedieť.Aj mne by sa to zišlo na zimu 😉

nany100
16. sep 2010

@egyptanka veru, aj nám 😉

elfi1
17. sep 2010

ahojte kocky, ja tiez nestiham chodit. obcas nakuknem a kym precitam, tak musim bezat prec.
dnes mam troska casu. Domco sa varoval u starkej a cestou spat jej zaspal v kociku, tak ho vzala spat. pojdem si potom po neho.
teraz sa chystam piect, lebo mame Vinobranie a cakam svagrinku a zajtra aj svokru. A jasne, ze nam prsi, ved ako inac :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre