Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

giuli
11. máj 2009

krpy,toho sa neboj,je to úplne normálne...do 37,5 je u dieťaťa norm.teplota....treba po odmeraní odčítať 0,5stupňe...
vidím babuľky,že máte dilemu ako obliecť mimi...treba dodržiavať zásadu 1+1..t.z.ak má matka krátky rukáv ,dieťa potrebuje dlhý,ak matka potrebuje dlhý rukáv,tak dieťa potrebuje 2×oblečenie s dlhým rukávom...atď...je to účinné...
o kojení...určite sa vám niektorým zdá po 2-3týždňoch,že vám mliečko nestačí a neuspokojí mimi,v takom prípade netreba rezignovať a treba mimi prikladať k prsníku čo najčastejšie,tým s azvýši tvorba mliečka ,ktoré mrňús potrebuje...trvá to približne 2-3dni ,kým sa zvýši laktácia....ja beriem homeopatiká ....ak má mimi aspoň 5ocikaných plienok denne,nie je dôvod domnievať sa ,že mu vaša mliečko nestačí,nemusí kakať stále,to záleží na tom ako vie spapané mlieko zužitkovať...

sabinazv
11. máj 2009

ahojte babenky, drobec mi zaspal a pozeram, ze pribudli nove fotosy, tak idem podoplnat 😉

sandori
11. máj 2009

giuli díki za rady- fakt nemám niekedy šajnu ako mám malú obliecť a tá tvoja zásada sa mi celkom páči 🙂

krpcek
11. máj 2009

baby moja mala zacala s papanim vymyslat. ide papat, papa pol hodinu, zaspi alebo prso pusti a ked ju dam odgrgnut tak zacne vrestat - tak ju prilozim znova a zase hlta ako o zivot, akoby vobec nepapala. cim je vacsia tym nam kojenie trva dlhsie. 😠 ja mam take podozrenie, ze jej to druhou stranou ustociek vyteka von, lebo vzdy ma po kojeni mokre tricko na ramienku. 😅 co myslite?

pikino
11. máj 2009

jasne krpi neboooj. nic sa jej nestane. a este jej aj pomozes s prdikmi. 😀

ja som tiez bola par dni bezmliekova, teraz mam dost, ale zasa ma strasne bolia bradavky ako 😀 v kuse sosa.

giuli
11. máj 2009

krpy,niektoré mimi s apri kojení nahlcú viac vzduchu ,potrebujú ho dostať von ,aby sa im uvolnilo miestečko pre ďalšie mliečko...
sandori ,som rada 😵

pikino
11. máj 2009

krpi toto iste moja krmime aj dve hodiny s prestavkami.

giuli
11. máj 2009

ozaj krpy a vlastne aj pikino,skúste zmeniť polohu pri kojení...treba skúšať ako nácvik gymnastiky...uvidíte ,čo mrňúsovi vyhovuje viac,týka sa to aj toho vzduchu v žalúdku a aj proti bolestivosti bradaviek...

sabinazv
11. máj 2009

no tak som cosi porobila a idem vam napisat, co mame my nove..

takze dnes to vyzera byt bez teploty, huraaa, dufam, ze to bude ok... a mam na prsach zacapene kapustne listy, skusam proste vsetko mozne... lebo prsia mam naliate, ale ked chcem odsat, tak po 5 pumpovaniach vylezie 1 kvapka... hodinu odsavam a odsajem 20... na nervy... teda to bolo vcera - ciste zufalstvo a isli sme kupit susene mlieko... chudatko moje, aby mi nebolo hladne... dnes som odsala uz v pohode z 1 prsa asi 70 ml a z praveho takmer nic... mam ho aj nejake zacervenane... ale neboli nejak, ani hrce na nom nemam, tak neviem co s nim je... ale som rada, ze som aspon nieco odsala... Uz mam aj tie homeopatika na zvysenie tvorby mlieka... vcera som chcela aj tu zmes korenin varit, ale bohuzial som nezohnala anyz ani fenikel, tak nic... nalievam sa vineou atd... dufam, ze sa to mliecko este rozbehne... S tym prikladanim... mam pocit, ze maly sa uz naucil na flasu a ked ho prilozim k prsu, tak hystericky zacne plakat - proste odmieta uz cucat prso 😒

krpcek
11. máj 2009

mna uz bradavky nebolia pokial sa krpana nechyti uplne na konci bradavky (vacsinou to robi v noci, ked papa v polospanku) . . .ale jej to moc vyteka a ja si potom myslim, ze je napapana a ona nie je. 😠 a potom je v kuse na cecku 😠

pikino
11. máj 2009

ja ju davam pocas kojenia odgrgnut aj 5 krat.

giuli
11. máj 2009

sabi,ak je prsník začervenaný,daj pozor na upchatie mliekovodov,v tom prípade choď pod teplú sprchu a pokú sa pod ňou vytlačiť čo pôkde,nech sa ti horúčky nevrátia...držím palce

giuli
11. máj 2009

babuľky niekedy

ninnaricci
11. máj 2009

ahojte
...aj náš drobec niekedy vymýšla pri papaní...z ničoho nič sa začne krútiť...a potom nevie zachytiť bradavku...ale čuchá čuchá a bradavku má v otvorenej puse...už len ju zatvoriť...len on ako keby si nevšímal...a robí sa že hľadá...niekedy sa z toho až smejem

...noo s tým obliekaním...ja radšej viac oblečiem...radšej nech mu je teplúčko...ešte ani domka sa neodvážim dať krátky rukáv...ale my sme ešte stále zasoplíkovaný...takže aj preto...dokonca aj teraz keď spinká tak je na ňom dečka...a to má body s dlhým rukávom
...ináč...vďaka bohu za odsávačku soplíkov na vysávač...tá na baterky...sú vyhodené peniaze...ešte že sme ju zdedili 😒

giuli
11. máj 2009

babuľky niékedy to kojenie vyzerá ako poriadna fuška,ja som rozhodnutá vydržať čo najdlhšie...aj keď sa stále vynárajú otázkaý typu...koľko asi vypije?stačí mu to,nepotrebuje viac?najedoĺ sa ?čo ak reve,že je hladný?
ukľudňujem sa len tým,že krásne priberá a má faldíky na nožičkách a je spokojný 😵

sabinazv
11. máj 2009

giuli, skusam to pod sprchou, ale tam nic nejde... mne raz z toho praveho prsa tieklo tak, ze som mala mokre cle pyzamo aj nohavice... , odsala som a odvtedy je nejake zakliate... 😒

sabinazv
11. máj 2009

nina, to ked je drobec hladny a otvara pusu ako taky maly psik co chce nieco roztrhat v puse, ze? ja sa tiez na tom bavim.. to ma uplne od narodenia taky reflex 😀

ninnaricci
11. máj 2009

sabi no presne...ako besný 😀 ja som myslela...že som niečo zjedla čo cíti v mliečku...noo neviem

pikino
11. máj 2009

ja som sa dnes v noci zobudila na to ze mam uplne mokru perinu ako mi tiekli prsia. ked mala este spi a nesce sa mi odsavat tak ich vytlacim do umyvadla a je to. staci troska a sa uvolnia.

inak moja sa uz vie odkopat z deky uz som ju dnes dvakrat nasla ze je iba v pyzame a deka lezala vedla nej. je to maly otuzilec. 😀

ninnaricci
11. máj 2009

sabi ja som tiež mala na začiatku problém s prsiami...keď sa naliali...vyskúšaj nahriať soluxom ak máš možnosť...a rozmasírovať...
...teraz klop klop problém nemám...akurát ma štve...že keď malý zaplače plačú aj moje bradavky...a už som mokrá 😀

pikino
11. máj 2009

ja to volam syndrom pirana. 😀

ninnaricci
11. máj 2009

tak pozerám...že to nie iba moje dieťa robí takéto ťahy...
😀 😎

elfi1
11. máj 2009

ahojte
my sme dnes boli na kontrolne usg s ladvinkami - vsetko je v poriadku
a tiez uska. aj tie su v poriadku 😀

ja mam mlieka az az. aj ked tiez neviem kolko maly vypije, ale vzdy mu staci z jedneho a este mam pocit, ze tam aj nechal. tam mi tuna dievcata z "laktacneho" fora poradili, aby som prikladala 2x k tomu istemu. no mam problem potom vydrzat s tym druhym. je tvrde jak skala.
a v noci som sa tiez prezliekala - aj perina bola mokra. spotreba vloziek do podprdy je u mna riadne velka. musim si tie pratelne kupit 😀

pikino
11. máj 2009

ja to druhe vzdy odsajem a dam do chladnicky a na konci dna nalem do sacku namaterske mlieko a zamrazim.

elfi1
11. máj 2009

piki - ja som tiez odsavala. ale zaruko to ma len 3 mesiace. a navyse sa mi potom este viac tvorilo. mne to robilo dost problemy. maly sa potom zahlcoval a nechcel pit. preto by som bola radsej, keby sa mi tvorba prisposobila potrebam maleho. tak skusam troska ine metody. uvidime
ale tak urcite radsej viac, ako nemat.

idem sa s malym este trocha prejst.
drzkajte sa vsetky a nech ste vsetky zdravucke aj spolu s babenkami

zuzik25
11. máj 2009

ahojte maminky.
konecne som zas pri PC, vyzd len kuknem co nove a vypinam, radsej spim, lebo mam pocit ze aj ked mala v novi dobre spi mna ten prerusovany spanok strasne vycerpava.
dnes aj vcera spinkala cely den vonku, v postielke je len cez noc. a normalne sa jej vonku paci. spinka ako dudok.
vcera som sa vyplasila, lebo som nasla v plienke take tmavo zelene kaki, ale dnes uz mala zlte, volala som dokyne, ze je to ok, ze obcas zelene moze byt, ze to sa menej napapa a moze popri tom aj dlho spat.
a zapalilo sa nam uz aj pliecko, no nastastie nehnisa.
baby, ako davate spavat babiky? este polohujete alebo uz len na chrbatiku? nasa mala uz velmi nechce byt v zavinovacke, tak ju nechavam odviazanu a prikrytu dekou.
a tiez mame potnicky aj na tvaricke, mam na to Holtov krem, ale te by to nejak ucinkovalo, to nie. radsej to asi zacnem riesit tyk ze si vytlacim mliecko a potriem tym, ved vsade pisu ze materske mlieko je dobre na vsetko.
ja tiez kojim z obidvoch prsnikov, jedno nestaci a druhym sa uz len dotlaci a zaspi.

zuzik25
11. máj 2009

a ako sa citite po porode? mne este stale odchadzaju stehy, nastastie uz len slabo spinim, len ma obavu, ze mam asi rozpadnutu panvu, strasne ma boli, hlavne ked dlho stojim alebo chodim, akoby malo zo mna nieco este vypadnut. a objavila sa mi zlata zila. 😠 ☹

pikino
11. máj 2009

zevraj v mraznicke od chladnicky iba 3 tyzdne

krpcek
11. máj 2009

ninarici moje dieta robi presne to iste. 😀

elfi1
11. máj 2009

keby som mala tolkoto mlieka za 3-4 mes. tak ho budem mrazit a potom robit z toho prikrmy, ale teraz sa mi to ani moc nechce. hoci moze sa stat,ze by sme z nejakeho dovodu potom nemali dostatok, tak by sme mali takuto zasobu. ale zevraj niektore deti taketo z mrazaku potom nechcu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre