Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

elfi1
24. okt 2009

ahojte
no ja veru neviem, ci pride take kludnejsie obdobie v zivote dietata. take, kedy sa maminka vyspi, kedy cez den stihne navarit a pripadne aj upratat a nebude potrebovat kazdy den chodit k babkovcom aby to zvladla 😀 .
Domco sa sam vobec nezahra. musel by byt asi na dne studne, aby nevyliezol a aj to by musela byt tapacirovana, aby sa neobuchal. hrozny sinter to je. v postielke sa uz stavia, zo sedacky ci postele, by zletel hned. na koberci tiez este nie je v bezpeci, lebo sa este hadze niekedy pri lezeni dopredu a bucha nosom o podlozku, alebo sa snazi nieco dociahnut a otacat za niecim a zas sa prekoprcne do zadu.

skorvankova
24. okt 2009

ahoj.
Elfi, ako keby si pisala o mojom 🙂

cikyta
24. okt 2009

No my sme práve prišli z nemocnice.Boli sme na očnom a prepichovali Silvinke kanálik.
Poviem vám,taký plač som nikdy u nej nezažila.A to,ako jej vsuvali tu cievku do očka ☹ Bože....
To som už druhý krát uronila slzu dnes skrz stres.

Prvý krát bolo pred tescom:
-Chlap viezol v košíku asi 4 ročného chlapca.Ten sa postavil a chlap nabehol na obrubník,takže chlapec urobil spomalené salto cez košík priamo na hlavu.Zostal nehybne ležať a ja som hned vyťahovala mobil volať záchranku.Ten chlap podišiel k nemu,zatriasol , chlapec sa prebral a šup ho naspäť do košíka a na nákup 😖 Keby nemal taku hrubu čiapku-neviem,neviem...
Ale bol to taký hrozný pád,že by som išla radšej na pohotovosť a nie na nákup 😠

elfi1
24. okt 2009

skorvi - a ako sa vie niekedy jedovat. a zas inokedy je na zjedenie. ale uz teraz mam niekedy pocit, ze si vynucuje veci a skrieka ked, to nedostane.

dnes moja mama cistila kel - pritiahol si misku a stvrtku si musel "zobrat" a hryzol do hruba - ako mu chutilo 😀 . ale nedajboze ho odtrhnut od toho

elfi1
24. okt 2009

ciky - posielame Silvinke boztek. nic moc taketo zazitky uz od malicky. ta si dost vytrpela uz aj kvoli brusku, aj nozickam. zlaticko nase aprilove 🙂

no a ten pad - to co bolo za otca, ze zatriasol nim a hybaj na nakupy. 😲

cikyta
24. okt 2009

No Elfi,ja som stála ako socha a dívala sa na toho chlapa s chlapčekom a od strachu mi vypadli slzy...V tom vyšiel z tesca moj muž a ten sa ma pýta,čo sa preboha stalo,ked revem?! 😕 Proste keby to videl,tiež by nebol chladný 😠
Zajtra má malá oficialne pol roka,tak sme sa boli vyšantiť v tescu medzi oblečením pre Sisi.No a kupili sme aj také , že 70% zlavy-no a pri pokladni nebola z toho žiadna zlava....Proste tesco-zase raz nesklamalo 😠 Aj chodák sme obhánali,ale nič moc nikde.
Objednala som z netu,ale nejak sa neozývaju ešte, tak som zvedavá,čo z toho bude.Také žabičkove chodítko. 🙂

cikyta
24. okt 2009

Čo poviete? 😕

macikjm
24. okt 2009

ahojte...
tak my uz mame dopodlahovane...jupiiiiiii.... 😀 tesim sa...uz je aj upratane....no take drobnosti est 😀 dotiahnut do konca, ale uz to najhorsie mame za sebou...

dnes mame polrôčik....prvykrat sme papkali...ninke sa to veeeeeeeeelmi pacilo...zacali sme zemiacikom...taka bola prekvapena a zaroven stastna, ze aj ona uz papa a nepozera len ako jedia mama s tatom...
trosku ju natahovalo...predsa ina konzistencia...zajtra pokracujeme... 😵

pridam foto polrôcikove...mozno zajtra... 😉

co tu nove???

elfi1
24. okt 2009

tiez som bola minule v tescu a boli tam take kratasky na leto, na vsetkych cislach bola aj zlavnena cena,len na tych co som chcela kupit (take co by mu na rok boli dobre) nebola nova cena. tak som ich ani nebrala, ze urcite by mi ich zle nablokovali pri pokladni. a zas take uzasne neboli

my choditko neriesime. nie je to moc dobre na klbiky. aj ked mi ich mame OK, ale zatazuje to. pockame, az bude bezkat sam. aj ked niekedy by mi to mozno dobre padlo, mat ho takto v choditku. ale u nas v byte su same prekazky - aj medzi jednotlivymi miestnostami, tak by to asi nebolo nic-moc

macikjm
24. okt 2009

ciky...ja poviem len to, ci to s tym choditkom myslis vazne kvoli siskinym klbikom???? 🤐 🤐

ako sa mate???

elfi1
24. okt 2009

macik - ninke blahozelame k polrocku a prvemu papaniu

nas papal krasne a teraz troska strajkuje - vykruca sa. neobsedi ani chvilku. a krm ho potom, ked je na brusku, alebo dole hlavou, alebo visi z jedalenskej stolicky 😀

macikjm
24. okt 2009

elfi...dakujem....no...domco je riadne sidielko.... 😀

petusko
autor
24. okt 2009

ahojte kocky 🙂
nas Macino len teaz zaspinkal a to spal cez den iba raz. ja neviem fakt, co sa s nim robi, strasne vela papka, o siestej zjedol cca 200 g zemiakov so spenatom a o osmej 210 mlieka. 😅 a na noc som tiez nachystla mlieko, urcite sa zobudi okolo jednej.
dnes sme dali maleho na chvilu do choditka, ale len chvliu posedel, nohy vylozene, ani poriadne nedociahne na zem 😅 potom s nim petik zacal jazdit rely po chodbe a bolo po parade, hned som to zatrhla 😀

cikyta
24. okt 2009

Macik-každý den bola tak pol hodinku v klokanke a celé dni nič iné nerobí,len sa stavia na nôžky.Ked jej to na sekundu nedovolíme,tak sa šponuje a ukrutne reve,nerváči a nič ju neskrotí.Potom sa na chvílu postaví a rehoceeee.(Samozrejme,že ju držíme.Tak. 😅 )
Ja mám presilené zápestia a nevládzem už.Každý den riady,bordel a ja hladná-a to len preto,že ju mám celý den na rukách.Tak radčej chodím von , nech je aspon trošku v kočíku a nie na rukách.A to ideme či prší,či sneží...
Takže to chodítko na 1-2 hod.denne,kým sa nejem a upracem je určite neublíži.

cikyta
24. okt 2009

Ked som videla deti , ako ležia a su spokojne a nechcu sedieť,ani stáť-tíško som závidela.Bohužial 😢

petusko
autor
24. okt 2009

boze ciky az teraz citam o zazitku spred tesca. neuveritelne, ze sa najdu taki lahkovazni rodicia 🤐 ja ofukujem kazdu boliestku a sledujem, ci to nebude mat nasledky. by som po akom niecom nedokazala ani na nic ine mysliet, nie to este nakupovat. 🙄

elfi1
24. okt 2009

ciky - to Ti verim,ze mas tiez co robit, aby si Sisku ustrazila a zabavila. to potom ozaj aspon na chvilku to choditko Ti vela pomoze.

mne sa minule rozbil v kuchyni pohar so syrupom. musela som pockat az prisla mama pre maleho, az potom som upratovala. pri nom by som ani po handru nemohla ist. neda sa ho nikde nechat sameho - aj ked je priviazany v stolicke. dam foto co tam on stvara

elfi1
24. okt 2009

uz som pridala. a aj dalsiu z postielky. uz som baldachyn zrusila. stale bol na nom zaveseny a staval sa na kolienka

petusko
autor
24. okt 2009

elfi, podareny je maly 😀 Marceli tiez dnes v noci prvykrat dociahol baldachyn, to bola zabava! akurat ze len pre neho, my sme boli k.o., bolo asi pol tretej nadranom, najlepsie by sa spalo 😅

elfi1
24. okt 2009

niekedy veru mame co robit, aby sme ho ustriehli

idem ho prelozit do postielky a spat. som s nim sama doma dnes, tak hadam bude dobra noc

papa vsetkym a dobru nocku - nech sa deticky co najmenej budia

inak - neviem, ako mu vysvetlit, ze zajtra moze spat o hodinu dlhsie 😀

petusko
autor
24. okt 2009

dobru noc, idem aj ja. ja som tiez dohovarala obom, ze treba spat o hodku dlhsie, som zvedava, ci si to zobrali k srdcu 😀

cikyta
24. okt 2009

Elfi-Dominik je perfektný 😀 Sisa len rozväzuje šnurky a ťahá mantinel.Na baldachýn ešte nedočiahne,ale do vianoc bude aj u nás určite zrušený 😀 Privazala som jej tam viac farebných stužiek-ked ju baví rozväzovať,nech teda viaže 😎
Dnes nám povedala dokyna v nemocke na očnom,že bude spať ako macko,lebo je unavená,vysilená,ubolená........až na to,že v aute po ceste bola taká maznavučká,uplačkaná,ale doma už zase starý známy diablik v ružovej kožtičke 😀 Až teraz som ju krvopotne uspala na cicíku. 😝 Som zvedavá do kedy.Dnes som sirupček na noc nedala.Dám zase ked budem padať nevyspatá na nos 😖

Dobru nocku dievčence. 😔

dooscoby
25. okt 2009

dobre ranko 🙂 sme hore uz od piatej po starom od 6 😠 ...musim ju dako prestavit lebo takto to nepojde ...baby ako vam kakaju deticky po zavedeni prikrmov...dnes vytlacila taky bobek ako dospely clovek je to normalne

zuul
25. okt 2009

dobré ránko maminky,
vidím a čítam, že máte doma také šidielka ako my, že elfi? 😀
akoby som čítala o Miškovi. tak samostatne sedí presne od 6mesiacov 🙂 koníka robí ale ešte len cúva. no a postieľku sme práve včera už posunuli dolu, pretože čakám kedy odtiaľ vypadne. ako sa zavesí na mantinel, ťahá za baldachýn.
a o vajíčku ani nevravím, čo v ňom robí. máme ho na stole v kuchyni, včera večer skoro letel pretože si v ňom sadne a dočahuje na stôl obrus ťahať a aj ho dotiahne a včera mal ozaj na mále. MM jedol a vyletel a ja som vyletela tiež. okrem toho má v kuchyni na zemi lehátku v ktorom sa tak rozhúpe, že sa trieska o zem a teraz je pre nás asi najbezpečnejšia tá jedálenská stolička. 😉
Miško sa chvíľku zahrá aj sám, dám ho sedieť do kojacieho vankúša, pri hrádzičke, obložím hračkami a nevie čo zo sebou.
práve včera sme boli vykúpiť dráčika 30,- eur sme tam nechali ale Miško má aspoň nové hračky, hrkálky ho už nebavia. 😖

ciky silvinke blahoželáme, je úžasné, že už má kĺbiky v poriadku. taká úľava že?
a za sirupček ďakujem, u nás 4,91eur. včera som mu ho dala ale nezdá sa mi, že by lepšie spinkal. uvidím nabudúce.

dooscoby, my kakáme každý deň aj 2x. najskôr také tvrdé hovienko (akoby uzáver riťky) a potom hneď také riedke, čiže nájdem v plienke aj také aj také. 😵 skús nedávať každý deň mrkvičku, tá dosť zapeká.
miško miluje všetko kde mu dám cukinku. mňam. dnes mu tiež uvarím dobrotku.

ozaj maminky ešte sedíte v aute vo vajíčku? alebo už v sedačke? ja by som ho už dala do sedačky asi.

zuul
25. okt 2009

ooo a tento čas tak rozladil miška. dnes už hore od 5,30 akože 6,30 a teraz už spinká svoju 45minútovku, čo chodí až o 9,00. teda ani obedné spaníčko nám nevychádza. hrôza. 😲

zuul
25. okt 2009

romikatka aj Vy sa držte. teda myslím,že nám by sa nepodarilo teraz baliť naširoko. wau, že na to neprišli skôr. 😕

ciky a pre tvoju silvinku posielam najväčšiu pusu na svete. aké je ona odvážne dievčatko, ako čítam čo všetko musí zažiť. ale ona bude bojovníčka po celý život a niečo veľké dosiahne isto. 😵

cikyta
25. okt 2009

Ahojte.Zuul,no neviem,či to bola náhoda s tým sirupčekom,alebo nám zabral.Ved uvidíme ešte,ked ho dám zas.Inak tuto noc sa u nás "buntošilo"do 1 hodiny a potom až ráno o 7! A to aj bez sirupčeka 😅

Sakra,idem napísať oznam dolu na vchod susedom,nech nefajčia do digestorov,lebo všetok dym ide ku nám do bytu cez to.Už ma šlak triafa.Mám podozrenie na jednu kravu,len nemá dokaz,tak idem upozorniť všetkých 😠 Už tu mám taký smrad,ked je vonku zima a menej sa vetrá 😠 Kopu hnusneho dymu v kuchyni 😠

cikyta
25. okt 2009

OZIK-Strašne dík baby. 😉 Ste zlate,aj s vašimi krpčekmi maličkými 🙂

bambina
25. okt 2009

dobre ranko.
silvinke vsetko naj, aj my dnes oslavujem polrocnicu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre