Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
20. máj 2010

babmi aj mne sa zda, ze teraz sa posuva rychlejsie ako ked bude chodit 😀 a postavit sa nerobi problem nikde, staci malilinka opora, len pre istotu a uz aj stoji 🙂
simonka je teda dama, pekne si pusinku utiera 🙂 zlata 🙂

bambina
20. máj 2010

a ked mam chvilku, tak si tu pisem sama 😎

este sa vratim k tomu co ste popisali.

macik, bea: stretko, kludne kedykolvek. aj dnes som v KE. fakt nemam problem prist.

ciky, blahozelam k novemu byvaniu, nech sa tam co najskor citite ako doma 🙂

nikinka, nasa mala by na trojkolke aj spala (a raz aj naozaj zaspala ked bola s muzom na prechadzke). my mame smart trike a som maximalne spokojna. super investicia. nie ako ked som kupila manducu a vobec mi v nej nechcela byt. tak ju musim predat. 😉

bambina
20. máj 2010

petusko, o tej opore mas pravdu. ona sa ma chyti aj za pyzamo ako dnes rano a stiahne mi ho 😉 a fici po celom byte ako vietor. do kazdej izby vleti, porozhadzuje co je v dohlade a fici dalej. normalne musim zatvarat dvere.
inak aj vasi drobci sa hraju s dverami? Simonka sa normalne zatvori a vobec sa neboji sama v izbe. potvorka

nikinka008
20. máj 2010

Ahojte,dakujem za povzbudenie aj ja som z toho uz vycerpana 🙄 z ruk mi nechce ist ani za nic tak som ju dala do kocika a spinka 🙂 Noc bola v pohode pekne spinkala ani ziadne vracanie alebo prebudenie sa 🙂 rano o 7 vstala napila sa cajik a spinkala zase somnou este ai 2.5 hodinky...spinka skoro cely den iba sa zobudi napije sa a zachvilku znovu zaspi 😔 ale ani dnes sme uz nevracali tak verim ze uz to preslo....
A dnes mi dosli tie kvapky tak som jej ich dala a asi sa stal nejaky zazrak alebo co 😕 zjedla trosku chrumky,trosku z banana a chlebika a napila sa cajik toto by predtym nespapala vobec len som pozerala 😕 ale zo vsetkeho som jej dala len trosicku pre istotu,ale tesim sa 🙂
zanu,dakujeem za radu asi nam to ozaj pomohlo 😉 a ja som mala na flasticke napisane 20 kvapiek 3-5 krat denne tak neviem vsade pisu inak ci co 😀 ale to je jedno hlavne ze pomohlo 🙂

nikinka008
20. máj 2010

bambi,ja neviem niesom spokojna s tou trojkolkou mozno ze zalezi aj na cene ja neviem ☹ vobec ju nevyuzivame 😒

petusko
autor
20. máj 2010

niki to je fajn, ze je malej lepsie 🙂 len tak dalej 😉
Marcel sa najradsej zatvara v kupelni 😠 ked ho nahodou nevystriehnem, tak ledva otovrim dvere, vsetko zo skrinky vyhadze a potom to hadze do vane 😠 😅
a teraz stale davam pozor, ci nejde na schody, uz mu to ide celkom slusne 🙄

nikinka008
20. máj 2010

skorvi,neviem iba zeje to nejaka infekcia a ma to teraz vela deti 😒 mozno ze aj crevna viroza lebo mala teplotu hnacky vracanie...teplota uz nastastie ustupila a hnacky tak isto a verim ze aj vracanie lebood vcera nezvracala,no ked som ju videla ako zvracala tak som si aj ja poplakala ze som jej nemohla pomoct ☹ 😔

bambina
20. máj 2010

tie kupelne su asi najhorsie. tam asi musim kupit poistku na skrinku. plna mojej kozmetiky 😎

nikinka008
20. máj 2010

petusko,nasa by sa nikde nezatvorila sama ved len idem z kuchyne do obyvacky a naopak a hned zamnou ze kde som 😀 a na schodoch by stravila cely den to je jej strasne rychle vie po nich vyliezt 😒

bambina
20. máj 2010

niki, tak som rada, ze je to uz lepsie.

baby, inak tento tyzden mam depresiu, co sa kojenia tyka. mala nechce vobec jest, alebo len malinko a len by sa cicikovala. niekedy uz mam toho fakt dost. ved je to uz vyse roka, co je moj vecer uplne rovnaky, uspavanie na prsniku. a kojime aj v noci niekolkokrat. ja viem, robim to pre nu a viem, ze vydrzim, len to na mna nejak teraz dolahlo. to bude pocasim, nikomu nepridava na nalade

petusko
autor
20. máj 2010

tak moje deti su zase uplne najspokojnejsie, ked su mimo mojho dohladu 😀 vobec netuzia byt zavesene na mne 😀 akurat, ze vtedy robia najvacsie lotroviny 😅
bambi, tak s kojenim netusim... ja som kojila iba 4 mesiace, takze nieco take nepoznam. ale verim ti, ze to niekedy unavuje.
inak u nas dnes svieti slniecko, u vas prsi? 😕

nikinka008
20. máj 2010

kocky.teraz som zistila ze mala sa vobec nevie udrzat na nohach chcela som ju postavit na zem tak sa len zamotala do vsetkych stran a spadla na zem ☹ vobec nema silu stat ☹

petusko
autor
20. máj 2010

niki, je zoslabnuta, to je normalne po takej chorobe. par dni to potrva, kym sa da do formy. a aj tak je teraz pre nu lepsie, ked viac oddychuje. 😉

bambina
20. máj 2010

u nas je to velmi premenlive, raz prsi raz nie. ale slniecka mame velmi malo

bambina
20. máj 2010

pre dnes koncim. zatial papa a majte sa pekne. davajte na seba a svojich drobcov pozor

petusko
autor
20. máj 2010

tak som to poriekla, ze je pekne, uz hrmi 😝

jankaaa
20. máj 2010

ahojte babulky tak ja som tu sto rokov nebola.....dnes mame za sebou hrozny den jakubkovi sa tlaci horna stolicka no to bol des dnes len plac a plac hadzanie sa o zem normalne je agresivny bije ma skriabe....ja som uz potom bola taka nervna ze aj dostal krik...dufam ze zajtra to bude lepsie....som zvedava na noc...a mam pocit ze sa mu tlaci viac zubkov naraz tak uvidime...inac mame sa celkom fajn kubko je riadny betar uz je to cisty baran ked nie je po jeho tak katastrofa....rozpravat este nerozpravame len take mama tata ....na nocnik este eee...

dufam ze budem mat cas si vas precitat...
tak pa zatial

beadz
21. máj 2010

ahojte zenusky. ako sa mate ? ja nestiham ani tuk. teda stihala by som vecer keby som o osmej uz nebola tuha jak stolverk 🙄
v utorok sme boli na ultrazvuku. drobec ma dve rucicky, dve nozicky, prietoky medzi komorami ok, od temena po kostrc ma 5,78 cm, co sa dalo merat v tomto stadiu je vsetko v poriadku, ale vzhladom na vek mi odporucili amnio. klasika...
simon je sidlo, kocik vonku uz absolutne nehrozi, len behat a hlavne vsetky mlaky musi ruckami preverit, vlastne aj doma, ked mu dam pohar s vodou, tak to je jeho najoblubenejsia zabava. zabiak jeden...

cikyta
21. máj 2010

Bea-gratulujem zo srdiečka ku krásnym výsledkom drobčeka.Len budte obaja zdravučkí............(vlastne celá rodinka.Aj so Šimonkom 😉 )

cikyta
21. máj 2010

Inak aj ja som práve včera natáčala Sisu v kupelni pri kupaní a normálne som sa bála,či mi pojde kamera.Proste všetko mokreeeeeeeee a tolko radostiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macikjm
21. máj 2010

bei...super...tesim sa s vami...a pojdes na amnio???

bambi...stretko urcite zorganizujeme, len ja budem cestovat z bardejova, tak nech je aspon pocasie pekne...pride spravny cas... 😀
a inak k tomu kojeniu...aj ja mam teraz taku kojaciu depku...tiez mi to lezie na nervy, ked ninka spinka s nami v posteli, prebudi sa a furt chce cicu... 😠 tak sa ju snazim nechat co najdlhsie spinkat v jej izbe, vtedy spi lepsie...

niki...drzte sa...super, ze je lepsie...

nany100
21. máj 2010

ahojte, bambi a macik, ja mávam tiež fázy, že mi to už lezie na nervy, hlavne po ťažkej noci alebo keď sa zobudím dolámaná...ale momentálne mi to nevadí, kojíme sa pred spinkaním cez deň a večer a počas noci zo 4-5x a potom ráno...ale niekedy v noci možno aj viac...aj tak si hovorím, že mliečko piť musí a z fľaše nevie, tak to neriešim...najviac ma hnevá, keď sa nadudká a po 10 min. ma znova budí a chce didi a potom sa to opakuje aj 4x za hodinu...to ma ide poraziť...keď je to raz za dve hodiny, tak som v pohode 😉 ...spí večer vo svojej postieľke, ale akonáhle si prídem ľahnúť, nejakým 6.zmyslom to vycíti a hneď je hore a chce ísť ku mne...manžel spáva v obývačke, ale už mu chystáme detskú izbu, aby mal pohodlnejšie spanie 😀

bea, gratulujeme k dobrým výsledkom, nech sa aj naďalej dobre držíte...na amnio som bola, ale neviem či by som znova išla pri druhom tehu...závisí od výsledkov...nevyšli ti Tripple testy alebo len kvôli veku?

skorvankova
21. máj 2010

ahoj bambule 😉
pocujte moj maly uz spi 2,5 hod...to uz sme tu davno nemali.. 😎
bea, gratulujeme k dobrym vysledkom...ak si dobre spominam ty si bola na amino aj pri Šimonkovi, lebo si mala zle vysledky, vsak?

no, Šimonko ma znovu ekzem, boze ma to asi treti krat cca kazde 3 mesiace ☹

petusko
autor
21. máj 2010

ahojte 🙂
tak sme po kontrole, Petik je o.k., Marcelik pokracuje v brani atb ☹ chuda moje, tolko liekov, je mi to tak luto ☹ ale strasne chrapoce ☹
bea, krasne vam to ide, tesim sa s vami 🙂

iku
21. máj 2010

bea, gratulujem k prvému ultrazvuku,ani lea nechce byť v kočíku, už ho ani nenosíme

anib
21. máj 2010

ahojte, my sme dnes kupili cyklosedačku na bicykel aj prilbu a hned sme ju aj otestovali 4km trasou k nasim na dedinu, celkom sa jej to pacilo, konecne som po 2 rokoch sedela na bicykli, co sa tyka kojenia, tak ako pisete baby, aj my zazivame to iste, mame stale len 4 zuby a nevidim, zeby isli dalsie, ale pri kojeni zaspi, a hned ako sa zobudi,uz chce ist k nam do posteli, kruti sa ako paragraf, a my mame sirku postele len 140cm 😖, tak rozmyslam nad kupou vacsej. A budime sa tiez tak 4-5x,ako kedy. Chodit este nechodime, len za jednu rucku,ale dnes sama stala asi 10 sekund. A ako ste na tom s dalsimi planmi tehu? Chystate sa v lete, este niekto okrem komis? My to snazilkovanie odlozime asi na jar 2012 😉

krpcek
21. máj 2010

ahojte. anib aku ste kupili cyklosedacku- uz som totiz aj ja zacala pozerat, len sa nejako neviem rozhodnut, ale asi pojdem kamoskovi do obchodu nech mi nejaku fajnu vyberie.
inak neviem, ci som vam spominala, ale my uz sa skoro mesiac nekojime a odvtedy prespi celu noc. vecer o osmej zaspi a bude sa az rano o pol osmej - obcas sa zabudi, ked sa jej nieco zle spiva alebo nevie najst v noci cumel, ale to je mozno dva krat do tyzdna, takze konecne sa vyspim.
ja som planovala dalsie tehu koncom tohto roka, ale asi to posunieme az na jar 2011, kedze to by sa chcela naj kamoska tak nejako zacat pracovat na babe, tak aby sme mali naraz alebo aspon priblizne rovnako. no uvidime ako to nakoniec bude.

nikinka008
22. máj 2010

Ahojte babulky,ja len narychlo tolko ze od vcera sa mame uz velmi dobre strasne sa z toho tesime ved sa natrapilo chudatko ☹ to papanie ako bolo predtym tak to bude asi chvilku este trvat ale hlavne ze je uz zdrava a plna enegie😀 😀 a teraz nas trapia zubky tlacia sa nam von myslim aj nielko naraz 😒

elfi1
22. máj 2010

Ahojte,
tak od vcera uz sam chodi aj Domco. Troska dlhsie mu to veru trvalo. a este stale natrca ruku, aby som ho chytila, stale je tam ta neistota troska. Tak ked niekedy nechce, tak ideme zas za jednu rucku. Ale uz to vidim, ako mu zachvilu nebudem stacit. Povie, "cau mama, idem prec" a uz ho nebude 🙂
Dnes bol v noci velmi zlaty - spava stale medzi nami, tak ho tam mam pod kontrolou - a nieco sa mu smiesne muselo snivat, lebo sa nahlas smial zo sna 😀

petusko
autor
22. máj 2010

cafte 🙂
niki, super, ze je malinkej lepsie 😉
elfi, gratulujem k chodeniu 🙂
u nas je to asi tak ako u anib, trenujeme za jednu ruku, ale maly sa strasne boji 😒 ja citim, ze stoji sam, ale nepusti sa ani za svet 😅
a anib, ja som nazor zatial nezmenila, ziadne dalsie tehu neplanujeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre