Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

daanka85
13. apr 2010

Pridala som foto z oslavy 🙂

majka_dk
13. apr 2010

ahojte,

daanka - my este nechodime vobec, teda chodi, ked sa drzi za jednu ruku, ale sam sa boji pustit, ale vsak ma cas, problem by bol ak by nechodil v 18mesiacoch.

vsetkym prajeme vsetko naj k prvemu rocku aj dopredu aj dozadu 😉

my nemame nic nove, prvu oslavu sme uz tiez absolvovali, este nas caka druha v dk, tak sa tesime ;), v noci tiez stale vymyslame - papame tak 2-3x ☹ uz sme skusali aj UM, ale vobec nechce, ja budem kojit asi do nekonecna 😅 a cez den si vobec nepita didu, tak to dohana v noci, opica mala, ale inak je zlaty 😉

drzkajte sa.

nany100
13. apr 2010

ahojte, Majka Paťkovi všetko najlepšie prajeme k prvému rôčku, zdravíčko a lásku okolo seba😉 ...ani my ešte nechodíme...za ruky keď ju držím, tak vykračuje, ale inak nie...a ani sa sama nevie postaviť...

egy, pekné miery...my po dnešnej poradni cca 9 kg, nevedela ju odvážiť, lebo ručala celý čas a štverala sa na mňa a držala sa ma ako kliešť...má teraz strach z druhých ľudí a neznáša keď ju vyzliekam v cudzom prostredí (len aby jej to ostalo 😀 )...tak sa ručička na váhe knísala ako keby bolo zemetrasenie 😉 ...ani počúvať sa nechcela nechať, asi kúpim fonendoskop a doma sa budeme hrať na doktora, aby bola trénovaná 🙂 ...no riadne cirkusy tam robila a obliekala som ju vonku z ordinácie, lebo si ani na to lehátko nechcela ľahnúť...asi si pamätala aj očkovanie pred mesiacom a ďalšie nás čaká v 15.mes., tak sa teším ☹

no idem kuk Panelák, paa

nany100
13. apr 2010

inak Majka, aj ja budem kojiť ešte o päť rokov 😀 ...je to malý závislák 😉

hankahj
13. apr 2010

Ahojte baby 🙂 neviem ci si na mna a na moju Karolinku spominate uz som tu pekne dlho nebola 🙂 ale vsak urcite chapete a pooznate tie nestihacky 🙂)) chcem sa spytat ci niekto chodievate na mimiaukcie?

PS: Vsetko naj k narodeninkam vsetkych drobcekov a teda hlavne nasej super malej kamaratke Amelinke Vilockinej k zajtrajsim narodeninkaaaaam 🙂 Velky boztek Vam posielame

miavin
13. apr 2010

daanka - krásne fotečky, Emka je fešanda - pristane vám to, torta parádna - aj jedna aj druhá - mňám

miavin
13. apr 2010

Majka - krásne tortičky, pozerám, že každá mamina skúša tú slanú - čo jedna to krajšia...Paťko je krásny - a toľko zúbkov...hmmm my máme stále len 4

jankaaa
13. apr 2010

ahojte babulky dlho som tu nebola preto prajem vsetkym oslavencom aj tym ktori uz oslavovali aj dnesnym vsetko naj naj naj k prvemu rôciku 🙂

ja vam ani nehovorim ako sa mame len dufam ze do piatku sa jakubko uzdravi....

majka_dk
13. apr 2010

dik baby.

mia tak na teba s tou tortou nemam 😉

skorvankova
13. apr 2010

ciky a to vypije 200ml? Lebo moj maly tak 150 ml za cely den 😒

hankahj-jasne ze si pamatame 😎 a ano chodim na mimiaukcie, ale iba ako kupujuca 😉

cikyta
13. apr 2010

Skovi,aj moja vypije tak 150ml za celý den.To len zarobenie toho čajíku mi kázali na 200ml tie 2 minutky 😉 A vypije z neho tak no...max.100ml.Viac nie.Aj to tak na 3 krát večer a v noci.

Hanka-ja tam nechodím.Ja chodím do babybazaru a tu do bazaru.a aj predavam,aj kupujem.

vilocka
13. apr 2010

Ahojte maminky aj babatka 🙂 , ani ja som tu sto rokov nebola, ale obcas vas tajne citam 😅 a tiez dufam, ze si nas pamatate 😀. Ale musim sa podakovat Hanke za krasne blahozelanie 😵 pre nasu babulku Amelku. Hani tesime sa, ze sme vas tu s Karolinkou pred (viac ako) rokom nasli 😵 !
Tiez sa pripajame ku vsetkym gratulaciam pre nasich malych drobcekov, ktori tak straaaasne rychlo rastu. Takze vsetko naj vsetkym co uz oslavili a aj co este oslavia krasny prvy rocik. 🤐 cmuk

miavin
14. apr 2010

dobré ránko
vilocka - Amelii prajeme všetko len to najlepšie k rôčiku dnešnému - hlavne veľa zdravíčka, posielame pusinky..

miavin
14. apr 2010

a všetkým oslávencom len to naj naj naj.
akú ste mali noc? my celkom v pohode....mm už odišiel, zase sme sami, stále nachcípaný.....ja už nechápem, vyhodil sa mi taký herpes, že až....tak dnes asi zavítam k mamine - nech náhodou malý nechytí.....jooooj!!! a to som minulý týždeň jeden doliečila 😒

petusko
autor
14. apr 2010

dobre ranko 🙂
ja chlipkam kavu, Petik je v skolke a zvysni dvaja chalani lebedia v posteli este 🙂 vonku strasne leje, uz treti den v kuse 😠 😖 nas ale aj tak caka prechadzka, dazd-nedazd, chodime poobede pre Petka. chodime domov mokri vsetci, petik skace do kaluzi a marcelko sa cely vyteseny clapoce vo vode, co sa drzi na igelite na kociku 😅 som zvedava, kto prvy ochorie, Petik uz vcera krical, ze ho boli hrdielko 😖
Ani Marcel este nechodi, ani to nevidim realne tak skoro, presne ako Adelka, nevie sa sam postavit, tazku ritku ma 😀 za dve ruky vykracuje ako pav, ale inak sa boji. zato po styroch uz ma prelustrovany kazdy kutik domu. ja ho nenutim, to sa neda naucit, musi sam zosilniet natolko, aby mal odvahu sa pustit.
Skorosusedy Nitrancanky ahojte 🙂 Amelii vsetko najlepsie k prvemu rocku 🙂 😉 nech je zdrava, stastna a vzdy spokojna
🙂

cikyta
14. apr 2010

Amelke všetko najlepšie k 1.rôčku! Vela zdravíčka,šťastíčka a lásky! Posielame velký CMUK na obe líčka! 😉

cikyta
14. apr 2010

Mia-noc-O bodov 😒 Nestihla piť čajík,tak to aj tak vizeralo 😒
Petusko,presne tak.Marcelko bude sám vedieť,kedy je pripravený a dosť silný na to,sa pustiť a chodiť.To sa nedá nanutiť,ani učiť 😉
Silvia mi včera začala chodiť tak,že cuva.Z izby do kuchyne a naopak.Má z toho srandu veliku 😀 a ja ani nedýcham sem-tam,ked sa potkne o hračku 😖 Dopredu už len uteká 🙄

romanakatka
14. apr 2010

čaute decká 🙂 všetkým už rôčikovým posielame cmučik 🙂 nás to ešte len čaká... darčeky ešte nemáme, ale v piatok je skúška a po nej už určite pôjdeme niečo obzrieť... popri tejto škole robím všetko na poslednú chvíľu 😒 pozerám, že tu fičia slané torty... som sa inšpirovala 😉 sladkú dala robiť stará mama....
Inak sa máme fajne, Timi sa riadne rozbehol, nerobia mu problém žiadne prekážky a také otočky hádže 😀
Juj a chcela som sa ešte spýtať k papaniu... už môžu aj bielok alebo stále len žĺtok, neviem to nejako násjť na nete... čo papajú vaše detičky??? S čím papajú napríklad cestovinky? A ako je to napr. s grankom alebo čokoládou? Ja mu ešte stále nedávam nič takéto a vonku mu už susedy núkajú tie piškóty s čokoládovou polevou... Súkesené maminky raďte 🙂
Všetkým veľa zdravíčka a pekné dníčky prajeme 🙂

cikyta
14. apr 2010

Ahoj Katus.No ja niesom vobec skusená,ale čokoládku nedavam.Iba ak ju náhodou trošku spapá (už 2 krát sa to stalo),alebo trošku taku v trubičke atd...Inak cielene do nej čokoládu netlačím.Mám problém ju normálne nakrmiť,tak nech je to,potom hluposti.
Z vajca sme jedli len žltok.Bielok ešte nie.
Cestoviny papáme spolu zo šťavičkou zeleninkou,syrovo-smot.šťavou atd...

cikyta
14. apr 2010

Joj,aby som neklamala: Tá čokoládka v bebe brumíku nám chutí a tu už tiež možno 3 krát papala.

romanakatka
14. apr 2010

ciky vďaka, no veď ja mu tiež nedávam ani nechcem, len som si to chcela overiť, už som mala pocit, že som jediná aspoň tu v okolí... a teda som už bola aj o sebe na pochybách 😝 no a k cestovinám... miluje ich v polievke a so šťavou od mäsa, ale žiadna iná mu nešmakuje ☹

petusko
autor
14. apr 2010

Cokoladu samotnu nedavam, iba ak sa mu sem tam podari uchmatnut 😠 inak papa len susienky. grankom slabo posypem kasu, ale to mam max. 1x za tyzden. cestoviny tiez s omackami, zeleninovou, smotanovou... a bielok samotny este nejedol, ale myslim, ze by uz mohli v strave papat cele vajce.

cikyta
14. apr 2010

Katka-niekedy si to aj ja myslím,že som divná...no ale ved ešte nemá ani poriadne rok a do pol roka bola čiste na mlieku,tak načo sa ponáhlať a zaťažovať jej bruško kadečím? 😉 Po roku,postupne ano...Aj s tým celým vajíčkom,ako Petuska vraví 😉 začneme pozvolna 😉

cikyta
14. apr 2010

Katka-a nenechaj sa vyprovokovať ani tými starými tetami 😠
Momentálne som mala také obdobie,že ked sa niekto opýtal,či kojím,povedala som,že NIE , lebo som sa hambila.A tak som mala pokoj,no teraz som si to v hlave brebrala,že KUA no a čo??? Mám sa hambiť za to,že niekto nechápe a nevie,že je to normálne???Tak už hovorím pravdu a mám všetkých na háku.
Ved každá maminka si je zodpovedná za svoje dieťatko a to,ako si ho uživí,vychová atd...tak načo sa nejako primitívne prispôsobovať okoliu? 😉

romanakatka
14. apr 2010

ciky to je super, že ešte sa kojíte 😵 😵 😵 pekne sa držíte 🙂 no to vajko ma napadlo aj preto, že mu zvyknem robiť cestovinku so žĺtkom a to mu veľmi chutí a tak som chcela vedieť či by už mohol aj celé vajko na to ako praženičku... 😕

daanka85
14. apr 2010

Ahojte baby, tak blahoželáme Amelke aj my, hlavne zdravíčko prajeme...

Inak, trosku ste ma ukludnili, ze este vsetci nechodite... Ked som kuk album miin album, tak som ostala milo soknutá, jak maly uz beha :o) Inac MIA, kraasna ta slana torta a aj vsetky ostatne 😉

Majka, nany, ciky... A vsetky kojace maminky, aj my sa este kojime, uz som jej skusala davt ine mlieko ale ziadne nechce, ani UM, ani cerstve, ani kravske prevarene, proste ju napína, pluje a krici BA!!!... No co jej chuti, je moje ranajkove CARO zaliate vodou a mliekom, tak neviem, asi jej skusim prevareným mliekom zaliat CARO 😀 To mozno pojde... 😝 Tak som si povedala, ze este aspon kus ju pokojim, aj ked uz sa na mna zacinaju cudne pozerat ☹ Ale co uz? Papa ale jogurty, syry rovno z crievka jej musime tlacit do pusinky 😅
A ciky, spravny postoj na to kojenie! budem sa inspirovat 😉

A inac, nasa uz cokoladu pozna veeelmi dobre ☹ Moja sikovna svokricka ju nou krmila v case, ked 10 dni hnackovala a nic nejedla... Vraj aspon z dacoho nech ma kus energie!!! 😠 Tak ma islo z toho slahnut... Ja inac jej cielene cokoladu nedavam, no ak naaahodou niekde zoci krabicku od kinder cokolady, tak jej pol kocecky musim dat do pusy, lebo by sa asi zblaznila.... A este som jej asi 2x dala pol kocky, ked som ju uz nijak nemohla obliect, vypinala sa, krocala, revala, utekala.. Tak som jej dala a ned sa skludnila, no nie som z toho nadsena ☹ ALe bebe brumik sme uz tiez asi 3-4 x jedli...
Zas mne jedna znama detska lekarka povedala, ze uz jej mam po trosku davat zo vsetkeho, nech si pomaly zvyka, lebo, ze vraj z toho su potom alergie ked rodicia dietatu 3 roky nic nedaju a potom nahodou nieco zje a bum!!! Alergie su tu!!!

A inac, my uz sme papali aj bielok, v jednej mudrej knihe mam napisane, ze bielok nie do roka, no uz mame po, tak pomaly skusame... Chuti jej velmi vareny... A aj pomazanka vajickova na chlebik: len vajko a maslo vymiesane... A chuti 🙂

daanka85
14. apr 2010

Sice som tu hodila riadny prispevok... No este cosi...
Ako zaspavate cez den??? Ja uz som na pokraji ☹ Na noc zaspavame v tme, mala lahne na mna , ja jej spievam a modikame sa a tak zaspi... Trva to max. 5-10 min... No cez den je to des...
Ona proste este chce spat 2x denne, normlane ked uz chce spat, len po rukach sa chce vlacit, ku cicie sa taha, mrci, knuci, leti z noh, ziva, cucha si ocka... A ked ju dam do postielky... Ani nahodou.. je pravda, ze asi od 8 mes. cez den spime v kociari-ale vtedy som ju dala, 3x povozila po chodbe a spala... A teraz ani za svet, ani na rukach, ani pri cice, len utekat z izby prec, aby nesla spat.. Ja nechapem, ani nelahne ku mne, ked ju zvalim, tak akoby na ihly- uz uteka... Na rukach ju kolisem, no nic, kým na nu nenakricim, necapnem 2-3 po zadky- samozrejme slabunke (/nemyslite si, ze ju týram 😉 ) Potom sa rozreve a akosi akosi sa na rukach prituli a kedy nekedy.... Ja mam potom samozrejme neskutocne vycitky a zamyslam sa, ze ako to lepsie zvladnut, ako ju uspat... ked ideme von, tak je to menej bezproblemove, sedi, sedi a niekedy sa zvali sama, inokedy ju zvalim driemkajucu ja a je to ok... No nie vzdy sa da ist von, napr ked je taky hnusny cas ako v tieto dni je to na... ☹

cikyta
14. apr 2010

Dankaa-den máme taký istý,no doobeda ju uspím na cecku a šup do postielky.Poobede kočík vonku a to tak,že Kuk album 🙄
A večer zase cecok aj niekolkokrát do rána ☹

daanka85
14. apr 2010

No ciky, uz som kukla, super foto 😀

Nsa pri cecku nezaspi.. Ja som ju od mala ucila tak, ze napapat sa a odchod... Do postielky, kocika... A teraz tu mam.. 😒 Pri cecke nezaspi, no pred spanim MUSI BYT!!!
Ja ju akoze uspim aj na rukach, no dat ju do postielky nema význam, pretoze ona sa mi pravidelne prebudza, hned sada, vstava a tak 😒 ,no ked je v kociku, tak ju este ukolišem a uvozim... 😒 Ja toto nechapem, a uplne ticho musi byt...
Kým to, ked zaspi vecer na posteli- na mne (do 20,00 uz musi spat), tak ju dam do postielky a tam spi krásne a tvrdo az do rana zvykne sa mi max 1, ked uz výnimocne nieco 2x prebudit, ale nakojim ju, dam dudel a hajdy spat do postielky a spi...
nechapem a trapim sa pre to ☹ hladam chybu- v sebe, no nic zjavne nevidim 😢

cikyta
14. apr 2010

Tak máte problémik v zaspávaní.My skôr v spaní.Každu hodinu je v noci hore a hned CECOK alebo život 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre