Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

elfi1
9. dec 2009

to tak zvyknu babankam. tam lepsie vidia zilky

ja som si kupila aj rusko na tvar, aby som na maleho tolko nedychala. a on to natahuje a striela mi s tym do tvare 😀

macikjm
9. dec 2009

my mame takyto rezim:

7.00- vstavame a kojime
9.30- kojime a ide sa spinkat
11.30-mame obedik- zeleninka a uz aj 4-krat do tyzdna masko. ponuknem jej prsnik, ale zvecsa uz nechce...tak o hodinku jej ponuknem znova a uz pije odusu, cize o:
12.30- kojime
14.00- kojime a ide sa spinkat
16.30-zacali sme papat druhy prikrm, ale ovocie jej velmi nesmakuje...no vyzivku z jablcka a hrusky jedla, to jej chutilo, jablko a marhula nie, ale banan jej chuti veeelmi...potom jej dam este cicu, takze zase kojime...
19.00- kupkame, chystame sa do spanok, kojime a ukladame spinkat...
v noci kojim tak cca 2-krat...ked je ok, tak papa okolo jednej a potom 4.30...takze my tak...
ale kojime niekedy aj viac, ked sa chceme pritulkat, byt spolu len tak my dve... 😀

sabinazv
9. dec 2009

dobry vecer,

tak moje dieta mi uz 2x zadriemalo... v aute a pri kojeni... ale potom sa zazracne prebralo a santi... no ja uz som grogy... dnes sme sa tulali po meste... uz mam vacsinu darcekov pokupene... aj som podstrihnuta a prestrihana - kadernica povedala, ze som stastna zena, ktora po porode sa pride dat prestrihat 😅

ciky gratulujem ku klbikom, konecne ste sa dockali ze je to OK 😉

macikjm
9. dec 2009

ciky....jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej...tak sa s vami tesim... 😀 😀 😀 som velmi rada, ze je klbik ok...
peti...juuuj...drzte sa...
nikolet...aj mne prisla ta kasa sunarka...vyplnila som tajnicku a odoslala, tak som sa k nej dostala, ale ja ju este nedavam, lebo je mliecna, cize obsahuje UM, ja davam zatial len nemliecne kasicky, no davam, davala som asi za 3 dni, ked som chcela skusit, ci ninka vydrzi spinkat v noci dlhsie...ale nemalo to vplyv, tak davam na olovrant ovocie... 😉
elfi...juj ze ste chorucky, ale smiesne mi je, ako ti domco natahuje tu rusku... 😀

beadz
9. dec 2009

sabi, posli kus hara 😉

sabinazv
9. dec 2009

bea, uz su v kosi 🙂

ale je pravda, ze uz mi konecne nepadaju a drzia 😅

beadz
9. dec 2009

a ako sa ti to podarilo ? mne hrozne padaju. a to uz nekojim skoro 2 mesiace...

sabinazv
9. dec 2009

bea, neuveris, ale vobec nic... same dostali rozum 😎

aj su teraz take pekne, leskle... no ozaj neviem cim to bude 🙂

macikjm
9. dec 2009

ani moje vlasy uz nepadaju...no krasne nie su... ☹ ☹ ani nikdy neboli... ☹

cikyta
9. dec 2009

Bea-skus papať pantenol.Mne padali za dve hrste pred 2 mesiacmi a po rôznych babských radach najviac zabralo toto.Kupila som si len na 30 dní na skušku a super zabralo.................len škoda,že teraz,ked ich už neberiem,padaju zas 😠
No a teraz mi narástli v "kutoch" a kaderníčka sa smiala,že to čo mám?! Aký ježko 😀
A ked som bola tehotná,nevypadol mi ani jeden!

hotelacka
9. dec 2009

no babenky cafte zase po case..
ja kojim tak kazde cca 3-4hodky, ale poradte co mam robit ked cez den mi Adamko vydrzi aj 4h a v noci sa budi kazde 2h.. na kojenie, doktorka mi povedala ze ma obrateny rezim..
na spanok sme ukladali nak medzi 20-21h ale po pol hodke sa nam zobudil /ako cez den/ a nechcel viac spat. Santil a hral sa do 23h kedy som ho horko tazko uspala..
a mimochodom - uspavame na fitlopte 😀 dokym sme na tento sposob neprisli sme behali po byte a natrasali ho..skoro mi ruky odpadli.. 😵

beadz
9. dec 2009

ciky, skusim. hned zajtra pojdem kupit, dik

hotelacka
9. dec 2009

ciky ja mam to iste, v plesine sa mi zrazu objavuju male vlasky..doma sa mi smeju ze mi zarovna malym rastu 😅

cikyta
9. dec 2009

No a dokonca začali rásť aj Silvinke,ked som jedla ten panthenol 😀 Má niečo do seba! 😀
Hotel-že na fit lopte.To je dobré 😀 Tiež si vás Adamko cvičí,ako aj tá naša nás. 🙂

baska19
9. dec 2009

ahojte tak my mame režim taky že rano kojim
okolo 10. ma vyživku, potom mliečko a ide spinkať,
potom obedik - zeleninka s mäskom 6x do tyždňa a 1x žltok polovička
poobede už len kojím pred spánkom aj po ňom
a večera bud to čo ostalo od obeda alebo jogurt s piškotami prípadne vyživa s piškotami
akosi jej prestali chutiť kašičky tak dávame iné

a k tomu čaju myslím tiež že tych 500ml je veľmi veľa lebo na instantnych píšu max 100 ml a sačkove sa davaju luhovať do 200ml vody možno treba viac mliečka ponuknuť niekde som mala aj tabuľku koľko by ho mali detičky vypiť ale neviem kde ju mám

cikyta
9. dec 2009

Bea-to,že ten pantenol-tablety zaberaju som zbadala tak po týždni.Nie uplne hned.No a už po 2 týždnoch som bola frajerka 😀

cikyta
9. dec 2009

Baska-nieje 6x do týždna už vela mäska? Nemalo by sa jesť 3 x a raz miesto mäska žltok? Aspon ja som to tu niekde tak čítala.

cikyta
9. dec 2009

No idem už do hajan.Dobru nôcku. 😉

beadz
9. dec 2009

inak s tym maskom, aj ja som sa minule pytala ze kolko krat davat masko nasej pediatricky a vravela ze netreba kazdy den. lebo ved ani pre dospeleho to nie je najzdravsie, tak pre male baby je to podla mna este horsie.
ale zas na druhej strane, to co dostanu z maska tak sa velmi neda nahradit... ale ja nedavam kazdy den.
idem aj ja zalahnut. papa

baska19
9. dec 2009

no ja som čitala asi v dvoch knihách čo mám že toľko by sa malo dávať a aj čo mi chodi od nestle take prospekty tak tam takto písali drobce teraz potrebuju veľa živín tak asi zato toľko píšu. Jasné že ani ja to tak celkom nedodržiavam občas mame len zeleninku ale väčšinou mame aj to mäsko kuracie najčastejšie.

macikjm
9. dec 2009

aj ja som citala ze 6-krat a raz zltok...ale tiez tolkokrat nebudem davat...

beadz
9. dec 2009

a este som zabudla ze davam kuracie, ale casto telacie, vraj je to omnoho lepsie ako kuracina. sice drahe, ale kvalitne.

macikjm
9. dec 2009

ja davam aj zajaca a morcacie...
telacie som zatial nedavala....

hotelacka
9. dec 2009

ja tiez lebo maly sa len prehadzuje a kazdu chvilu mrnci, tak idem k nemu.. Bru nocku!

macikjm
9. dec 2009

dobru vsetkym... 😉 spinkajte sladko...a neprerusovane... 😉

baska19
9. dec 2009

Od 7.mesiaca jedálny lístok postupne obohatíme o chudé mäso (6 x v týždni, najprv asi 20g v jednej dávke, potom 1 polievková lyžica, nadrobno pokrájané) a raz do týždňa žĺtok.

no vo väčšine článkov je takýto pomer mäsa pre dojčata tak asi na tom dačo bude 😉

baska19
9. dec 2009

dobru noc všetkym tak aj ja končím pa

macikjm
9. dec 2009

baska urcite...ved masko je bielkovina a to je zakladna stavebna hmota pre telicko...a babatko ju potrebuju velmi...
ale vies co, ja si neviem predstavit jest maso kazdy den... 🙄

macikjm
10. dec 2009

ha ha..vcera som koncila a dnes zacinam...dobre ranko... 🙂

zuzik25
10. dec 2009

dobre ranko,
ciky som rada ze panthenol pomohol, mne uz nepadaju konecne. ale beriem ho este tak obden ked su teraz vsade same choroby.

ja davam masko tak 3 - 4 x do tyzdna a raz zltok, inac ma bud zeleninku alebo polievku s cestovinou alebo taky mix z ovsenych vlociek.

tuto noc sa mala dost casto budila, ale papat som jej dala az o 4, dovtedy som ju hladkala a cumlik davala.

zjtra nam idu vylievat cpodlahu na hodbe, tak sa stahujeme na vikend k mamci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre