Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
2. aug 2010

Nám nosil otec mlieko ako deťom priamo z družstva tiež len tak upravené,ako z tých automatov a veru...mne osobne to nechutiloooo.(možno preto,že som tam cítila tu kravičku,mala som hrubý smotanový fuz 😝 atd...)
Vždy som mliečko lubila,ale takéto ee....aj ked viem,že je určite zdravšie a hodnotnejšie,lebo tie pouprávane z obchodov už maju v sebe viac vody,ako samotneho mliečka.
Otec sa vedel strašne na to hnevať 😅 😅 😅

daanka85
2. aug 2010

@kaira ... teda... to ZOCI asi fakt u niekoho funguje ☹ Sama som tomu neverila, kedysi som sa na tom smiala... Ale teraz uz tomu verim... Urcite to nema kazdy... Ale nas drobec urcite ☹
A ako ho utierate tou plienkou? Nasa mala praveze vtedy grga jak za ligu 😀 a niekedy aj zvracia... A nechce nic jest ☹
Takze tak... Vraj aj zo zapalkami sa robi zoci? neskusali ste???

ivanulienka81
2. aug 2010

mna ani nenapadlo ze medzi trvanlivym a obycajnym mliekom je nejaky rozdiel 😕 ja som absolutne nemliecny typ, ja sa do mlieka nevyznam, nepijem ho, takze asi tolko... ale ked pisete, ze obycajne mliecko je lepsie, tak budeme davat to a prevarat 😉

elfi1
3. aug 2010

ahojte, boli sme 4 dni v Slovinsku na dovolenke - v kupeloch. bolo super. neskor pridam par fotiek. zatial len jedna aktualna, ako rastieme 🙂

zuzik25
3. aug 2010

caute kočky,
no ja davam malej tiez uz kravske mlieko, zvycajne to 5 dnove plnotucne, ale mam v zalohe aj trvanlive. v zalohe mam aj sunar, keby nebola doma kvapka mlieka. emmka na obyc. mlieko presla uplne super.

@daanka85 kto nezazije na vlastnej koži, neuveri.

kaira
3. aug 2010

@daanka85 no...to sa palia zapalky jedna po druhej do pohara vody.ale veru neviem.my ho jemne poutierame pocikanou pamperskou 3krat.treba pit vela vody ked nechce papat.to akoby prestalo dietatku travit,takze ak nema tvrde brusko tak ho nejako zabavit,chodit po byte,hrat sa.aby mal pohyb a neplakal.ak grga a prdi,malo by to byt dobre.spytam sa este mamy,ona ma v tom prax a napisem.

baska19
3. aug 2010

Ahojte tak sa mi zdá že sa začína Baška sama odstavovať už si posledné dni len tak ráno cucne, cez den nič ku večeru trošku a to je tak všetko ale musí mať tu istotu že sa môže hoci kedy chytiť a postískať si ich ale už nepije. Zato mi aj konečne nabehol cyklus po 2 rokoch a 2 tyždnoch nie žeby mi to nejak chybalo ale zase sa môžme aspoň snažiť o surodenca.

Inak ja som teraz ešte prevarala mlieko plnotučné ale ked vravíte že netreba tak jej len prihrejem je to predsa len rýchlejšie.

cikyta
3. aug 2010

@baska19 Tak Baska cíti,že je mliečko inej chuti teraz pri menzese....

ivanulienka81
3. aug 2010

dievcata, chcem sa opytat... maly mi chodi buvat okolo 11 hod doobedu, ale to je este pred obedom a obudujeme az ked sa zobudi... vy kedy davate spat deticky? po obede? Ja akokolvek chcem, on mi dlhsie malokedy vydrzi, o 11 jednoducho musime ist buvat a tym padom obed nestihame, iba desiatu okolo 10:30 a zase davat obed o takom case sa mi zda skoro.... myslite, ze ked to Miskovi takto vyhovuje, mam nechat rezim taky aky je?... teraz buva od 11 hod a je nieco po pol druhej a este vzdy buva, takze od hladu sa nebudi.... hm?

nany100
3. aug 2010

@ivanulienka81 aj Adelka teraz spinká, chodí dokonca okolo dvanástej-pol jednej...raňajkuje okolo deviatej, okolo jedenástej jogurt a potom len prso pred spaním...obed dávam až keď sa zobudí...nikedy až okolo pol tretej a nevadí jej to...pokiaľ Miškovi vyhovuje a nie je hladný, nemáš dôvod meniť 😉
@cikyta dík za radu...cestovali sme v pohode, maličká si dudla prsko a hneď zaspala a cestou späť to isté...len v sobotu boli príšerné zápchy tam okolo vás, tak sa zobudila už v LM, ale hrali sme sa, tak pekne vydržala 😉 ...mliečko zatiaľ nechce iné ako moje, ale keď som skúšala, tak som kupovala sáčkové plnotučné s krátkou trvanlivosťou a prevárala som ho 😉 ...to z automatu by som ešte nedávala, ale každý si spraví podľa seba 😉 ...ozaj a v piatok večer som nahmatala siedmy zub 😉 ...tak dole má jednotky a zadnú štvorku a hore jednotky a dvojky 🙂

nikinka008
3. aug 2010

@ivanulienka81 my neobedujeme vobec 😔

cikyta
3. aug 2010

@nany100 To je fajn,že bola cesta OK.Nás čaká 80km cez výkend a 80km aj naspäť,tak uvidíme,ako pochodíme tentokrát my 😅

cikyta
3. aug 2010

@nikinka008 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
3. aug 2010

@nikinka008 Nechcela som dať takých smejkov,aby si sa nenahnevala,ale chcela som napísať to iste 😉

cikyta
3. aug 2010

Ked je teplo,skoro vobec nejeme 😉
a ak máte takýto režim a Miško spí 2-3 hodiny..............neviem,kde je problém.nerozumiem 😅

nany100
3. aug 2010

náš malý cestovateľ na Štrbskom Plese a v aute😉
...a v izbičke pribudla nová kamarátka 😀

cikyta
3. aug 2010

Adelka je zlatučká a mám dojem,že celý ocko,však???? 😅

nany100
3. aug 2010

@cikyta hej, hej...celý tatinko 🙂 ...už od narodenia 😉
a kam sa so Siskou chystáte cez víkend?

ivanulienka81
3. aug 2010

@nikinka008 akoto ze neobedujete?
@cikyta nie je problem v spanku, ale v case obeda, som si myslela ze je uz neskoro ked sa k obedu dostaneme az niekedy kolo druhej 😅 tak som sa len tak pytala, lebo uz dlhsie nad tym rozmyslam

cikyta
3. aug 2010

@nany100 ideme pozrieť po roku mojich rodičov,surodencov atd...

@ivanulienka81 Ak spí 2-3 hod.obed mu nechýba.Má ho trošku posunutý.No a čo,že oficialny čas obeda je o 12:OO? Kedže sa mi Sisa budí o 9-10 ráno,my zas nemáme ranajky a skoro už ani desiatu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nany100
4. aug 2010

@cikyta dúfam, že návšteva dobre dopadne 😉 ...aj Adelka vstáva neskôr a niekedy raňajkujeme o pol desiatej a desiatu má o dvanástej 😀

inak dobré ránko všetkým 😉

baska19
4. aug 2010

ahojte tak aj my bubame okolo 10 niekedy mi zaspí aj o pol 12 a nestihne obed tak sa napapa potom a niekedy nechce zaspať hlavne ked si zdriemne ešte okolo 9 tak jej dám obed aj o 11 len aby na mne nevisela a necuckala je to individualne ved ako komu vyhovuje a ked boli horučavy tak som do nej dostala par lyžičiek a už mi utekala.

včera som vyskušala rozmixovať banan v mlieku tak to jej tak chutilo že si odpila a robila hmm, hmm 😀 😀 my sme to vraj vypľuvali ked nam to mamka robila

zanulienka
4. aug 2010

baska19-ako si jej to vo flaske?

baska19
4. aug 2010

nie my mame taky poharik so slamkou takže z toho cucka flasu už nepoužívame

zanulienka
4. aug 2010

aha,tak skusim aj ja,pretoze banan velmi nemusi

baska19
4. aug 2010

baška ma zase banany rada niekedy si tak odhryzne že ani požuť nemôže 😀

dooscoby
4. aug 2010

ahoj po dlhom case 🙂

no nasa banany raz zje a raz nie ☹ ....celkovo ma teraz dake obdobie, ze nechce moc jest

baby dnes som si dala na profesiu zivotopis ☹ ....kupili sme byt nad nase moznosti...muzovi idu siahat asi na premie a vyzit z necelych 300 euracov na mesiac je katastrofa 😠 ....asi skusim ist pracovat hoci som skepticka...tu v BA su jasle 400 eur na mesiac tak stale ratam a ratam ci sa to oplati vobec opustit moje dieta

a inac co ten Mihal planuje...ma to dost zaujima

zanulienka
4. aug 2010

doscooby-nebudes prva ani posledna co bude pracovat a dieta v jasliach...taka je doba,bohuzial

zanulienka
4. aug 2010

jasle su 400 eur a vyplata?skoro tolko isto,nie?

dooscoby
4. aug 2010

zanu len ona je na mna dost naviazana, ale ak to bude nutne bude musiet si zvyknut....dalsia moznost je ze tato si najde druhy job 😠

zalezi od toho, kde pracujes a od skusenosti....ale v podstate mas pravdu, ze to co zarobis rovno das na jasle preto vaham ci ano alebo nie....keby som mala dakych 700 v cistom na mesiac za jasle dam 400 a zostane my 300 tak to mam o cca. 100 viac ako dava stat...kua keby sa aspon na pol uvazku dalo ist...ak Mihal schvali to co slubuje tak sa bude dat ist na par hodin robit bez vyraznej straty materskej....baby co pracujete aku mate skusenost

zanu a ty si doma ci uz pracujes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre