Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
27. aug 2009

no ja si to zajtra v mojej kocikovej teme musim nastudovat... ale fusak je nepremokavy... a mam aj plastenku na sportaka potom, tak hadam staci 😅

sabinazv
27. aug 2009

dobru nocku zuzi, idem aj ja vypnut pc a trocha uja Hriba popocuvat, hovoria o dalekohladoch 😉

bru bru noc 😔

romanakatka
27. aug 2009

tak mi to nedalo a ten fusak som omrkla... nina, je v pohodičke na túto zimu mám vystaráno 😉 😵 sú tam aj dzurky na popruhy a je fajn no a mal by byť aj fajne teplučký bo je z goratexu 🙂

cikyta
27. aug 2009

Dobru nôcku kočky.......................................ešte musím nájsť nejakeho černocha,čo ma osprchuje a odpadávam do postele... 😔

Len mapujte fusáčiky.Potom si dám poradiť 😅

petkapo
28. aug 2009

Dobre rano bambulky 🙂

Aka bola noc? Nas Alexik sa uz asi stvrtu noc zobudil o druhej rano, mrnkal a mrnkal az kym som ho nezobrala k sebe do postele a potom spal do rana... Doteraz to nerobil, neviem co mu je 😒

Chcem sa vas hned takto na rano opytat - v com spavaju vase babatka? Alexik spi v dupackach a spacom vaku, uz ho potom nicim neprikryvam. A okno v izbicke ma zavrete, ale my mame v spalni otvorene a tak mu ide cerstvy vzduch k nemu. Hoci ja by som mu asi aj nechala otvorene - postielku ma na opacnej strane ako je okno a ma aj hniezdo, tak mu nefuka na hlavku. Ja som totizto strasne zamrznuty clovek a mam stale pocit, ze malemu je zima. Ale nechcem ho zasa zbytocne naobliekat,nech nie je potom ako ja. Poradite mi?

miavin
28. aug 2009

dobré ránko - no čítala som len zbežne
nina - ta to čo? to sa snáď ešte polepší - asi čakáme niekedy od chlapov príliš veľa.... no ja sa sťažovať nemôžem, aj keď neprace, nevarí - lebo nemá kedy, keď je doma 48 hodín do mesiaca ale o drobca sa stará vzorne, len kakoše mu nechce prebalovať 😀 . Tak držím palce nech sa to ešte dá na tú správnu koľaj...
petkapo - my spíme v pyžamku: dlhé ruky, dlhé nohy - body a prikrytý je len dekou a okno je celú noc otvorené...

jankaaa
28. aug 2009

ahojte babenky tak my po ockovani sme mali celkom dobru noc ale vsimla som si ze ma cervene flaky tam kde ho pichli...dufam ze mu to zmizne....

zuzik25
28. aug 2009

cafte cafte.
jankaaa, natri mu to octanovou mastou, my sme tam tiez mali cervene, ale za 2 - 3 dni to zmizlo.

co sa tyka chlapa nasho, no su dni kedy by som ho najradsej vystrelila na mesiac, ale inac pomaha s malou, s prebalenim nema vobec problem, s kupanim tiez nie, len uspava malokedy, kedze mala najradsej zapsava na ciciku. akurat ze v domacnosti uz velmi nepomaha, lebo je cele dni na cestach. a teraz najradsej upratujem cez tyzden, ked mam klud. a cez vikendy robi na dome, takze tlacit na neho velmi nemozem.

peti, mala ma pyzamko a prikryta je perinou, ale to sa zyvcajne odkope a okno mame v spalni otvorene a nevyzera ze by jej bola zima. aj ked rucky ma studene, ale to z toho ze si ich pcha do pusy a potom ich ma take vlhko studene.

romanakatka
28. aug 2009

ahojte, mia tak my keď sme boli ok tak spával tak, že zaspal o 20:30, potom bol hore medzi 1, 2 a potom okolo 5-6 no a teraz... napr. dnešná noc: 20:30 zaspal, potom 22:30, 1:30, 3:15, 4:30 a 6:30 no a nad ránom to je už taký spánok, že sa stále mrví 😒

spáva v pyžamku dlhý rukáv aj nohy, nezakrytý, okno je zavreté lebo postieľka je rovno pod oknom no vedľa je balkón dokorán otvorený celú noc 😉

romanakatka
28. aug 2009

jaj sorry to petkapo sa pýtala na spinkanie 😅

sabinazv
28. aug 2009

dobre ranko,

petkapo, vitaj zasa medzi nami, vivat wifi - tiez na nom ficime 🙂

katka, my tiez teraz ovela horsie spavame ako kedysi... o polnoci a potom kazde 2 hodky... neviem co je taky nenajedeny furt, alebo co mu je... a teraz ked mu to pretacanie ide, tak sa furt pretaca z chrbatika na brusko, ale furt... a potom sa zvykne jedovat, lebo na brusku nechce byt, ale ako ho otocim na chrbatik, tak sup a zasa je na brusku... truhlik moj maly 😅
A spava bud v overale (dlhe nohy aj ruky) alebo kosielka a dupacky, prikryty deckou, okno na vetracku otvorene... sem-tam je aj v spacom vaku,ale posledne su teple noci, tak bez...

romanakatka
28. aug 2009

jaj sabi, to akoby si o našom písala s tým pretáčaním 😀 sa tu baby sťažovali, že im sa ešte nepretáčajú... no chcela som im už dávno napísať, nech si to ešte užívajú, veď ono to príde a potom už noci budú horšie a o prebaľovaní a obliekaní ani nehovorím 😅

sabinazv
28. aug 2009

presne, aj pri prebalovani sa kruti a potom ma tu plienku kadejako nakrivo a precura alebo prekaka sa lahsie 😅

zuzik25
28. aug 2009

sabi, kati, tak tak, uz len nech zacnu s pokakanou plienkou behat, to bude radosti. 😀

ninnaricci
28. aug 2009

dobré ránko babenky

...hlásim, že dnes ráno dostal môj manžel "kapky" a ja som si konečne vychutnala rannú kavu s volnými rukami...jaaj...len aby to vydržalo 🙂

...idem vás počítať...lebo večer tu bola plodná diskusia 😀 konečne po dlhom čase to tu žilo

zuzik25
28. aug 2009

ninka, tak nech mu to vydrzi co najdlhsie.

baby ja mam svalovku vsade, aj na krku. 😀 😝

ninnaricci
28. aug 2009

zuzik aj my máme takú ohradku a je super...kopec hračiek sa tam zmestí...a hlavne viem, že je tam v bezpečí...a páči sa mu tam...ale asi len cca 10 min...potom sa prevalí na bruško...a mama ratuj...a otáčaj...tak sa hráme 😀

...Maxim spí v pyžamku s dlhým rukávom a dlhými gaťami, ktoré má po kopaní ako trištrvťáky...lebo si stále dvíha nožky a opiera o postielku a bosé nožky...teda bez ponožiek...a prikrývam ho takou letnou dekou...ale je mu v nej teplúčko...ale aj tak sa v noci odkope...a deka mu veeelmi chutí...spí s nami v spálni a okno máme zatvorené...len také špárove vetranie...ale ináč všade máme otvorené...a keď je chladnejšie dávam paplónik

zuzik25
28. aug 2009

nasej chuti paplon, teda oblecka z neho. 😀
pridala som new fotos.

ninnaricci
28. aug 2009

vám sa drobci pretáčajú do oboch strán?
...lebo náš ma obľúbenú jednu pretáčaciu stranu...až má vlásky zošúchané...taký je smiešny 😵

katka...noo super...že vystačíme s fusakom asi aj ja objednám origoš...tento

http://www.malvik.sk/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...

ninnaricci
28. aug 2009

ešte sa chcem opýtať...viem, že to ortopédi neodporúčajú...ale zvažujete použitie chodáka?
...lebo ja aj áno...chcem taký výškovo nastavitelný...nech sa neodráža na špičkách...ale ešte stále pochybujem...noo až tak keď bude maž cca 7 mesiacov

ninnaricci
28. aug 2009

katka...tiež si myslím, že nánožník ti nebude treba...keď máš fusak...a nie je nepremokavý?

zuzik25
28. aug 2009

ninka, Emmka sa pretaca len cez pravu rucku, opacne ani za svet. a o chodítku som vobec neuvazovala. a asi ani nebudem.

sabinazv
28. aug 2009

danko sa pretaca do jednej strany... malokedy do druhej, ale uz sa stalo...

ja chodak neplanujem... aj tak by s nim vela v nasom zapratanom byte vela nenachodil 🙂
a vraj sa deti naucia skor chodit bez toho, tak uvidime...

zuzik25
28. aug 2009

no my sme ku kociku automaticky dostali aj nanoznik.
ja dopadnem, Emmka zaspala s cumlikom, sice uz je odleteny prec z pusy, ale zaspala s nim. 😀

romanakatka
28. aug 2009

nina veru fusak je dosť veľký, teraz je v ňom taký stratený 😀 a je nepremokavý 😵 takže asi postačí 😉

petkapo
28. aug 2009

Dik baby. Takze v podstate mu mozem to okno otvorit ked je v spacom vaku. U nas perina ani deka nehrozi. Za sekundu by sa odkopal. Neudrzi tie nohy na posteli ani chvilku, vkuse ich dviha a potom nimi plieska o postel....

Romi - obdivujem ta. To po takej noci este vladzes cez den fungovat?????? 😲 😲

K pretacaniu - nas drobcek sa zatial otocil len asi 3x z chrbta na brusko. Velmi sa mu nechce lebo on neznasa byt na bruchu. Hned vresti na raty.

A k manzelovi - ja sa naozaj nemozem stazovat. Hoci moj muz este doraba dom - t.j. dennodenne hned po robote ide do druhej sichty, ale kazdy vecer uspava Alexika on a kazdu sobotu ma necha si pospat dlhsie a rano ho nakrmi 🙂 S prebalovanim tiez nema problem a ked sa s nim hra, tak maly od radosti vykrikuje na cely dom 😀 . Rozumeju si tito moji dvaja chlapci 😉 Juuuj, ako som ho pochvalila 🙂

ninnaricci
28. aug 2009

ja som ešte na pochybách s chodákom...noo fakt neviem... 😒

...Maxim sa tiež pretáča hlavne cez pravú rúčku...aj teraz som ho našla po spinkaní na brušku...ešteže máme velkú postel 🙂

romanakatka
28. aug 2009

petkapo... no niekedy je to o držku ale našťastie má manžo veľa voľna, tak mám super výpomoc, inak by som to asi ťažko znášala...

ninnaricci
28. aug 2009

...jooj baby...dnes idem po roku šoférovať...trocha mám z toho obavu 😅

miavin
28. aug 2009

romi - to ja som večná sťažovateľka, že sa náš sopliačik nechce pretočiť z chrbátika na bruško - opačne mu to ide jedna radosť - a ako píšete - v postieľke v noci vystrája a potom sa nevie otočiť nazad
sabi - no aj my tak zle spíme už okolo 24-0.30 pýta čajík a potom okolo 2.30-3.00 mliečko a dnes buntošil o 5 - tak som ho šupla k sebe - jedoval sa prekrúcal, dvíhal riťku do luftu - nijak nebolo dobre, dala som mu trošku čajíku a spali sme do 6.45 - ale nechápem, večer vypije 180 a už o polnoci hladný????
no a s prebalovaním - ani nevravím - riť v lufte a mama - tráp sa ako chceš!!!! 😠 no krúti sa akoby ho za to platili 😀 😀
teraz je pod hrazdou - aj vaše detičky sa na hrazdu ovesia ako opičky? nožkami aj ručkami 😀 😀 a teraz si ju tak odkopol, že nemá nič.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre