Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
18. sep 2009

ahojte...ok peti...ozvi sa..napis IP...ja pozistujem co sa bude dat...drzte sa...

jankaaa
18. sep 2009

ahojte babenky
petkapo myslime na vas a drzime palceky neboj vsetko bude dobre
ciky my sme mali zvysene trombocyty ale uz je to ok

boze tie choroby vselijake to je hrozne....som z toho smutna

macikjm
18. sep 2009

ciky...aj moja ninka vie tak akoze kaslat... 😀 😀 tiez ma to najprv vyplasilo, ale potom sme ju s muzom prekukli...nezbednice jedne...no vidno ze su sestricky... 😀 nasa zacne akoze kaslat, ked sa jej nieco nepaci a nevsimame si ju... 🤐

psika mi je luto...musi ju to strasne boliet...verim, aj ked psika nemam... ☹

som rada, ze na kardiologii ste dopadli dobre...a fakt s tych trombocytov si nerob nic... 😉

misha666
18. sep 2009

ahojte....

zanu...ved to len na 5 min som ju tam dala... este 10 dni pockame a uz tam bude moct byt aj 15min denne bo to od 6tich mesiacov je... a ona je silna a pevna tak jej to neuskodi tych 5min denne... ona uz stoji jak sviecka 😀

elfi1
18. sep 2009

ahojte zienky.
myslim na vsetky chore deticky, nech sa u nich nic vazne nepotvrdi a su opat zdravucke

Domino mava tiez casto zelene kako ale u nas to bude tym prednym mlieckom. on papava velmi kratko a niekedy ozaj viem,ze sa k zadnemu nedostal.
teraz uz sice papame troska aj zeleninku, ale tak akurat je kako hustejsie, ale tiez obcas aj zelene - ako vcera napr.
ale hlieny ho netrapia. kasle vacsinou, ked je na bruchu a ma zdvihnutu hlavku - to si drazdi trubicu vlastne v takom zaklone a kasle. alebo kasle naschval.

a teraz sa okrem pistania a skriekania naucil skriekat este viac - ako pavian, strasne volaco. az ma hlava boli. sa cudujem, ze nezachripol este

macikjm
18. sep 2009

Elfi... 😀 😀
aj mna niekedy prekvapuje ninka, ake zvuky to zo seba vydava.... 😀 😀

elfi1
18. sep 2009

no veru a nedaju si povedat - to ze mamu bolia z toho usi aj cela hlava, to ich vobec nezaujima 😀

iku
18. sep 2009

Sabi, pediatrička mi dala inštrukcie, len som bola zvedavá, ako papáte vy, lebo staré mamy mi už kážu pridávat ovocie a pod, ale tiež mám názor, že pokial mám dost mlieka, budem do 6 mes lej kojit. Vy máte krásne zubky! my ešte nič. Mali sme teploty, najskôr odomna ochorela, nejaká vyróza-39,5 a teraz to druhé očkovanie tiež. Držkajte sa.

cikyta
18. sep 2009

Jankaa-a potom vám brali krvičku zo žily? A brala ju pediatrička?
(Lebo nám ju brali z prsta na hematologii a to je zlé)

ni.kolet
18. sep 2009

Môj zas ovláda simulovaný grg. 😀

nany100
19. sep 2009

Ahojte kočky, nikde nikoho...robíte sobotné upratovanie? A ja sa dnes v plnom zdraví 😀 dožívam 36. Fúj, vyzerá to číslo otrasne 😝 ...manžel išiel do práce a keby som mu tak nenápadne nepripomenula, tak by aj zabudol, no chlapi 😉

macikjm
19. sep 2009

ahojte...
jani...vsetko najlepsie k narodeninkam....nadalej prajem plno zdravicka...nech vam adelka robi len a len radost...krasny dnik jani.... 😉
moj chlap na moje narodky tento rok-16.7. naozaj zabudol....len som tak tisko cakala a cely den nic...a pri tom zabudol aj na nase 4. vyrocie svadby, lebo sme sa brali v den mojich narodenin a pritom on ma narodky den po mne 17.7.bolelo to...ale teraz sa na tom uz smejem.... 😀 😀
vynahradil mi to krasne.... 😀 😀

macikjm
19. sep 2009

iku...ake ma leuska krasne vlasky...my sme mali tiez viac ako teraz, ale vypadali... 😖

ja tiez budem prikrmovat az od ukonc. 6. mozno az 7. mesiaca...stare mamy len z ucty pocuvajme, ale jednym uchom dnu a druhym von... 😀
drzte sa...

nany100
19. sep 2009

macik, ďakujem za krásne prianie 😉 ... ja som zvedavá, či aspoň kvetinu prinesie... 😒 ..ideme teraz s Adel nachvíľu von, aby som ešte aj na svoje narodky nestála celý deň pri šporáku 😖 ...papa zatiaľ a pekný dník všetkým prajeme

kiki5
19. sep 2009

baby zdravim po dlhej dobe. poradte čo mam dat malemu jest?., ja toho mlieka som nikdy vela nemala tak bojujem ale už som mu parkrat na večer urobila ryžovu kašu tak na riedko ako mliko cez flašu. nechcem davat um mlieko. tak mu radšej dam papat. zvladol zemiačik mrkvičku....tak po troške. dajte nejake recepty

pikino
19. sep 2009

cafteee nany vsetko najlepsie k narodeninkaaaam. 😉

ja sa s mojou normalne rozpravam. najprv ona da nejaky pazvuk potom ja ona pocuva potom zasa pozavyja a caka kym dam nieco ja. 😀 je s nou sranda a moja robi takeho leva. tak tichucko chraplavo robi wuaaaaaaaaaaaaaa
a ked ja dam hlasnejsia tak aj ona da hlasnejsie. 😀

zanulienka
19. sep 2009

my sa vacsinou smejeme same na sebem ja sa zacnem na nej a ona sa prida,ale ten zdravy detsky smiech zo srdca ktory skonci stikutkou

nany100
19. sep 2009

ďakujem piki 😉
my si ľahneme čelom k sebe, na bok a ja si ju tak tesne pritiahnem k sebe a vtedy sa úplne rozplýva a víska až štikúta... 😀

nany100
19. sep 2009

kiki, napr. aj tu:

http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...

potom daj vedieť, ako chutilo 😉

bambina
19. sep 2009

nany, vsetko najlepsie k narodeninkam. tak sup sup oslavovat 🙂

my este neprikrmujeme, teraz citam taku dobru knihu, tak vydrzime kojit aspon do konca 6.mesiaca. ved to je o chvilku

bambina
19. sep 2009

samozrejme som mala na mysli knihu o kojeni a prvych prikrmoch 😉

kiki5
19. sep 2009

dakujem. mne doktorka hovorila aby som mu už niečo dala že medzi 5 a 6 mesiacom sa robia babatku protilatky takze aspon kusok aby mi potom nemal alergie. hlavne to plati o lepku - je to niečo nove v raj to zistili alergologovia že deti ktore maju na lepok alergiu nedostali do seba muku až niekedy v 7 mesiaci a to už bolo neskoro. no kolko dr. tolko rad 😒

nany100
19. sep 2009

kiki, ešte aj tu:
http://www.kojeni.net/recepty/index.php

bambina, ďakujeeeem...no to je jasné, opijem sa ako drak 😀
Aká je to knižka o tom kojení a príkrmoch? Inak ja som dostala tú knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať a podľa toho robím pri uspávaní malej všetko zle 😠

bambina
19. sep 2009

nany, nazov je: Jidelnicek kojencu a malych deti, vydavatelstvo Grada. mne sa zda celkom dobra, su tam aj receptiky, o kojeni, prvych prikrmoch a celkovo o strave dojciat.
mne, kedze Simonke sa v 3. mesiaci vyhodil ekzem, poradila pediatricka kojit aspon do toho 6. mesiaca bez prikrmov, aby sme sa vyhli priapadnej alergie.

ale ako kiki hovori, kolko doktorov, tolko rozumov.

krpcek
19. sep 2009

ahojte, tak uz sme doma.

v tatrach bolo uzasne . . .krasna priroda, sviezi vzduch, v klokanke sa nam veeelmi paci.
ja som sice chora uz od stredy, ale mala si to tam uzivala - len ta nekonecna cesta . . vobec nechcela byt v sedacke, ked nespala tak plakala, takze som ohucana z kazdej strany.

zbezne som si vas precitala a pozeram, ze same pady, nehody, choroby . . . .nic prijemne. kazdej jednej prajem veeeela sil, aby bolo co najmenej negativnych zazitkov. 😉

vcera sme sa boli kupat v tatralandii a bolo super, mala sa taaaak tesila. foto pridam neskor.

my sme vcera skoro spadli z postele - vecer som ulozila muza aj malu a sla som si sadnut pred chatu s partiou . . okolo desiatej som mala telefonat - muz, ze mala je hladna, tak som prisla hore a on mi hovori, ze mala mu precestovala celu postel a nasiel ju az pri jeho nohach, este kusok a bola by na zemi aj ona. 🙄

juuuj a teraz ma nasral jak hovado - nejaky kamos si bol skusit motorku, co chce a na pol osmu sa ma s nim stretnut niekde v krcme - tak ja som chora jak svina, hlavu mi ide roztrhnut, mala uvrestana a on si chce ist do krcmy. 😠 😠

miavin
19. sep 2009

ahojte dievčatá - nestíham zase čítať, lebo len teraz sme došli z pl -ale musím sa pochváliť, náš Alexík sa dnes konečne prevrátil z chrbátika na bruško - huráááá dočkala som sa - a už robí vrtulky... kúpili sme stoličku na papanie - tak sa z nej raduje 😀

sabinazv
19. sep 2009

ahojte 🙂

nany, vsetko najlepsie k narodkam zelam - nech ta dcerenka aj muzik posluchaju a lubia 😉

krpecek vitaj, som rada, ze sa dovolenka vydarila 😎

my sme boli dnes na jarmoku, zuzik ani romanakatku som nestretla.. ani Iku, ale s nou sa nepozname nazivo 🙂
Kupila som si drevenke nadobicko do kuchyne, pruteny kosik a tkany koberec... podporila som remesla, segra povedala, ze som BOJOVNICKA proti krize... 😀 A este balon plneny heliom pre maleho zajka... a pre mna klobasku 😅

elfi1
19. sep 2009

ahojte - ja som dnes nejaka utahana. do obeda som vysavala a umyvala dlazky, ked mimama zobrala maleho a cely den som si poriadne ani nesadla. aj ked potom som uz nic take nerobila. akurat jablka som u nasich oberala. zajtra chcem spravit vyzivu malemu do poharkov.
ale uz som bola rada, ked maly zaspal, ze si troska oddychnem. akurat on sa najprv tvaril ze spat teda ani nahodou nebude - vyskal, pistal. chudatko ma az tak vytocil, ze som na necho skrila, nech uz je ticho a nestve ma. potom zostal taky prekvapeny a poslusne sa ku mne stulil a zaspal. a ja sa samozrejme zas trapim,ze som na neho skrikla 😖
ked ja nikdy neviem, co na neho zaberie a co ho ukludni

daanka85
19. sep 2009

Ahojte, tak ja teda absolutne nestiham citat... Ja sa akosi nemozem ustalit... Stale cosi, kdesi behame, cosi robime, vybavujeme, okolo malej... UF... A v poslednych dnoch taka mrzutejsia uz je... Neviem, ci to uz tie zubky 😕
Zaspavame s placom aj cez den, aj vecer ☹ ja neviem, zda sa mi, ze prsia sa menej nalievaju ☹ Ci to moze byt?? Do spred dvoch týždnov sme sa len kojili, ale už aj kašičky a mrkvičku sem-tam dáme... Tak neviem, či je fakt hladna, či to už viac papať potrebuje... Dnes na obed som jej davala vyzivu jablkovu- BIO 😉 domaca výroba, len mamča cukor tam dala, tak neviem... A ešte aj tak ju kvasilo ☹ Vy ako? Sladite výživky?

Dnes mi ale v kociari von neprotestovala a pomerne pekne zaspala... ale zas, nechcem ju len na von a kociar ucit zaspavat... A aj teraz vecer tiez bez jedneho mrknutia zaspala... NO ja nechapem... Dostala kašičku pred spaním... Asi už potrebuje viac... A na lyžičku sa jej pači... Ci co je to ☹

Ved nam spala od cca 19,30 do 4,30 - 5,00... A predminulu noc bola hore 3x...

daanka85
19. sep 2009

A este sa vam spytam... Necitali ste niektora nejaky dobry prispevok o prikrmoch... Uz mi je jase, ze jej musim daco dat, ale kedy , co a kolkokrat denne... A tak...
DAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre