Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
26. okt 2009

lea, ten je zlatunky 😵

romanakatka
26. okt 2009

no sabi tak to tiež máte veselé... náš krpáň by zase jedol, ale len to ním prebehne 😲

laetela
26. okt 2009

skoda,ze tu nemam kabel z fotaku, teraz je este zlatsi, vlasky ma svetlucke a hore mu stoja dupkom. ano tie uchytky co drzia ten posuvny mechanizmus na konstrukcii, tie plastove

sabinazv
26. okt 2009

katka, aj nas maly casto kaka... uz bude mat ritku zodratu z tolkeho umyvania a utierania 🙂

no tak rozmyslam, ze ak do svojho polroka bude robit tieto fory, tak skusim ovocie a potom sa vratim k zelenine... ze to tak u niektorych deti funguje...

inac skusala som volat tu tvoju dokynu, ale neberie telefon... hm

nany100
26. okt 2009

sabi, skús inú zeleninku...ja idem zajtra na karfiól a baby chválili aj cukinu, že je sladká 😉 ...dávašmu do toho aj trošku MM? Ja jej vždy pár lyžičiek pridám a chutí jej to 🙂

sabinazv
26. okt 2009

lea, vam to nedrzi? nam to pekne drzalo...a aj drzi... ale citala som, ze niekto s tym ma problem... Kde ste ho kupovali, na SK?

sabinazv
26. okt 2009

nany, roznu som skusala... aj mrkvu som vypustila... ale on to ani neochutna... uz ked vidi misku s jedlom uz ho kruti... nepaci sa mu to...

MM nedavam... to by som musela odsavacku vybrat, mne sa neda odstriekat...

laetela
26. okt 2009

tak zase niekedy...bozkavam vsetky krasne babtka.ahojte

pikino
26. okt 2009

ahojteeee.

najprv scem ogratulovat vsetkym polrockovym a aj jednemu sedemmesacnemu. 😉

my sme tiez uz zacali papat dnes druhykrat, zaciname s mrkvickou, nemixujem, popucim a dam trosku materskeho
mliecka. pekne spapala. sikovnica moja.

casovy posun je aj u nas badatelny. hlavne este ked sibe aj mame. 😀

o osmej vece ruz bola hotova som ju okupala a o deviatej uz spinkala zobudila sa rano o stvrtej hladna ako vlk
a potom ju o siestej zobudil tato a uz nescela spat. 😠 tak sa este vybavovala dve hodiny a potom znova zaspala na hodinku.

dnes som isla na postu a s cela som vstavat medzi deviatou a desiatou. sme sa zobudili bolo desat tak som sa rychlo obliekla zobudila malu padime na postu, vratili sme sa a potom kukam na hodiny ze 10:15. ja blba som si nepretocila hodiny pri posteli. 😀 chudak terez mohla este spinkat o hodinku dlhsie.

romanakatka
26. okt 2009

sabi, no cicík je cicík 😀 chlop sa nezaprie 😀 😀 😀

tak nebrala??? No to sa divím, lebo ja som sa zatiaľ vždy dovolala... a tú čo má Mirka nechceš??? My keď sme boli na pohotovosti tak mala službu a celkom sa mi tiež páčila... hneď vravela, že má problém s bruškom a čo by som mala jesť a tak... no ale potom v lekárni som bola vybrať veci čo predpísala a lekárnička mi povedala, že to v ten deň predpisovala všetkým, vraj som už neviem koľká v poradí čo od nej idem s tým istým receptom 😅

No a pri tých príkrmoch dodržujete aj to dávkovanie? Mne kázala dávať najprv mrkvu a zemiak, potom pridávať všetku zelenú zeleninu a potom bielu... a potom mäso a nakoniec ovocie...

sabinazv
26. okt 2009

katka, myslis, ze ten moj cicik vymeni az potom ked si najde frajerku? 😅

ja sa riadim podla toho prikrmovania co je na tej stranke www.kojeni.net,
vsak vies, ze mne dokyna nepovedala k tomu nic... a ked povedala, tak mi banan odporucila 😠 😀

jankaaa
26. okt 2009

no babenky nam asi vyjde treti zubok ale si predstavte ze dole vedla tych co mu uz vysli 🙂

sabinazv
26. okt 2009

janka... nasmu idu 4 horne naraz !!!

miavin
26. okt 2009

no a nám asi pôjde prvý zúbok - to sú nervy, len reve a reve....všetko ide zjesť....no zatiaľ ani hnačky ani teploty

jankaaa
26. okt 2009

sabi fakt?tak potom to je v pohode ked mu nevyjdu najprv horne ale dolny zubok....a mozno mu idu tiez viacej zubky?musim skontrolovat poriadne

sabinazv
26. okt 2009

neviem ci vylezu naraz, ale pri 4 uplne presvitaju, ale este furt nie su vonku... mozno aj preto nechce papat... ale zato cicat, to by cical vkuse... ho stoplujem cumlom... ten dudluje skoro cely den...

tica
26. okt 2009

ahojte baby zase som tu po dlhom čase no idem sa pochváliť že mi už máme 7 mesiacov a včera nám vyšiel prvý zúbok ale to boli nervy... no už je von takže super...
inač som počula že keď má bábo prvý zúbok tak treba ísť s ním ku zubárovi.... náhodou neviete niečo o tom ? lebo mne sa to zdá divné ...

jankaaa
26. okt 2009

ja som dnes zjedla kyslu kapustu tak dufam ze vecer nebude problem 😲

romanakatka
26. okt 2009

sabi 😀 no Tvoj vymení rovno za frajerkin 😀

ale Vy už budete riadna šelma zubatá, do roka bude mať všetky mliečaky vonku?

tica
26. okt 2009

a inač s tým prikrmovaním tak ja mu dnes robím mrkvu s jabĺčom uvidím ako bude reagovať či mu to bude chutiť... minule som mu dávala 3 dni jabĺčko a potom mi vôbec nechcel jesť zeleninu takže odporúčam najprv dávajte zeleninu a potom ovocie ... alebo to zmiešajte dokopy ako ja teraz s mrkvičkou
a ešte k tomu karfiolu tu niekto spomínal že ide dať tak nám karfiol narobil len problémy malý celú noc nespal a vrieskal ako najatý takže ho strašne s toho bolelo bruško ... no ale každé dieťa reaguje inač

majka_dk
26. okt 2009

ahojte,
tak my sme uz doma v ba, v dk bolo super, aspon trosku som si oddychla 😉
sabi - to akoby si pisala o nasom, ja ho teraz klamem inym jedlom, dam mu oliznut napr. piskot, na ten otvori pusu a ked idem 2. krat s piskotom strcim mu miesto neho rychlo lyzicku, zatial to zabera, tak uvidime dokedy 😖

inak my zatial ziaden zub a posun casu, horor, zrovna vcera sa zobudil rano o 5.10 teda 4.10 a ani nahodou zaspat az po novom o 6.30 zaspal, doma uz vsetci hore, no boli radi a vecer odpadol uz o 17.30, som zvedava ako bude dnes

pikino
26. okt 2009

no moja je tiez nejaka otapena v kuse lomi. 😀 aspon je ticho.

nam tiez ide prvy zubok uz ho aj citim len este sa neprerezal.

jankaaa
26. okt 2009

babenky prosim poradte mi nasla som autosedacku 9-25kg za dobru cenu....mozem ju pre drobca kupit alebo musim kupit taku ktora je od 0kg?dakujem

miavin
26. okt 2009

janka a koľko má malý kg? ja si myslím, že môžeš kúpiť, my sme tiež obzerali jednu do 25 kg - myslím že 4 baby to bola

miavin
26. okt 2009

ináč my už krásne štvornožkujeme - no mám čo robiť, aby som ho chytila, keď sa rozbehne na zakázané miesta 😀

cikyta
26. okt 2009

Jankaa-aj my máme od 9-25kg (myslím) 😅 Papier mám v šuflíku a nechcem šramotiť.

jankaaa
26. okt 2009

babenky dakujem...

mia maly ma asi tak do osem kg.....neviem lebo dlho sme sa nevazili

sabinazv
26. okt 2009

takze trochu surfujem a k tomu oleju a maslu som nasla toto:

Olej
Od ukončeného 10. mesiaca pridávame do hotových zeleninových a zeleninovo-mäsových pokrmov tuk. Ide o 1 lyžičku kvalitného, najlepšie olivového oleja. Nepoužívame maslo (hrozí alergia na mliečnu bielkovinu).
zdroj: http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=508

neviem, som inde citala, ze ten olej davat skor uz... este idem pohladat...

jankaaa
26. okt 2009

sabi a mne dr.kazala davat troska masla ked varim malemu prikrmy

tica
26. okt 2009

sabi aj ja sa pridávam k janke aj mne doktorka kázala dávať trochu masla ale povedala že aj olivový olej je dobrý a z toho dať len tak 2 kvapky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre