Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
15. feb 2010

u vás je to už asi zajedno...aj tak ste stále hore a keď ju dáš k sebe, tak sa aspoň trochu vyspíš...ja som jej vždy dala prso a spali sme obidve...akurát som si ráno chrbticu mohla nanovo postaviť, lebo som bola vykrútená ako paragraf

cikyta
15. feb 2010

Ved to Nany-bude ticho,ale na ukor chrbtice 😀 🙄
Ráno som jej ukázala ako si má dať hračkársky tel.k ušku a že halo halo........Ukázala som jej to iba raz,kým ju prebalím...a ona to teraz stále robí sama 😀

cikyta
15. feb 2010

Ozaj Včera a dnes v noci,ked som dala malej na dasienka k zubku gelik,tak sa mi zdalo,že ten zubok ani necítim a je to hrozne spuchnute.No a ráno to už zase bolo normálne a zubok vonku.Neviem,či mi šibe,ale už 2 noc som toto zbadala,tak asi v noci to poriadne opucha-chudiatenko moje malé ☹

pikino
15. feb 2010

ahojteeee

mz sme sa dnesvcelku dobre vzspali bola hore o nejakej jednej, druhej a potom az o pol siestej dostala papat a spinkala do pol osmej.

viac ma stve to ze ju neviem poriadne nakrmit. za kazdou lyzickou si vocpe ruky do pusy a vypluva jedlo
a najnovsie zacalo po jedle zvracat prezliekam ju minimalne dvakrat denne. lebo ona sa naje a potom sa zacne kymacat dopredu dozadu az kym to jedlo nie je vonku. 😠 som z nej na nervy. uz na nu kricim aj ked ona ma zo mna skor prdel.

bambina
15. feb 2010

Ahojte maminky,
verim, ze ste mali pekneho Valentina. Ja osobne tento sviatok velmi neuznavam, aj tak ma manzel prekvapil krasnou orchideou (po ktorej som tuzila uz velmi dlho) a obrovskou Milkou (cokoladu teraz nemozem kvoli malej ale po troske si dam 🙂
My sme sa cely vikend trapili s teplotami. Tento treti zubok (ocny) nam dava riadne zabrat. Simonka je mrzuta, placliva, najradsej by bola prilepena k mojim rukam alebo k prsniku hoci papat jej velmi nechuti. Od soboty mala zvysenu teplotu, ale nechala som nech telicko trosku zabojuje, ale vcera podvecer ked mala 38,5 tak som jej dala panadol baby. Pomohlo
Aj teraz ma teple cielko, ale nechcem ju nalievat Panadolom, ved zvysena teplota je sprievodny znak ked vychadzaju zubky. Co vy nato? Inak je ziva aj hrava

ciky, podla mna si to kludne ulahci aj daj si ju k sebe do postele. nam to velmi pomohlo

nikinka008
15. feb 2010

nany,vsetko najlepsie k 10 mesiacikom 🙂
ciky a ked kupujes malej jedlo tak ake napr ?My sme jej teraz nedavno tiez kupili ale som to chutnala a vobec to nemalo ziadnu chut a doslova ma z toho naplo na vracanie 😝 tak som to vyhodila 😖
lenka,a davas jej stale len kupovane jedlo?co zvyknes kupovat?

cikyta
15. feb 2010

Niki-kupujem od hami.hipp,sunarky,babylove.(najchutnejšie je od hami.)Tak rôzne.Zeleninovo mäsove.Vždy si pozriem,od kolkého mesiaca to je a kupim.Zje všetky.Aj zeleninove,aj ovocne výživky.No mne to nepríde moc hnusne.Ano,bez soly atd...ale dá sa.Aj malá to spapá.
Kupim zásobu 20 kuskov a papáme.Samozrejme aj podla stolice,ako napr.má kakačku,tak nedám hrušku,vidím,že málo papa,otvorím s menej ml flaštičku atd...A aj jej varím,aj mrazím.

nany100
15. feb 2010

ciky, možno ich naozaj v noci tie zúbky viac trápia...veď aj nás keď niečo bolí, tak sa mi zdá, že v noci sa to vždy vystupňuje hoci cez deň sa to dá vydržať 😖

piki, aj Adelka sa po papaní občas kymáca a sem-tam jej aj vybehne...častejšie ako keď bola bábätko 😉 ...a naučila sa pľuť ako ťava, tak najväčšiu zábavu má, keď jej dám do pusy lyžicu a ona to vyfľusne...smeje sa aj keď jej hrozím nonono...má z toho srandu

bambina, aj ja som dostala ružičku a večer keď som malú konečne uspala, tak bolo aj šampanské pri sviečkach 😉 ...malá mala teplotu len min. týždeň raz keď sa jej predieral prvý zúbok...bolo to okolo 38, tak som dala Nurofen a viac teplotku našťastie nemala a ani iné sprievodné javy...papala pekne a ani nebola nejaká mrzutá

nikinka, ďakujeme 🙂 ...potom aj nejaké foto hádam prihodím 😉 ...my jedlo nekupujeme...1) nechutí jej to vôbec a keď som jej to skúsila dať, celé to vypľula...ani sa nečudujem, ani mne to vôbec nechutilo...2) zbytočne drahé...
ale občas by som to skúsila, napr. keď ideme preč...ale ako hovorím, malá to nechce

beadz
15. feb 2010

ahojte dievcence. dlho som nebola, simon je maly certik, stale sa potrebuje salit, tak som v jednom kuse s nim, a ked pride domov ocko tak riesim domacnost. aj teraz mam v plane chytro nieco pozehlit, uvidime ci vobec nieco stihnem, lebo hrozne malo spinka cez den. inak je u nas vsetko v poriadku, papame vsetko okrem spenatu, dokonca som ho skusila dat do pohara od vyzivy co zboznuje, ale neokabatila som ho. hold, neni blby... 😉
vy ste dufam vsetky v poriadku a deturence posluchaju 😵
tak ja bezim, dufam ze sa objavim skor ako teraz.

pikino
15. feb 2010

no moja papa vacsinou len kupovane flasky ma to rada a este jej zvykne svokra zavarit domace. tak to striedame.
cerstve ovocie do nej nedam ani za nic v podstate ziadne ovocie tak jej miesam na tajnasa vyzuvu do kase. a nelubi ani vajicko.
ale za to pribinaka s rohikom by jedla od rana do vecera. 😠

som sa bala aby to grcanie nebol zas nejaky reflux. 😒

sabinazv
15. feb 2010

aj ja aj ja som tu.... dieta mi buva, tak hadzem relax... od rana som makala, upratovala, prala atd, tak teraz fuh, oddych...

nany, ty struhas jabko na kovovom struhadle? ja na sklenom... vitamin C sa na kovovom nici... moj maly ma rad jablko, teda ovocie celkovo... zelenina ako kedy, niekedy prekvapi a zje... a niekedy ee... ale davam mi skoro cisto len domacu stravu - zeleninu uplne, lebo to mi on nechcel a zbytocne je to drahe... a vyzivu sem-tam kupim, ale davam mu cerstve ovocie - bud so susienkou pomrvenou, alebo ryzovou kasou s vodou, aj psenicne klicky som uz davala, aj s bielou aktiviou a tak... dnes mu idem dat prvykrat zltko, zohnala som domace vajcia, tak uvidim co na to povie,...

Inac Krpy, ze mala jedla svieckovu? hehe, to fakt vase jedlo uz papa?
nas maly ma teda oproti vam veeeelmi babetkovsku stravu 🙂

nany100
15. feb 2010

sabi, veru na antikorovom, aj keď viem, že sklenené je lepšie 😉 ...aj tak to ovocie vôbec nechce jesť za surova 😒 ...z ovocia len výživu papáme 😉 ...skúsila som jej dať minule aj ovsenné vločky do jogurtíku..haha...zjedla som si to sama a jej som dala nový bez vločiek 😀

vajíčko ani malá až tak veľmi nebaští...musí byť najemno nastrúhané, keď ho len popučím v miske, tak sa vie tak zgučiť do hrudiek a potom to nechce a vypľúva to...aj my máme stále bábätkovskú kašu, veď sú ešte maličkí 😉

cikyta
15. feb 2010

Juj začali nám šmakovať vanilkove jogurtíky.Dnes sme mali Bobíka.Normálne hltá!!!!!Obsahuje tvaroh,ale ečka nie,tak zase nemôžme byť uplne dokonalí,že? 😅
sabi-super,ked ti spapá surove ovocie! Sisa málokedy,aj to ju krčí a viac je vonku,ako v nej.Surove je zdravšie veru,nuž ale ked nechce ☹ Tak nech si to Danko drží 😉

sabinazv
15. feb 2010

nany, a kebyze jej to jabko rozvaris a mixnes? no ale to je vlastne vyziva a s tym je viac roboty... 🙂 moj maly moje vyzivy popapal... ale asi 2-3 sa mi pokazili, som vyhodila, som malo sterilizovala asi, alebo co... 😖

z vlociek mu chcem kasu uvarit... s ovocim, uvidim co na to povie... tiez uz nekupujem tie hotove kase, a ked, tak ryzovu a tu spravim s vodou a ovocim... Danko ma mlieka az az... on mi nechce nic pit, teda z pohara klasickeho si da hlt, ale nie vela... z flase, ani pohara so sosakom nechce pit... 😒

a ako dlho varis to zltko? kokso, danko ma 9,5 mesiaca a prvykrat zltok... no ale hold, ked nechcel jedavat, nemala som mu to s cim robit 😎

nany a vam blahozelame k 10-ke 😉

pikino
15. feb 2010

ja tiez terez zarabam ovsenu kasu s vodou a vyzivou. UM jej nechcem zbytocne davat ked kojim.

zuzik25
15. feb 2010

cafko, baby, ja len z rychlika, chcem si schrupnut, kym mala spi, celu noc som nespala,mala si zmyslela ze nebude spat, spala do polnoci a odtvedy bola hore do 5:30. kojila som ju, ci nie je hladna, chvilku zadriemala medzi nami, ale stale sa nepokojne krutila, revala od zlosti, nakoniec som sa nasrala a urobila jej sunar a to spapala jedna radost a spala az 1 hodinu. takze od 6:30 bola hore a poot si este okolo 9:30 hodila 30 minut spanku a teraz uz konecne spi obedny spanok, no som zvedava dokedy.
takze mam pocit, ze mi uz asi MM odchadza, resp. je ho malo, tak asi zacneme davat UM. no uvidime dnes.

emmik spapa uplne vsetko co nezje ju. uz aj mrkvicku papa a brusko uz neboli. aj tvaroh sme skusali a ok, aj mlieko klasicke, ale z toho som jej robila puding a ok. akurat ze nesolim a davam miesto soli len bylinky. ale fakt jej chuti fsetko, takze s papanim nemame klop klop problem. dokonca mi v sobotu uchmatla kusok sunky a tvarila sa prestastne.

petusko
autor
15. feb 2010

ahojte 🙂
u nas sa spinka, Petko je v skolke, tak mam veget.
bavili ste sa o spinkani, Marcelik spi 2x nikedy aj 3x za den. podla toho kedy rano vstane, ak skor, tak ide uz o 9 na hodinku, potom cez obed 2 hodinky a este ja pred vecerom o stvrtej-pol piatej na hodinku. a o osmej uz znova spi 😅 a v noci vstava raz na miecko.
k papaniu, zje vsetko, co nezje jeho 😀 zatial som si nevsimla, ze by mu nieco vyslovene nechutilo 😕 varim mu doma, ale obcas, ked som mimo domu a nestihnem, tak spapa aj kupovane. aj ovocne vyzivky, aj zeleninu, masko, cestoviny, ryzu, jogurty, chlebik s masielkom,... dneska ma zemiaky so spenatom. to zas bude nadilelka v plienke 😀 s tiez dost casto davam ovsene vlocky, chutia mu.

petusko
autor
15. feb 2010

zuzik, tak su asi rovnaki zruti ti nasi drobci 😀 inak aj som skusala puding s obyc. plnotucnym mliekom a no problem.
akurat problem je, ked mu petko nenapadko strci kustik cokolady, on je strasne dobry brat 😀 malemu sa vyhadzu licka. aj teraz mal take cez vikend, ale dve noci sme natreli holtovym kremom a je uz dobre.

jankaaa
15. feb 2010

ahojte babenky ja vobec nemam prehlad co preberate takze sa nemozem ani pripojit do debaty alebo niecim prispiet...
nasmu drobcovi ide naraz neviem kolko zubkov takze u nas je to take vselijake s tym spinkanim...cez den spi niekedy 2x niekedy len raz a vecer ide spinat tak o tej 19tej potom sa zobudi okolo tej pol noci na mliecko a spime do tej siestej pol siedmej...ale uz druhykrat sa mi stalo ze sa zobudil okolo druhej pol tretej rano a do piatej kuvikal v postielke hral sa ...no proste katastrofa...
a este co ma trapi je ze cez den ho vobec neviem ulozit spat v postiele proste musim s nim ist vonku zaspi mi len v kociari...uz som z toho zufala...vobec neviem co mam robit aby som ho tam uspala...

petusko
autor
15. feb 2010

ahoj jani, ja zase opacny problem mam, mne nechce maly v kociku spat, to uz fakt musi byt, aby tam zadriemal 😖 ani inde nechce spinkat, boli sme u nasich, no katastrofa, nevedel sa tam ulozit na nasich posteli, ani nespal, nervozny bol 😒
e akonahle ho dam do jeho postielky, tak niekedy zavrie oci este skor, ako ho polozim 😅

bambina
15. feb 2010

petusko, ani Simonka nechce velmi v kociari spinkat.

jedna otazocka. moze sa z Fenistilu vyhadzat? odkedy berieme fenistil a potierame kolienka tou hormonalnou mastou proti AE tak sa mi vyhadzala vzadu na krku. asi zajdem k lekarke

sabinazv
15. feb 2010

aha zeny, dalsie dosli, co im deti uz nepapaju babatkovsku stravu 🙂

janka, no a co ti vadi, ze maly spava len v kociku cez den? aj mne cez den zaspi bud na prse, alebo v kociku, ale mne to nevadi... aspon ideme na vzduch... niekedy ked sa mi nechce spacirovat, tak po par metroch ked uz dieta spi, tak sa vratim a doma v kociku pokracuje v spanku pri otvorenom okne... pohoda...

petusko
autor
15. feb 2010

babmi, neviem, ale zda sa mi, ze prave z fenistilu by mali take priznaky vymiznut 😕 ale mozno je precitlivela na nejaku zlozku, skus sa radsej spytat dr.
Marceli celkovo v kociku nechce byt, ale teraz asi preto, ze je naobliekany a nehybny, stale sa mu ciapka dava do oci. mozno na jar sa to zmeni 🙂

jankaaa
15. feb 2010

sabi nevadi mi to ale proste niekedy sa neda ist vonku alebo jednoducho nemam cas tak bola by som rada keby zaspinkal aj v postielke...

jankaaa
15. feb 2010

kolko zubkov uz maju vasi drobci?

nany100
15. feb 2010

sabi, ďakujeme 😉 ...to vajíčko varím 15-20 min., dr. vravela, že až kým žĺtko nie je zelené, ale to sa mi ešte nepodarilo 😀

petusko
autor
15. feb 2010

Marcel ma 2 a ten jeden nedorasteny. neviem ci to mam ratat za zub ci nie 😅 takze teraz mu dole trci jeden velky, ako jezibabke a hore ma kusok jednotky vonku a tlaci sa druha.

bambina
15. feb 2010

ozaj nany, vsetko naj k 10 mesiacikom

u nas tak ako u sabi, ked nahodou v kociari zaspi a nechce sa mi byt vonku alebo je prilisna zima, tak to dospava v kociari doma na chodbe🙂 a doma vacsinou zaspava na prse, mne to vobec nevadi. zaspi, polozim a idem si po svojom

jankaaa
15. feb 2010

tak moj ma zatial sedem horna jednotka nie a nie sa vytlacit vonku takze ked vyjde budu to osem zubky no a mam pocit ze sa uz tlacia aj dalsie...

mne to nevadi ze zaspava iba v kociari tiez to tak robim ako vy dievcata ze ked zaspi tak niekedy idem hned domov a spi mi v kociari aj teraz je to tak....

nany100
15. feb 2010

bambina, díkes 😉 ...my radi spíme v kočiariku poobede, keď mi je už zima, tak prídeme domov a dám ju na balkón a tam si dospí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre