Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
12. mar 2010

no takze druha svagrina bude mat tiez chlapceka,uz len tretia...

petusko
autor
12. mar 2010

dobry vecer 🙂
len tak rychlo som vas prebehla, tak len v skratke...na pribinacika som opatrna, lebo Petko mi z neho grcaval dlho, doteraz ho jedava len vynimocne, preto som v tvarohovych veciach bojazliva 😖 ale mlieko uz v strave jedava Marcel normalne plnotucne a no problem.
zaspavanie...u nas to islo tak nejako prirodzene, zaspava sam v postielke od narodenia. je to tak mozno aj preto, ze bol od zaciatku "nuteny" si zvykat, ze nie je jediny maly clen rodiny, ktoremu treba venovat pozornost 😅 drzim palce vsetkym, co im drobce nespia, nech sa to uz konecne upravi 😉
a baby, ked najdete ten vsemohuci upratovco-variaci zazrak, rezervujte mi jeden kus 😀 😀

macikjm
12. mar 2010

nikinka...skore uzdravenie prajeme... 😔

nany...hej v detskej ma ninka uz aj velku postel, tak si sadnem a tak kojim...drzim palce v osamostatnovani...aj mne to bolo proti srsti...tiez mi chybala v spalni...aj som mala chut zrusit zaspavanie v destkej, ale vsetko je o zvyku...my mame spalnu a detsku vedla seba...dvere otvorene...tak pocujem ninusku...

nikinka008
13. mar 2010

Dobre ranko 🙂
Tak mne je uz nastasie lepsie len to nechcem zakriknut 😕 ale dnes a zajtra vyslem manzela von s malou 😀 😀 ani malej uz netecu tak sopliky takze super 🙂 Nevie preco ale nedokazem sa zastavit este ani ked su obaja vonku na prechadzke stale nieco robim...
Noc bola otrasna,vecer ked som ulozila malu do postielky tak sa mi rozplakala a nie a nie prestat ale som si ista ze ju nic nebolelo lebo akonahle som ju vzala na ruky tak bola ok,potom som sa len naklonila nad postielku ze ju ulozim uz sa zase rozplakala,tak som ju dala k sebe do postele a bola kludna myslim ze jej slo len o to,je tvrdohlava kludne si lezala ale nespala ja som asi zaspala skor ako ona,ked zaspala tak som ju dala do postielky aj tak tam v kuse mrncala aj spala a to robila celu noc som za zobudila o 11 v noci som myslela ze ma porazi lebo este som v kuchyni a obyvacke nemala nic upratane tak som rychle spratala vsetky hracky ale my tak prislo zle od zaludka ze riad som uz nemala silu umyvat tak som sla spat... 😝
Baby ake rozne jedla varite drobcom?nejaku inspiraciu,skusala som jej dat masko s ryzou ale 😝
My mame len necelych 9 kg to asi kvoli tomu co mesiac nejedla 😖
zanu,nie casto,cela rodinka videla malu prvy krat teraz pred vianocami boli sme doma na 2 tyzdne dat pokrstit malu a ked sa mala narodila tak babky prisli k nam na 2 tyzdne ale od vtedy ju nevideli az na vianoce od aprila jedine cez skype a fotky 😖 tie by z nej mali radosti ☹ ☹ 😔
solen,dakujem uz je lepie a sme v anglicku 😝 hoci by som asi radsej menila zo zanu 😀 😀 ked by sa inak nedalo 😀 😀 My sme chceli dat malej meno len Sarah a ked sa nas v nemocnici pytali tak z mojho manzela vybehlo co tak Sara Jessica a mne sa to strasne pacilo tak ju mame 😀

nikinka008
13. mar 2010

pridala som nove fotky malej tak ak chcete pozrite si 😉

nany100
13. mar 2010

niki, Sarinka je krásna...a celá po tebe...aj keď baby sú skôr na tatinkov (aj tá naša 😉 )

aj Adel robí sem-tam scénky pri zaspávaní, ale nerumádzga už tak strašne ako keď som ju učila spať bez prsa...a k sebe si ju vezmem vždy až ráno, cez noc nakojím a šup naspäť do postieľky a to hneď zaspinká...ale naše noci sú tiež hrozné...dnes sme boli asi 6x hore a od 6:00 som už nezaspala, aj keď malá potiahla do pol ôsmej...tak som len ležala so zavretými očami a čakala kedy sa zobudí a začne na mňa vykrikovať 😀 ...teraz spinká, tak som navarila polievku pre nás a aj maličkej obed a čakám mm z práce...boli sme doobeda v obchode, je tam zima ako v ruskom filme, bŕŕŕ´

Adelka má tiež cca 8,5 kg, tak si nerob starosti...nie každé bábo je valibuk, papá celkom pekne...ale ryža a cestoviny tiež nie sú jej obľúbené 😉 ...najradšej má jogurt na olovrant...ale spapá obedík bez problémov, akúkoľvek zeleninku, len musí byť všetko mixované...ona tie kúsky ryže a cestovín stále vypľúva a nemá rada ani žĺtko 😖
v Anglicku som strávila rok po výške a mám tam dobrých kamošov...ale to je už veeeľmi dávno...12 rokov 😀

beadz
13. mar 2010

ahojte kocky. trochu odveci... nemate niektora H2O mop ultra ? straaaasne by som ho chcela ale neviem ci to nie je len dobre urobena reklama.

nikinka008
13. mar 2010

nany,ake druhy zeleninky davas malej? 🙂

nany100
13. mar 2010

bea, ja mám obyčajnú viledu, takže neporadím 😉

nikinka, všetko možné...mrkvu, petržlen, zemiačik, kel, karfiól, brokolicu, skúšali sme aj cukinu, ale to mi príde také vodové, hrášok som dala len raz, nevedela tie šupky prehltnúť, lebo to sa nedá poriadne rozmixovať..ešte chcem skúsiť cvikľu, ale vždy na to zabudnem, keď idem do obchodu...pridávam do polievočiek aj ovsenné vločky, aby mala vlákninu a dobre kakala 😉

petkapo
13. mar 2010

ahojte!

zbezne som vas precitala, tak idem na nieco reagovat.
u nas uz plnotucne mlieko frci asi mesiac - robim z neho malemu kukuricnu krupicku - a v pohode. nema ziadne traviace tazkosti, neboli ho brusko, dobre kaka. zato ostatna strava nic moc. ovocne vyzivy uz nechce ani vidiet - este tak cerstvy banan s piskotou zje. maso so zeleninou tiez nie, zacal nejako strajkovat. zato chleba so syrom by zjedol na kila a kukuricne chrumky som musela schovat, lebo tie by zjedol aj cely sacok za den.... Najviac ma stve, ze od poslednej poradne schudol na vahe. na pohlad nevyzera chudy, ma normalne ''buchtickove'' lica,len vaha sla dole. vyhresi ma doktorka v utorok na poradni 😠
mame za sebou aj uraz - privrel si prsty do dveri a to tak, ze mu zhnisali prsty po nechtami, tak sme tyzden viazali na noc prsty s mastickami a vytlacali hnis. a teraz mu zliezaju nechty ☹ ☹ ☹ Bea tusim spominala, ze aj simon si privrel prsty....au,au.....
co sa spania tyka - tak z tej knizky sa mi podarilo zlepsit len zaspavanie vecer - to je uz absolutne bez problemov - vypit mliecko, odgrgnut, sup do postielky, pohladkat po licku...a do 5-10 minut je tuhy ako stolverka. ani nie som pri nom. ale cez den - stale uspavanie na fitlopte 😠 zacina to byt vazne, ved uz ma takmer rok....

no a na zaver - pridavam sa do skupiny chorobok...od stvrtka som chora ako pes. dnes musel ist maly k jednej babke a zajtra ide k druhej, lebo som uplne nemozna. teplota, nekonecne sople a hlava jak melon.... 😖

zanulienka
13. mar 2010

niki-aj moja rodina nas vidi len na vianoce a cez leto,ale teraz by som uz sla domov,aspon len na par dni,ale su strasne drahe letenky ☹ .a ideme robit nove kupelne,mame dve,cez prazdniny v aprili chceme ist z detmi niekde na juh-do teplejsich krajin 😀 takze asi tak...

jankaaa
13. mar 2010

ahojte babulky dlho som tu nebola.....ako sa mate? my hrozne drobec ma taku strasnu nadchu sopliky mu stekaju vonku dnu uz aj neskutocne kasle dnes sa pridala aj zvysena teplota uvidime aka bude noc a ked tak zajtra zbehneme na pohotovost...boze je to hrozne ked oni si nemozu vyfukat nostek....a ked mu idem odsavat to je plac strasny...len nech nam to rychlo prejde

beadz
13. mar 2010

zanuuuu, ty by si mala chodit na dovolenku do norska 😀
jani ☹ , jakubko nech sa co najrychlejsie uzdravi, je to fakt najhorsi pocit, ked vidis ako sa tvoje dietatko trapi.
simon dnes tak spadol na kocku, ze si zodral kozu z polky nosa. chudacik moj, som zvedava ako bude zajtra vyzerat...

krpcek
14. mar 2010

ahojte.
citam, ze aj tu su nejake chorobky. . . ☹ . . sabi mala zo stvrtka na piatok v noci skoro 39, z piatka na sobotu 38,4 a vcera uz nic. tak neviem, ci to bola len nejaka rychla viroza alebo zubky 😖 ale uz je to chvalabohu za nami.

teraz som konecne aj psika zohnala, vcera sme sa s muzom dohodli na oslavu prvych narodenin krpatej, tak idem zhanat veci pomalicky.

sabinazv
14. mar 2010

Blahozelam prvej aprilovke k jej 1.narodeninam !

Nech sa mas krasne na svete, bud zdrava a stastna a nech sa ti paci v novom domceku 😵 😉 🙂

PS: Sandori prihod fotku z oslavy, vytvorim novy album - "ze 1rociaci", fuuuha

sabinazv
14. mar 2010

aha, pozeram, ze 17.3. bude mat Ninka narodky... neviem preco som si myslela, ze 14.teho, pardon... poblahozelam teda znovu neskor 😅

ni.kolet
14. mar 2010

Ahojte. Tá detská Lucka sa nemusí prevárať? Dík

miavin
15. mar 2010

ahojte - dobré ránko
tak my mliečko plnotučné tiež pijeme už vyše mesiaca - ale len raz za deň mu dávam - a kašičku o toho....
no ja sa musím posťažovať - náš malý síce spinká celú noc, o 5 mliečko ale pred 6 vstane a už nespí....posledný týžeeň asi.....
ale zato sa musím aj pochváliť - náš anjelik už krásne povie r - drrrrrrn drrrrn a dnes ráno len ŕŕŕŕŕ - tak som sa smiala taký bol zlatý keď sa mu to podarilo. Je to asi len náhoda, ale opakuje to každý deň....

zanulienka
15. mar 2010

dobre ranko-my sme tuto noc tiez nespali moc dobre,ale zase mame uz 6 zub-co noc to zub 😅 .takze este nam chyba 14-vidim to na dva tt 😀 a mame chrup 😀

petusko
autor
15. mar 2010

dobre ranko
mia, my mame tiez posledne tri dni take skore a hlavne velmi hlucne budicky 🙄 o siestej sa zobudi na mliecko a potom tak vykrikuje, doslova skrieka 😲 nie je to plac, to akoze tak debatuje a snazi sa nas vsetkych zobudit 😠
jasne, ze ked sa vratim zo skolky, tak mlady pan si uz veselo znova odfukuje 😠 😅 aj teraz spi, tak si tu davam kafco, nech ma nevyruti hned zrana 😅
zanu, blahozelam k zubku 🙂 Marcel ma uz 7 🙂
a choruckym skore uzdravenie 😉

beadz
15. mar 2010

ahojte.
niki, lucka sa nemusi prevarat, ale ja uz neprevaram ani obycajnu vodu...
mia, ved preco sa stazujes ze spinkate celu noc ? nie si rada ??
zanu, ste sa riadne rozbehli... 😉

beadz
15. mar 2010

inak kocky, neskusali ste niektora davat detom naklicene semiacka ? ja som to teraz kupila, len neviem ci to treba este uvarit, alebo nie... asi ano, musim zistit.

petusko
autor
15. mar 2010

bea ja netusim, nikdy som take ani ja nejedla, takze ani decka nie 😅

beadz
15. mar 2010

petusko, ja som to tiez nejedla, ale obsahuje to kopu zdravych veci, tak by som mu to zaradila. a okrem toho by to bolo aj na spestrenie, lebo my papame este len taku babetkovsku stravu, len varena zeleninka, masko, ryza...

petusko
autor
15. mar 2010

ja uz mu davam to co my, ale jasne, ze nesolim, ked tak len uplne minimalne morskou solou a varim take jedla, ktore on moze. takze u nas to nie je, ze maly je dospelacku stravu, ale my jeme babatkovsku 😀 a ked mame nieco dospelacke (vysmazane, segedin a pod.) tak detom varim zvlast 🙂
no uz je certik hore, tak idem, cas na kavu vyprsal 😀

nikinka008
15. mar 2010

Dobre rano,
tak my sme sme mali kludnu noc pekne spinkala celu noc ale o 7 uz bola hore 😖 ale vecer zaspavanie hrozne,stale sa hadzala v postielke kopala do nej az zaspala 😀,neviem robi to len v poslednych dnoch inokedy nevyvadza v postielke 😖
My mame stale len 2 zubky 😖 ja neviem kedy sa to pohne nie a nie a nie 😒

beadz
15. mar 2010

ja chcem zacat davat taku stravu az po roku, tie dva tyzdne uz vydrzim varit zvlast.
nikinka, aj my sme mali asi pred mesiacom taky tyzden ked nie a nie zaspat sam v postielke, ale ako to prislo, tak to aj skoncilo, a zase je vsetko v poriadku. mozno ma sarka teraz take obdobie, a mozno aj zubky zacinaju...

miavin
15. mar 2010

petusko - no veď - to o 8 sa už tak motal, že dva krát normálne spadol - a tak sa udrel do dverí, tak som mu dala mliečko a tiež už bubá
len ma to škrie, lebo sme bubali len dva - krát ale to už je asi minulosť....
bea - veď spí celú noc ale mohol by aspoň 30 minút dlhšie. presne ako Petka píše - začne škriekať len aby ho bolo všade počuť, ale som sa nasmiala, keď po 20 minútach už začal kričať mama mama...tak som sa smiala 😀

beadz
15. mar 2010

mia, aj u nas je to tak, vstane pred 6, ale o osmej uz spinka. a potom okolo obeda zas a este raz okolo 3-4. uz mal kratko obdobie ze spinkal len 2x, ale presiel spat na 3x.

beadz
15. mar 2010

tak uz aj simon je hore, tak papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre