Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
1. apr 2010

a kde mam fotku? hmmmm ... 😒

egyptanka
1. apr 2010

zuzik ako robis svieckovu?
a baby poradte co varit detom, mne uz dochadza fantazia ...

solen
1. apr 2010

zuzi asi si nemala dobru fotku, teda podla pravidiel, idem aj moju zmazat, vraj musi byt vidiet do tvare ci co 😝

egy ja uz malej varim to co nam, akurat soli len stipku a ziadne korenie, jedine ak mame nejaku divocinu tak urobim ine. Naposledy dusene maso na cinskej kapuste a rascu na to, no len sa zalizovala za tym 😉

pikino
1. apr 2010

baby otazka do plena moj muz odmieta upratovat pretoze podla neho som doma a on je v praci a zaraba peniaze.
ako to mate vyriesene vy. lebo mne uz lezie na nervy ze si neni schopny ani len po sebe upratat odkedy som na materskej. veci nechava tam kde sa vyzlecie ponozky nachadzam po celom dome tak isto spinave pohare. uplne prestal upratovat. predtym sme si pracu delili teraz akurat raz do tyzdna umyje vanu, umyvadlo a zachody. este by som to chapala kebyze tazko pracuje lenze on sedi osem hodin na riti pred pocitacom a ked pride domov tak si este ide na tenis,badmington, do fitka a ja ezim mrtva na gauci a cakam kedy zacne mrne vrestat a zacne mi nocna sichta. 😠 dnes som vyhlasila ze ja uz mu otroka robit odmietam

zuzik25
1. apr 2010

klasicky ako pre dospelych, len jej ku koncu odoberiem a nam potom dochutim.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=635
tu som sa inspirovala, ale nedrzala som sa presne toho, dala som co som mala a malej velmi chutila, len potom ju to brusko trapilo.
a uz jej davam skoro vsetko co nam, akurat jej neprichucujem.

zuzik25
1. apr 2010

piki, fuuu, to mas tezke, ja teraz velmi nemozem ocakavat pomoc v domacnosti, kedze pride z prace a sup robit na dome, ale ked moze tak porobi co treba, dokonca minuly vikend upratal celu kupelnu, neupratal, ale vydrhol, to ja tak pedantne nerobim, ale kedze mal na starosti len to, tak sa s tym vyhral.

no mrne stale nespi.

pikino
1. apr 2010

dostala som od neho odpoved ze sa nema cas so mnou bavit. klasika ked ide do tuheho. 😠

solen
1. apr 2010

piki chlapi si rychlo zvyknu na servis. Odporucam rychle vyjasnenie, materska je starostlivost o dieta a nie sluzobnictvo celej rodine.
U nas sa to zmenilo, ked som raz bola chora a ostala som lezat v posteli. MOj muz sa tesil po vikende do prace 😀 Ale v nedelu padlo uznanie, ze ako to stiham, ze on akurat obriadil Velkacku, Malicku som kojila vtedy este full time. No a to by som nebola ja, aby som si vtedy neodpustila poznamku, ze preco nepopral, nepozehlil a neoriadil dom 😀 Takze u nas co stiham, porobim, aby sme mali viac casu na seba ked je doma ale inak sa zapaja aj on.

egyptanka
1. apr 2010

piki, no ja upratujem priebezne, ale tiez to zacalo ist tymto smerom, tak som muzovi povedala, ze to ze som na materskej neznamena, ze budem upratovat, ze by si aspon riad po sebe mohol umyt a celkom zabralo ... vynesie smeti, vynesie plienky, umyje riad, odprace suchy, popripade vyvesia pradlo ... ostatok je na mne.
Ono bol jeden cas nezamestnany a tak videl, ze to nie je s malou med lizat a niekedy sa fakt pri nej neda nic stihat ... a najme teraz ked ma separacnu uzkost ako vysitu, ze ani na zachod poriadne nemozem ist a ked uz tam som tak musia byt dvere otovorene a ona je tam so mnou a hra sa s rolkami toaletneho papiera.

A moja rada ... tak ako to bolo v jednom vtipe, neurob nic a on snad zisti o com to je.

pikino
1. apr 2010

to som mu povedala, ziadna odozva. ved prave ze si zvykol na to ze kazdy den ma navarenu veceru ked pride, ked som chodila do prace som nevarila chodila som domov neskor ako on. a teraz frfle ked ma studenu veceru. ja by som v klude vsetko upratala ale jednoducho mi vadi to jeho bordelarstvo. proste je mu jedno ze pre mna je to robota naviac.

pikino
1. apr 2010

egy moj umyl riadny naposledy ked som bola v porodnici. este aj spinavy tanier polozi na dres namiesto do dresu. a jeho argument ze aj ja robim bordel no to je fakt lenze ja si ho po sebe aj musim upratat. keby som nic neurobila tak mi akurat vynada. napriklad ma uz tyzden polozeny na drese hrncek so sajrajtom z kavy. ked umyjem riady ten hrncek mu tam necham stokrat som mu povedala ze si to ma vysypat kadi na mna.

zuzik25
1. apr 2010

ja upratujem tiez priebezne, ale stale mam pocit, ze to nie je ono, a asi uz pri dietati asi tip top nebude.

uvarenu teplu veceru? tak u nas je to tak, ze tepla vecera je malokedy, vacsinou nieco suche si dame. moze byt rad, ze ked robi z domu, tak ma teply obed. 😀 ved som rada ja ze sa v tej rychlosti stihnem najest, nieto este niekoho obskakovat.

egy ma pravdu, skus nerobit nic, co sa bude diat. staraj sa len o malu, chodte von /aby si nemala na ociach ten neporiadok/ a tvar sa ze je vsetko ok.

solen
1. apr 2010

kokso piki tak toto je silna kava 😠

zuzik25
1. apr 2010

este ked sme spolu s drahym nebyvali a schylovalo sa k tomu, tak som vyhlasila a trvam si na tom, ze ja sluzku doma robit nebudem, ved v domacnosti ziju dvaja, dvaja robia neporiadok, tak aj dvaja si to po sebe budu upratovat. mala som doma zivy priklad toho, ze mama okolo otca obskakovala, nervy si nicila a co mala z toho, hole prd. nadavky, urazky, ... este stastie, ze dostla rozum a rozviedla sa s otcom, lebo keby s nim ostala, asi by tu uz medzi nami nebola. takze takto dopadnut nechcem.

egyptanka
1. apr 2010

ja mam niekedy pocit, ze mam muza asi z inej planety ... ale je pravda ze kustok spohodlnel, ked sme sa dali spolu dohromady tak navaril, popral, vyzehlil ... teraz vari len ked ma chut na spagety na jeho sposob (co ja moc nemusim), ale to je asi tym, ze v 18 mu zomrela mama a tak bol nuteny sa o seba postarat sam. ...

egyptanka
1. apr 2010

a este dobry argument ... "ked chces mat v posteli aj milenku tak neocakavaj ze budem 100% zienkou domacou. 😉 "

pikino
1. apr 2010

egy tak o tej milenke o tom potom my ked mame coro moro tak to je narodny sviatok. ved viete cez den pri malej to proste nehrozi a inak sa da tak po desiatej v noci a to ja uz ledva stojim na nohach a vacsinou zaspim pri telke. tak ale snazim sa aj ked niekedy by som radsej cistila kupelnu zubnou kefkou. 😀

najlepsie je ze tym chlapom to vobec nezapaluje a ked ho konfrontujem tak kuka ako vyjaveny puk ze ved on mna nenuti upratovat. no to je fakt. on ma len priblble poznamky ked je v dome neporiadok a ak sa stane ze som neumyla riady po vareni.
vacsinou ich umyvam rano ked vstanem to uz on nie je doma.

egyptanka
1. apr 2010

piki, ze cistenie kupelky zubnou kefkou ... dobreeeee 🙂 😀

Babule ake oslavy planujete na prve narodeniny?

pikino
1. apr 2010

tak viete co mi povedal, ze mam smolu lebo on sa odo mna komandovat nenecha. 😠 😠 😠

no ja najprv musim zosuladit celu rodinu. moja mama mi oznamila, ze na terezkine narodeniny idu na vychod na krstiny neteri maminho priatela. trosku ma to aj zabolelo ze je to prednejsie ako terezka. co uz. posunieme o tyzden. len som chcela pozvat aj moju tehotnu tetu-sefku a ona uz ma vtedy termin. no uvidime. chcem to aku taku klasicku party, svedske stoly, umele tanieriky, velka torta, a mohlo by byt pekne aby sme boli aj na zahradke. 🙂

egyptanka
1. apr 2010

piki, trkvas je to 😒
jeee a to je super ze na zahradke ... co u nas v byte, ale tiez svedske stoly, torta, minimum riadov, nic velke, len nejake jednohubky, chipsy, chlebicky ...

pikino
1. apr 2010

my mame taku pidi zahradku ale tak stol a stolicky by sa zmestili. 😀 len nech je pekne.

egyptanka
1. apr 2010

no ja tiez dufam v pekne pocasie ...

katka.ott
1. apr 2010

ahojte, dnes sme boli v poradni a male rast ako z vody. Terezi ma 10500g a 78cm a Danieli 9360g a 76cm 🙂 . vsetko uplne v poriadku a Terezka nam urobila prekvapenie - sama presla takmer 2 metre 😵

katka.ott
1. apr 2010

a gratulujeme vsetkym oslavencom

beadz
1. apr 2010

ahojte babiky. tak ja som dopadla tak ze nijako. este stale to nie je na 100 %. vraj keby som nemala taku prisernu "minulost", tak by povedal ze ok, ale teraz nevie. do nemocky vraj zatial nemusim, ale musim lezat. o siestej mu mam volat ako sa dvihlo hcg, vraj aj podla toho sa da trochu urcit ci je to mimo. ale ja som mimo uz druhy den... 😠
takze odchod na chalupu ku znamym sa nekona a ja cele sviatky budem lezat ako taka zdochlina. a taaak je vonku krasne 🙄
no, a v utorok rano dalsia kontrola. vraj buduci tyzden to uz bude urcite vidiet.
takze ja tak.
a vy ?
a samozrejme vsetkym oslavencom gratulujem. uz ani nemam prehlad kto lebo teraz je to huste. nie ?

zanulienka
1. apr 2010

bei.keby si bola mimo tehu,nebolo by ti uz velmi zle?

beadz
1. apr 2010

zanu, asi nie. tie dve mimomaternicove co som mala mi tiez nic nebolo...

zanulienka
1. apr 2010

ano,vzdy hovoria,ze ked mas mimo tak ti je zle...hm,tak ja uz neviem

beadz
1. apr 2010

no, nic ine mi neostava, len cakat...

beadz
1. apr 2010

inak, dnes mal simon na obed rezance s tvarohom. vsetko vypluval 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre