Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

elfi1
11. nov 2009

no moj tatino je tiez dost nervak a tiez nema rad napr. ked neumyjem riad, alebo ked ho umyjem, ale uz neutriem a pod. Ale Domco mu moze aj na hlavu vyliezt, aj ho ogrckat, aj vrieskat a jedovat sa - aj tak je to jeho milacik 😀

miavin
11. nov 2009

elfi - tak to vám závidím, náš tiež môže skákať po hlave, ale v momente ak začne nervačiť a kričať, tak mi ho oco dá, že zas nervačí a že prečo nervačí atď....dnes sme prišli z prechádzky...a malému samozrejme bolo teplo, kým sme ho vyzliekli, tak to zakončil vetou: teba treba poslať na nervné....

sabinazv
11. nov 2009

mia, ja by som to nebrala tak, ze akoze sa urazit za to... on je predsa starsi clovek a male dieta tak na chvilu, to hej... ale na dlhsiu dobu uz na to oni nemaju trpezliost a pochopenie... aj nasi si myslia, ze je danko ako dobrunky, ze nezaplace... ked sme tam 2-3 hodinky, to sa tak akurat rozkuka a ideme domov... ale kebyze sme dlhsie, to by videli, ze ake vie byt male dieta vycerpavajuce ...
Aj ked je to trochu extrem, ze vas posiela na nervove a s tym diazepamom... ale aspon vidis, ze k nim uz len na navstevu par hodin a potom domov a budu vsetci spokojni 😉

jankaaa
11. nov 2009

macikjm neviem...ale takeho sme ho s mm este nevideli...chcelo sa mu len spinkat...boze tak som sa bala...ja neviem z coho to moze byt...dufam ze to nic nebude

macikjm
11. nov 2009

jani...to bude z tej teplotky...ale preco???nieco nanho lezie???

sabinazv
11. nov 2009

janka a kolko mal teplotu?

jankaaa
11. nov 2009

no to vlastne este nebola taka teplota lebo myslim ze u deti je az 38 a on mal 37,8.....neviem ci na neho nieco lezie...

macikjm
11. nov 2009

alebo zubky???

miavin
11. nov 2009

sabi - dík, len ma to mrzí, a dosť sa ma to dotklo, že toto zakaždým rozpráva - je jedno, či sme tam víkend, alebo len pár hodín, v momente keď Alex zavreští - má k tomu komentár...no možno si to uvedomí, ale asi ťažko.....
jani... no a nemáte očkovanie za sebou? alebo z čoho má teplotku?

jankaaa
11. nov 2009

no zubok mu teraz vysiel....ale ja som citala ze zo zubkov teplota nie je...ze vela mamiciek ked ich dieta ma teplotu to pripisuju zubkom ale ze to vobec nie je pravda...tak neviem

elfi1
11. nov 2009

no ja mam dojem,ze nas domco je najnervoznejsie dieta na svete niekedy. ja mam z neho nervy teda riadne, ale tatino to vydrzi. komentuje to len srandickami -ze "jaj Domko, Domko, ty uvrieskanec jeden 😀

jankaaa
11. nov 2009

mia ockovanie uz mame davno za sebou....neviem som zvedava co nam zajtra povie lekarka

miavin
11. nov 2009

jani - tak vám prajeme, nech teplotky ustúpia - možno naozaj zúbky....
no nič dievky, po tom šikane si idem ľahnúť... a budem spať bez obavy, či malý zakričí alebo nie.... fakt asi budem častejšie doma...
prajem vám a vašim miminkám dobrú nôcku, vyspite sa do ružova - krásne sníčky. pappapapaa

miavin
11. nov 2009

jani - tak nech nemá v noci žiadne teplotky - a pekné sníčky....

elfi1
11. nov 2009

a ked sa tu tak preberaju tie rodinne vztahy, tak ja sa chystam na Vianoce poslat Domcovu fotku aj jeho druhemu dedovi. ani neviem, ci vobec vie, ze uz je na svete. Manzelova mama s nim ma dve deti, ale nikdy sa nevzali ani spolu nebyvali. on bol zenaty. Manzel sa s nim nekontaktuje. ale mne to pride take divne, ze by ani nepoznal svoje vnuca. ja ho vobec nepoznam, ani neviem, ci ma aj ine vnucata. ale chcem aby domca aspon videl

jankaaa
11. nov 2009

mia dakujeme krasne aj vam dobru nocku

komisakpd
11. nov 2009

janka..ja som bola vnemocnici pre vysoke teploty a tam povedali ze zo zukov mozu byt zvysene teoloty(co j v tvojeom pripade) dokonca aj horucky ale to len jeden dva dni..nas mal v kuse šztyzdne 37,7 bez odpocitanie..a to nie je teplota

miavin
11. nov 2009

elfi - dobrý nápad, len aby to manželovi nevadilo.... môj manžel má tiež nevlastného brata - ale o tom sa nejak nerozpráva...... ale niekedy to tak príde, žeby sa aj rád stretol s bráškom.... takže fotkou - a vianočným pozdravom nič nepokazíš podľa mňa

jankaaa
11. nov 2009

komi dik tak dufam ze to bude potom len zo zubkov....zajtra na nas myslite....

idem babenky lebo drobcek sa budi...

majte sa krasne zatial a dobru nocku vsetkym...

macikjm
11. nov 2009

idem aj ja k mojim laskam...bru nocku..
janka...drzime palce... 😉

komisakpd
11. nov 2009

drz sa janka

cikyta
11. nov 2009

Tak prišli sme na ortopediu.Kým som dala dolu pláštenku z koča,nánožník,rozopla fusak ... tak začala sestrička vrieskať,kde sme 😠 ?!
Potom som nasilu zobudila Silviu a to bol iný rev 😢 !
Vo dverách si ma sestrička premerala a vraví:
-Ježiš,aké velké dieťa! Kolko má?
A ja že:
-Pol roka.
A ona:
-No tak to ak čosi bude,nám už poisťovna nepreplatí !
A ja že:
-Tak to už môj problém neni !
(Myslela som na to,že ja zato nemožem,že sa rozhupali s frajkovou perinkou v 5 mesiaci a nie skôr,kedže sme mali problém už od začiatku!)
Potom sa ma pýtala sestra,že či nosíme tu perinku.Ja som jej povedala,že už 5 dní nie,lebo sa nám rozpadla.Tak začala hulákať,že som si mala dať prísť predpísať novu.Tak som povedala,že sa to stalo v sobotu a fakt neviem,ako som mala prísť,ked robia len stredu 😠 (Krava!)
No a potom som povedala aj to,že mala teraz hrozne zaparenu riťku.Pretože 2 plienky,ortop.gate+perinka a hrube oblečenie,kedže je zima.....Tak ma sestrička sfukla vraj:
-Za to môžte len vy,ako matka,že má zaparenu riťku!
A ja že:
-Prosím???!!!!!!! 😠 Naholo ju nechávam,varím repík,harmanček,mastím......!!!!
No a v tom ma už volal dr.Pozeral ju , pozeral a kedže malá ukrutne plakalááááá,nič mi nehovoril,lebo by som nič nepočula.Stihol len to na začiatku reku:
-Prečo ste prišli po 3 týždnoch a nie po mesiaci?
A ja mu vravím:
-Viete,volala som sem 4 krát! 😠 A až pondelok mi zdvihol "ktosi",kto ma objednal na dnes.Neviem,kto to bol,lebo sa nepredstavil 😠 A vravela som mu,že je to skoro,no vraj mám prísť takto.Takže ja zato nemôžem,či aj zato môžem?(A kukla som na tu hnusnu staru zošuverenu sestričku!)
(A mám dojem,že ma takto objednal doktor,lebo hned stíchol fešák! 😠)
Potom som si obliekala Silviu v čakárni a sestrička vybehla s tým,že mám kupiť malej ortop.gate,také špecialne,ktore maju pri Neografii.Tak som jej povedala,že ich tam nemaju.Ani tuto perinku tam nemali.Tak sa začala vadiť,že to tam maju a hotovo.No ja som sa nedala,tiež som už zvýšila hlas a začala vrieskať,že my máme tuto perinku šitu na mieru v jednej sukr.spoločnosti,lebo v tej jej Neogragii nič nemaju!!!! 😠
Krava jedna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A potom som s tade vypadla s plakajucim dieťatkom na rukách,ktore už dusili sople a obliekala som ju vonku v daždi 😠
Sestrička tam jednu mamičku vyhrešila,že nech nedáva dieťa na nohy!!!A ja som sa na tom smiala.Možno aj preto si ma xantipa jedna podala 😀 😝
Ked som oponovala,že ved to mala minule už skoro dobre....tak len mikli plecom 😠 .Takže za mesiac kontrola.

cikyta
11. nov 2009

No a ešte hovorila tá čúza Silvinke do uška že:
-To je pre teba tá perinka,pre tvoje dobro.Nie pre tvoju mamu.Pôjdu ťa vyvesiť do trakov a mama bude spokojná. 😠

katka1981
12. nov 2009

Dobre ranko, babulky poradte mi prosim nieco pre malu, ma 5 mesiacov, neviem ci hraciu deku, ci ohradku..... v kresielku sedi vykrivena, bojim sa o jej chrbticu, neviem sa dockat ked zacne sama sediet aby sa zahrala aj sama, lebo ja uz nevladzem. Nic ju uz nebavi, hry na posteli koncia dogrckanim. Ak mate dobre skusenosti s niecim konkretnym, prosim link. Dakujem. Prosim Vas o IP, nestiham citat.

miavin
12. nov 2009

ciky - to nemyslíš vážne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kriste to čo je za prístup????????? normálne sa treba sťažovať.... a mala by si sa na tú sestru nachystať - a nabudúce jej sčistiť žalúdok. ako ty môžeš za to, že Sisa má problémy s klbikmi??!!! a vôbec, čo sestra na teba môže ziapať???!!! to čo si dovoľujú??? no som zhrozená 😲 😲 😲

sabinazv
12. nov 2009

Dobre ranko 😵 ,

my sme mali dnes super noc po dlhej dobe... ak je to tou chamomilou, tak sme ju premenovali na chrabromila a DAKUJEME 😎 Hore bol asi len 2-3x uz si nepamatam, zobrala som si ho k sebe pred 3.h rano.
O 6. h som mu zalozila ten sacok na odchytenie mocu, a ked som o 40 min. isla skontrolovat, tak ho mal dole a cely ocikany... no tak nist... skusime zasa zajtra.

Ciky, mrzi ma ze mate taketo peripetie... tieto stare korytnacky byvaju nehorazne dolezite, este prezivaju hlboky socializmus a treba ich vyviest z omylu... vsak uz ideme slavit 20.te vyrocie padu totality...

aine04
12. nov 2009

dobre ranko 🙂

ciky prepana to co bolo za hlupanu? neuveritelne.... 😠 . mudra jak radio jerevan. a to co este malej "sepkala" do uska.... fakt sa tieto sestricky niekedy minuli povolanim. zabudaju ze k nim pride maminka s chorym babom, vystrasena, robi co moze a oni nie aby povzbudili, pomohli ale este naziapu. 😠 😠

nam chamomilla nijak nezabera, maly uplne odignoruje homeopatika... to ma tusim po mne, ani mne nezaberaju

sabinazv
12. nov 2009

aine, mozno to bola nahoda, uvidime dalej 🙂

mne niektore zaberaju, niektore nie. treba trafit

aine04
12. nov 2009

asi ano, ale mne nijak vyrazne nepomohli ani tie na tvorbu mliecka, o tych na chripku radsej pomlcim - uplne rovnako mi pomoze ked budem skakat na lavej nohe.... 😝

sabinazv
12. nov 2009

hej?

no mna napr. dostali z alergickej zihlavky... roky ma liecili koziari a alergologovia oblbovakmi a ked som vysadila bolo to spat... az homeopatia ma z toho dostala... aj migreny som zacala liecit a tam to bolo tiez lepsie... ale ked som otehotnela, tak som to prerusila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre