Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
5. sep 2009

ciky - fúha, to ja musím poklopať, náš sa pýta po hodinke a pol - až po dvoch a spí hodinku, niekedy len pol no včera doobedu zaspal o 9.45 - zobudil sa o 10.15 - tak som ho nechala ešte v postieľke, lebo som začala žehliť - a nakoniec ešte zaspal - do 11.30 😀

nany100
5. sep 2009

zanu, som sa na to pýtala aj laktačnej poradkyne, či ju nemám začať prikrmovať lebo sa v noci budí častejšie ako predtým a či to teda nie je mojim mliečkom...hovorila, že v tomto veku okolo 5 mes. je to normálne pre všetky deti a aj keby som ju natlačila neviem čím, aj tak sa bude budiť...a možno ešte viac lebo ju z toho bude bolieť bruško...tak som sa s tým zmierila...a vidím, že aj tvoja malá aj keď má kašičku aj tak sa budí, tak je to asi pravda

zanulienka
5. sep 2009

ciki-cez den po 4 hodinkach,nechce po 3 hodkach cez den,zbytocne jej davam,nevypije-vypluje

ninnaricci
5. sep 2009

ahojte...tak dúfam, že to nezakríknem...ale náš drobec začal v noci lepšie spať...ale ja sa aj tak stále budím...lebo on sa začne trochu mrviť...tak počúvam, či už nechce papať...trochu sa pomrví a spí ďalej...až sa mi nechce veriť...
...ja dávam kašičku s mliečkom 2krát denne...na obed...a potom o 6tej...a zdá sa mi, že mu to pomáha
...teraz sme vynechali zeleninku lebo ho mrkvička poriadne potrápila...sa trápil s kakaním...tak čakám nech sa to pekne upraví...manžel mi zakázal...že už mu nemám nikdy dať mrkvu...tak sa drobec trápil ☹

nany100
5. sep 2009

fúúha nina, tak ho to zapekalo? a skúšali ste aj niečo iné?

zanulienka
5. sep 2009

ninni-skusim aj ja dat 2 krat denne kasu,mozno ju to viac nasyti na noc

miavin
5. sep 2009

nina - no tak to je super, že malý lepšie spinká, náš sa tiež mrví stále, tak som celú noc v strehu - lebo sa pretočí z bruška na bok - a padne na chrbátik - no a tak spinkať nechce... tak mrnčí 😀
ja som dnes dávala mrkvičku - uvidíme reakciu

komisakpd
5. sep 2009

baby uz davate aj nieco ine ako mliecko? ja zatial stale len dojcim..ze az od pol roka..take ze mrkvica a apod...

ninnaricci
5. sep 2009

ja som nedávala len mrkvičku...3dni sme ju papali...ani mliečko potom nechcel...
...normálne som musela pomôcť s teplomerom...lebo tlačil od rána a nič...chudáčik môj
...nám jedna dr. poradila, že mu mám dať taký prezretý banán...noo velmi sa mi tá rada nepáčila

Zanu...skús...mne sa zdá, že to zaberá...mliečko nikdy všetko nespapá...a kašu raz dva scucne...
...ja dávam papať niekedy posledný krát o 6tej...o 7mej sa kúpeme...a potom uspávame...niekedy ešte okolo 20:30 dávam mliečko...ale už v postielke na uspatie...to len trošku podundá...ale už 3noc spí skoro celú...teda mrví sa...ale dnes som mu dala papať až o 5tej, lebo som si myslela, že trošku dlhšie pospinká...tak ma nechal aspoň do 7mej 😀

mia...náš zase večer keď zaspáva sa niekedy tak napoly na bruško pretočí...ale potom ho musím otáčať...lebo tak nevydrží dlho...ale minule spinkal na brušku asi 20min...čo ma normálne šoklo...lebo sa nám to nikdy nestalo 🙂

ninnaricci
5. sep 2009

ja som včera kúpila kašu na dobrú noc od nestlé s lipovým extraktom...je od 6.mesiacov...normálne som váhala, či ju dať...noo neriskujem to...lebo je 5 zrná...hoc už som skúšala aj 2kové mliečko...kedže naša dr. povedala, že môžeme...ale tú kašu som radšej odložila

miavin
5. sep 2009

nina - no ja tiež dávam kašu aj cez deň niekedy - ráno vždy - ináč mi mliečko nevypije... a aj cez obed dám ale len tak 2 odmerky - aj my máme kúpenú kašu na dobrú noc - asi dnes vyskúšam - veď mu dávam nutrilon comfort-pre zasýtenie a aj kašu - a stále rovnako ☹

petkapo
5. sep 2009

Ahojte baby!

Komi - ja uz som zacala s mrkvou - vo stvrtok mi nasa pediatricka povedala, ze uz mam zacat,udajne podla ''najnovsich vyskumov'' sa nema cakat do pol roka ale ma sa zacat medzi 4-5 mesiacom - vraj su mensie alergie potom. Tak neviem,kazdy hovori inak......

Aj u vas tak prsi ako u nas? Tu nonstop od vcera od vecera leje 😒

Baby,potrebujem poradit. Dostali sme taku cestovnu postielku pre maleho - aby som ho mohla mat stale v obyvacke pri sebe a aby nemusel byt stale na lehatku a aby lezkal. Ale ta postielka zrejme dlho stala niekde v pivnici, lebo strasne smrdi takou zatuchlinou 😖 . Neviete ako sa toho zbavim? Vetrat to velmi dat nemozem kedze leje a nemame zakrytu terasu ani balkon. Je to z takeho materialu - nieco ako sustakovina, cista umelina. Mam to niecim vytriet alebo co? 😕

zanulienka
5. sep 2009

nina-3 din vkuse si mu davala jest mrkvu?
petkapo-skus normalne`pretriet z mokrou handrou namocenu v prasku,nech vonia od prasku

ninnaricci
5. sep 2009

mia...keď sme papali Nutrilon tak sme kúpili aj comfort...a tiež sa mi zdá, že to vôbec nepomohlo
...ja dávam...toľko odmeriek kaše...koľko aj mliečka...ale musí papať cez taký iný cumel (od aventu s regulovatelným prietokom)...lebo je to hustejšie

...a čakám kedy dorazí do obchodov mliečko Beba na dobrú noc...či to pomôže

ninnaricci
5. sep 2009

zanu na obed som mu dávala mrkvu...najpr pár lyžičiek...to sa ešte dalo...potom som pridala...a pridala...a zapieklo ho...tretí deň som dala mrkvu so zemiakom

zanulienka
5. sep 2009

nikdy mu nedavaj to iste jedlo viackrat za sebou,vzdy pockaj,aj ked mu chutilo,vzdy pockaj minimalne 3 dni na reakciu.mozno by ho nezapieklo,keby si mu dala pauzu

nany100
5. sep 2009

komisakpd, ja tiež čakám do ukončeného 6.mes.

ninnaricci
5. sep 2009

noo budem vedieť nabudúce... 😅 ...hoc som si toho počítala...akurát, že treba začať s jednou zeleninkou...no nevedela som, že aj pár dní treba vynechať...teraz je na rade brokolica...tak hádam to bude lepšie

zanulienka
5. sep 2009

vyskusaj len trosku a pockaj,pretoze ak bude mat nejaku reakciu dokyna sa ta vzdy opyta co papal posledne 3 dni nieco nove. 😉

petkapo
5. sep 2009

zanu dakujem,vyskusam to, lebo ten smrad je hrozny 😒

ninna - a kolko ti Maxim vlastne spapa z toho prikrmu? Lebo moj maly mozno jednu malinku lyzicku dokopy, mozno ani tolko nie. Uplne mikromnozstvo.

ninnaricci
5. sep 2009

petkapo najprv som dala asi len 4 maličké lyžičky...druhý deň viac...a tretí ešte viac...všetko popapal...on s tým nemá problém

...lúčim sa...idem pa

komisakpd
5. sep 2009

no ja tiez cakam na 6 mesiac a zatial som aj rada ze nic nemusim, je to pohodlnejsie 😉

petkpo my tiez mame ti cetovnu postielu a uz ju mam asi 3 tyz rozlezenu v obyvacke a maly sa tam hra..mam to ako ohradku..tie postielky su super..viac ucelne..ale ja mam novu,sme dostakli od krstnej..

zuzik25
5. sep 2009

cafte.
petkapo,l toho smradu sa uz nikdy nezbavis, skusala som vsetko mozne aj nemozne, odsmradovace, prat niekolko krat a nic nepomohlo. radsej si kup nove. ja mam kopec veci od svagrinej, u nich smrdi cely dom tak, radsej tam ani s malou nechodim, v rohoch maju plesne. takze ja veci od nej nepouzivam.

no nasa mala bola dnes hore o 1, o 5 a o 8:30 vstala uz uplne. nechapem co sa tak zacala budit, pred tym preockovanim spinkala celu noc, budila sa okolo 6.

petkapo
5. sep 2009

zuzik to fakt???? 😲 No ma porazi ked sa mi to nepodari odsmrdiet. Svokra bude zasa hundrat, ze od nej nic nechcem pouzivat 😒

cikyta
5. sep 2009

Komi+Nany,tiež čakám na 6 mesiac.(Konečne normálne kaká , tak to nejdem zbytočne trápiť to telíčko,ked ozaj nemusím.)

Petka-Nám tak smrdel raz stan.A to sme v nom zabudli hrach.struky vo vreckách.Umyli sme ho a nechali vetrať rozložený niekolko dní...Ako tak to prešlo,ale s postielkou neviem. To je predsa len niečo,čo by malo byť čistučké.
Škoda,že leje.Len niekolkodnove vetranie by pomohlo.

zuzik25
5. sep 2009

no nie som nejaka fajnovka, ale smradlave veci mi strasne vadia a ako napisala ciky, pre babo by to malo byt cistucke.
skus vetrat a vetrat, ale aj tak ten smrad tam bude. ked sme chodili ako male k babke na prazdniny, mali sme take deky na opalovanie a boli ulozene v garazi a mohli sme ich mat cele 2 mesiace von a nevysmradli, aj sa prali a nic. ale ved vyskukaj.

ni.kolet
5. sep 2009

No, môj jedol 4 dni mrkvu a vôbec ho nezapekalo, napr. včera bola plienka 3 x oranžová. 😀

pikino
5. sep 2009

cafteee. ja som dnes totalne nevyspata. moje drahe dieta bolo dnes hore od 1:00 do 3:30 veselo si blabotalo
a stikutalo. potom si trikrat riadne prdla stiahla cicik a zaspala a o siestej uz bola hore zasa poriadne sa dokadila
stiahla dva ciciky zaspala bolo stvrt na osem a o stvrt na devat bola hore uplne. pekna noc za nami. 😅

petkapo
5. sep 2009

No tak som skusila to pretriet handrickou namocenou vo vode s pracim praskom a je to este horsie. Za tri sekundy nam zasmradol cely dom 😒 . Dokonca aj tricko co mam oblecene je napachnute ako som sa o nu opierala.... Do frasa aj s takymi ''darmi''. Este je dokonca aj na jednej strane zlomena, takze ked sa maly zacne stavat nemoze sa tej jednej strany ani poriadne chytit lebo spadne. No kaslem aj na taku postielku,vyhodim to do pivnice a adios. To bude zasa raz zvada so svokrovcami, uz sa tesim. Ja totizto isto budem za ''fajnovku''. Minule napriklad som svokru upozornila ked k nam prisla a isla k malemu nech si najprv umyje ruky, ze prisla z autobusu, tak bola urazena,ze aka som strasne fajnova. Potom povedala,ze si len oplachne vodou tak som povedala,ze aj mydlo treba pouzit, ved nato tam je. Bola uplne oduta cely cas....

zanulienka
5. sep 2009

petkapo-povedz jej,ze maly sa tam boji byt,ze place

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre