Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ivanulienka81
1. sep 2010

my sme dnes na obed spali krasne 3 hodinky.... ved co by ni, ked uz od deviatej rano behal v tej kose a vetre po dvore 😅

ivanulienka81
1. sep 2010

jaj no a zabudla som Miska pochvalit pred vami, dnes krasne papal vidlickou jablcko... jablcko mal nakrajane na kocky na tanieriku a vidlickou si napichoval a papal 😅

macikjm
1. sep 2010

@cikyta ninka vstala o piatej...zaspala o pol desiatej....babulka moja...aj ja som si pri nej poobede zdriemla, tak som zvedava kedy zaspim...ci nie az rano... 😀

nikinka008
1. sep 2010

@cikyta ja take finty nemam 😀 😀

cikyta
1. sep 2010

@macikjm Sisa vstala o pol 5 a zaspinkala o pol 10 😀
NO SEGRY JAK VYSITE!

@nikinka008 nebyť tej finty,som v prdely 😀

@ivanulienka81 Misko je šikovníček.
To my nevieme,čo je jablčko a poznáme hlavne nožiky 😀

macikjm
1. sep 2010

@cikyta 😀 😀 opice nase male... 😀

cikyta
1. sep 2010

@macikjm No veru.
Idem sa rýchlo ospršiť a bežím k nej,lebo včera som išla o pol noci do postele...o 2 sa mi konečne začalo driemať a v tom mi Sisa vstala a svieža a do rána už bola každých 10 minut hore.
Nevedela som,či sa smiať,či si poplakať,či ju odnesiem od zlosti do hniezda záchrany,či čo 😢 ???
Pápá.........

macikjm
1. sep 2010

@cikyta vyspi sa do ruzova, aj sisi...dobru... 😉

cikyta
1. sep 2010

@macikjm Ozaj,pred tým,než vypnem...............
Dnes volala ockovi a do telefonu len:
-Oco...kokočá...kua ! Oco...kokočá...kua !

Znelo to všeliak,len SLUŠNE nie 😀
Ani vlastná mať niekedy nevie,čo tým myslela.

macikjm
1. sep 2010

@cikyta pekna slovna zasoba... 😀 😀
my vieme slusnejsie: NINA, SAŠA, OKO- okuliare, GAGA, HAD, HONBA, JOGO- jogurt, GIGO- gringo pes, KAKEN- kraken pes, HIJO, KUKU- kukurica, CHUCHU- chrumka, ĎoĎO, DUDA, DIDI, KKY- krstny, KOKO- kociar, HOPA, ĽAĽA, TOTO, ŇE, MIMI- mirka.........opisuejm z dennika.... 😀 😀 😀

petusko
autor
2. sep 2010

no sikovne deti mate, toto moje skoro nic,stale len mama, mnam a gool 😀 a na vsetko co chce ukazuje prstom, tak ho vykruti, ze to ani ja tak neviem 😅
ale somre si vselijake jeje,kaka dede ale nic zrozumitelne stale.
ozaj, @zanulienka by uz mala byt doma nie? 😕

cikyta
2. sep 2010

@petusko No veru Zanu by asi mala byť doma,len ma trápi,že sme sa mali stretnuť,aj sme sa napoly dohodli a ona sa už neozvala. 😢
Dnes som mala užastné ráno:

-Zobudila som sa na to,že ma niekto hladí po líčku a šepká...moja...
Otvorím oči a predomnou Sisa tak blízko,že sme sa dotýkali noštekmi a ona sa na mna usmievala a stále ma hladkala a len ... moja...
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

petusko
autor
2. sep 2010

@cikyta to su tie najkajsie rana 😵 ked sa drobce pritulia a maznoskaju 😵

cikyta
2. sep 2010

@petusko veru ano.Bola som unavená ako kôn,no toto ma uplne vzpružilo a náramne potešilo 🙂

daanka85
2. sep 2010

ahojte baby 🙂
@cikyta Jeej, tak Siska je zlataaa 😵 😵 😵 Nase prebudzania su malokedy take mile... zvacsa umrcane a ja neviem prist na to preco.. hned sa musime zacat salit, alebo utekat nieco robit... aj chce ist nocnik, ked sme uz tam, uz knuci, ze nechce... Takze tak asi ☹
@macikjm Tak zlata je ta vasa herecka, ked si tak blaboce a recni 🙂 Nam sa teiz nechce @petusko ale podla literatury sme v norme ovladame 5 slov 😀 mama, tata, baba, daj a toto 😀 😀 😀 a este je ide výborne slovo AAAAAAAUUU na všetko, co jej spadne, ked sa udrie a na všetko, co jej neide... A vlastne, uz sa objavi aj NENDE 😀 a take hatlaninky ine 😅 😅 😅

Inac, prvy den v praci za mnou... celkom to uslo... len mala svokre vobec nezaspala.. ale vraj preto, ze mali navstevu, tak ju svokra nechcela ist uspavat, ale, ze bola zlata 🙂
A ked ma zbadala, vrhla sa na mna ako sup a hned ku cice a daj, daj, daj... No nedajte 😀 hned som sa vyzliekala 😀 😀 😀 A cakame aj tatika, dufam, ze dojdu v poriadku... od rana sa mi neozval, ani neviem kedy vyrazaju...
Pekný den... (Aspon, ze nam prestalo prsat 🙂, no kosa fest ☹ )

petusko
autor
2. sep 2010

@daanka85 tak ja som literaturu uz daaavno prestala studovat 😀 ja nemam vobec, ale vobec knizkove deti v nicom 😀 kazdy si robi co chce a kedy chce 😀 ci chodenie, rozpravanie, oducanie od plienok... 😅
Tak se teda zvladli prvy den bez seba, ani to nebolo take hrozne ze? a zo dna na den bude lepsie a lepsie 🙂 😉

nany100
2. sep 2010

@cikyta krásne zobudenie...ja sa takto teším v noci keď narieka a idem k nej do izbičky a keď je napolovicu prebratá a vie, že som prišla tak sa zasmeje a povie daj didi...vtedy sa normálne zasmejem nahlas 😀 😀

inak dnes mi Adelka spadla vonku (držala som ju za ruku a aj tak ☹ ) a má rozbitý noštek a hrču na čele...normálne plesla dolu tvárou na betón 😢 😢 ...skoro som plakala s ňou...ale našťastie neplakala dlho 😢

a nad ránom sme sa zase pokakali ako fras..o pol šiestej som likvidovala také kako, čo nemala hádam od pol roka čo začala papať príkrmy...asi konečne zabrali probiotiká, lebo inak kaká len raz za 4-5 dní ☹ ...potom sme ležali a dudkali do siedmej a myslela som, že už nezaspí, ale ešte na hodinku do 8 zaspala...a teraz išla o dvanástej už riadne unavená, zlatíčko moje 🙂

cikyta
2. sep 2010

@daanka85 Ved to je jedno z mála "normálnych"rán.Tiež ich máme zväčša mrzuté ☹

@petusko 😀

@nany100 Adelke posielame velký FUUUUK na bolačku.Juj bambulka zlatá.Tieto urazy su horor!!! To ešte aj mamičky bolí a niekedy omnoho viac , ako tie deťurence ☹

ivanulienka81
2. sep 2010

@cikyta @macikjm krasny slovnik maju vase deticky...
mna jedna vec stve, ze Misko nevie alebo nechce povedat "HAM" uz mu to tolko vypravam dokola, ze ked je hladny nech povie ham.... nieeee, on radsej ukazuje prstekom, zuri... vsak kym ja zistim o co mu ide... 🙄
a dnes bol extremne plany... najskor sa v noci o pol druhej zobudil a chcel sa hrat.... a potom rano odlomil z radia antenu, vylomil z hrebena jeden zub a roztrepal babke lavor o dlazbu a pukol... a k tomu zurime, lebo nam ide zubok

macikjm
2. sep 2010

@ivanulienka81 dnes vam slo....ked sa dari, tak sa dari...
inak dnes do slovnika pridavame 2 slova: HUGO, AJKA... 😉 viac som nezaregistrovala...

cikyta
2. sep 2010

@ivanulienka81 😀

Sisa niečo povie tak,ako má a na niečo si vymyslela svoje pomenovanie,ako napríklad:
BIBI (bublifuk,bublinky),BAPM (chlebík),KOPČI (gombík,pupok,bradavka) ŤIAPY,CVIBI (zajac)

No zajačik nám už ide dobre.Už je to konečne SAJAC.
Dalej už povie:TETA,MACO PU,MINY (mickey),POĎ SEM,STOJ,NINA,OCO,UJO,MAMA,SEĎ,KDE JE?,NENI,PRŠI,KUČE (kluče)CICA,HAVO,KOZA,ČAV,AHOJ,BABA,KOČIK,ČAJ,BUM BAC,DETI

A napodobniť vie auto:TITIT,BRRM, koza:ME,ovca:BE,havo:HAV,cica:MNAU,konik:(jazykom klopká),somarik:IA-IA,kuriatko:PIP-PIP,sliepočka: KOKOČA 😅 had:SSS,opica:UUU

Vie odpovedať na to,ako sa volá (šiša),vie ukázať na otázku,kolko má rokov (ukazovák-jeden),
atd....

Len to naše spanie nám nejde vôbec. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 A jedenie surovej zeleniny a ovocia.Zje len surovu uhorku inak nič ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cikyta
2. sep 2010

Jáj a dnes mi uvidela v ruke opasok a vraví:
-Opakok . 😀

ivanulienka81
3. sep 2010

@cikyta vsak to krasne vyprava tvoja Sisa 😉 Misko sa nechyta na vas
my sme dnes mali aj zlu noc, by som ho roztrhla ako zabu.... niekedy este pred polnocou sa zobudil, prehodil babu na moju postel (to znamena, mama idem k tebe), tak spal pri mne, potom sa raz zobudil na dudu, a potom kolo pol tretej sa zase zobudil, ze sa ide hrat... mna z neho ide porazit, som taka nevyspata, neviem co zacal takto vymyslat, a najhorsie je to, ze rano o 6 je uz uzasne sviezo vyspaty 😠 hadam ho to prejde, lebo ja nemam naladu ponocovat s nim

baska19
3. sep 2010

ahojte tak Siske to ide krásne aj u nás je už zopár slovíčok a už vie aj zvieratka napodobnovať ale najviac sa mi páči ako volá rybičky v akvarku: podľa nej su to HAM HAM lebo ich chodi s tatom krmiť 😀 😀 minule som jej taku formičku rybičku ukazala a ona HAM HAM takže už som na isto že tym myslí rybičky, a máme tam aj dve take velke tak ich mozno coskorozjeme ked tolko pyta 😀 😀 😀
@cikyta hlas v mama a ja má už aj od nás tak to už musí vyhrať ked sa všetky zapojíme 😉

macikjm
3. sep 2010

@cikyta aj ninka povie, ako sa vola...a tiez ukazuje ukazovakom, ze ma jeden rocik... 😀

cikyta
3. sep 2010

@baska19 Bohová Barborka 😀 😀 😀 😀 Nuž,možno z nej bude rybárka 😀 😀 😀 😀 😀

a dakujeme za hlas....myslím,že asi nevyhráme,lebo su tam chutnejšie zábery,ako ten náš,ale zase možno skrz hlasovanie vyhráme pampersky,alebo niekto tu z nás.To by bolo fajn a paráda! 🙂

cikyta
3. sep 2010

@macikjm dvojičky segričky,ja to dávno tvrdím 😀

macikjm
3. sep 2010

@cikyta 😀

komisakpd
3. sep 2010

ahote baby, dlho som tu nebola..no od 1.8. som naspat v skole na dennom doktorandskom a manzel je na rodicovskej dovolenke..takze teraz som ja zivitel rodiny..velmi sa mi od maleho nechcelo a ani nechce ale ina moznost nebola, kedze manzel stratil pracu, bola som nutena nastupit ja...takze si obaja zvykame..

nas maly nehovori, iba take zajladne veci a zvieratla a pod..ale neskutocne si blaboce..takze to ocakavam kazdu chvilu..

tiez sme nervoozny ale to asi rpeto ze nam dnes vysiel prvy ocny zub...dokopy tych zubov uz mame 13..alebo tak nejako..uz mame aj 4 stolicky...

ta tak

daanka85
4. sep 2010

Ahojte, nikde nikto???
@komisakpd No ahooooj, uz som minule na vas myslela, ze co je s vami... Ze ako si zijete a tak... Aj ja som nastupila do prace, pretoze ze vyzera tak, ze od oktobra je bez prace manzel ☹ Je to take hlupe s tými robotami... Normalne mi je z toho do placu 😢 😢 😢 Hroza... Tu krizu si aj sami podnikatelia a zamestnavatelia narobili (cest vynimkam!!!) Aby sa mohli "opasat" na protikrizových balickoch ☹ Je to fakt vsetko uz na hlavu ☹
Aaaa, pozeram, ze mas v profile, ze "snazi sa"... Tak vam drzim palce.. My sa zatial na druhe nechystame.. musi sa to najprv nejak poriesit s mm robotou a tak... A hlavne chcem, ze ak budeme mat druhe, aby uz pracoval doma... takze tak... Tak nech sa tebe dari v praci a chlapom doma 🙂 😵 🙂 Aj moji sa budu "trapit" ...
@petusko az take zle to nebolo... a myslim, ze to pojde... Ze uz to bude len lepsie... 🙂
A ja sa podla literatury pravdaze tiez neriadim 😉 Ja len tak, raz mi to nahodne prislo pod ruky, takze som sa zasmiala, ze sme v norme 😀

Inac v rozpravani nic nove, len hatlaninky, no tatik je premenovany na MAM a ja som MAMA, takze tak 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre