Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
28. jún 2009

zanu...vitaj na sk....chcela som, ze doma, ale uz sa tu necitis doma... 😵

no fakt maminky su maminky,,,aj ja som nervna, ked svokra s malou naraba...mamka moze hocico...

lindi...ved musi byt chutnucka, pevnucka...a nie tlsta...kolko ti vazi???moja ma 5720g a 2 mesiace...a nie je tlsta...je zlatulinka....ach tie svokry... 😠

krpcek
28. jún 2009

no tak ja som lindinu malu videla aj nazivo a vobec mi nepripada tlsta. ma krasne baculate licka, ale vobec nie je tlsta ani ziana gula.
to skor ja mam pocit, ze moja je vychrtlina oproti ostatnym detickam. 😀 😀

lindula3
28. jún 2009

macik my mame cez tri mesiace a mame 6090g ked som ju predvcerom vazila... takze mi nepride vobec tlsta... licka ma baculate ale sak to maju vsetky deti... este ze byvame 50km od seba, lebo byt s nimi kazdy vikend asi by ma porazilo...

luci zoberem ta tam s malou🙂 ktovie co by povedala na tvoje🙂))))

macikjm
28. jún 2009

lindula je krasnucka...
baculate deticky su prenadherne...aj moja je... 🙂
krpcek a tvoja sa perfektne smeje...a ako krasne uz drzi hracku...no super...ste sikovni... 😉

miavin
28. jún 2009

Ahojte maminky a deťúrence
zanu - vitaj na slovensku - vidíš, že Elaia to zmákla v pohodičke - aspoň si oddýchneš, keď sa rodičia a babka tak starajú o malú.
linda - podľa mňa vôbec nie je tlstá - my máme 2 mesiace a 2 týždne a máme 5540 g, takže v pohode, každé bábo je iné.
krpy a nemáš málo mlieka? lebo mne tak začal teraz nervačiť drobec - a zistila som, že nemám vôbec mlieko - pár krát cucol a spustil rev.... takže sme už len na umelej strave ☹

miavin
28. jún 2009

krpy - máš prekrásnu bambuľku - ako sa smejká - a všetko sleduje.... super

miavin
28. jún 2009

no my sme malému kúpili takú mikinku - je v albume - sa vytešujem, že sa môžem vyhýriť aj na chlapcovi, lebo som si myslela, že len pre dievčatká sú vecičky také krásne. Ale aj náš drobec už je vyobliekaný 😀

macikjm
28. jún 2009

miavin....krasne chlapciatko...aj bundicka 😉
a to ste ho tak posadili??? 🤐

miavin
28. jún 2009

macik - ďakujeme - hej posadili - on sa už sám takto napína na sedenie, ale samozrejme ho nenechávame sedieť, ale keď je v polohe že leží - v polohe ako autosedačka, alebo lehátko - tak sa ťahá sadnúť si.

macikjm
28. jún 2009

sikovnik maly... 🙂

miavin
29. jún 2009

macik - jéééj som mrkla album Ninka je krááásna a veľmi šikovná ako pozerám. Niekedy by som už najradšej mala aj dievčatko 😀 😀

komisakpd
29. jún 2009

ahojte..dobre ranko prajem 🙂)

chcem sa oyptat, co robite proti tomu aby a van drobci v noci neschadzali..ide o to, ze nas maly spi vo vyvysenej polohe kvoli grckom, lenze potom v noci sa mi stava ze je uplne zozunuty dole a castokrat aj pod dekou ci zavinovackou..kedze je horco spime uz len tak..no on sa vemi mrvi..podkladam ho vankusmi..no dole mi schadza stale..

miavin
29. jún 2009

komi - ahoj, no ja Ti moc neporadím, lebo náš nikdy nespal na vyvýšenom. My dávame bambucha spať bez vankúšov - čisto na plachtu a hlavičku má nabok - takže keď odgrcne, tak v pohode - skončí to na plachte no a po polnoci sa vypýta na bruško.... a neskúšala si ho dať spinkať na bok???

komisakpd
29. jún 2009

hej doteraz vzdy spal naboku? ale teraz spi torsicku na vyvysenom, cely matrac mam podlozeny..taky 45° ale on sa tak mrvi ze ho vzdy bajdeme inac spat ako sme ho dali..

komisakpd
29. jún 2009

a tiez dsa bojim ci nestracam mlieko..zajtra ideme na prevazenie po 2 tyzdnom ,pretoze minule za 3 tyzdne pribral len 210g..cize mame 4510g..niekedy mam pocit ze mlieko mam a niekedy si myslim ze mu nestaci ani z dvoch..

miavin
29. jún 2009

no ja som zúfala z toho že nemam mlieko - aj keď pijem už čaj aj homeopatika som si kúpila - aj ho budem ešte prikladať, ale on tak začne plakať keď mu nejde, že mi je to ľúto. snáď sa to ešte polepší . no a neskúsiš mu dať trošku nižšie matrac? lebo podľa mňa stále sa bude šúchať dole....alebo len nejaký väčší vankúšik dať a nie celý matrac dvíhať... neviem ozaj neviem poradiť. 😒

komisakpd
29. jún 2009

no praveze matrac jelepsie dvihnut, lebo tak je rovnako vyvysena ploch a az vankusa moze padnnut..no neviem..bojim sa ho nechat len tak, lebo ma reflux a aby sa nezadusil..

co sa tyka mlieka ja tiez prikladam stale, zatial som mu nedavala UM a ani velmi nechcem..uvidim e co povie dokyna zajtra..ja len pijem bilinkove caje a vela vody + vineu...(homeopatika neuznavam)

miavin
29. jún 2009

no - my sme už na umelej hneď po týždni po pôrode, lebo som mala zápal, ale vždy to bolo pol na pol.... tak poskúšaj ešte niečo, verím, že sa bojíš, je to ťažké - nájsť polohu, ktorá je bezpečná a dieťatko v nej vydrží nie?, 😉

macikjm
29. jún 2009

ahojte...krasny dnik prajem s nasimi malymi velkymi laskami...

miavin dakujeme... no ja som velmi stastna, ze mame prve dievcatko...ale aj keby sme mali chlapceka, bola by som prestastna mamicka...len nech su tie nase deticky zdrave...

nasa Ninka je tiez sikovnica...asi jej pomohlo tych desat dni, co bola v brusku dlhsie... 😀

komisak...no nezbednik je vas syncek...smyka sa...paci sa mu to asi...a keby si skusila mensi uhol...to by uz nemalo ucinok??? 😕

anib
29. jún 2009

ahojte maminky, komis mi tiez mame ten vankusik s dierkami,a ja moju malu zakryjem dekou a z 1strany ma taky obdlz vankus a z druhej strany polozim dlheho psika plysoveho a nezosuchne sa,mam aj monitor,tak sa nebojim 🙂

krpcek
29. jún 2009

ahojte. 🙂 no moj drobcek je veeelmi sikovny - uz sa zacala sama dvihat. len sa priblizim rukami, co ju idem pohladkat a uz sa vytahuje, co chce ist sediet. tak robime brusaky. 😀 😀 😀
vcera si prvy krat chytila hracku - ale hned ju aj pustila a radsej po nej buchala (vydava zvuky). 😀 😀

mia mlieko mam - lebo aj ked ju dokojim a stlacim si prsnik, tak mi mlieko este strieka. takze tu pes zakopany neni. to mlada sa rozhodla, ze bude modelka a drzi si liniu. 😀

elfi1
29. jún 2009

bea - ja to tiez takto mavam obcas, ze ma chytia hrozne nervy a hnevam sa na maleho. potom zas vycitky. on je zas taky rozmaznanec - drieme sa mu, ale sam nevie zaspat, tak ho zoberiem na ruky (pod nik mam zavinovacku) a hojdam ho. a to zas kym este zaspi, tak spusta vresky a kruti sa tam jak prislapnuty cervik, ledva ho udrzim. ale to su len vresky pred spankom. ale aj tak niekedy dostanem take nervy, ze co sa mu nepaci ...

my ideme v stredu do poradne a budu ho ockovat. trocha sa toho obavam, ze ako to bude znasat.

a dnes rano som dostala od neho srackovy zasah - cele pyzamo osrane, prebalovi pult .... sodoma gomora

sabinazv
29. jún 2009

elfi 😀

inac caute 😉

macikjm
29. jún 2009

elfi...pozname...aj nam sa to parkrat podarilo... 😀

lindula3
29. jún 2009

ahojte baby tak my sme vcera plnu davku jedli naposledy o piatej... o osmej mi spapala len 50ml a o 11 len desat... spala ako zabita az do siestej do rana... nejako ju ta sobota u tej svokri rozhodila 😀

komi my sme tiez spavali na tom vankusi vyvysenom a nasla som ju vzdy rano pod paplonom, tak som ho asi po tyzdni zrusila... cely den je vsade vyvysena (dala som ho nakoniec do kocika) tak v noci spi na rovnom a vobec negrcka...

luci kedy ides rano na poradnu? my hned o osmej, nech to mame z krku🙂

miavin
29. jún 2009

krpy - no aj mne striekne mliečko - ale keď som skúšala odsávačkou aj odsať a odstriekať - tak výsledok skoro nulový 😒 Tak možno Sabinka ozaj drží líniu 😀
elfi - no presne viem o čom hovoríš, raz som tak stratila nervy - že potom som od jedu až plakala, že ako môžem byť na malého taká zlostná - no jednoducho niekedy puknú nervičky, veď nie sme stroje 😀

komisakpd
29. jún 2009

anib..aky vankus s dierkami? ja som si to len klasicky podlozila no nie velmi sa mi to paci....

lindula ja sa zase v noci bojim ho nechat na rovnom, kedze spim..cez den som s nim tak vidim co a ako...

miavin
29. jún 2009

komi - a monitor máte?

komisakpd
29. jún 2009

nie nemame

lindula3
29. jún 2009

keby nieco tak to urcite budes pocut... ja poriadne tvrdo ani nespim odkedy je mala na svete... ja som kupila inak taky specialny vankus na reflux, to nie je obycajny vankus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre