Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
9. sep 2009

ahojte...
elfi...urcite by si to zvladla aj sama...predstav si, ze by ti vasi nemohli pomahat,boli by v praci a tak...zvladla by si to...a mozno by to bolo lepsie, lebo by si vedela, ze sa nemas na koho spolahnut...ale nic neboj...uzivaj si domča..je a bude krasne... 😉

ja uz mam bruchabolenie z toho ockovania...ninka sladko spinka a nic netusi... 🤐

sabinazv
9. sep 2009

no tak volal mi zamestnavatel... ze si dovolenku cerpat nemozem teraz, lebo na moje miesto prijali nejaku pani a ze ak by som si vzala dovolenku, ju by na ten cas museli prepustit, lebo dve nemozme byt na 1 mieste (lebo dovolenka je akoze pracovny pomer), tak si ju mozem vycerpat az ked nastupim po rodicovskej do prace... fasa, nie? A reku ak nenastupim? Tak v tom pripade mi ju preplatia... no uuuuzas... ja som chcela dovolenku a peniazky teraz 😠

komisakpd
9. sep 2009

baby maly mi odmieta sat z prsnika, uz ani neodsajem..kedze mal horucky a davali sme mu antibiotika a panadol podla mna si zvykol ze mu ide vela a z prsnika musi tahat..som zufala, lebo ked nebude papat pojde do nemocky na infuzky..nechapem, ze v noci papal (kedze bol hladny fdohanal a jedol aj kazdu hodku) a cez den nechce..od 7 rana este nejedol..

elfi1
9. sep 2009

macik - asi je to aj tym, ze si zvykol na tolku pozornost a ked som na neho sama, tak potrebujem aj poriadit, najest sa a pod. A to sa mu uz nepaci. keby som bola od zaciatku na neho cez den sama, tak by asi bol inak nauceny. no ved nechcem sa trapit vycitkami, lebo to by bolo len horsie. asi musim byt rada, ze cez den ma program a je mu super. neskor bude mozno lepsie a budem s nim viac aj sama a budeme si stacit

sabi - ja tiez nemam vycerpanu dovolenku, ale ani som ju nechcela takto medzi cerpat, lebo by som sa musela s nimi dohadovat, prip. tam chodit a ja vobec nemam chut mat nieco spolocne s pracou. ani sa tam uz nemienim vratit - aj tak uz asi nebude kde.
kolegyne z prace nas ani vobec neboli pozriet. vobec sa o mna nezaujimaju. tak mozu byt ukradnute aj mne

sabinazv
9. sep 2009

komis nezufaj od 7.h su len 3 hodky... aj nas maly doobeda menej papa... aj celkovo cez den... ked bude hlados, tak si vypyta... skus mu na pitie casto podavat... bud lyzickou, poharikom, alebo neviem ako pijete...

elfi1
9. sep 2009

komi skus mu dat, ked ho budes teraz ukladat - ked bude zaspavat. alebo tesne ked sa zobudi. a zatial mu davaj po lyzickach vodicku aby nebol dehydratovany

macikjm
9. sep 2009

komi...no tak ako pise elfi...uloz ho a potom v polospanku nakoj...mal by sa napapat...asi si mu dala flasu, ze???

elfi...jasne ze si nerob vycitky....hlavne ze ste zdravi a domčo je velmi sikovny aj jeho maminka... 😉 fakt si ho naplno uzivaj aj ked nie vzdy to je podla nasich predstav...ale u mna to nebolo od zaciatku....podla mojich predstav...tak uz nase spolocne chvile nechavam plynut a ninusku si zivaj so vsetkym co pride... 😵

sabi...ta prečo???to nie je akysi blud???ja budem cerpat dovcu...a na mojom mieste je uz osoba, ked som bola v 2. mesiaci...lebo som bola cely cas PN.... 😒 zaujimave...ale za ten cas by za teba musel platit odvody do socky a zdvotky, tak asi to sa im nepaci...ale to asi zalezi od zamestnavatela...pocula som ze niektori s tym robia problemy...inak mozeme poberat pocas cerpanie dovci aj rodicovsky prispevok... 😉

macikjm
9. sep 2009

errata...
...ninusku si uzivam....

....platit odvody do socky a zdravotky...

😀 😀

elfi1
9. sep 2009

dik macik. mas pravdu

teraz utekam na postu a do obchodu a potom za malym. tak sa drzte vsetky

komi - drzim palce. to sa urcite zlepsi. zatial sa nestresuj. keby to neslo, no tak sa poradis s pediatrickou.

korelka
9. sep 2009

ahojte!

ani ja nemozem cerpat dovcu, prave kvoli tomu nahlasovaniu a odhlasovaniu a to robim v obrooooooovskej firme... 😒 no nic, potom ked dojdem, tak budem mat plno dovo a potom sa im zas nebude pacit, ked si ju budem chciet cerpat 🤐

zanulienka
9. sep 2009

cafte-skusala som elaie banan z piskotami.vkuse ju napina pri kazdom jedeni,z takymto pristupom aky ma ona k jedlu zacneme prikrmovat v 18.-tke

petkapo
9. sep 2009

cauko!

tak pozeram,ze to nielen mne robia v praci problemy s cerpanim tej dovolenky. ja som ale nechcela velmi vymyslat, trosku sa bojim,ze by ma pocas cerpania dovolenky vyhodili.... 😒

zanu - aj Alexa napina pri jedeni,ale iba ked sedi. Ked lezi, tak zje vsetko v pohode. Ako Elaiu prikrmujes? V sede alebo v leze?

zanulienka
9. sep 2009

v lezani si to neviem predstavit,pretoze akonahle lezi sa vrti,vsetko do ust

petkapo
9. sep 2009

hej, to poznam, ale davam mu do ruky vzdy nejaku hracku a on sa tym aspon na chvilku zabavi

zanulienka
9. sep 2009

to ma nenapadlo,vyskusam nejaku hracku

zuul
9. sep 2009

ahojte maminky,

ako a čo prikrmujete? môžeme dať na desiatu trošku ovocíčka, potom zeleninku a potom okolo 17tej zasa ovocíčko?
ď.

jankaaa
9. sep 2009

ahojte 🙂
komi moj maly vcera jedol rano o pol deviatej a potom az poobede o druhej.....asi nebol hladny lebo sa mu vkuse odgrgovalo....bol asi prejedeny
mozno aj tvoj maly sa v noci vela napapal dobehol aj zameskane a teraz nechce...neboj bude vsetko ok on ked bude hladny sa napapa

komisakpd
9. sep 2009

so striekackou som do neho dala asi 40ml Nutrilonu HA a to asi za hodku a potom potahal asi 2 minutky

komisakpd
9. sep 2009

janka no mozno..len dufajm ze z toho nebude chory..vies on mal od nedele vysoke horucky a panadol antibiotika a podobne..nechcel papat

jankaaa
9. sep 2009

neboj komi bude vsetko ok.....skus mu dat troska cajik ak nechce mliecko....

sabinazv
9. sep 2009

macik, nie je to blud s tou dovcou, pride mi to uz celkom logicke aj ked nespravodlive... ja pracujem v st.sprave a tam je stanoveny pocet miest... myslim, ze by som mohla trvat na tej dovolenke, ale to by museli na ten cas tu nahradnicku prepustit... mam 30 dni a to je cca mesiac a pol... to mi je zasa blbe urobit pre tu nahradnicku a pred vianocami 😅 zato ja mozem mat vianoce s almuznou od statu 😠 😠

zeny vy uz riadne prikrmujete... wow, zuul a vy z MM uz takto skoro?
a zanu, piskoty uz? 😕

zanulienka
9. sep 2009

sabu-rozpolila som jednu dlhu a este z tej polky polovicu

komisakpd
9. sep 2009

jankaa no annag mi povedala ze asi ma obrateny rezim..lebo cez noc mi papala j 5x a cez den nemusi..ze staci 4-6x za 24hod..tak neviem..

sabinazv
9. sep 2009

zanu, ale su z lepku, nie? klasicke, ci bezlepkove?

aj ked nam davali rodicia tiez piskoty a rozky od malicka a tu sme 😎 ... ale podla novej mody az od 7.mesiaca tusim sa dava lepok..

zanulienka
9. sep 2009

to iste hovorim aj ja,niektory z nas uz ako 3.mesacny halusky jedli a nic im nie je

sabinazv
9. sep 2009

ty si stara paka - v tom zmysle, ze mas uz odchovanych par deti 😅 , ja ako novopecena mamina idem podla poslednych vyskumov postupovat 😎

sabinazv
9. sep 2009

aj ked aj tam je kopec rozdielov... ako si vsimam...

zanulienka
9. sep 2009

vela ludi-vela nazorov.moja domca pila od 3.mesiaca pila normalne mlieko z obchodu a nic ale nic jej nebolo

petusko
autor
9. sep 2009

ahojte 🙂
dnes sme boli na ortopedii na kontrole a stale nema marceli jadierka ☹ dr. ma sice ubezpecil, ze je to v poriadku, ze sa robievaju aj niekedy v 9.-10. mesiaci, ale aj tak ma to trapi ☹ ostante rozmery neviemcoho ma vraj uplne v poriadku tiez. o tri mesiace mame este prist ☹ 🙄 a pytala som sa zas na to balenie a vraj ho tym vobec nemam trapit, ze to by mu nepomohlo 😒 no tak len verim, ze nabuduce to uz bude o.k.
zuul,ja davam len jeden prikrm, zvycajne miesto obedneho mlieka. 😉
banan chuti aj Marcelimu, ale piskoty ani nic lepkove som mu este nedala.

pikino
9. sep 2009

ajojteee.

no mama co ma znamu tak tej lekarke nakazala uz v 5 mesiaci papat marina kekse. prave kvoli tomu aby nemali alergiu na lepok. co lekar to iny nazor. ale my papame stale iba mliecko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre