Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
2. dec 2009

bambi, ja som tiez straaasne vela casu tomu venovala... pomohlo, ked som sa stretla so spoluziackou a spolu sme pocitali... alebo taky stary pan docent tu zo ZV nas to tiez ucil, prepocitali sme s nim vsetky priklady... ked sme za nim prisli, povedal, ze on by nam hned dal skusku ako spravenu, ze tolko nepocita ziadny jeho student... a si predstav, ja som tu skusku po tomto nespravila !
V jednom priklade z 5 som si omylom zle zadala suradnice X a Y a tym padom som mala zly vysledok, co z toho, ze postup bol spravny... a ten priklad mal vela bodov a tym padom aj ked som ostatne mala dobre, tak to nestacilo... som myslela ze ma porazi... na ten pocit asi nezabudnem v zivote... uz som sa potom s nicim tak nenadrela...

A ja este necitim nejak stereotyp, mne je dobre... mozno je to aj tym, ze som robila cele tehu, tak nie som tak dlho este doma... ale mne je doma dobre 😝

petkapo
2. dec 2009

bambi - ja by som asi skusila. ja mam len bc. a strasne ma to serie ze som si nemohla dorobit skolu, lebo nam nedali po 3. rocniku akreditaciu a nedala sa dokoncit. a ked sa potom dala, tak uz som bola odstahovana a externe sa nedalo. a ked sa potom po 3 rokoch dalo externe, tak mi neuznali bakalarske statnice - ze vysledky platia len 2 roky. skoro ma porazilo!!!!! aspon to skus. ked to nepojde tak sa na to potom vykasles.

kiki5
2. dec 2009

baby tak učite babatka spinkat celu noc. moj si dnes postavil hlavu že do postielky nie ale nedala som sa uspavala som ho 2 hodiny- ešte ho necham na posteli spadne a socialka mi ho vezme nie? takze stale ked už velmi plakal som ho dala von ukludnila a nazad. a potom so ho hladkala po celom tele až pokial nezaspal- v postielke. ufff. mne sa v noci budi- neplače on v noci neplače nikdy ale ked sa prehadzuje tak mu hned dam jest. ja som nedavala pri prvom a potom som prisla o mliečko a teraz by som velmi chcela do roka kojit. tak bojujem. no a novinka cez den malo čo chce mlieko 2 krat cucne a odtahuje ma preč. nechapem.

petkapo
2. dec 2009

Pre info - FOTOLAB ma akciu - fotky za 6 centov 😉

sabinazv
2. dec 2009

petka ano - cely vikend a premium kvalita , aj na foto na platno 🙂))

petkapo
2. dec 2009

sabi - prisiel ti mail? 😀 😉

ni.kolet
2. dec 2009

Ahojte. Ten môj včera zaspal 22:00 a vstali sme 8:15. A to naposledy jedol o 20:00. No nechápem. 😕 😅 🙂

petkapo
2. dec 2009

nikolet - nemusis chapat, vytesuj sa 🙂

zuzik25
2. dec 2009

super, aj mne uz prisiel mail z fotolabu, tak zajtra povyberam dake fotecky.
kiki, ja som rozmyslala nad tym, ze ked nebudem v noci kojit, kedy sa bude to mliecko robit (ked vsade pisu, ze mlieko sa tvori cez noc v spanku) 😅 a o mliecko tiez este nechcem prist (aj ked sa mnohi clenovia rodiny cuduju ze este kojim), tak ju budem musiet aspon raz za noc nakojit.

k mlieku, vcera sme boli u svagrinej a jej maly jedol pribinacika (ma 2 roky) a mala zacala prehltat s nim, ze ona jej da, co som zatrhla, ze v aute ma piskotku a cajik, ze jej idem vziat. ze mi este mliecne veci nepapame (okrem klasickeho bieleho jogurtu) a ona mi na to, ze malemu davala uz normalne mlieko ked mal 7 mesiacov. 😕. to sa mi zda dost skoro zacat s normalnym mliekom.

bambina
2. dec 2009

baby, aj ked sa nepozname, cenim si vase nazory.
asi som potrebovala trochu podpory. petkapo, asi to teda skusim a ak to nepojde tak to nebudem silit

inak na fotolab si aj ja brusim zuby 🙂

ni.kolet, ticho ti zavidim

petkapo
2. dec 2009

moja svagrinka davala svojej dcere kravske mlieko od 9 mesiacov. ale oni ziju na farme vo svajciarsku a tam mala cerstve mlieko od bio kravky 🙂 len ho prevarila a mala ho bez problemov pila.
aj v kanade je taky trend, ze davaju detom od 8-9 mesiaca prevarene kravske mlieko....

petkapo
2. dec 2009

bambi - budem siiiiiiiiiiiiiiiiiiilno drzat palce! zvladnes to!!!!! 😉 😉 😉

sabinazv
2. dec 2009

jaska, mail dosiel... 😉

ja zasa kojim cely den este, a v noci raz... myslim, ze to pojde v pohode a o mlieko nepridem... a keby aj, vsak uz su velki, katastrofa by to nebola...

zuzik, moja sesterka davala miminu od narodenia krabicove nizkotucne trvanlive mlieko... co ti budem hovorit... su rozne maminy... Take mlieko mimochodom by som ani sebe nekupila... 🙄 najvacsi humus...

no moje mimco je uz hore, ideme sa hrat paaa 🙂

zuzik25
2. dec 2009

ja idem zas rychlo cesto na medovnicky urobit. zatial pa.

sabinazv
2. dec 2009

este toto
😵

Národná rada SR dnes schválila nový zákon o rodičovskom príspevku. Podľa nového zákona, účinného od 1. januára 2010:
- oprávnená osoba (rodič) nesmie vykonávať žiadnu zárobkovú činnosť, zakladajúcu nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania – nesmie mať príjem ani na dohodu, nesmie poberať náhradu príjmu pri PN ani nemocenské alebo ošetrovné,
- rodič, ktorý pred čerpaním rodičovského príspevku poberal materské, bude mať po skončení poberania materského až do dovŕšenia dvoch rokov veku dieťaťa nárok na rodičovský príspevok vo výške 256 € mesačne,
- v ostatných prípadoch bude rodičovský príspevok vo výške 164,22 € mesačne (pozn. suma platná v súčasnosti od 1.9.2009).

korelka
2. dec 2009

to znamena, ze sa nas to tyka? a co dalej? treba niekde ziadat o to?

anib
2. dec 2009

tyka tych,ktorym schvalili narok na matersku

pikino
2. dec 2009

podla mna si bude treba podat ziadost

korelka
2. dec 2009

no jasne, ze tym, kt. mali matersku, ale ako a kedy o to poziadat, to by ma tiez zaujimalo...

aine04
2. dec 2009

ahoj kočky 🙂
ja vas tu hrozne zanedbavam ale prisamvacku nestiham citat, tak som vas prisla aspon pozdravit 😉
maty je uplne zive striebro, v jednom kuse vyzaduje pozornost, ked pospi tak len chvilu a to mu bezim obed navarit alebo sme na prechadzke....

sabi no tak trvanlive nizkotucne mlieko od narodienia... sila. a drobcovi predpokladam vobec nic neni.
ja ked prestanem s kojenim (dufam ze najskor po drobcekovych 9 mesiacoch) tiez uvazujem o kravskom mliecku. mame domace od kravicky, ziadna chemia. myslim ze je to lepsie ako sunary, co su v konecnom dosledku tiez len kravske mlieka, akurat v prasku a plne kadecoho. este uvidim, aj ako to drobec bude znasat, lebo sa mi zda ze na jogurt sa mu prejavila intolerancia.

zuzik sikulka gazdinka si, uz stihas medovnicky? baby a nemate niekto recept na tie ktore nemusia maknut? musim sa spytat aj maminy... tie netreba robit tak dlho dopredu ale zvrtnem hocikedy ked bude troska casu. dufam...

krpcek
2. dec 2009

ahojte.

ja len rychlo k tomu mliecku - niekde som citala, ze aspon do dvoch rokov by malo pit dieta bud materske alebo umele mlieko . .ziadne kravske. . . 😖
super bude viac bubakov . . . 🙂

jankaaa
2. dec 2009

sabi to je brat oni tu byvaju tiez a ich mala....

bei nestras ze ked mu stiahnu pipika ze mi bude tri dni plakat....

a nasa noc.....o 19hod zaspal o 21hod bol hore so strasnym placom nechcela som mu este dat papat lebo to bolo este skoro snazila som sa ho uspat ale vobec nic nezaberalo musela som mu dat jest lebo revy neskutocne...zobudil sa o 1hod dala som mu iba caj ale hodinu sa mrvil v posteli a potom zase revy vydrzala som to do druhej dala som mu jest no a spal do 6hod....tak ja neviem co mam robit...tiez uz chcem aby spal celu noc a bez papania...

sabinazv
2. dec 2009

seruste o5 🙂

krpcek, aj ja tak viem, ze do 2 rokov... a potom az kravske...
aine, a ked ma na jogurt intoleranciu,myslis, ze kravske bude ok? inac ja mavam tiez obdobia, kedy travim mliekov pohode a niekedy prehanky neskutocne... tak ja budem aj pri malom opatrnejsia... ale zislo by sa vediet aku ma krvnu skupinu drobec, lebo ak 0 po tatovi, tak by nemal mat problem...

jani a ako ty uspavas maleho, na rukach, alebo sam zaspi v postielke?

sabinazv
2. dec 2009

Recept na fajne a hned makke medovnicky:

O,5 kg hladkej muky
120 g medu
120 g masla
190 g praskoveho cukru
2 cele vajcia
1 KL sody bikarbony
1 KL pernikoveho korenia

Vsetko spolu zmiesat, rozvalkat na 4 mm a vykrajovat rozne tvary, pecieme nejakych 10 min.
Mozeme pred pecenim potriet vajcom - su leskle, alebo po upeceni - lepsie sa zdobia

😉

jankaaa
2. dec 2009

sabi zaspava sam v postielke....vypije mliecko a spinka....alebo niekedy vypije mliecko este tam posanti a zaspi...niekedy zaspi uplne sam a niekedy ho hladkam

miavin
2. dec 2009

aaahojte - zase som zavítala s otázkou : čo tu nové? nestíham čítať, tak mi to zhrňte prosíííím
my sme už oki - výter už negatívny, ešte zajtra jedna dávka ATB a koniec -bléééé neznáša amokslikav náš drobček......
kto už chodí? kto má koľko zúbkov - pííšte píšte

miavin
2. dec 2009

no to je super ......... toľko noviniek....som rada, že som sa všetko dozvedela 😀 tak dobrú nocku, snáď ráno....

komisakpd
2. dec 2009

sabi..a odkial to mas..tu info ze rodicovsky je isto zvyseny..by som si chcela nastudovat podmienky

macikjm
2. dec 2009

ahojte...
tak precitala som z knihy asi tu podstatu, ktora by mala pomoct nam pri lepsom spinkani...ale docitam aj ostatne....ufff....ale riadna fuska to zvladnut...ninka zaspava vyhradne s cumlom, takze my budeme muset aj cumel odstranit...aj v noci, ked sa nam budi, tak dame cumel a spi dalej...bude to tazky boj, ale dufam, ze uspesny...inak ta publikacia sa mi zda, ze ma aj hlavu a patu a tie skusenosti z paxe...nie je to len teorie nejakych panov dr, ktori nic neprezili a idu sa hrat na mudrych...pisu, ze su to skuseni rodicia, ktori prezili to, co prezivame my...tak uvidime...
ale to nocne kojenie vynechat...juj...to my je tiez proti srsti...ale myslim, ze o mliecko by som nemala prist...uvidime...a ak sa mi bude nieco nezdat, tak vyriesime, ale dojcenia sa nevzdame... 😝

jeeeeej...rodicak...super...tesim sa...

inak dnes som dala ninke 60 ml kasicky asi hodinku pred spanim...chutila jej velmi a vlastne robim pokus, co to spravi u nas...kazda mate rozne skusenosti..tak potom pridam svoju...zarobila som ju ako inak ako do MM... 😅
ale brutal sladka sa mi zdala...poradte nejake dobre kasicky...ja som jej urobila jablkovu od humany...

idem nastudovat este prikrmy, lebo ked zaberie kasicka, tak nechcem hned skoncit na 3 prikrmoch...asi vynechame ovocie, ci ako poradite???

komisakpd
2. dec 2009

ja som tiez zacala od vcera kasu na vecer..mame jablkovou ovsenu SUNARKU..je dost sladka no malemu chuti..a nie je tam sukor ale jacmenna glukoza ci co..ale spanok zatial rovnaky..ziadny.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre