Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
9. júl 2009

ahojte. v noci som myselela, ze budem vrazdit. ta mala bosorka sa zobudila o druhej, dala som jej lavy cecok, potahala, pok som cucukala, zaspala a kriiiiiik. a ja ze co je? tak som jej ho dala spat do pusinky a znova krik. tak som ju prelozila na pravy cecok, potahala a spokojne zaspala. 😠 😀 😀 😀 takze uz aj s tymto vymysla. 😀

a dnes sa manzelovemu kolegovi narodila dcera - Stela 52cm a 3200g. 😵 je presne o tri mesiace mladsia. 😵

sandori
9. júl 2009

krpy tak to ti nezavidim, my sme na UM uz skoro 2 mesiace, ale niekedy v noci tiez vymysla a chce sa rozpravat, vyskiera sa na nas a ja ledva na nu kukam. Ale ked si ju dam pri seba tak vzdy zaspi- chvalabohu.

krpcek
9. júl 2009

sandori este ze mam dve cicky. 😀 😀 😀

sandori
9. júl 2009

mňa ide trafit z ineho-malá sa naučila pluť a stále je mokrá- nestíham prezliekať .. 😖

sandori
9. júl 2009

krpy to mas pravdu- ale aj mne vzdy jedla lepsie z laveho ... a teraz uz ani nevie na co to je

misha666
9. júl 2009

ahojte kocky, taqk moja mala uz jeden cas prespala aj celu noc , ale teraz jak sme sa prestahovali do bytu, tak je tu dost horuco tak jak o 21:00 zaspi zobudi sa o 2:00 potom o 7:30 a dnes sme spali este doteraz 😀

sandori a preco jej nedavas podbradnik , aj moja pluje, tak menim len podbradniky 😉

sandori
9. júl 2009

mishi ona ich "prepluje" 🙂 ja jej ich davam ...A aj my mame v byte 26 stupnov no katastrofa

misha666
9. júl 2009

sandori...26??? sak to je pohoda, my mame 31 byvme celkom hore 😖

sandori
9. júl 2009

mishi tak to si neviem predstavit - fuuuuuha. My sme hned na prizemí tak toi asi preto len 26. Ale vy to tam mate saunu zadarmo

krpcek
9. júl 2009

mne nepluje, len slinta ako bernardin. 😀

sandori
9. júl 2009

krpy to pride.. uj my sme najskôr len slintali... a uz teraz aj plujeme 🙂

zanulienka
9. júl 2009

baby ked potrebujem rodny list z peciatkou europskej unie daju mi?

ninnaricci
9. júl 2009

dobré ránko mamky
...po ťažkom zaspavaní sme sa nakoniec uložili spať...ale to ešte potreboval cicinu...lebo otvoril očká ako som ho dala do postielky a mrvil sa...až kým som ho nevzala do velkej postele a nedorazil sa mliečkom...a potom bol hore okolo 3tej...napapali sme sa a spinkal do 8mej...by ste neverili...ale on stále do 8mej spinká...ako hodinky...dlhšie len výnimočne...ja už nepotrebujem budík... 😀

misha666
9. júl 2009

zanu tak to neviem.

sandori, ved sa aj saunujeme behame s muzom polonahy po byte, a mala len v plienke

sandori
9. júl 2009

mishi aspon nemusis tolko prať 😀 ( ja nestiham zehlit)

macikjm
9. júl 2009

ahojte...
sabi...nadherny albumcek....
mishi....aj my byvame uplne hore...tiez behame polonahi...niekedy sa zabudnem a takto otvaram dvere...tak potom ze co tak na mna kukaju...tak sa skryvam za dvere... 😀

moja bombula mala tiez problem zaspat, ale to len preto, ze nebol doma tatik,ktory s nou zaspava...vybita....a ja s nou nelezim...ale potom som uz radsej ostala...najprv som jej dala k sebe plysovevo macika, ale nestacil...chcela spinkat s mamickou... 🙂 uzasne...ked ma niekto takto potrebuje...laska moja prenadherna...

macikjm
9. júl 2009

krpi...ja som mala zo zaciatku problem zapametat si, z ktorej cici som jej davala, tak muz sa zo mna smial, ze dobre, ze ich mam len dve... 😀

ninnaricci
9. júl 2009

babenky...asi prepadam depke...už tretí krát som sa vrátila z prechádzky s plačúcim kočiarom a to po asi 20min...nepomáha ani čajík...proste chce byť na rukách...
...teraz sme papali...zaspinkal...tak že ho položím hajať do postielky...no kdeže...ani na 3 pokus tam nechcel byť...len na ruky...alebo na podložku a kolísať na nohách...noo ja som už z neho hotová...normálne až som plakala... ☹
...a to nepíšem...že nestíhačka starať sa o domácnosť...a stravujeme sa len v donáškach alebo čo pošle babka...
...asi potrebujem opatrovatelku ☹ alebo nejakú pani čo mi popratá a navarí...a ešte milion na konte...

zuul
9. júl 2009

ahojte maminky,

sandori krásna slečinka to je. 😀

dievčatá včera bol deň. hore od 6,30 a zaspal prvý krát o 21,30. očká červené, opuchnuté, maličké ale spinkať ani za svet. a hore sme boli o 1,00 o 4,00 a potom o 8,00. potom potiahol do 10,15 a teraz od 11,45 zasa spinká.
myslím, že ten náš drobec to má na striedačku tie dni. 😒

júj aj my slintáme a tiež mením len podbradníky. aj málo ich mám tých 20ks 😀

ninka to ti nezávidím. zdá sa, že maximko je evidentne naučený na rukách a neznáša sa voziť v kočíku? aj my máme takú malú kamošku. tá je presne ako on. hneď ako ho mamička položí ležkať na gauč trebárs, kričí, plače a v kočíku tiež. u nás majú zákaz nosiť ho na rukách a funguje to.
a netráp sa za domácnosť, ani ja ju nestíham a to ho nemusím nosiť na rukách. skrátka teraz máme iné priority. a manžel je zvyknutý, že nie je tak často uvarené. a upratujeme vždy v sobotu spolu. je to šup lup. 😀

miška neuspávam, aj teraz už som videla, že ho ťahá spinkať, tak som ho dala do postieľky, 1x natiahla kolotoč. kolotoč dohral počula som ako mrnká, 2x zaplakal a o 5min ho idem prikryť a spinká 😵

krpcek
9. júl 2009

nina tak to sme na tom rovnako . . .len ja som este dnes nebola vonku.
a varime tak, ze vecer ked pride manzo domov, tak bud vari on alebo ja, ale tak viac, aby sme mali aspon na dva dni. lebo ja cez den nestiham nic - som rada ak sa stihnem napit a najest.

ninnaricci
9. júl 2009

...mne manžel pomáha...a to je doma už okolo 13tej...a ja vtedy radšej trochu oddýchnem ako varím či pratám
...ale keď drobec začne plakať...tak jasné že mamina utíši...a už mi hrabe aj z toho kolobehu...stále to isté...normálne som niekedy rada...že drobec prechádza na umelé mliečko...nech si môžem v pokoji zájst na kozmetiku alebo na kavu...veď ja si ani nepamätám kedy som naposledy pila kafe...už len caro...a ani to nie...niekedy sa nestihnem ani naraňajkovať...teda väčšinou neraňajkujem 😀
...idem asi volať segre...že ju zamestnám...len ja taaak nerada otravujem príbuzných 😒

zuul...noo bohužial sme si ho naučili na ruky...a asi ho už neodnaučím...a možno si odvykne...tak ako na cumel...z jedného dňa na druhý zabudol že ho má...už len výnimočne mu ho dáme...keď nevie zaspinkať

krpy...ja už som večer úplne k.o ...to zaspávam s drobcom pri večernom papkaní

ninnaricci
9. júl 2009

...a ešte k tomu nám idú zateplovať časť bytovky...takže už ani doma drobec vela nenaspí...lebo už to tu hučí...noo na nervy

jana_pk
9. júl 2009

Baby you made my day! Ja vam tu tisko zavidim, ze sem stihate chodit a pisat a ze vase babatka si hraju same, ale vidim, ze nie vsetky. No nasa sa chce nosit prevaznu cast dna. Aj teraz som ju dala pod hrazdu, ale nezajem a jeduje sa tam. 😖 Dnes som na nu dokonca zvysila hlas, lebo vymyslala s jedenim a potom mi to bolo luto ☹ .

Je na tuto teme dost dobry clanok v MAMINE - "Zufale momenty materstva". Akoby o mne pisali. 😝

Krpcek blahozelam prekrasnej Sabinke k 3 mesiacikom. Tiez cakas na ten prerod? 😀

ninnaricci
9. júl 2009

...toto moje ťuťko malé sa mi tu na kolenách rehoce zo spánku...noo nezadusím ho?! 😀

ninnaricci
9. júl 2009

janka...my sa hráme...ale len keď je niekto s ním...sám ani za svet...alebo maximálne minútku

elfi1
9. júl 2009

ahojte mamulky
mame nadherny albumcek - sabi vdaka zan
my tieto noci tiez vstavame castejsie - tak ako kedysi. tak cakam, ci sa to zas upravi a bude spat dlhsie.

deticky su velmi citlive a vnimave. vidia aj to, co my uz nie. nas maly dnes tak zareagoval na to, co sme sa mi s maminou rozpravali. spinkal v postielke a ked prisla moja mamina tak sme kecali v kuchyni. rozoberali sme jednu rodinnu zalezitost a mamina sa za to velmi trapi. potom sa Domco zobudil, tak sme isli pre neho a on spustil taky strasny plac. ja som ho hodinu nevedela utisit, nic nepomahalo, nechcel ani papat - nic. mamina odisla a ja som potom kropila byt sv.vodou a nad nim sa modlila. az potom prestal - dala som ho do hojdacky a potom sa uz skeril. ale to bolo take jasne, ze reagoval na nase obavy a chcel nam dat vediet, ze mi sa nemame co o neho strachovat, ze ho mame len velmi lubit, lebo ze on to vsetko citi.

inak teraz najnovsie mi vie cez den pekne zaspinkat ked si ho polozim na seba a lahnem si aj ja tak, ze mam chrbat trocha podlozeny. pekne sa utisi a zahajka. potom ho prelozim do postielky.

nany100
9. júl 2009

nina, práve som sa opäť vrátila z prechádzky s revúcim kočiarom, všetci sa po mne obzerali ako keby som ju ukradla 😒 ...som prsty zatínala do rúčky na kočiari aby som na ňu nenakričala, spotená až na riti som tisla kočiar s revúcim deckom do kopca...do obchodu som už bohužiaľ nestihla za tých 15 min.vonku zájsť...doma sa prisala, ukľudnila a teraz si tu ležká, kopká a usmieva sa...no a maminka má zase nervy v kýbli...takže don´t worry, nie si v tom sama 😉

ninnaricci
9. júl 2009

noo..čudko už je hore...takže sa ideme hrať...pa paaa

ninnaricci
9. júl 2009

nany...to ma mrzí...ja viem...že to niektoré deťútence tak vymýšlajú...fakt musíme byť silné...a veriť...že to rýchlo prejde...ja si stále hovorím...veď o chvílku bude mať pol roka...tak hádam sa to zlepší...bo už ani vyhrážanie...že ho odnesiem na Lunik IX nepomáha 😀

elfi1
9. júl 2009

krpy - nas maly tiez odmietal a este obcas aj odmietne pravy prsnik. z neho totiz mliecko ide rychlejsie a dokonca dost strieka a ked nema naladu to zvladat, tak spusti plac. nepomozem si - len musim dat lavy.

ciky - necitala som cele tvoje trampoty s pokrstenim Silvinky, ale neviem, ze ako mozu niektory knazi robit take problemy. asi si neuvedomuju svoje povinnosti a vymyslaju si vlastne pravidla. nemozu odmietnut pokrstit dieta ziadnym rodicom. jedine co musi byt splnene je, aby krstny rodic mal sviatost krstu, prijimanie a birmovku a ak je zosobaseny, tak v kostole. (ale za sociku, aj toto niekedy nepovazovali za take dolozite - boli radi, ze tam niekto aj tajne priniesol dieta). teraz, ako dostali takuto moc, tak robia problemy a hraju sa na dolezitych.
ale skutocne nemaju pravo dietatu odopriet sviatost krstu
ved v ohrozeni zivota dietata, ho mozeme pokrstit aj sami, tak nech sa uvedomia!!!

my mame sice vsetky sviatosti s manzelom, ale nebrali sme sa zatial v kostole - len na urade. tak mal sice k tomu pripomienky, ale tiez povedal, ze nie je to podmienkou pre pokrstenie dietata. len ze by bolo dobre, aby sme mu my isli prikladom a ze by sme si tu sviatost mali spravit. samozrejme nie nasilu a z povinnosti - lebo ze to nie je len tak pre srandu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre